Selekce

Selekce
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207771/bmid_selekce-RMS-207771.png 4 5579 5579

Selekce série

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Selection , 2012

DivaTerka
27.12.2020 5 z 5

Nádhera! I když už dávno nejsem cílovou skupinou, přečetla jsem tuto knížku jedním dechem. Na Vánoce jak dělaná, oddechová, romantická, každá dívka a žena by tohle asi chtěla zažít. Těším se na další díly :)

domihruzkova
22.12.2020 5 z 5

Další YA literatura, která mě naprosto vtáhla, přestože jsem si po přečení anotace nebyla úplně jistá svým výběrem. Kniha však nám (dívkám, ženám) nabízí přesně to, co chceme číst a tudíž je úspěch knihy předem zaručen.
Poslechnuto jako audiokniha a rozhodně neskončím jen u tohoto dílu!

Sixtinka144
11.12.2020 5 z 5

Ach! Tohle je jedna moje velká srdcovka! Knihu jsem poprvé četla hned po jejím vydání, tudíž už je to nějaký ten pátek. Z celé Selekce jsem byla neskutečně nadšená a hltala jsem stránky jak jen to šlo. Knihu jsem pak četla ještě jednou a teď po skoro třech letech jsem si dala další rereading. Musím přiznat, že mě kniha opět uchvátila a vtáhla do děje. Miluju tu atmosféru, ten svět a ty postavy. Vždy, když se mě někdo zeptá, na moje nejoblíbenější série, padne tam právě Selekce. A i když mi už není třináct, tak jako tehdy, stále za to tenhle příběh stojí. Kapitoly jsou krátké a ubíhají rychle, autorka má skvělý styl psaní a celá myšlenka selekce je neskutečná. Takže pokud jste to ještě nepochopili, za mě jedno velké ano a tuto knihu můžu jen doporučit.

Johana
08.12.2020 3 z 5

Knížka určená dospívajícím dívkám, aby je pořádně zmátla a přivedla k lichým snům a planým nadějím... Kteréžto sny a naděje jsou, jak se domnívám chápat, neustále zbožím, které jde na odbyt perfektně. Čili za mne ne, ne, ne!
Proč tedy ty 3 hvězdy dávám? Protože jsem poslouchala pěkně načtenou audioknihu po malých kouscích na dobrou noc - a příjemně se mi u toho usínalo. :D ! A byla bych si byla přála, aby tu bylo o hodně víc pohádkové logiky... Aby se u toho usínalo ještě lépe.

VikčaV
07.12.2020 4 z 5

Krásná kniha, jenom škoda, že jsem jí nečetla když jsem byla mladší. Asi bych si ji ještě více užila.

Ruru
03.12.2020 5 z 5

Ú - Ž - A - S - N - É
Jinak se to ani vyjádřit nedá. Obálka je krásná a líbí se mi více než u druhého dílu. Děj je skvělý.
Co dodat.

kaci4899
02.12.2020 3 z 5

Hlavní hrdinové byli skvělý, akční děj, ale něco mi tam chybělo. Romantická linka byla hezká, ale předvídatelná.

Anonym877
30.11.2020

Kniha mi hrozně zalíbila. Po přečtení Selekce jsem si hned musela přečíst pokračování a nakonec jsem přečetla všechny knihy této "ságy".

Caradyn
24.11.2020 4 z 5

Možná, že jsem od knihy čekala trochu více, jako hlavně od samotné Selekce. Představovala jsem si, jak budou účastnice plnit nějaké úkoly atd..aby obstály v roli budoucí Ilejské princezny a ukázaly tak svoje schopnosti. Opravdu je škoda, že se tam něco takového neobjevilo, ale i tak jsem ráda s Americou prožívala každý okamžik v paláci. Konec série jsem si již domyslela, jinak to přeci dopadnout nemůže, ne? ;) I přes všechny mé výtky vřele doporučuji, je to skvělý únik od reality, kdy se přenesete do skvostného paláce.

Sidonka3
20.11.2020 1 z 5

(SPOILER) Bacha, spoiler. Kterak se slečna chovala jako slípka a aniž by chtěla, urvala přitom prince. Mojí osobní selekcí by tenhle módní románek do topky těch nej opravdu neprošel. Dávám jednu až dvě hvězdičky s tím, že dost skřípu zuby nad jednoduchou zápletkou, povrchním podáním a nevěrohodným chováním snad všech zúčastněných postav. Středně zábavné a rovněž kýčovité, tak jak už předem prozrazuje samotná obálka. Bohužel mám jiné romantické priority a když už young adult, tak alespoň na úrovni Hunger Games, prosím.

elyonka9643
14.11.2020 4 z 5

Oddechové čtení, které mě moc bavilo. Amerika je docela sympatická hrdinka a celý příběh mě moc baví. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat dál. Jo a mým favoritem je rozhodně Maxon!

lištička123
11.11.2020 4 z 5

Nejsem úplně cílovka, takže jsem šla do knížky jako do pohádky a musím přiznat, že jsem byla příjemně překvapená. Ano, je to romanťárna, ale určitě si přečtu i další díly. Oddechovka za chvíli přečtená. A pro mladé holky určitě, pokud teda rády čtou, já ve svém okolí takovou nemám:-)))))

DK197
08.11.2020 3 z 5

AUDIOKNIHA: Selekce je tím, čím má být - naivní povrchní romantický příběh pro mladé slečny. Bohužel pro mě. Četla jsem totiž mnohem lépe zpracované young adult knížky, které zaujaly i starší okruh čtenářů. Tady je všechno takové mělké. A vzdychání nad šaty, šperky, kamerami mě nebaví. Zápletky nevýrazné (až na výjimky). Ani k postavám si pořádně nevytvoříte vztah, jelikož je moc neznáte - mimo hlavní trojice samozřejmě. Aspoň ta se mi líbí. Netypicky rozdělené charaktery a nenápadný vznik citu. Celou dobu jsem ovšem při poslechu měla pocit, že pod tím vším dřímá větší příběh. Že v prvním díle se autorka rozehřívá. Že by z toho mělkého mohlo nakonec něco být... A vrhla se na další díl.

Jestli doporučuji? Mladším ročníkům určitě. Ty nehledají chyby tam, kde ostatní ano. A co se nám zdá mělké, jim přijde akorát. Hlavně že jde o lásku... a o šaty a o štěstí. Tohle je svět, kde můžou přemýšlet nad svým vlastním princem, nebo princeznou. A kdo to nechtěl, když byl mladší?

ElessaRiverbow
06.11.2020 5 z 5

Kniha přečtená za tři večery. Musím říct, že autorka umí hezky psát a obálky celé série jsou naprosto dokonalé. Moc na romantické příběhy nejsem, ale tenhle mě opravdu bavil. Postavy jsou sympatické, i když Aspena moc tedy nemusím. Po dočtení jsem automaticky sáhla po dalším dílu, protože jsem z této série opravdu nadšená.

Alnima
06.11.2020 4 z 5

Pěkná oddechová četba pro mladé,ale i náš starší..

animovanej medv
05.11.2020 3 z 5

Červená knihovna jako prase. Ale zase příjemné oddechové čtení ;)

lokonla
30.10.2020 5 z 5

Tato série je prostě můj miláček. Byla to první romantická série, kterou jsem kdy přečetla a díky ní jsem začala takové knihy číst. Už to budou čtyři roky, co jsem ji četla poprvé a za tu dobu jsem ji přečetla ještě 3x a neustále tam nacházím nové a nové věci, které mě překvapí.
Milostná linka je famózní, opravdová a napínavá. Do poslední chvíle držíte palce a nevíte jak to dopadne. I celý svět je velmi dobře postaven a příběh vás prostě baví.
A hlavní hrdinové - Amerika je skvělá, hned si ji zamilujete, Maxon ... aaaaaahh... je prostě Maxon, moje jedna z nejoblíbenějších mužských postav z knih a Aspen to pěkně okořeňuje.
MOC DOPORUČUJI jak pro mladší, tak pro starší ♥

Amízek
29.10.2020 5 z 5

K příběhu jsem přišla díky sestře, jež tyto knihy četla. Zamilovala jsem se do těch obalů knih a když jsem na ně narazila v knihovně, musela jsem je čapnout a zjistit, jaká tajemství uvnitř najdu. Příběh nádherný a roztomilý. Ač nejsem na romantiku, vůbec nelituju, že jsem po ní chňapla. Podobný příběh jsem nikde nenašla a to kouzlo, jímž jste vtaženy do děje, je krásné, nehledě na to, jak velmi dobře se čte. Zvlášť mě zaujalo to rozdělení populace na kasty a zároveň odehrávání příběhu v moderní době. Všechny postavy mi jsou moc sympatické, i když Američina tvrdohlavost, mě občas zadýchá.

jitkapeldova
27.10.2020 5 z 5

Tuto trilogii jsem dostala jako dárek a díky ní jsem opět začala číst aktivněji :)
Děj je hezký a Ameriku jsem si oblíbila hned po prvních pár stránkách :)

Fortuna7
25.10.2020 5 z 5

Nádherná kniha, jen mně občas vytáčí Američina tvrdohlavost.