Záhrada motýľov

Záhrada motýľov https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369033/bmid_zahrada-motylov-BDP-369033.jpg 4 1169 1169

„Krása ešte nikdy nebola taká desivá... Prvý diel oceňovanej trilógie.“ Izolovaná záhrada, kvitnúce rastliny a... zbierka nádherných motýľov – mladých žien, ktoré boli unesené. O to všetko sa stará Záhradník, zvrhlý muž posadnutý uchovávaním krásnych dievčat. Jedna z tých, čo prežijú, Maya postupne odkrýva podrobnosti o tomto desivom mieste aj o svojom väzniteľovi. Ako sa jej napokon podarí utiecť? Prežijú aj ďalšie dievčatá? Agenti FBI Victor Hannoverian a Brandon Eddison musia vyriešiť najotrasnejší prípad svojej kariéry.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , XYZ (SK)

The Butterfly Garden , 2016

Ester71
04.04.2020 5 z 5

Za mě super čtení. Přestože jsem od začátku věděla, že to vlastně "dobře" dopadne, nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Konec byl trochu přitažený za vlasy, ale neubral nic na mém hodnocení dobrého čtivého thrilleru.

lištička123
24.03.2020 4 z 5

Dobře napsaná kniha. Děj sice trochu zvrhlý, místy sice trochu přitažené za vlasy, přesto stojí za přečtení.

Neminem
19.03.2020 3 z 5

(obsahuje spoilery) Kniha mne zprvu velmi zaujala a četla jsem ji jedním dechem. Příběh se mi líbil svou zajímavostí a postavy taktéž působily téměř nezapomenutelně. Ocenila jsem také dvě dějové linie- vyprávění přeživší dívky a výpověd na stanici FBI- které tvořily jeden celek. Konečné odhalení pravé identity motýla, kterému se podařilo uniknout, mi připadalo jaksi nedokončené a nedomyšlené. Nebylo by též na škodu, kdyby se v knize nějako rozvíjel popis příběhu Lorraine, jenž všichni nesnáší, jelikož krom pár vět o její oddanosti Zahradníkovy se o ní nic moc nepíše.

Gibis
09.03.2020 4 z 5

MOŽNÉ SPOILERY:
Mě se Sběratel motýlů moc líbil. Poslouchala jsem jako audioknihu, načteno moc dobře a myšlenka tajné zahrady plné lidských motýlů, zvrhlost Zahradníka a hlavně jeho syna Averyho na mě působila opravdu děsivě. Asi by bylo napínavější, kdyby se příběh neodvíjel jakoby od konce, protože vlastně od začátku víme, že jsou dívky zachráněny (i když ne všechny), ale je to zase něco jiného, což oceňuji. Hvězdičku jsem ovšem jednu ubrala za Sofii na konci, to už mi přišlo trochu moc přitažené za vlasy.

Macula
19.02.2020 5 z 5

Je těžké v současné době vybrat knihu, ve které by čtenář našel něco nového a nebyla to pouhá obměna děje. Zde se to autorce povedlo na výbornou! Knížka člověka doslova vtáhne, od knihy jsem se až do jejího konce nedokázala odtrhnout..

Janík511
21.01.2020 2 z 5

Ne, ne a ne. Tohle byl omyl, dočetla jsem z povinnosti, abych neodložila v půlce, ale vůbec mě to nebavilo. Nechápu, jak kniha může mít takové hodnocení. Maya mi byla vysloveně protivná a jako předčasně vyspělá intrikánka nevěrohodná. Přitom anotace vypadala slibně.....

Hell_Rihova
15.01.2020 4 z 5

Něco takového jsem dlouho nečetla, tato kniha byla docela zvrhle napsaná, ale mně se tak líbila. Od první stránky mě příběh tak vtáhl, že jsem nemohla přestat číst. Hlavní hrdinka Maya je silná osobnost, která si prošla peklem, ale nikdy se nevzdala a to já mám v knihách moc ráda. Doporučuji přečíst všem, kteří mají rádi trochu drsnější thrillery, tady si opravdu přijdou na své.

teriisek
02.01.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem minulý rok četla. Děj byl napínavý a originální. Kniha byla velmi čtivá. Celou dobu jsem hltala děj a čekala co se bude dít dál.

Rézinkaa
30.12.2019 5 z 5

Úžasná knížka. ????➡️❤️

luciustygr
29.12.2019 1 z 5

80%?? Za co? Nejsem už tak vášnivý knihomol jako dřív, ale něco tak plytkého jsem opravdu dlouho nečetla. Po knize jsem sáhla jako po napínavém thrilleru nebo detektivce, ale často jsem měla dojem, že čtu červenou knihovnu, takovou tu úplně blboučkou. Autorka zde značně přecenila své možnosti, nebyla schopna obrazotvorně popsat ani ten skleník, natož co se v něm dělo potom... a pak ... někdy... žeby...

Pichoval
21.12.2019 5 z 5

zvláštní téma na román, poutavě napsáno, četla jsem doslova jedním dechem, sice samotný příběh je celkem děsivý, ale knihu vřele doporučuji.

2839
15.12.2019 5 z 5

Poutavé, dobře se četlo

jana14
11.11.2019 3 z 5

Zpočátku mě zaujal velmi originální námět i prostředí. Značnou nereálnost bych odpustila, to už tak u thrillerů bývá, čím nás mají autoři pořád ohromovat? Ale postupem času, jak zde píšou i jiní komentátoři, jsem byla rozčarovaná. Najednou to začalo vypadat jako ženský milostno-emancipační románek, trochu moc patetické. I když se tam děly hrozné věci, tak autorka nedokázala vykreslit hrdiny a děj tak, abych se skutečně bála.
V této souvislosti bych vzpomněla a doporučila psycho thriller J. Fowlese "Sběratel". Při čtení mě mrazilo a když se podíváte do černé kroniky, tak podobné věci se bohužel skutečně stávají. A k tomu je Fowles pan spisovatel. Jeho knížky si pamatuji po letech, na ty nešťastné "motýly" brzy zapomenu.

moudivlacek
10.11.2019 5 z 5

UF!!!! Tomu říkám thriller. Přečetla jsem jich spousty a myslela, že už mě jen tak něco nepřekvapí. A přesto se to téhle autorce povedlo. Kdo z vás zná knihy Sběratel kůží či Sběratel polibků, určitě sáhněte po této knize. Dříve zmíněné jsou proti této jen slabým odvarem. Přečetla jsem ji za 1 den, nemohla jsem ji odložit, dokud jsem nezjistila, jak vše dopadlo. Bylo to děsné, ani ne tak scénkami, jako to, co bylo psáno mezi řádky. Psychicky dostává čtenář pořádně zabrat. A já jen doufám, že nikdy, nikdy, opravdu nikdy nikdo z mé rodiny neprožije nic podobného. Každopádně milovníkům thrillerů i psychologických románů knihu doporučuji. Stojí za to!!!

PavkaHu
08.11.2019 4 z 5

Hodně dobré. Do poslední chvilky jsem byla napjatá.

Nestorkea
05.11.2019 4 z 5

Velmi zajímavá kniha s neobvyklým námětem.

Faila
02.11.2019 3 z 5

Ze Sběratele motýlů jsem nesmírně rozpačitá. Prvotní nadšení nad originálním, dechberoucím námětem a velmi temným zpracováním totiž vystřídalo skoro až zhnusení. Zpočátku je kniha spíše popisná, což mi vůbec nevadilo, protože občasné dialogy mi přišly velmi slabé. Těch ale bohužel postupem času přibývalo. A místo napínavé detektivky se z tohohle díla vyklubala podivná slátanina zvrlého, romantického, akčního a komického. Z hlavní hrdinky se najednou stala pomalu akční hvězda, vše se točilo kolem ní a její románek tomu nasadil korunu. Místy jsem nevěděla, jestli čtu drsný thriller, nebo červenou knihovnu. Čím dál víc to na mě působilo pateticky a připitoměle. Strach a nepříjemný pocit ustoupily touze po konci. To, jak se kniha vyvíjela, mě velmi mrzí, protože nebýt těchto záporů, vnímala bych ji jako dílo až geniální, nabízející pohled do světa a vztahů sériového vraha a jeho obětí.

fincik
02.11.2019 5 z 5

Ano, možná by se tu našlo pár nelogičností a možná je to trochu nereálné, ale hrozně mě pohltilo to prostředí a atmosféra. Velmi čtivé. Každopádně nevím, jestli se pustím do dalšího dílu, jelikož ukončené mi to přišlo uspokojivě a nechci si kazit dojem, což by se možná stalo, když na koukám na nepříliš pozitivní reakce následujícího pokračování.

Pavlička
31.10.2019 5 z 5

Čtivé, mrazivé a velmi dobře napsané :)

Nikkaa
10.10.2019 4 z 5

Výborná kniha, hltala jsem ji plnými doušky, hezké vyprávění ze strany oběti, každopádně se vzdávám pokračování jelikož takový konec si nenechám zkazit dalším zbytečným pokračováním