Koruna

Koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343047/bmid_koruna-5CN-343047.png 4 1935 1935

Selekce série

< 5. díl

Když byla Eadlyn přinucena zúčastnit se Selekce, netušila, že by se mohla zamilovat do jednoho z 35 nápadníků. Ji prostě žádná pohádka nečekala! Jen počítala dny, až bude moct poslat všechny domů. Po událostech, které se odehrály v paláci, si ale uvědomuje, že nemůže být na všechno sama. A že srdce někdy překvapí i nejotrlejšího cynika. Co když ale bude muset učinit volbu, která je důležitější, než si kdy pomyslela?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Crown , 2016

KaterinaJ11
05.06.2017 5 z 5

Další skvělá kniha! Přečtena jedním dechem, jako všechny předchozí :)

Calla2002
05.06.2017 4 z 5

Dokonalá kniha , dokonalý konec miluju celou sérii selekce a jsem naprosto unešená z toho jak to skončilo s kým málem skončila s kým chtěla nakonec skončit a s kým skončila :-D a mám z toho strašnou radost! Přiznám se že jsem opravdu fandila Kilovi ale i Eikkovi . První díl se mi moc nelíbil takže jsem váhala jestli si korunu přečíst ale nakonec jsem ráda že jsem to četla a nepochybuju že si celou sérii přečtu znova VELICE DOPORUČUJI!!

kendllajf
04.06.2017 4 z 5

Konečně Eadlyn pochopila a "začala" se chovat. Oproti minulému dílu je toto moc pěkné ba i nádherné zakončení příběhu o lásce, za hradbami v paláci. Můj favorit nezklamal a odešel jako vítěz.

Baru1236
03.06.2017 4 z 5

Taková oddechovka, za tři hodiny přečtená :D
ale i tak se mi moc líbila, a opravdu tam byly části, kdy jsem prostě musela zavřít knihu a jen si v hlavně dokola přehrávat, co jsem to vlastně přečetla :D
A ikdyž jsem Eadlyn od začátku chtěla s někým jiným, jsem ráda, že na konci skončila s tím, s kým skončila.

Ankavi
03.06.2017 5 z 5

Eadlyn konečně dozrála, tak bych charakterizovala závěr série. Je to sladké čtení, oddechové, romantiky trochu ubylo, ale přesto pro cílovou skupinu atraktivní. Ač je Eadlyna volba poměrně zřejmá a předvídatelná, stejně potěší. Konec malinko uspěchaný, ale ani to mi nevadilo. Velmi příjemné čtení a obálka překrásná.

Ewilka
31.05.2017 4 z 5

Kiera Cass psát opravdu umí. Nepíše sice extra akční knihy, ale dokáže Vás vtáhnout do příběhu, aniž by se v něm dělo něco zásadního. Koruna je opět klidná oddechovka, přeslazená tak, že více už to ani nejde.

Fanttastica
29.05.2017 4 z 5

Poslední díl. Děj byl docela předvídatelný. Než jsem vůbec začala číst bylo mi jasné jak to dopadne. Nicméně musím říct, že za mně je to nejhezčí obálka se série Selekce.

MíšaK.
28.05.2017 5 z 5

Za mě super. Na Selekci to nemá, ale i Eadlyn byla v tomto díle skvělá. S její volbou manžela jsem naprosto spokojena, ale některé zvraty mě fakt dostaly. Bohužel se nedokážu smířit s představou, že Maxon, Aspen, Lucy a další jsou dospělí.

HankaL
27.05.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila i když bylo vidět, že je psaná trošku jako z povinnosti (Na začátku mi přišlo, že se autorce napsal tak hladce jako předešlé díly.), ale rychle jsem se do ní začetla. V některých pasážích mi příběh překombinovaný, avšak vývoj mě stejně překvapil a upoutal.

Hoshi
26.05.2017 5 z 5

Krásný závěr celé série. Před přečtením této knihy, jsem se znovu pustila do Dcery a začala jsem Eadlyn více chápat. Bylo příjemné ji sledovat, jak se mění v královnu. Velmi mě těší, že si za svého muže vybrala mého favorita a dostála i slovu, které dala na začátku své Selekce.
Doufala jsem v jiný epilog, ale i tento mě dokázal svým způsobem potěšit.

Ačkoliv se dnes cítím trochu nevyspale, tato knižní série je mojí nejmilejší a doufám, že Kiera napíše ještě nějakou knihu a nemusí se točit jen kolem Selekce. :)

Adelin239
24.05.2017 4 z 5

Nejdříve jsem nevěděla, komu fandit...buď Kilovi nebo Halovi anebo snad Henrimu? Vážně jsem byla zvědavá, jak to nakonec dopadne a upřímně jsem tohle nečekala :D. Ale i tak to podle mě bylo skvělé zakončení celé této série, ke které se určitě ještě jednou vrátím.
Jednu hvězdičku ubírám jen proto, že se mi Američina Selekce líbila o něco více, i tak byla tato kniha úžasná, čtivá a dokonce vtipná. Určitě doporučuji přečíst!

BlogKnihotání
23.05.2017 3 z 5

Oddechové a klidné zakončení celé série. Něco takového jsem čekala.

Ewik
23.05.2017 5 z 5

Selekce byla úžasná a místy mě velmi svádělo srovnávat ji s linkou princezny Eadlyn. Navíc si stále nějak nemůžu zvyknout na to, že America a Maxon jsou dospělí a z Aspena je generál.
Přesto jsem velmi spokojená, protože Eadlyn oproti předchozí knize velmi vyzrála, zmoudřela a byla mnohem sympatičtější. Místy mě dokázala i rozesmát a dokázala mi, že je hodna být královnou.
Kluci byli úžasní a dali knize náboj a šmrnc. Je tedy škoda, že politika a další méně důležité okolnosti je zatlačovaly poněkud do pozadí. Zasloužili by si opravdu víc prostoru a pozornosti. Bylo to přece i o nich.
Romantiky tu sice bylo poskrovnu, ale každá i sebemenší ukradená chvilka byla o to sladší a dokázala vykouzlit úsměv. Princezninu volbu naprosto schvaluji a přiznám se, že jsem v ní doufala od začátku.
Nevadí mi ani přílišná naivita ke konci knihy, ani způsob jak autorka vyprovodila některé pány z paláce, ale mrzel mě ten odbytý konec a něco jako slabá forma epilogu. Mohla se s námi rozloučit lépe.
Přesto jsem si knihu moc užila!

eva4036
22.05.2017 4 z 5

Moc krásné pokračování, jen mě mrzí, že konec autorka strašně moc uspěchala. Připadalo mi jako by se snažila knížku, co nejdříve zakončit. A dál mě mrzí Epilog, protože mi připadá, že je v originále delší...

Maja256
22.05.2017

Nádherné ukončení ještě překrásné pentalogie. Kniha se četla dobře tak jako ostatní ale byla o něco více zajímavější v tom, že jsme netušili koho si Eadlyn vybere na rozdíl od Maxona. Jinak si celou sérii nemůžu vynachválit!

ajak
21.05.2017 5 z 5

Po zklamání z druhého dílu to bylo opravdu příjemné překvapení :) jsem ráda že jsem si jí přečetla

Janpa
20.05.2017 5 z 5

Opět skvělý styl psaní, který dokáže zaujmout. Z konce jsem byla nejdřív hodně naštvaná, ale pak se mi i ten zdál celkem dobrý, když jsem znala všechny informace. Určitě doporučuji. Jediné, co bych vytkla je, že se v této knize téměř nic nedělo a když už ano, běželo to děsně rychle.
Přesto dávám pět hvězd, protože tato série je prostě moje srdeční záležitost. :D

anonym02
20.05.2017 5 z 5

Zazvonil zvonec a pohádky je konec.
To se dá říct i o této skvělé sérii, kterou jsem si oblíbila hned od první stránky, prvního dílu.
Příběh Americy jsem prožívala srdcem i duší a Maxona jsem si ihned zamilovala.
Když jsem četla Dceru, byla jsem trochu zklamaná. Už to prostě nebyla ta klasická Selekce.
A u tohoto dílu jsem dokonce i brečela, jednak, protože tam bylo tolik smutných scén, a jednak, protože jsem si uvědomila, že je tohle úplně poslední díl této úžasné série, na kterou budu ještě dlouho vzpomínat.

Samira
20.05.2017 4 z 5

Selekce, byla a bude pouze jedna. Přesto se mi i pokračování líbilo. Eadlyn byla v Koruně výrazně sympatičtější a vyzrálejší, což považuji za veliké plus.
Mínusem jsou stále mé nejoblíbenější postavy z původní Selekce, které jsem si prostě dospělé představovala jinak, ale naštěstí už i místy k poznání byli.
Děj byl zajímavý, hodně politický a místy nereálně naivní. Ale jako v díle prvním vše vylepšili muži. Prostoru bych jim však dala klidně mnohem, mnohem více. Stejně jako romantice.
Jinak jsem však s výběrem Eadlyn maximálně spokojená, volila bych stejně :).
Škoda chybějícího epilogu a vůbec jakéhokoli bonusu. Závěr byl zbytečně zrychlený.
Celkově však moc příjemné čtení!

Any27
19.05.2017 5 z 5

Bylo to překrásné! Taková škoda, že toto putování princeznovským světem končí! Už od počátku (úplného počátku) jde poznat, že Kiera píše úžasně a hrozně návykově! Knihu jsem přečetla za jeden jediný den (jako všechny díly selkece!) a moc jsem si to užila. Skončilo to krásně a Eadlyn jsem si dokonce oblíbila...Tak moc doufám, že Kiera má v plánu napsat ještě miliony dalších knih, protože já si od ní přečtu všechno (a taky doufám, že by to bylo delší než Koruna..proč byla tak extra krátká?!) děkuji za krásné putování plné lásky....