Koruna

Koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343047/bmid_koruna-5CN-343047.png 4 1934 353

Selekce série

< 5. díl

Když byla Eadlyn přinucena zúčastnit se Selekce, netušila, že by se mohla zamilovat do jednoho z 35 nápadníků. Ji prostě žádná pohádka nečekala! Jen počítala dny, až bude moct poslat všechny domů. Po událostech, které se odehrály v paláci, si ale uvědomuje, že nemůže být na všechno sama. A že srdce někdy překvapí i nejotrlejšího cynika. Co když ale bude muset učinit volbu, která je důležitější, než si kdy pomyslela?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Crown , 2016

LucyVillain
15.08.2019 5 z 5

Tento díl byl o něco lepší než ten předchozí. Eadlyn prošla výraznou změnou, stala se z ní velmi sympatická postava, na jejímž osudu vám záleží a které je vám mnohdy i líto. Konec mě téměř dohnal k slzám, už od prvního dílu jsem si onoho vítězného mladíka hrozně zamilovala, ale nikdy by mě nenapadlo, že s ním Eadlyn opravdu skončí. Už od samého začátku předchozího dílu jsem si myslela, že bude konec hrozně předvídatelný a byla jsem si poměrně dost jistá s tím, koho si vezme. Autorka mě však příjemně překvapila a myslím, že jsem dlouho nebyla tak spokojená s koncem nějaké série. Uvedla bych jen jeden zápor, který souvisí spíše s překladem a korekcí: ke konci knihy jsem nacházela stále více a více překlepů nebo dokonce i vynechaných slov. Většinou to moc neřeším, ale tady mě to už celkem rušilo.

Plná recenze:

6484
22.07.2019 2 z 5

Už to není ono.

Romča11
10.07.2019 5 z 5

Závěrečný díl celé série, který byl podle mě skvěký. Eadlyn nám zmoudřela a přestala se chovat jako naprostý fracek. A právě proto je tenhle díl o tolik lepší než předchozí. Sice jsem stále vyhledávala scény s Maxonem a Americou, ale daleko méně. Je tedy sice pravda, že charakteristika Elity tu skoro chyběla a bylo těžké od sebe kluky rozeznat(až na Kilea a Henriho), ale nadruhou stranu zde byla naprosto skvěle využita ich-forma, ve které je příběh vyprávěn. Protože přesně takhle museli chlapci splývat i Eadlyn, která na ně neměla kvůli svým povinostem čas a tím pádem o nich skoro nic nevěděla. Ale přestože je to jen příběh, neskutečně Eadlyn obdivuju. Ten neustálý tlak společnosti, která s ní byla nespokojena a tíha odpovědnosti za stát kterou nesla na ramenou. Myslím, že v parlamentní republice si to nedovedeme představit, ale tady jsem se uměla naprosto do Eadlyn vžít a částečně pochopit, jaké to je. A to je na téhle knize skvělé. Nejspíše to není dílo hodno nějakého velkého obdivu, jelikož se toho tu zde moc neděje a celkově toto dílo spadá do žánru young adult. Ale přeci jen to, že se čtenář do Eadlyn může vžít je skvělé. Tato kniha je také spíše pro romantické duše, tedy pro dívky. A je to oddechovka. Ale já přesto tuhle knihu miluju a za mě je skvělá. Možná je to právě proto, že jsem fanynka a romantická duše, ale mně se to prostě líbilo. Třeba zvláště scéna, kdy Maxon odhalí Eadlyn svou minulost a my si doplníme malý střípek do příběhu dokonce před Selekcí Maxona. Nebo ta scéna, kdy si Eadlyn uvědomí, že se zamilovala a pustí si svého vyvoleného do svého srdce. Ten, koho si vybrala, se možná dal očekávat a zpětně si uvědomuju ty indície, ale mě to však v tu chvíli překvapilo. A přeju jim to. Podle mě se k sobě hodí nejlíp. Prostě skvělý příběh a je mi velmi smutno, když se musím s touto sérií rozloučit.

Niky91
30.06.2019 4 z 5

Velmi překvapivý konec o princezně Eadlyn. Čekala jsem, že to skončí jinak.

Akléda_
25.06.2019 3 z 5

Lepší než předchozí díl Dcera, ale stejně...na první tři díly to nemá, Eadlyn jsem si neoblíbila a nedokázala jsem se do příběhu vžít. Miluju ale konec a všechny klučičí postavy.

SknihouVrukách
24.06.2019 4 z 5

Záver série Selekcia ma trošku sklamal. Hlavná hrdinka strašne zmenila správanie a už to nebola ona. V knihe sa toho veľa nedeje. V knihe nebol žiadny poriadny zvrat. Mám rada akciu v knihách a tu žiadna poriadna akcia nebola. Séria Selekcia je známa jej romantikou, ale v Korune bolo strašne málo romantiky. Ja som bohužiaľ vedela ako to dopadne, ale podľa mňa to bolo celkom jasné. Knihu vám odporúčam,aj keď mohla byť lepšia. Je to milá oddychovka, ktorá sa strašne rýchlo číta. 4*/5*
Moje vekové odporúčanie : 12+

domina
11.05.2019 4 z 5

Konečně můžu říct..tato kniha se mi líbila. To co chybělo těm předchozím jsem našla v poslední.

Wiktoria
22.04.2019 2 z 5

O něco lepší kniha, než předchozí. Již ne tak neosobní, i nějaké zábavné momenty. Děj už nebyl tak rozvleklý, postava hrdinky nakonec dosáhla nějakého vývoje, dostalo se prostoru i dalším postavám a dokonce tam bylo pár smysluplných rozhovorů. Ačkoliv nebylo zrovna uvěřitelné, jak byla nezamilovaná, nezamilovaná, bum! strašně zamilovaná, jako plus oceňuji i to, že na začátku nebylo hned zřejmé, kdo bude tím vyvoleným.
Tato série byla přese všechno fajn odpočinkové čtení, docela to odsýpalo a dobře četlo (všech pět knih za týden), ale pravděpodobně se k ní znovu nevrátím.

Bublinka.
12.04.2019 2 z 5

Uf, vážně jsem ráda, že do finále jsme došli "jen" po dvou dílech a ne po třech jako u původních protagonistů. Kluci se mi pořád pletli dokola (ti důležití už naštěstí ne), finální rozhodnutí se tak nějak vybízelo a žádné drama se nekonalo. V podstatě nezáživné opakování původního námětu Selekce už ani moc nezachraňovala čtivost se kterou jsou knihy nepopiratelně napsány. Snad jedno plus bych dala za ten přerod protivné nány v docela sympatickou žábu objevující kouzlo sebereflexe.
Ale dočetla jsem to rychle, tak to zase taková hovadina nebyla.

Dada_cte
11.04.2019 4 z 5

Hlavní hrdinka se nám nakonec zamiluje a to změní její dosavadní chování. Dokáže vnímat věci okolo a pozorovat pocity ostatních. Tato kniha je mnohem vydařenější než Dcera ❤️

Paja_Reine
27.03.2019 4 z 5

Ano, kniha je moc pěkně napsaná, ale jak už jsem zmiňovala u předchozího dílu - přijde mi to už malinko natahované. Přesto bych řekla, že se mi Koruna líbila víc než Dcera, která rozhodně není na vrcholu v žebříčku, co se téhle série týče.
Konec mě nijak zvlášť nepřekvapil, ale i tak byl takový sladký a hezký.
Jako plus na téhle knize je to, jak se hlavní hrdinka dokázala popřát sama se sebou, se svými špatnými vlastnostmi a činy, a nakonec to pěkně skončilo.

Knihomolka582
20.03.2019 4 z 5

Tento díl se mi líbil mnohem víc než minulý, jelikož v tom minulém mě nehorázně iritovalo Eadlyno chování. Její chování se tímto dílem celkem dost změnilo a proto jsem si ji oblíbila o to víc. Děj byl průměrný a líbil se mi.

Brunnetka
19.03.2019 5 z 5

I tahle knížka se čte jedním dechem :) A to že končí tak jak končí, je skvělé. Ale mrzí mě, že to nemá pokračování... Nebo aspoň ne přímo ;)

Áňa 998
03.03.2019 4 z 5

Koruna se mi líbila rozhodně víc než Dcera, ve které se mi hlavní postava jevila jako neskutečně protivná a nesympatická.

werush
20.02.2019 4 z 5

Já tu spisovatelku miluju ????

Veronikados
11.02.2019 3 z 5

Tato kniha byla sice lepší než dcera, ale i tak tomu moc nepřidalo. Hlavní hrdinka se mírně změnila a líbilo se mi jak se začala chovat pěkně k ostatním lidem (někdy). Líbilo se mi postavení Ameriky jakožto matky a Maxona jako otce, vlastně jsem se v knize těšila jen na tohle. Aspen se mi zdál docela v pohodě. V této knize a také v Dceři mi přišel více sympatický než s první trilogii. Doporučuji přečíst těm co četli Dceru. Dávám tak 55% (2.7 hvězdičky)

berka4151
09.02.2019 4 z 5

Po Selekci se mi tento díl líbil asi nejvíc. Možná i proto, že tam dostala trochu prostor i rodina a Eadlyn už přece jen byla příjemnější než v předchozím díle.

PanKérka
08.02.2019 3 z 5

Možná je to tím, že mezi předposledním a tímto dílem uběhlo dost času, než jsem ho přečetla, ale kniha mě tolik nezaujala. Nedokázala jsem se úplně znovu sžít s postavami a tedy celé mi to přišlo v některých místech absolutně předvídatelné a všechno tam podle mého vyházelo až moc skvěle. Prostě až přeslazená pohádka. Ale jako oddechovka dobré.

Lucia030
05.02.2019 2 z 5

Tento díl je opět velmi čtivý, bohužel už tam je méně humoru jak v prvních třech dílech a myslím že se hlavní hrdinka chovala mnohem hůř než její matka. Zakončení knihy je nakonec ale velmi zdařený.

bibi.r
12.01.2019 2 z 5

Pardon pardon pardon.
Velký špatný a hlavně nudný.
Doufám, že autorka už tuhle sérii nechá spát a pustí se třeba do něčeho úplně nového.