Sedm sester

Sedm sester https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311880/bmid_sedm-sester-RKx-311880.jpg 4 421 140

Na luxusní sídlo Atlantida na soukromém poloostrově ženevského jezera se sjíždí z různých koutů světa šest mladých žen, které přivedla domů smutná událost: smrt jejich adoptivního otce. Každá ze sester dostává jako dědictví i dopis s údaji, podle nichž může najít svou biologickou rodinu. A tak se nejstarší ze sester, půvabná překladatelka Maia, ocitne v Brazílii, kam ji souřadnice z otcova dopisu zavedou. Maia během pátrání po pohnutých osudech žen ze své rodiny propadá víc a víc kouzlu rodného Ria, ale i kouzlu svého sympatického průvodce. Cesta do minulosti jí pomáhá smířit se s nešťastným rozhodnutím v mládí, které po léta tajila…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Víkend

The Seven Sisters , 2014

JajaCZ
09.03.2021 5 z 5

Nádherná kniha. Ja viem, že pre niekoho možno príliš jednoduchá a ženská, ale mne úplne padla do nálady a krásne som si pri nej oddýchla, pocestovala a niečo sa o Bazílii dozvedela. Chytila ma za srdce a už sa neskutočne teším na pokračovanie. Niekedy kúpu nejakej knihy po prečítaní ľutujete, ale toto nebude ten prípad :) Tak nejak cítim, že po tejto autorke budem siahať keď budem potrebovať pohladiť po duši :) Odporúčam

knihomolka_eli
07.03.2021 5 z 5

Kniha sa mi naozaj velmi pacila. Po tomto zanri siaham menej,o to viac som bola prekvapena,ako sa mi pacila. Zaciatok mi prisiel riadne divny a rozmyslala som,ze to ani citat nebudem, tatko Slany, divna smrt,divny pohreb,zvlastny clovek,zvlastne adopcie,...a potom prislo Rio, Francuzsko...minulost aj sucasnost...a uz to slo :). Velmi sa mi pacil pribeh Izabely, aj pribeh najstarsej sestry Maie,hoci viac slo o jej korene a o Izabelu. Citala sa rychlo a dobre,vtiahla ma do deja a nevedela som prestat,kym sa nedozviem,ako to skoncilo. A v istych castiach to neskoncilo az takym happy endom ako som cakala. Napriek tomu nelutujem a tesim sa na pribeh dalsej sestry.

tiajackey666
03.03.2021 5 z 5

Knihu som pocuvala ako audioknihu.. interpretaciu urobila zuzka kapralikova.. velmi krasne.. krasny pribeh z netradicnrho prostredia ria de janeira sympaticke postavy.. velmi sa tesim na dalsie diely

gladya
28.02.2021 4 z 5

Romantika a možná červená knihovna, už vidím tu telenovelu. Ale to ale vůbec není kritika. I tenhle žánr se dá napsat dobře. Zamotané osudy, srdceryvné příběhy, láska, tajemství, to vše v téhle knížce čtenář či posluchač najde. Zajímavé bylo propojení se vznikem sochy v Krista v Riu. V příběhu z minulosti za zmínku stojí i srovnání upjatého života smetánky v Riu a uvolněnější bohémské Paříže.

Další díly si nenechám ujít, nejen proto, že asi budou zajímavé i osudy dalších sester. Jsem zvědavá, jestli se vyjasní některé záhady související s adopcí nejstarší sestry. Mám jedno podezření a zajímá mě, jestli jsem se nespletla.
Posloucháno jako audiokniha,

Arwen777
27.02.2021 4 z 5

Moje první kniha od této autorky a musím říct, že podle hodnocení jsem čekala daleko víc a především začátek byl pro mě těžký oříšek. Těžko uvěřitelné prostředí a situace.
Ale s výpravou Maiy do Brazílie se to zlepšilo, linka začala nabírat dobrý směr a romantický příběh na pozadí reálných historických skutečností se mohl rozvinout. I současná linka nebyla špatná. Druhou půlku knihy jsem už četla s opravdovým zájmem a celkově hodnotím dílo jako zdařilé. Nejvíc se mi líbily odkazy na skutečná místa, známé osobnosti a události. Popis života v Riu a Paříži byl poučný a pohled na život mladých žen z lepší společnosti zajímavý.
Po druhém dílu sáhnu za nějaký čas.

archivářka115
24.02.2021 5 z 5

Romantická, čtivá knížka pro ženy

LadyCotton
22.02.2021 4 z 5

Od autorky jsem četla již Levandulovou zahradu a zaujal mě styl jejího psaní - nemám totiž ráda příběhy, které jsou vyprávěny retrospektivně (že děj příběhu skáče do různých časů), ale Lucinda Riley to umí napsat tak, že dějové linky na sebe perfektně navazují a vy tak nemusíte mít strach, že zapomenete předchozí děj.
Sedm sester je začátek série o šesti? adoptovaných sestrách, kterým zemře otec a každá z nich dostane dopis, ve kterém jsou indicie k nalezení jejich původní rodiny. Takže co díl, to příběh sestry.
Sedm sester vypráví příběh nejstarší ze sester, kterou její minulost jí přivede až do Ria... a to jak současného tak i minulého.
Velice příjemný román pro ženy, při jehož četbě se nejednou zasníte a budete mít rázem chuť se vydat do Ria :-)

PepkazDepka
20.02.2021 5 z 5

Aj keď som si podľa popisu myslela, že toto absolútne nebude štýlovo kniha pre mňa, konalo sa prekvapenie a kniha sa čítala veľmi dobre. Teším sa na ďalšie pokračovania.

Majka1979
31.01.2021 5 z 5

Konečne som mala možnosť sa dostať k tejto knihe. Predsa len mám všetkých 5 častí, co vyšli a veruže som sa od knihy nemohla odtrhnúť.

Príbeh rodiny a dcér, adoptivnych dcér výnimočného muža, ktorý z nich vychoval naozaj skvelé ženy za pomoci Mariny, ktorá bola presne ba toto najatá a bola pre dievčatá ako ich vlastná matka a tak ich aj milovala, ako vlastné deti.

Prvý príbeh je príbeh ženy menom Maia. Zažila si svoje, ale aj tak sa živí tým po čom túžila. Stala sa z nej prekladateľka. Ako jediná žije v blízkosti svojho otca.
Po jeho smrti je to práve ona, kto to má svojim mladším sestrám oznámiť.

A potom ako sa všetko vyrieši ohľadom otca, dostane šancu vyhľadať svoju biologickú rodinu. Dozvedá sa oveľa viac o svojej rodine a aj sama o sebe. Stretáva muža, pre ktorého pracuje, prekladala mu jeho knihu. A vznikne medzi nimi puto, ktoré je snáď silnejšie ako to, ktoré zažila jej biologická rodina.
Niekedy nám minulosť ukáže, že predsa krv nie je voda.

Silný príbeh, nevedela som do posledných strán, co všetko ešte zažije a dozvie sa o svojej rodine a zistí sama o sebe. Tým sa aj jej život začne vyvíjať, silná Maia, váha, ale nakoniec verí, že si zvolí tú správnu cestu.

Vrelo odporúčam tým, čo majú radi silné príbehy a tajomstvá či záhady, ktoré treba vyriešiť.

Lenni_3006
27.01.2021 5 z 5

Príbeh o najstaršej zo siedmych sestier je vynikajúco prepracovaný, človeka vtiahne a nepustí. Dávno sa mi nestalo, že by ma príbeh takto "rozcítil". Veľmi ma bavilo ako sa autorka opierala o fakty a reálne historické postavy. Vrelo pri čítaní odporúčam si do pozadia pustiť skladby, ktoré sa v knihe spomínajú, atmosféra dostane úplne iných rozmerov.

pollyn
11.01.2021 4 z 5

Ach Rio a Paříž dvacátých let. Muselo být úžasné být při vzniku Ježíšovy sochy.
Příběh z minulosti mě opravdu uchvátil, první sestra méně, ale i tak jsem si ji nakonec oblíbila.

Deia
20.12.2020 4 z 5

Kniha sa mi čítala veľmi dobre, pri čítaní mi strany plynuli jedna za druhou a to väčšinou takéto knihy nevyhľadávam. Príbeh Maie ma vtiahol a celý čas som jej pri jej pátraní držala palce. Páčil sa mi aj príbeh Isabely, aj keď o trošku menej, na môj vkus bol až príliš romantický a bolo ho tam príliš veľa, viac sa mi páčila súčasná linka, aj keď aj tá mohla byť trošku dobrodružnejšia. Na knihe sa mi tiež veľmi páčilo zakomponovanie histórie, ako sa stavala socha Krista, ktorú dnes každý pozná (aspoň z obrázku :D). Takisto ma veľmi zaujíma príbeh tatka Slaného, čo ho viedlo k tomu, že si adoptoval šesť dievčat (aj keď pôvodne chcel sedem), dúfam, že sa to v ďalších knihách dozvieme. Som rada, že som si knihu nakoniec prečítala a už sa teším na príbeh ďalšej sestry, do ktorého sa snáď čoskoro pustím.

Nelly
17.12.2020 4 z 5

Čtivé a zajímavé i pro mne, která romány pro ženy moc nečte - ocenila jsem hlavně to, že autorka spojila svou fantazii s reálnými událostmi a postavami z minulosti (Google pomohl a překvapil). Více mne zaujal příběh z minulosti, ale možná to bylo tím, že konec v přítomnosti byl už méně propracovaný. A ta záhadná linka, která se vine všemi díly, je třešnička na dortu. Ráda se pustím do dalších dílů.

jluky
13.12.2020 5 z 5

Pekný ženský román s prelínaním minulosti a súčasnosti. Určite sa pustím do ďalšieho dielu.....

kyssling
05.12.2020 3 z 5

Čte se to moc krásně, ale je to až příliš velký doják a červená knihovna, abych to mohl lépe ohodnotit. Pravda je, že jsem místy brečel jako želva :-) Musím se vrátit ke Chrisu Carterovi tam nic podobného nehrozí ...

Danuše7
26.11.2020 4 z 5

Knihu jsem četla na doporučení. Zajímavý děj, určitě si přečtu další díly.

mataj
09.11.2020 4 z 5

Moc pěkná romantická a dojemná knížka, o hledání vlastního já. Odehrává ve dvou obdobích, v současnosti pátrá první ze sester po své biologické rodině a v minulosti se odehrává příběh její prababičky. Velice se mi líbilo prostředí Ria i Paříže.

Marci_Vaj
30.10.2020 5 z 5

Zajímavý první díl, kdy pochopíte, že musíte přečíst všechny :) Ačkoli mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, tak nakonec jsem se moc těšila na pokračování.
Autorka píše, že se dají jednotlivé knihy číst samostatně. Doporučuji číst tak, jak jdou po sobě. I když každý příběh je samostatný, občas se vyskytnou informace, které pochopíte díky předchozím dílům. Krásná kniha :)

Hedviga
28.10.2020 4 z 5

Úvod knihy je zmätočný a ťažkopádny. Bol to pre mňa boj. Vytrvala som a príbeh sa krásne rozbehol. Ide síce o obligátne love story, ale pekne spracované, aj napriek istej miery naivity. Mňa srdcervúce príbehy nikdy neomrzia.

keselylenka
26.09.2020 5 z 5

Ačkoli má kniha nesměly rozjezd v půlce už jsem příběh milovala a na konci litovala, že mě čeká pauza než se dostanu k druhému dílu.