Koruna

Koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343047/bmid_koruna-5CN-343047.png 4 1932 353

Selekce série

< 5. díl

Když byla Eadlyn přinucena zúčastnit se Selekce, netušila, že by se mohla zamilovat do jednoho z 35 nápadníků. Ji prostě žádná pohádka nečekala! Jen počítala dny, až bude moct poslat všechny domů. Po událostech, které se odehrály v paláci, si ale uvědomuje, že nemůže být na všechno sama. A že srdce někdy překvapí i nejotrlejšího cynika. Co když ale bude muset učinit volbu, která je důležitější, než si kdy pomyslela?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Crown , 2016

Ketesh
19.05.2017 4 z 5

Poslední ze série.... a za sebe říkám, že mě po Dědičce mile překvapila. Autorka trochu změnila přístup a méně recyklovala scénáře, které jsme znali už ze základní trilogie. Zkrátka přišla s něčím novým.
Jsem nadšena z toho, jak dokázala vystihnout proměnu hlavní hrdinky, mezi oběma knihami.
Osobně, jsem výsledek Selekce očekávala někdy od poloviny Dědičky, ale to už se stává. (Detektivka by to byla mizerná :-D ...) Nicméně velice oddechová kniha.
A co se týče obálky. Na živo je mnohem hezčí, než vypadá na obrázku, ale i přes to, se mi z celé série líbí nejméně. Přestože šaty jsou jedny z těch hezčích...

KarinJotova
18.05.2017 5 z 5

Krásný, skvělý, dojemný příběh. Prostě chytne za srdíčko. :) Velkolepější zakončení jsme si nemohli přát. Zaručuji, že budete brečet.

anetka.repova
17.05.2017 5 z 5

Co víc napsat závěrem celé Selekce série, jen to, že to bylo naprosto boží.
I když nepatřím do cílové skupiny, pro kterou je kniha určena, ale já jsem nadšená a moc moc doporučuji.

kuska
16.05.2017 3 z 5

Řekla bych, že autorka ztrácí šťávu. Během skoro celé knihy se nic moc nedělo, ale na druhou stranu zase ten konec naladil do té správné noty, no když se to vezme pro a proti tak kniha ani neurazí ani to není "Bůh ví co". Prostě pohodové čtení, pro dny kdy nemáte čas číst něco složitého nebo zdlouhavého. Pro mě to byla dobrá psychoterapie kdy nemusím nad ničím přemýšlet a jen čtu a čtu a čtu. Asi bych stejně neodolala a koupila si další díl :-D.

Alice_E
16.05.2017

Primocare, snadne cteni, zadna velka prekvapka, mozna trochu uspechany konec. Trosku mi to pripadalo, ze uz toho ma i sama autorka dost a chce s tim co nejdrive skoncit. Hledala jsem neco, u ceho si clovek odpocine a nemusi nad tim premyslet. Nic vic jsem od knizky necekala, splnila tak zamer. Vzdycky to je primarne o tom, co presne clovek hleda. Proto chapu oba nazory, spatny i dobry. Nebylo to nic vyjimecneho, ale ani zadna extra hruza. Na odpocinek fajn volba, nenadchne, ale ani neurazi.

Marti10
16.05.2017 5 z 5

Skvělé pokračování!!!! Moc se mi to líbilo. Taková slaďoučká pohádka na odpočinutí, kterou jsem přečetla za den. Moc jsem se těšila jak se dál selekce s princeznou Eadlyn vyvine a byla jsem příjemně překvapená. Určitě jsem si tento díl užila více než předchozí. Takže koho Dcera nenatchla určitě před tímto dílem nezavírejte oči.
Četlo se to krásně a s takovou lehkostí jako jsme zvyklí jen u Kierry Cass. Jen škoda že už je konec. Po tomto pohádkovém, romantickém světě se mi bude stýskat ale určitě se k tomu zase brzy vrátím.
Takže doporučuju na 100% hlavně těm kdo mají rádi pohádky a šťastné konce :).

Pinklady
15.05.2017 3 z 5

Zklamání. Bohužel u mě zklamání převládá. Mám knihy této autorky ráda, a to hodně. Sérii o volbě královny pro prince Maxona miluji, ale... Ještě u Dcery jsem si říkala, že to bude taková hezká tečka na závěr, ale... Ale se v tomto případě vyskytuje poměrně často. Možná je problém ve mě. Měla jsem přesnou představu, jak příběh dopadne a ono to podle ní nešlo. A to nemluvím o takovém tom zbytečném natahování děje. Prakticky v celém příběhu nebylo nic, co by mě nějak zaujalo, nadchlo, okouzlilo. Ano, je to pěkná sladká "oddechovka", ale jde také o titul, který jsem si přečetla a vím, že už se k němu nikdy nevrátím. Tím ale neříkám, že vám knihu nedoporučuji číst. Zkuste to, třeba na ni budete mít jiný názor :)

Silmarien
27.04.2017 3 z 5

Dám 3, lebo Eadlyn si to u mňa ako hrdinka vylepšila, aj keď teda som sa pol knihy spamätávala z toho, že som predošlé časti čítala pred rokom a tú štvrtú krátko potom ako vyšla...
Eadlyn konečne trochu dospela, to je veľké plus, zvyšok bol vlastne dosť nudný a skončilo to pomerne (pre mňa) očakávane. Ale čítalo sa to príjemne, tá "nuda" skôr spočívala v tom, že sa tam prakticky nič prevratné nestalo - alebo keď sa stalo, zohralo sa to na jednej-dvoch strán a zvyšok bol taký nemastný-neslaný.

melaficent
01.03.2017

Bolo to super, oveľa lepšie ako predchádzajúca časť... Eadlyn už mi tu prišla výraznejšia, menej povrchná a... ja neviem, vrelejšia? Ale to nič nemení na tom, že Americu mám asi tak miliónkrát radšej. Najzaujímavejšie na celej knihe pre mňa stále boli časti, kde America alebo Maxon čo i len náhodou prechádzali okolo :)
Určite musím vytknúť to, že mi nepripadá že by sa Eadlyn vôbec stretávala s účastníkmi selekcie, pripadá mi, že tých stretnutí tam bolo minimum (najmä v porovnaní s tým, ako v Maxonovej selekcii America v jednom kuse spomínala, s kým šiel Maxon von...). Charaktery účastníkov boli nevýrazné, nemala som ani najmenšieho poňatia, kto je kto, pamätala som si tak Kila (aháá, to je ten, čo s ňou býval) a Henriho (to je ten, čo jej nerozumie). U tých ostatných som zväčša tápala, pretože nikto nebol skutočne výrazný či výnimočný. !SPOILER! Naviac, keď som si konečne zapamätala ďalšie meno - Hale (ten, čo ju chce prekvapiť), ukázalo sa, že je gay, takže bol v podstate z hry...

masielko27

America je lepší .
Ale jinak u jde .

Alex.Barunka
30.01.2017 4 z 5

Bylo to poněkud lepší než předchozí díl, ale stále jde o zbytečné natahování série. Kolem a kolem to bylo dost o ničem. Jako oddechovka to ale slouží skvěle :)

Monisek.B
28.01.2017 4 z 5

Čteno v AJ spolu s předchozím dílem a za mě spokojenost :-)