Záhrada motýľov

Záhrada motýľov https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369033/bmid_zahrada-motylov-BDP-369033.jpg 4 1169 363

„Krása ešte nikdy nebola taká desivá... Prvý diel oceňovanej trilógie.“ Izolovaná záhrada, kvitnúce rastliny a... zbierka nádherných motýľov – mladých žien, ktoré boli unesené. O to všetko sa stará Záhradník, zvrhlý muž posadnutý uchovávaním krásnych dievčat. Jedna z tých, čo prežijú, Maya postupne odkrýva podrobnosti o tomto desivom mieste aj o svojom väzniteľovi. Ako sa jej napokon podarí utiecť? Prežijú aj ďalšie dievčatá? Agenti FBI Victor Hannoverian a Brandon Eddison musia vyriešiť najotrasnejší prípad svojej kariéry.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (SK)

The Butterfly Garden , 2016

veverrka11
14.03.2022 5 z 5

Tak tohle bylo naprosto skvěle napsané, mrazivé a napínavé! Děj je sice psaný trochu útržkovitě, střídají se přítomnost s minulostí, ale brzy se v příběhu zorientujete a nebudete chtít knihu odložit.
Maya je zvláštní, ale když časem přijdete na to, čím vším si prošla, nepřijde vám to nepatřičné. Detektivové hrají známou hru "hodný a zlý policajt", ale i u nich je to tak nějak dané předchozími zkušenostmi.
Knihu nedoporučuji slabším povahám, vyskytuje se zde velmi hodně a hojně popsané násilí a opravdu příšerný způsob smrti.

Criosphinxx
31.01.2022 4 z 5

Ačkoliv to není reálný příběh, tak představa, že se mezi námi pohybují takovýto "lidé" mi chvilkama vážně nedávala spát. Kniha byla děsivá, chvilkama proložená rýpavým humorem. Hlavní postava "Maya" mi zprvu přišla nesympatická, ale postupem knihy jsem si ji i celkem oblíbil. Eddison a Victor jsou skvělá dvojka, ale bylo málo prostoru na to je poznat, snad v dalších dílech se dozvím více o jejich životech. Dávám 4 hvězdičky. Tu jednu odebírám, protože si myslím, že tolik ženských by si asi dokázaly poradit s jedním chlapem. A pozor SPOILER! Na konci jsem moc nechápal, proč se Maya rozeběhla za Desmondem, však ho nemilovala, ne? No... Možná se pletu. Každopádně jsem si knihu užil, do dalších dílů půjdu určitě rád. :)

GaleW
27.01.2022 3 z 5

Knížka se mi četla dobře, ale jak již bylo napsáno vícekrát níže, příběh je opravdu velmi težko uvěřitelný. Konec, vyústění celého vyprávění by mělo být, jak už jsem u knih podobného ražení zvyklá, nejvíce WOW, nejvíce strhující a to tady absolutně chybělo, závěr byl zmatený, nic neříkající, přeplácaný.

janina66
22.01.2022 3 z 5

Díky poslechu audioknihy výborně načtené, se mi kniha dobře poslouchala. Vyprávění May bylo takové bez emocí, stálé jsem čekala na nějakou gradaci konce příběhu, jak se dostaly ven ze zahrady. A ten úplný závěr se Sophií, to už bylo přes čáru. Jinak dobrá ptákovina. 1* přidávám za skvělou audioknihu.

Vesper001
05.01.2022 3 z 5

Hodnocení Sběratele motýlů závisí na zkušenosti. Být to můj první (druhý, možná třetí) přečtený thriller, byla bych asi stejně nadšená jako někteří zde. Kniha je čtivá, hlavní vyšetřovatel sympatický a zápletka poměrně neotřelá. Jenomže mě od slabikáře už dělí hodně let, a tak se řadím ke skeptické části hodnotících. Vyprávění příběhu z hlediska oběti mnoho autorů nepoužívá – a vědí, proč. Škodí to napětí a gradaci. Logika taky dostala na frak. Především: velká skupina mladých a zdravých žen by si s jedním chlapem jistě poradila (Zahradník není žádný Schwarzenegger), a to i bez těch, co už propadly stockholmskému syndromu. Ale budiž. Skutečným průšvihem je ale závěr. Jistě měl být překvapivý a převratný, bohužel je jen postavený na hlavu.

Jurajovamaka
28.12.2021 3 z 5

Nápad síce dobrý,ale spád knihy pomalý, nudný, čítala som ju na viac krát...
Hoci má kniha veľa pozitívnych recenzií, moja šálka kávy to nie je...
Každý nech si urobí na ňu názor sám...

Pepina19
12.12.2021 4 z 5

Výborné čtení. Ale byla to spíš hodně strašidelná pohádka, něco jako Modrovous, než mrazivý thriller.

Monika1717
11.12.2021 3 z 5

Magor,zřejmě velmi solventní magor, vystavěl obrovský dvojitý skleník, ve kterém vězní dívky. Dělá z nich motýly a po dovršení určitého věku je zabije a chemicky ošetřené vystaví ve skleněných vitrínách. Dívky se ani nesnaží utéct. Magor má manželku a 2 syny, jeden z nich je ještě horší než jeho otec.Víc z děje psát nebudu. Hvězdičku jsem strhla za malou uvěřitelnost a tu druhou za celkem nesympatickou hlavní postavu. Chvilkami jsem se nutila do čtení. Po tom, co jsem to konečně dočetla, jsem knihu vrátila do knihovny s tím, že se k ní už nikdy nevrátím. Další díly mě zatím vůbec nepřitahují.

janka2000
23.11.2021 5 z 5

Úžasný krimi thriller vyprávěný z pohledu oběti. Zahradník už po 30 let unáší dívky mezi 15 a 21 lety a dělá z nich své motýly do zahrady. Jedna ale prý utekla a jeho synové jsou v tom taky namočení.
Nejvíc se mi líbila hlavní postava Maya, která je velmi atypická ve svém chování, což mnohému pomáhá a něčemu škodí...

SelenaGomez
20.11.2021 4 z 5

Dobře se četla, žádné zbytečné zdlouhavé pasáže, velmi sympatická hlavní postava, originální myšlenka.

Kaja1
11.11.2021 3 z 5

Teda doufám, že se ten příběh zrodil pouze v hlavě spisovatelky. Přece na světě nemohou žít takové zrůdy. Další díly číst nebudu.

kachna146
31.10.2021 5 z 5

Za mě velmi čtivé. Líbila se mi osobnost hlavní postavy i námět příběhu. Přitažené za vlasy to tedy opravdu je, ale opravdovost jsem zde nečekala, ani nehledala. Možná za pár let změním názor, ale pro můj typ čtenáře skvělá volba.

Levianka
29.10.2021 4 z 5

Bylo to čtivé i napínavé , ale závěr mi přišel až jako mooc náhoda. Kniha se mi, ale líbila a doporučila bych ji dále

cerna7151
09.10.2021 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla, čemuž pomáhaly i kratší kapitoly, které mě osobně vyhovovaly. Bylo zajímavé sledovat příběh očima oběti, nikoliv vyšetřovatele.

vladka321
02.10.2021 4 z 5

Tato kniha mě přišla malinko přitažená za vlasy. Vlastně od začátku jsem se v ní docela hledala. Byla vyprávěna tak nějak stroze, jako by bez citů, ztraceně. Hlavní hrdinka byla smířena s osudem až moc a to i přesto, že věděla co se s ní pravděpodobně stane. Stále jsem od ní v tom jejím patetické líčení událostí čekala nějakou revoltu, vzpouru! Nakonec přišla odjinud, i když možná... No, nechci prozrazovat více. Kniha je to zajímavá a já jenom chci věřit, že psychopati nejsou až tak zvráceně vynalézaví, aby to mohla být pravda. Protože potom by to vážně bylo honě děsivé a nepochopitelné. A vlastně, jsou snad vyšinutí jedinci pochopitelní???!!!

nela3812
19.09.2021 5 z 5

Příběh z trochu jiného úhlu, kdy přeživší vypráví o tom všem, co se jí stalo a příběh se nám odkrývá zpětně. Známe tedy konec příběhu, nicméně to „nejhorší“ je příběh samotný. Především chování a myšlenky Zahradníka jsou skutečně zvrhlé, propracované a nechutné. Nebylo třeba mnoha detailů, aby se do příběhu čtenář vžil, ale i přesto nelze zcela pochopit zvrácenou mysl zahradníka.

Postava May a její vlastnosti dodali příběhu své kouzlo. Je přímá, uštěpačná, obětavá a bojovná. Její vyprávění ze zahrady bylo prostřídáno s rozhovory s FBI. Což mě jako čtenáře naprosto uchvátilo. Kniha se díky tomu četla sama a zápletka, ač velmi jednoduchá je díky své zvrácenosti vlastně naprosto dostatečná.

V příběhu se okrajově objeví mnoho různých postav – především dívek ze zahrady, které si jako čtenář zamilujete. V situaci, v jaké se nachází a jak s ní bojují to snad ani jinak nejde. A také agent FBI Victor je velmi sympatickou postavou, která se mi v příběhu líbila. O jeho kolegovi však to samé tvrdit nemohu, trpělivostí a intuicí zrovna nepřekypuje.

Nechci prozrazovat mnoho, ale tuto knihu vám musím doporučit (5/5 hvězd), po jejím přečtení nebudete mít slov. Svět je malé místo plné děsivých tajemství.

misatrix
17.09.2021 3 z 5

Toto je ma treti kniha z tohoto zanru, nejsem tedy zadnym odbornikem. Pro me byla kniha velice ctiva a napínavá, se zatajenym dechem jsem se docitala o osudech nekterych motylu, o zahrade a o Mayne zivote. Myslim, ze uz si nebudu moci precist dila E. A. Poea, aniz bych si vzpomnela na tuto knihu.

evilunicorn
12.09.2021 2 z 5

No, tak tedy tohle bylo utrpení číst.Bez napětí,neuvěřitelně nesympatické postavy, logika kdesi v nenávratnu. O stylu psaní se snad nebudu ani šířit, tohle by nenapsal ani školák prvního stupně.. Nechápu to vysoké hodnocení, ale budiž, ne každému se líbí to samé.

Dela111
12.09.2021 1 z 5

Co to bylo?! Kolik let bylo autorce, když to napsala? Měla to v šuplíku od patnácti?!
Tady mám zase jednou odlišný názor od většiny čtenářů, dokonce i od mnoha mých oblíbených, ale tak nemůže se všem líbit totéž... Za mě byla toto jedna z největších blbostí, co jsem kdy četla - pohádka říznutá thrillerem, navíc se špetkou podivně zvrhlé červené knihovny!

Je to nereálný nesmysl napsaný jednoduchým až naivním stylem. Nemám problém přehlédnout něco méně uvěřitelného pokud toho není příliš, ale tady je všechno špatně - reálnost takového zločinu i psychologie všech postav, včetně policie. Hlavní postava - oběť - je sice velmi mladá a nevzdělaná, ale při výslechu vystupuje jako světaznalá suverénka, která svým povzneseným chováním občas setře i agenta FBI. Stejně neuvěřitelné bylo i její chování v zajetí.
Při popisech zahrady a toho, jak to tam několik desítek let fungovalo, jsem se ujišťovala, že nečtu parodii na thriller. A tak bych mohla dlouho pokračovat dál, ale podrobně rozepisovat vše, co je špatně, by zabralo dost času a já ho hodně ztratila už samotnou četbou.
Asi od poloviny jsem knihu četla už jen ze zvědavosti, zda je tak divná a nevyzrále napsaná celá. Je.

GYROTOURBILLON
05.08.2021 3 z 5

Plně souhlasím s Miro67.

psychologie horory thrillery pro ženy

Dot Hutchison
americká