Sedm sester

Sedm sester https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311880/bmid_sedm-sester-RKx-311880.jpg 4 421 140

Na luxusní sídlo Atlantida na soukromém poloostrově ženevského jezera se sjíždí z různých koutů světa šest mladých žen, které přivedla domů smutná událost: smrt jejich adoptivního otce. Každá ze sester dostává jako dědictví i dopis s údaji, podle nichž může najít svou biologickou rodinu. A tak se nejstarší ze sester, půvabná překladatelka Maia, ocitne v Brazílii, kam ji souřadnice z otcova dopisu zavedou. Maia během pátrání po pohnutých osudech žen ze své rodiny propadá víc a víc kouzlu rodného Ria, ale i kouzlu svého sympatického průvodce. Cesta do minulosti jí pomáhá smířit se s nešťastným rozhodnutím v mládí, které po léta tajila…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Víkend

The Seven Sisters , 2014

Gibis
01.11.2019 5 z 5

Souhvězdí Sedm sester a šest dívek pojmenovaných podle nich jejich adoptivním otcem, sedmá sestra nikdy nepřišla. Líbí se mi ten tajemný nádech jejich adopce a jsem zvědavá, jestli se nakonec dozvíme, proč táta "Sůl" adoptoval šest dětí, každé z jiného konce světa.
V prvním díle série se vypravíme s nejstarší Maiou do Ria de Janeira pátrat po její biologické rodině a musím přiznat, že historická část o její prababičce Izabele mě bavila o trochu více než ta současná o Maie. Bylo moc zajímavé sledovat, jak v té době vznikala slavná socha Crista na hoře Corcovado.
A moc se těším na pokračování celé série a až se dozvím, odkud pocházejí všechny Maiiny sestry.

mariela.elish
15.10.2019 5 z 5

Úžasný začiatok prvej časti série! Nesmierne sa teším na ďalšiu časť: Búrkovú sestru!
Jednoznačne ODPORÚČAM. ;)

Sjuzz
12.08.2019 5 z 5

K tejto knihe mám jednu jedinú výhradu a tou je, že na ďalší diel musím čakať do novembra.
Každopádne, po dlhej dobe som natrafila na knihu, ktorú som zhltla a nechcela som aby skončila.
Dej je chytľavý od začiatku do konca, každý jeden odsek. Žiadne odbočovanie od témy, zdĺhavé opisy postáv alebo prostredia.
Príbeh je krásny, aj smutný a aj tajomný.

Marjory
08.08.2019 5 z 5

Příběh mě velice mile překvapil a opravdu bavil.

pip11
06.08.2019 5 z 5

První díl sedmi sester se mi nad očekávání moc líbil. Postavy jsou zajímavé a celý příběh moc pěkně odkrývá tajemství. Skvělé byly také historické popisy o stavbě sochy Krista v Brazílii. Nic nepůsobilo zdlouhavě, i když děj místy plynul pomalu. Těším se na další díly a jsem zvědavá, jak je to doopravdy s Pa Saltem.

amanda99
06.08.2019 4 z 5

Moc hezky se četlo,těším se na další díl.

Ladiva
03.08.2019 4 z 5

Príjemná kniha na chvíle oddychu. Číta sa ľahko a dej je zaujímavý, aj keď ja som ho vnímala ako dosť prekombinovaný, ale čitateľ sa v ňom rozhodne nestratí. Vďaka tomu, že sa časť deja odohráva v Brazílii, zaujmú informácie o stavbe sochy Ježiša v Riu i o živote vtedajšej spoločnosti. Rada siahnem aj po ďalšom dieli z tejto série.

klarka61
03.07.2019 4 z 5

Knížka hezká, ale žádné wau se nedostavilo. Rozhodně kniha Půlnoční růže by lepší. Spoiler: Myslím si, že ten malý kluk, kterého Bel zachránila v Paříži, bude mít ještě velmi výraznou dějovou linku

pavpaz
26.06.2019 5 z 5

Nádherný příběh, moc hezky se četl. Jen jsem si říkala, že celou dobu se příběh pomalu rozmotával a u konce to bylo takové rychle shrnuté, některé části příběhu. Už mám nachystaný druhý díl ke čtení.

Jirinamac
13.06.2019 5 z 5

Není to příběh jen jedné osoby, ale o tajemství všech osob se čte moc pěkně. I když je to jen smyšlený příběh, tak je zajímavé i čtení o Paříži, Riu a soše Krista Spasitele. Konec je otevřený, tak myslím, že po přečtení posledního dílu nás ještě čeká velké překvapení. Už se těším na pokračování.

Leeena321
25.03.2019 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Těším se na další díly.

Simii45
24.03.2019 4 z 5

Příběh Izabely se mi moc líbil i když byl smutný. Kniha se cetla skvěle, těším se na další příběh.

Toňula
19.02.2019 4 z 5

Další pozoruhodná kniha mé oblíbené autorky, trochu jsem se obávala, co mohu od 1.dílu tak rozsáhlé série čekat, ale Maiin příběh nezklamal, opět prolínání minulosti se současností, odhalování tajemství minulosti, které umí autorka podat s laskavostí a lidskostí, přesto nesklouzává ke sladkobolnosti, jak by se dalo u takového příběhu očekávát. Už se těším na další díl.

Tiffany
08.02.2019 5 z 5

Čtivá.. moc hezky jazykově odvyprávěný příběh s historickým odkazem . Originální námět.

Babo
21.01.2019 3 z 5

Jak já jsem se na tuto knihu těšila. Nakonec je pro mě velkým zklamáním .2x jsem ji dala šanci,ale odkládám ji . Je to taková málo uvěřitelná pohádka a momentálně na ni nejsem naladěná .A to mám pohádky ráda , třeba O červené Karkulce ,,,,,

MisaK81
22.08.2018 5 z 5

Krásná kniha, dostala jsem jako dárek a moc se mi líbila. Kniha je napínavá, tajemná romantická a určitě vás navnadí na další díly.

rakakan
29.07.2018 5 z 5

Oba díly velice čtivé, pěkně napsané. Oddechové čtení na ten dnešní shon. Nikde nemůžu sehnat další díly. Jsou vůbec vydané?

vojteska70
27.04.2018 4 z 5

Moc se mi to líbilo. Dokonce tak, že po vypůjčení z knihovny si ji ještě i asi koupím. Už vyšel druhý díl, mám objednaný

Danielka001
05.02.2018 5 z 5

Krásná. Vyprávění mě vtáhlo do děje opravdu mocně. A párkrát jsem sáhla po mobilu a ověřovala si fakta s dob stavění Crista... Kniha mě nezklamala,naopak nadchla!

harena
28.01.2018 4 z 5

Další krásný romantický příběh z pera Lucindy Riley, která slibuje, že dalších šest dílů bude následovat. Knížka je velice dobře čtivá, Maia se snaží odkrývat stará rodinná tajemství a střídají se časové roviny, kdy se mi ta historická líbila víc. Zvlášť vyprávění o prababičce Izabele, která se v Paříži seznámí se svou velikou životní láskou, se sochařem Laurentem. Je to příjemné, oddechové čtení, kniha potěší všechny romantické čtenářky.