Sedem manželov Evelyn Hugovej

Sedem manželov Evelyn Hugovej https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420942/bmid_sedem-manzelov-evelyn-hugovej-P2r-420942.jpg 4 1738 408

Starnúca hollywoodská hviezda Evelyn Hugo, ktorá už roky žije v ústraní, sa konečne rozhodla prezradiť celú pravdu o svojom nevšednom a škandalóznom živote. Za autorku svojej biografie si vyberie neskúsenú reportérku Monique Grantovú, čím zaskočí nielen jej kolegov, ale najmä samu Monique. Prečo práve ona? Prečo teraz? Evelinine dôvody síce nepozná, no jej vlastná kariéra už nejaký čas stagnuje, takže sa rozhodne túto príležitosť využiť a vyťažiť z nej čo najviac. Keď dorazí do herečkinho luxusného bytu na Manhattane, Evelyn jej rozpovie svoj životný príbeh: od jej začiatkov v Los Angeles v päťdesiatych rokoch cez jej sedem manželstiev až po jej rozhodnutie odísť zo šoubiznusu v osemdesiatych rokoch. Evelinino rozprávanie odhalí jej nemilosrdnú ambicióznosť, nečakané priateľstvá a veľkú zakázanú lásku...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Seven Husbands of Evelyn Hugo , 2017

smokajs
19.03.2020 4 z 5

Chytrá kniha. Odpočinková, přesto pozvolna přivádějící k zamyšlení se nad vlastními hodnotami, životními kroky a postojem k osobnosti Evelyn jako takové.
I když bývám ke knihám těšícím se množstvím pochvalných slov ze všech stran skeptická, takhle svým poselstvím zaujala. Zbývá jen dodat, že nic není černobílé a záleží na individualitě postojů každého z nás, kam který z těch milionů odstínů šedi zařadíme.

vladka1695
15.03.2020 3 z 5

Za mě nic moc extra. Je to běžný bouřlivý život hollywoodských hvězd, se všemi rozmary a intrikami. Občas to byla celkem nuda, ani údajné velké překvapení na závěr mě až tak nenadchlo. Klasická nenáročná kniha.

ElissBooks
07.03.2020 5 z 5

Zažili jste někdy ten pocit, že jste objevili novou, převratnou a naprosto originální knížku, do které jste se zamilovali už po prvních pár stránkách a věděli jste, že tohle rozhodně bude stát za to? Já se přesně takhle cítila, když jsem začala číst tuhle knihu. Tahle kniha je totiž úplně jiná a naprosto neotřelá. Prostředí filmového Hollywoodu, ve kterém se odehrává, vás vtáhne od začátku a nepustí. Postavu Evelyn budete nenávidět, ale zároveň o ní budete chtít vědět úplně všechno. Budete chtít slyšet její životní příběh a hlavně se dozvědět, proč měla 7 manželů! Postupem času vám Evelyn přiroste k srdci a na konci knihy jí budete milovat, to vám slibuji. Evelyn ve vás zanechá spoustu pocitů a emocí. Je to kniha, kterou jsem po dočtení chtěla obrátit a začít číst znovu. Znovu si přečíst ten hořkosladký příběh, od kterého se nebudete moci odtrhnout. Ano, tak dobré to bylo. Hrozně se mi líbilo, jakým způsobem autorka do knihy zařadila LGBT tématiku. Podala to velmi přirozeně a reálně, takže se to líbilo i mně i když LGBT tématiku moc v oblibě nemám. Této knize nemám absolutně co vytknout a to se mi snad ještě nestalo. Prosím, přečtěte si to. Angličtina je velmi jednoduchá a čte se to tak rychle a lehce, že vám ta angličtina nebude dělat problém. A já si to určitě přečtu znovu, tentokrát ve slovenštině, protože český přklad se zatím asi nechystá...

5⭐️/5⭐️ - Rozhodně nejlepší kniha za tento rok! Tohle si musíte všichni přečíst! Je to boží!

Phoe-be
27.01.2020 5 z 5

Originální námět a skvělé zpracování. Náhled do “zlaté éry stříbrného plátna” jsem si užívala, vyhovoval mi vypravěčský styl i tempo, v jakém se příběh odvíjel. Co se týče postavy samotné Evelyn, žrala jsem autorce všechno i s navijákem - dle mého se jí podařilo vytvořit velmi zajímavou a zároveň soudržnou postavu, ženu, manželku, milenku a dámu s velkým D. Typ knihy, kdy si i po letech snadno vzpomenu, “o čem to bylo”.

Iamdreamer
30.12.2019 5 z 5

čakala som niečo úplne iné a ostala som príjemne prekvapená. autorka ponúkla tak živý príbeh a postavy, že som jej uverila úplne všetko. boli chvíle keď som v duchu Evelyn nadávala, potom som si aj poplakala, na niečom sa dalo aj zasmiať, no väčšinu času som len s otvorenými ústami hltala každé jedno slovo. gratulujem autorke, ktorá ma touto knihou donútila ostať hore dlho do noci a nezaspať až kým sa nedozviem celý príbeh Evelyn Hugo.

SpiritErised
26.12.2019 5 z 5

Zrovna jsem knihu dočetla. Řvu jako kráva.
Skvělý příběh, který mě několikrát zahřál u srdce, ale taky mi ho několikrát řádně pošramotil.
Vřele doporučuju.
(nevím, jak dobrý je překlad, taky jsem četla originál)

Elsasbooks
10.12.2019 5 z 5

Knihu jsem četla v anglickém originále a prvních 100 stran bylo takových obyčejných, pak jsem se ale začetla a stránky letěly rychlostí blesku. Krásný, procítěný a snadno uvěřitelný příběh.

HankaHail
15.11.2019 5 z 5

Na knihu jsem se velice těšila, díky skvělým ohlasům ze zahraničí a pořídila si ji v originále. Jsem ráda, že jsem to udělala, kniha rozhodně nezklamala. Miluju zákulisí filmového odvětví a informace jak to funguje. Tady jsem dostala zajímavé informace a k tomu ještě skvělý příběh.