Sedm sester

Sedm sester https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311880/bmid_sedm-sester-RKx-311880.jpg 4 421 140

Na luxusní sídlo Atlantida na soukromém poloostrově ženevského jezera se sjíždí z různých koutů světa šest mladých žen, které přivedla domů smutná událost: smrt jejich adoptivního otce. Každá ze sester dostává jako dědictví i dopis s údaji, podle nichž může najít svou biologickou rodinu. A tak se nejstarší ze sester, půvabná překladatelka Maia, ocitne v Brazílii, kam ji souřadnice z otcova dopisu zavedou. Maia během pátrání po pohnutých osudech žen ze své rodiny propadá víc a víc kouzlu rodného Ria, ale i kouzlu svého sympatického průvodce. Cesta do minulosti jí pomáhá smířit se s nešťastným rozhodnutím v mládí, které po léta tajila…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Víkend

The Seven Sisters , 2014

Agnesita
07.01.2018 3 z 5

Romanticka, čtivá kniha. Nezaujala ale mě natolik, abych sáhla po další v sérii.

intelektuálka
11.12.2017 5 z 5

Krásný námět - adoptovat 6 holčiček /a je tam tajemná sedmá/ a pojmenovat je podle hvězd v souhvězdí Plejád...
Až po otcově smrti nejstarší Maia hledá v daleké Brazílii svůj původ. A dozvídá se, že historie jejího rodu je spojena se sochou Krista v Riu. Krásně je tu popsána bohémská Paříž v 30.letech - její prababička se tu setkává s Ravelem, Jeanem Cocteau a hlavně se svou velkou láskou... A vychází najevo, že i Maia má své tajemství...a i ona nachází lásku.
Je to pěkné čtení o tom, že bohatství vždy nezaručí lidské štěstí.
Určitě doporučím!
A děkuji za komentáře oblíbených:Selinute, Šánka, Zuzka. Bez nich bych si knihu nevybrala.

Marika Vanova
08.11.2017 4 z 5

matula1977: už je Sestra bouře

matula1977
08.11.2017 5 z 5

Těším se na pokračování - snad bude?!?

puntaumbria
02.09.2017

Oddechová kniha s atmosférou, velmi čtivá, slušná i vypravěčsky.

putpuda
24.06.2017 5 z 5

Nenáročný, ale moc pěkný příběh. Má takovou zvláštní atmosféru. Člověk úplně cítí to horko, které se převaluje v ulicích Ria :D. Jako bych tam byla.
Určitě jsem zvědavá na další pokračování :)
Toto je má první kniha od této autorky a jelikož má tak skvělé recenze i na ostatní knihy, tak si určitě půjčím i ty další....

cikáda
01.06.2017 4 z 5

Pěkný a čtivý příběh, děj se začíná rozvíjet ve chvíli, kdy nás autorka zavede do minulosti a od té doby už má knížka spád. Dočetla jsem a už se těším na další pokračování.

AnetkaM
30.05.2017 5 z 5

Čteno v každé volné chvilce, až jsem pak byla smutná, že se knížka tenčí a už budu u konce. Na této knize a i mnoha jiných od této autorky se mi líbí prolínání různých časových rovin, pátrání v minulosti a hlavně to, že člověk napjatě čeká, jak že to vlastně bylo. Hrozně se těším na pokračování příběhů dalších sester a trošku mě štve, že se určitá tajemství dozvím zřejmě až v poslední knize. Doporučuji všem.

radkapela
16.05.2017 5 z 5

Četla se moc dobře, těším se na další příběhy sester.

Marika Vanova
22.04.2017 4 z 5

Na tuhle knihu jsem se navnadila zde na DK a pak jsem se dlouho bála začíst, že to bude červená knihovna. Kdepak! Je to moc pěkný příběh, těžko se mi od něj odcházelo, dozvěděla jsem se i něco z historie a stále vycházely na povrch nové skutečnosti. Těším se na další pokračování.

katerina.l.
12.04.2017 5 z 5

Po Tajemství černé orchideje příjemné překvapení :).

Jára76
08.04.2017 5 z 5

Nádherná kniha od které se těžko odpoutáte.Zajímavý příběh ve kterém nechybí láska a obětování.Přečtená jedním dechem.Za sebe doporučuji.

Veronika248
30.03.2017 5 z 5

Zacatek me vubec nevtahl do deje ale jakmile se dej presunul do Ria opet sem poznala spisovatelku od ktere jsem precetla vsechny jeji knizky jednim dechem .. Opet nezklamala a uz se tesim na dalsi dily

knihomolka1979
13.03.2017 5 z 5

Tato kniha se mi od autorky líbila zatím nejvíce :-).. jsem zvědavá na příběhy dalších sester..

ivulka15
27.12.2016 4 z 5

Moc hezká romantika.Jak už je u této spisovatelky obvyklé i tady se vzájemně proplétají dvě časové roviny.A zase se mi ta historická část líbila víc. Ale za tím nejspíš vězí moje nostalgie starých časů, kdy " muži byli mužní a ženy křehké květinky".

mariva
25.11.2016 5 z 5

Knížka mě vtáhla do děje hned od prvních stránek a potěšilo mě, že kromě zajímavého příběhu ukazuje i historické události spojené s obří sochou Krista tyčící se nad Riem. Každý někdy viděl fotografie (a ti šťastnější i originál), ale s historií její vzniku jsem se zatím nikde nesetkala. Chvílemi se mi sice kniha zdála už dost dlouhá, ale děj byl pořád zajímavý, takže to zas tolik nevadilo. Trochu mě mrazí představa, že jde o první ze sedmi dílů - takže se mám na co těšit.

Liduka
30.10.2016 4 z 5

Opět skvělá kniha. Bohužel mi ale k srdci nepřirostl Laurent (Byl takový nemastný-neslaný a nemohla jsem mu prostě uvěřit jeho lásku) a také jsem čekala nějaký jiný důvod toho, proč dala Cristina dítě k adopci. Autorka přeci psala, že aby si mohla vyslechnout příběh své matky, musí nutně znát osud své prababičky, protože to spolu souvisí. Mě ale přišlo, že to spolu absolutně nemělo co dělat, pokud tedy nepočítám to, že Cristina možná zdědila geny po Isabellině tchýni. Za to strhávám jednu hvězdičku. Nicméně se těším na další díl.

Selinute
10.10.2016 5 z 5

Nádherný příběh...
Bavilo mě pátrání a nahlížení do minulosti a zároveň odkrývání dávného rodinného tajemství... Okouzlila mě, jak dobová Paříž, tak Rio, stejně jako současnost v níž se rozvíjela druhá linie příběhu. Těšila jsem se z každé chvíle, kterou jsem mohla s touto knihou prožít... Všechny autorčiny knihy jsou hodně poutavé, no tato nám slibuje, domnívám se, začátek úžasné série, na kterou se můžeme v budoucnu těšit...

zuzana2599
05.10.2016 5 z 5

Ani tato novinka od mé oblíbené autorky mě nezklamala. Ba naopak. Působila na mě jako magnet a já si užívala ten nádherný příběh a vychutnávala každičkou stránku. Autorka píše hodně poutavě, děj je sice romantický, no ne přeslazený, knížka se mi opravdu hodně líbila. Mám ráda když se kloubí přítomnost s minulostí a to Lucinda Riley umí skvěle. Bravo!

Šánka
30.09.2016 5 z 5

Potřebovala jsem zase jednou pořádnou porci romantiky, a také jsem ji dostala v této nádherné knížce.
Od autorky jsem četla Půlnoční růři, která se mi moc líbila, tady je scénář hodně podobný, střídání minulosti s přítomností, v němž nejstarší ze šesti sester Maia se vydává pátrat po svých kořenech a rozplétá střípky úchvatného příběhu lásky i ukrytých tajemství své prababičky a současně nachází i ten svůj.
Krásně napsané, prostě romantičky, neváhejte a nechte se unášet tímto kouzelným příběhem.