Záhrada motýľov

Záhrada motýľov https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369033/bmid_zahrada-motylov-BDP-369033.jpg 4 1169 1169

„Krása ešte nikdy nebola taká desivá... Prvý diel oceňovanej trilógie.“ Izolovaná záhrada, kvitnúce rastliny a... zbierka nádherných motýľov – mladých žien, ktoré boli unesené. O to všetko sa stará Záhradník, zvrhlý muž posadnutý uchovávaním krásnych dievčat. Jedna z tých, čo prežijú, Maya postupne odkrýva podrobnosti o tomto desivom mieste aj o svojom väzniteľovi. Ako sa jej napokon podarí utiecť? Prežijú aj ďalšie dievčatá? Agenti FBI Victor Hannoverian a Brandon Eddison musia vyriešiť najotrasnejší prípad svojej kariéry.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (SK)

The Butterfly Garden , 2016

farys_books
23.10.2020 2 z 5

Číst tuhle knihu mě dost bolelo, nejen kvůli tomu, že nečtu thrillery, ale taky kvůli tomu, jak špatná ta kniha dle mého názoru byla.
Začnu pozitivy, i když jich nebylo moc. Tak za prvé, knížka byla docela čtivá, i když byla v některých pasážích dost nudná. Za druhé, líbilo se mi, jak to bylo pojaté - tedy jako vyšetřování, ve kterém jedna osoba vypráví k tom, co se stalo. Taky přeskakování z minulosti do přítomnosti se mi tam hodilo. A to bude asi tak všechno k pozitivům...
Co mi na knížce v první řadě vadilo, byla hlavní protagonistka. Místo aby udělala to, co je správné a pomohla tak sobě i ostatním dívkám, tak jen mlží, vypráví o něčem jiném a celkově to z ní leze jak z chlupaté deky...
Další věc... Všechny ty unesené dívky byly tak strašně laxní, prostě jen vzdychaly a brečely a nic neudělaly na svoji obranu - a přitom mohly, v knize to bylo víckrát zmíněno. Například když jedna z nich ukradne nůžky a místo toho, aby se domluvila s ostatními a všechny zkusily utéct a zranit jejich věznitele, tak udělá co? Ustříhne vlasy jejich "pečovatelce", která ač byla mrcha, tak si to nezasloužila.
Při čtení se mi dost často dělalo špatně z toho, jak byla kniha vulgární a často plná sexuálních scén. Shrnula bych to tak, že první půlku mě to skoro vůbec nebavilo a druhou půlku jsem se modlila, ať už je konec. Za mě tedy tahle knížka opravdu ne, doufám, že na nějakou podobnou už nikdy nenarazím.

DarkAnn
17.10.2020 4 z 5

Naprosto super knížka! I nějakou dobu po přečtení pořád přemýšlím nad tím, jak strašné by asi bylo, kdyby se tohle opravdu někde dělo. Vlastně mě to bavilo tak moc, že jsem si v průběhu googlila uvedené druhy motýlů, abych si mohla představit, jaká křídla jim byla přidělena :D
Každopádně bych klidně ocenila nějaké stránky navíc, hlavně o tom ,jak to dopadlo u soudu a celkově. Teda jasně, skončilo to dobře, jen tak usekle-neuzavřeně. Určitě by se s tím dalo mnohem víc pohrát.
Za to tedy hvězdičku seberu ALE furt skvělá, skvělá knížka, která stojí za přečtení! :)

lucakuca
23.09.2020 4 z 5

Zvláštní. Zvláštní příběh, zvláštní hrdinka, zvláštní uchyl, zvláštní konec. Je to celé zvláštní...

veronika9761
08.09.2020 4 z 5

Velmi neotrely namet a velmi ctiva knizka. Za velmi nelogicky konec sundavam jednu hvezdu.

Verunka926
30.08.2020 3 z 5

Kniha se mi moc líbila, ale něco mi tam chybělo.

esterkucerova
09.08.2020 4 z 5

Sběratel motýlů je velmi příjemné rozbití sterotypních námětů současně vydávaných knih.
Neotřelé téma s motýly se mi moc líbilo a nemůžu říct, že by mi to přišlo nereálné. Když se mi vybaví např. Fritzl, který byl taky vězňitelský magor, jen bez finančních prostředků, tak proč by si movitý úchylák nemohl dovolit svou vlastní zahradu a vést paralelní život.
Kniha je hodně čtivá a těžko se odkládá, nicméně poměrně dost mě zkmalala absence jakéhokoliv dechberoucího zvratu, na který jsem čekala celou dobu a ve finále mi pak tedy celkový dojem z knihy přišel, jako trochu zbytečné natahování.
Hlavní hrdinka není žádná sympaťanda, ale člověk ji prostě fandit musí a ostatní postavy pro mě trochu ploché.
Celkově se ale jedná o nadprůměrné dílo, které vřele doporučuji. 4/5*

MarkétaI.
08.08.2020 4 z 5

Unesené dívky a zvrácenost jejich věznitele..
I když jsem se na začátku nemohla začít, příběh mě přesto vtáhl do děje a kniha se mi nechtěla odkládat.
Pár věcí mi přišlo nelogických a celou dobu jsem čekala nějaký zvrat. Ten sice nepřišel, ale i tak se mi kniha líbila.

jaroiva
08.08.2020 5 z 5

Na jeden zátah! (Audio)
Na konci už bylo trochu moc náhody na můj vkus, hlavní hrdinka spíš superhrdinka, ale věřím, že na tuto knihu určitě nezapomenu tak, jako na většinu detektivek.

Sixtinka144
28.06.2020 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla před dvěma lety a hrozně se mi líbila. Bohužel jsem ji měla jen půjčenou od své spolužačky, takže jsem ji musela vrátit a bylo mi to hrozně moc líto. Čas plynul, a já na příběh stále myslela, a říkala jsem si, jak moc ráda bych si ho zase přečetla ( a ne jednou), ale mám pravidlo, že si zásadně nekupuju knížky, které jsem už někdy četla. Takže jsem pár měsíců přemýšlela, jak tohle pravidlo obejít , a světe div se! Napadla mě knižní štafeta! Takže jsem si ji hned objednala a pustila se do ní. Příběh mě fascinoval i po druhém čtení, a byla jsem zase nadšená. Taky jsem mohla dělat poznámky ( ale krotila jsem se, aby holky měli dost místa) a dávat lepíky. Hrozně moc jsem si to užila, a knížku musím prostě hodnotit plným počtem hvězd. Knihu doporučuji úplně všem !

Lea007
17.06.2020 5 z 5

Kniha mě úplně pohltila. Nápad geniální i když provedení v praxi by asi moc nešlo, ale kdo ví. Každopádně kniha nešla odložit.

1alena1
16.06.2020 4 z 5

Souhlasím s tím, že námět je originální, ale dost nereálný. Ale čte se to výborně a co nejdřív se pustím do další knihy (už je připravená na stolku) od této spisovatelky. Doporučuji k přečtení.

Almenka
13.06.2020 5 z 5

Super přečteno za dva večery jdu na druhý díl

genduna
23.05.2020 5 z 5

Napínavé od začátku do konce, kniha mě neuvěřitelně nadchla.

blackoutzuzi
14.05.2020 4 z 5

Knihu vřele doporučuji! Je čtivá, má originální námět, ačkoli z mého pohledu absolutně nereálný :) Napětí bylo tak akorát a ačkoli závěr byl malinko přitažený za vlasy, musím říct, že na mě kniha udělala dojem!

knihomil1
14.05.2020 5 z 5

Kniha se skvěle čte, napínavý příběh vás vtáhne do děje, ale nic zbytečně nenatahuje. První díl hodnotím výborně ;)

Anitram22
19.04.2020 5 z 5

Tato kniha mne velmi překvapila. Příběh je zajímavý, místy až mrazivý, jak může být někdo tahle zvrhlý. Kniha se čte velmi dobře a vtáhne vás do děje. Za mne určitě doporučuji.

sramkovamichala
18.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha! Napínaví do poslední chvíle, žádné zdlouhavé pasáže. Vřele doporučuji!

Sany124
13.04.2020 5 z 5

Velice drsný a smutný ale zároveň napínavý a zajímavý příběh, který se mi velmi líbil. Dalo by se říct, že další jednodechovka.

denisa4297
12.04.2020 5 z 5

Kniha se strašně dobře četla. Ojedinělý příběh. Hrdinka skvěle vypráví, co se v zahradě odehrávalo.

prestiggio
09.04.2020 4 z 5

Celkom zaujímavý príbeh. Niekedy mi hlavná hrdinka pripadala až protivne dospelá, ale po tom co prežila sa asi nemôžem čudovať. Inak kniha sa necitala zle, ibaže som sa občas strácala v dialógoch. Nevedela som kto co povedal a musela som sa vracať. Ďalšiu časť série si asi tiež prečítam.