Selekce

Selekce https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207771/bmid_selekce-RMS-207771.png 4 5568 5568

Selekce série

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Selection , 2012

kajaV
09.04.2021 5 z 5

Knihu jsem četla asi po čtvrté, sice to patří mezi moje srdcové záležitosti, ale občas mi některé scény připadaly až moc cringe. Možná je to tím ze jsem trochu čtenářsky pokročila, ale pořád mám ten příběh hrozne rada a doufám ze se dočkáme i seriálového zpracování. :)

Renatka11
06.04.2021 4 z 5

Červenou knihovnu normálně vůbec nevyhledávám, ale tohle mi doporučila pred pár lety moje dcera a ja zhltla za pár dní celou sérii a, i přes její jednoduchost a předvídatelnost, jsem se výborně bavila.

Kolombus
05.04.2021 5 z 5

oddychové, veľmi dobre sa číta aj napriek tomu že koniec tušíte, ale cesta k tomu "koncu" je skvelá :D Celá séria je parádna a odporúčam si zadovážiť všetky časti, pretože po prečítaní jednej knihy, budete chcieť pokračovanie :D

LenkaPet
04.04.2021 5 z 5

Super kniha, určitě si přečtu celou sérii.

diana1217
29.03.2021 5 z 5

Celá série mě naprosto uchvátila, a pokračovala jsem i k Dceři a dalším knihám této autorky. Sice už na začátku víte konec, ale ta cesta k němu je plná napětí a zvratů. Určitě se k této sérii znovu vrátím.

Sansli
23.03.2021 4 z 5

Po přečtení knihy si asi každý jen tak pro sebe hodnotí, jak se mu kniha líbila. Také to dělám a musím říct, že i když jsem od knihy téměř nic nečekala, na většinu těch otázek jsem si odpověděla ano. Líbilo se mi to? Ano. Byla jsem nadšená? Kupodivu ano. Bylo to předvídatelné? Panebože a jak, ale zjistila jsem, že právě tohle mi vůbec nevadilo. Bylo příjemné jen se tak nechat unášet příběhem, žádné hlubokomyslné úvahy, prostě pohádka. Četlo se to úplně samo, stránky plynuly jedna za druhou a najednou jsem byla na konci:)
Postavy i příběh byly nakonec přesně takové, jak jsem si přála. Americu jsem měla ráda, ne sice hned od začátku, ale postupně jsem si s ní začala rozumět. No ale ta její nerozhodnost... zase na druhou stranu, kdyby se tak dlouho nerozmýšlela, tak by byl příběh mnohem kratší, a to by bylo smutné.
No a Maxon, to snad ani nebudu rozvádět. Je snad někdo, kdo četl tuhle sérii a Maxon mu nepřipadal naprosto úžasný?
Další dva díly čekají:) Vím, že tohle prostě dobře dopadne, protože jak jinak to může skončit, ale právě na to se já těším úplně nejvíc.

Zzofinka
22.03.2021 4 z 5

Přestože jsem mimo věkovou kategorii, pro kterou je Selekce napsaná, vlastně se mi četla celkem hezky :-)

Sjuzz
18.03.2021 4 z 5

Jednu hviezdičku beriem len preto, že mi vadilo ako sa nevedeli rozhodnúť či sa ľúbia alebo nie. Od začiatku až do samého konca, bolo to dosť otravné.
Mimo tohto je táto séria veľmi podarená, vôbec nie presladená, dokonca je tam aj akcia.
Nemala som na knihu veľké nároky, možno aj preto som ňou nadšená.

mysterygirl
18.03.2021 5 z 5

Krasa!
Presne podle meho gusta.

bílárůže
11.03.2021 5 z 5

Je to již pár let, co jsem knihu Selekce četla poprvé. Od té doby se v mém životě stalo mnoho věcí, i já jsem se změnila, ale prvotní vzrušení z této knihy přetrvalo do dnešních dnů a opětovnou četbou se jen umocnilo. Spíš než do fantasy sekce bych Selekci zařadila mezi utopickou literaturu s nádechem fantastična. Svět, ve kterém se příběh odehrává, není nijak vymyšlený, naopak je tak podobný světu našemu, že nedá mnoho práce si ho představit. Mně osobně byl velmi sympatický již od začátku, přestože bych v něm žít nechtěla. Hlavní hrdinka Amerika Singerová mi byla sympatická už jen pro mnoho podobných povahových rysů, jež má se mnou. I přes to mi chvílemi lezla krkem pro svou nedůvěru a umanutost. Jistojistě sérii Selekce doporučuji i dalším čtenářkám, popřípadě čtenářům. Přála bych i vám, aby vás tato série pohltila tak jako mne a nemohli jste přestat číst, dokud nezjistíte, jak příběh skončí.

Ivet_V
04.03.2021 5 z 5

Přestože všichni tuto knihu chválí, neměla jsem vysoká očekávání. Jsem nesmírně příjemně překvapená! I když mě překvapil ten otevřený konec, musím dát za pravdu většině fanouškům a přiznat, že Maxon je naprosto dokonalý.

BetyLaurincová
28.02.2021 5 z 5

Tak konečně jsem se i já dostala k téhle super sérii, i když už nejspíš vůbec nepatřím do správné věkové kategorie, co by tuhle knihu měla číst ????.
Ale i přesto se mi líbila a to je mi téměř dvacet :) Očekávejte romanťárnu pro puberťačky, ale tu sladkou a roztomilou.
Kniha mě překvapila. Není celá jen o lásce, ale také o intrikách, útocích a válce, složité minulosti a kastovním systému, který řídí postavám jejich celý život.
Určitě si knihu přečtěte, i pokud jste starší. Je to super oddechové čtení.

Jandapoly
25.02.2021

Takove Hunger games,akorat nelovili jeden druheho,ale prince.
I kdyz jsem daaaaaavno prekrocila cilovou skupinu,knizku jsem si uzila a odkladam ji s takovym tim pocitem - jeeee to bylo pekny .

Calwen89
24.02.2021 5 z 5

Hodnotím celou sérii a to více než pozitivně. A ano - je to sladké, prosté, naivní, předvídatelné a naprosto dívčí, ale ten princeznovský příběh miluju. Postavy a jejich charakterové vlastnosti autorka popsala opravdu výstižně a přesto nenuceně. Dalším čtenářům však doporučuji skončit příběh třetím dílem (do třetice všeho dobrého, no ne :D) a do Dcery a Koruny se nepouštět.

_books.lover_
22.02.2021

DOKONALÁ! okamžitě mě to okouzlilo.

Rendolet
18.02.2021 4 z 5

Příjemně překvapila :)

Adee.K
17.02.2021 2 z 5

Nejspíš jsem na to moc stará no. Celé mi to přišlo nedomyšlené a předvídatelné.

Abbie4812
13.02.2021 5 z 5

Sladká a roztomiloučká jednohubka, která vykouzlí úsměv na tváři!

Sarah11
12.02.2021 4 z 5

Tak jsem se s poměrně velkým zpožděním konečně dostala k této, myslím, že mohu říct již kultovní YA sérii, a i když musím přiznat, že jsem měla trošku obavy, kniha předčila mé očekávání. Samozřejmě, není to nějaký literární objev, ale to snad ani nikdo nečekal.
Dostala jsem milou, romantickou jednohubku s překvapivě sympatickou hlavní hrdinkou a princem, který je tak trošičku ťunťa, ale roztomilý ťunťa.
Co mi ale přišlo vyloženě na sílu a jen, aby nám autorka připomenula, že se vlastně jedná o dystopii, byly útoky rebelů. To mi tam vážně nesedělo. Celkově se asi moc nezabývala nějakým budováním světa, i když nějaký náznak tu máme.
Sečteno a podtrženo, pokud hledáte milý romantický příběh s princeznami, nebudete zklamaní. Pokud ale hledáte dobrou dystopii, zabrousila bych spíš do jiných vod.

LaBobule
10.02.2021 4 z 5

Tak dlouho jsem u žádné knihy neváhala, zda ji vůbec číst. Už dávno nepatřím do cílové skupiny... Ale hodnocení mě přesvědčilo abych to zkusila. Prvních 80 stránek jsem byla hodně skeptická a říkala si: ,,bože, to se mi líbit nebube." Odložila jsem na den knihu a sáhla po jiné. Jenže....Jak se America dostala do paláce se to nějak rozjelo a já četla a četla. Jako upřímně na zadek jsem si z toho nesedla, přeci jen už trochu jsem otevřela oči. Ale věřím, že ve 13letech bych z toho byla úplně pryč. I tak se to ale četlo hodně dobře, příbeh byl fajn (ikdyž jsem celou dobu věděla o čem to celé bude).