Záhrada motýľov

Záhrada motýľov https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369033/bmid_zahrada-motylov-BDP-369033.jpg 4 1169 363

„Krása ešte nikdy nebola taká desivá... Prvý diel oceňovanej trilógie.“ Izolovaná záhrada, kvitnúce rastliny a... zbierka nádherných motýľov – mladých žien, ktoré boli unesené. O to všetko sa stará Záhradník, zvrhlý muž posadnutý uchovávaním krásnych dievčat. Jedna z tých, čo prežijú, Maya postupne odkrýva podrobnosti o tomto desivom mieste aj o svojom väzniteľovi. Ako sa jej napokon podarí utiecť? Prežijú aj ďalšie dievčatá? Agenti FBI Victor Hannoverian a Brandon Eddison musia vyriešiť najotrasnejší prípad svojej kariéry.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (SK)

The Butterfly Garden , 2016

kulatina
29.07.2021 4 z 5

Psychologický detektivní příběh se dvěma dějovými linkami, výslech zůstavších oběti se střídá s "přímým přenosem" života a jednani psychopata. Občas jsem měla chaos, ve ktere déjové lince se nacházím, ale jinak chválím neotřelý příběh, který se dobře čte a při kterém občas leze mráz po zádech.

TerezaaBaarova
23.07.2021 5 z 5

Tak tohle byla velká zvrácenost!
Atmosféra, hrůzostrašné činy, psychicky narušený gentleman.
Značka: Kniha pro silnější povahy!

*MOŽNÝ SPOILER*

Příběh začíná trochu jinak, ve vyšetřovací místnosti a postupně se dozvídáme všechno….všechno o zahradě, Motýlech a Zahradníkovi.
Trochu se obávám, co bude v dalším dílu…

Lucc93
21.07.2021 5 z 5

Masakr. Přečetla jsem tolik knih, ale příběh tohoto typu, to bylo něco neuvěřitelného. Originální, brutální, děsivé. Doporučuji.

Fatis04
21.07.2021 5 z 5

Knížka mě opravdu dostala, čtivá od začátku do konce, vzala jsem si jí na dovolenou a i když jsem měla čas až pozdě večer, přečetla jsem ji rychle, patří k těm, co vám nedovolí usnout

Nikola086
24.05.2021 5 z 5

Díky této knize jsem začala číst thrillery. Opravdu fantastická kniha, plná nečekaných zvratů a událostí. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout a po dočtení jsem chtěla okamžitě další díl.
Opravdu jen doporučuji, myslím si, že takovýto thriller na českých trzích nenajdeme :)

natydrossler24
14.05.2021

Naprosto úžasný, zvrácený, dojemný. Miluju thrillery a tehle doporucuju!!

Miro67
04.05.2021 3 z 5

Taková hororově laděná pohádka pro dospělé. Ne zrovna uvěřitelné, ale čtivé.

ivetdos
13.04.2021 4 z 5

Tak tohle byla bomba! :) Perfektní psycho thriller i pro takový cítě jako jsem já, co nemají rádi horory a těžký thrillery :D bude vám běhat mráz po zádech, ale bude se vám to líbit. Miluju ten styl vyprávění, kdy pořád musíte číst dál a hltáte každé slovo. Máte pocit, že jste v obraze a na konci zjistíte, že to tak úplně není. Jsem nadšená a doporučila bych ji každému!

mfc
23.03.2021 3 z 5

Aj keď sa to čítalo dobre a taktiež bol fajn ten retrospektívny spôsob rozprávania, na viac hviezdičiek to nie je.
Ani by mi nevadili viaceré logické diery, s tým sa pri tomto type literatúry viac-menej ráta. Ale napr. čo zráža hodnotenie dole:
- neuveriteľné správanie postáv (všetky unesené sa v podstate správajú rovnako bezproblémovo, ostatní sú popísaní klišé)
- snahu o budovanie nejakého tajomna hodnotím kladne - ale ten záver je ako z nejakej inej knihy, vôbec nepasuje k predchádzajúcej atmosfére.

pavel9410
21.02.2021 3 z 5

Docteno a nevim uprimne co si o tom myslet. Stockholmsky syndrom, pribeh, ktery je zaroven hodne syrovy, pritom ma ale i svoji poetiku? Zvraceny sen cloveka, ktery si pestuje svoji sbirku? Uf, asi mne tento pribeh bude strasit jeste nejakou dobu.

asodomkova
10.02.2021 5 z 5

Z knihy jsem byla zprvu nadšená. Bylo to zvrácené, bylo to napínavé a nedalo se od ní odtrhnout. Dokud jsem se nedostala ke konci, byla jsem z knihy unesená. Ten konec nebyl zrovna vydařený. Autorka se snažila nutně pospojovat všechny souvislosti, až z toho vzniklo něco naprosto nereálného. To mě celkem zklamalo, jinak za mě bomba.

Patrik02
13.01.2021 4 z 5

Co o Sběrateli říct? Výslech hlavní postavy a její chování v izolaci zahrady na mne nepůsobil až tak věrohodně, jak bych si na začátku přál. Kniha však dokáže čtenáře přitáhnout něčím jiným, a sice zvráceností, která je zde takřka všudypřítomná. Co by dle mého názoru knihu dokázalo ještě více vyšvihnout by byl náhled přímo do hlavy chorobomyslného Zahrádkáře, pokusit se na stránkách vžít do jeho kůže a uvažování. Těmito kapitolami pak nahradit některé ty výslechové, kterých je v příběhu požehnaně.

PjéťaD.
11.01.2021

Kniha měla opravdu zajímavý nápad příběh. Sice jsem očekávala trochu více nějaký příběh. Závěr takový moc rychlý.

Katulinka69
07.01.2021 4 z 5

Čekala jsem díky komentářům nějakou hrůzu,ale zase tak desne to nebylo. Zajímavý, napínavý příběh

Pupina
10.12.2020 5 z 5

Dlouho mě žádná kniha nebavila jako tato. Šíleně zvrhla, ale nedalo se od ni odejit.

Anduli.
27.11.2020 3 z 5

Ze Sběratele motýlů mám trochu smíšené pocity. Každopádně autorce skládám poklonu, že byla vůbec s to vymyslet téma natolik bizarní a zvrácené! Hlavní hrdinka mi moc nesedla a celé to bylo stráášně nereálné a neuvěřitelné. Líbil se mi popis choré mysli pachatele - zahradníka, který, v podstatě z lásky, unáší a vraždí mladé holky - bylo to takové správně úchylné :D Trochu mi to smrdí červenou knihovnou (jak už zde někdo zmínil) ... vyzvedla bych ale, že kniha je strašně čtivá a oceňuji originalitu vyprávění v podobě výslechu. No k přečtení dalších dílů mě to nepřesvědčilo.

Wara
21.11.2020 3 z 5

Jak už napsali mnozí přede mnou, je to fakt zvláštní knížka. Obvykle takovéhle věci nečtu, ale toto dílko jsem dal za den když na mě vyskočilo v kindlu což je znamení že mě to bavilo číst :). Škoda jen, že posledních pár kapitolek je hodně nepřesvědčivých včetně samotného uspěchaného/zmateného/podivného(?) závěru, začátek a střední část mě dostaly mnohem víc. Ten konec jakoby tam ani nepatřil, přišlo mi to tam jakoby násilně vsazené z ničeho.
Nepředpokládám zatím že bych chtěl pokračovat ve čtení této volné trilogie, ale první díl jako takový je celkem fajn.

DreamerX9
17.11.2020 4 z 5

Nevím jak knihu vystihnout jedním slovem ale přečtena byla za jeden den. Čťivé, zvrácené a psycho. Zároveň zajímavé a skvěle napsané. Zahrada motýlů byla neuvěřitelná. Mráz po zádech a zároveň pohlcení dějem. Doporučuji

suiteki
07.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Tak to nebylo vůbec špatný. Ujetej psychouš co miluje svoje motýly a to tak moc, že je uchová na vrcholku jejich krásy. Jediný o bych vytkla byl detektivní výslech, který se podle mě uplně zbytečně proplétal knížkou a od závěru jsem čekala také o malinko víc.

bekule
04.11.2020 4 z 5

3,7
Zajímavý nápad, příběh je celý postaven pouze na vyprávění jedné ze zachráněných. A to je právě trochu chyba protože agenti FBI jsou zde jen pasivní naslouchající kteří jsou pro vyšetření případu naprosto zbytečné figurky. Mohl to být skvělý thriller jen chybělo napětí, snad příště.

psychologie horory thrillery pro ženy

Dot Hutchison
americká