V kleci

V kleci
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407380/bmid_v-kleci-m5J-407380.jpg 4 1074 1074

Sayer Altairová série

Neuropsycholožka FBI Sayer Altair odhaluje zlé úmysly v nejhlubších zákoutích. Aby zapomněla na tragickou smrt svého snoubence, zabývá se výzkumem mysli sériových vrahů. Když policie ve Washingtonu D.C. objeví děsivou vražednou scénu – dívku, která byla dlouhou dobu uvězněna v kleci a pomalu umučena k smrti, je Sayer vyzvána, aby vyšetřování vedla. Obětí je dcera vysoce postaveného senátora a Sayer tuší, že tento případ bude bedlivě sledován.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Caged , 2018

hana4834
21.08.2021 5 z 5

Super kniha není co dodat tesim se na pokračování

Evule *
10.08.2021 5 z 5

Skvela kniha, byla jsem nadsena, trochu jsem tusila..uz abych mela v ruce dalsi dil

WopiMK
26.07.2021 5 z 5

Skvěle napsaný chytrý krimithriller. Je to fajn, když autorka opravdu rozumí věcem, o nichž píše.

ivoiro
17.07.2021 4 z 5

Na úvod série to byla zajímavá kniha. Bude zajímavé sledovat osudy hlavní hrdinky dál.

Hvězdinka
16.07.2021 3 z 5

Průměrná detektivka, nijak více mě nezaujala. Četla se dobře, měla zvraty, ale celkově to nebyl můj šálek kávy.

Pavlnka
06.07.2021 4 z 5

Vše jak má být, plus něco navíc. Četlo se pěkně, děj ubíhal rychle, ale přišlo mi to jako podle šablony. Hrdinná agentka po tragédií, arogantní senátor, šéfka, která drží ochrannou ruku. Určitě přečtu další díly, ale moc mi to připomíná jinou sérii.

hanap
30.06.2021 4 z 5

To byla jízda a překvapivé rozuzlení.

Evka27
29.06.2021 4 z 5

Bohužel jsem začala číst nejdříve druhý díl, kde byl hned v úvodu vyzrazen v kostce děj toho prvního. To mi trochu zkazilo potěšení z dobře napsaného thrilleru. Neudělejte stejnou chybu a začněte V kleci.

Niu
26.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Četla jsem to jedním dechem. Neurověda ve spojení s vraždami a k tomu ještě život po životě. Fascinující námět. Hlavní hrdinka skvělá, Vik je sympaťák a Holtová pěkná tvrďačka. A ten závěr? Měla jsem několik favoritů a tohoto až na posledním místě. Doporučuji :)

martina2540
23.06.2021 5 z 5

Velmi čtivá a napínavá kniha, závěr jsem nečekala.

TeaPeter
23.06.2021 4 z 5

Výborný příběh postavený na osvědčených klišé (arogantní senátor, oddaná hospodyně, zátěž z minulosti) a okořeněný milou babičkou a soudobou korektností (to tam ale bylo jen do počtu, protože hlavní hrdinka by mohla být klidně zelená a soused Marťan a fungovalo by to stejně). Těžiště děje ale bylo v choré mysli velmi nečekaného pachatele s problémem, o kterém jsem vůbec nikdy neslyšel. Ale existovat to určitě může.
Velmi zajímavý je i nápad ohledně DNA. S ohledem na to, že se vlivem efektu "CSI Las Vegas" testům DNA věří jako Písmu, je to námět na hodně vážné zamyšlení. Technika pokročila. A to o hodně. Existují už i praktické aplikace; zrovna dneska jsem o tom četl v novinách.
Jen toho psa mi bylo líto. Za všechnu tu oddanost to tak ošklivě schytal!

broskev28
20.06.2021

Opět jsem se nechala nachytat a naservírovala jsem si thriller.
Ano, byl čtivý a krátké kapitoly rychle spěchaly k cíli. Senátor byl ješitný a arogantní, jak se sluší a patří (řekla by babi Sofie), pachatel byl geniální, ale autorka možná méně, když ho spousta z nás odhalila v předstihu; to mi ovšem vadilo nejméně, seriózní autor nabídne nám čtenářům drobky, s jejichž pomocí najdeme cestičku zpět.
Překvapila mě mayská legenda o hrdinných dvojčatech a jejich cestě do Xibalby, se kterou jsem se setkala před nedávnem v knize Bohové jadeitu a stínu, ale výraz psychopomp jsem slyšela poprvé. Vadila mi vyšetřovací metoda pokus/omyl, tolik chybných nástřelů není dobrou vizitkou pro FBI. A hlavně mi opět nesedl způsob a motiv, ale to je moje chyba. Takže zaplaťbámbu za skvělou paní Calaverovou a Sanctuary House; koneckonců Tino taky nebyl špatný.
Díky za komentář MMacicekk.

alekis
14.06.2021 5 z 5

Varování: nečtěte anotaci ke druhé části, je tam prozrazen - lépe řečeno bez rozmyslu vyslepičen ukazatel k pachateli z 1. části!!

(Dodatek 17. 6.: to jsem z toho jelen, informace o pachateli z anotace ke druhé části je pryč... Ale byla tam. Dobře, že je pryč, zkazilo by to překvapení, kdo je padouch - pachatel.)
:-)

Co napsat o právě dočtené knize. Zajímavé. Napínavé. Čtivé - tím myslím, když se kniha dobře plynule čte, což je dobrá práce autora a překladatele. Ve skutečnosti nejsem příznivkyní tohoto druhu literatury, neb trpím, když trpí oběti a mám strach o vyšetřovatele v ohrožení života. Ale když je kniha napsaná zajímavě a dynamicky, tak prostě chytí a nepustí :-).
Jen málo k ději: pachatel má hluboké znalosti z více oborů a má možnosti jich využít. To se mi zdálo až přitažené za vlasy. Ale když si vzpomenu na citát "Svět se hne, kam se síla napře", tak je možné i ve skutečnosti vlastně skoro všechno. Když se člověk opravdu do něčeho obuje, ať v dobrém, či špatném, má velikou šanci svůj úmysl uskutečnit - a pachatel uskutečňuje a řádí jak urvaný z řetězu. Nebýt Sayer, kdo ví, jak by to skončilo.
Ano. Agentka Altairová je sympatická schopná žena, spolupracující se sympatickými chytrými lidmi a ještě něco: jezdí na motorce :-)! Navíc tento případ, který nakonec přes postřelení a různá poranění vyřeší, přinese potvrzení jejího dosavadního výzkumu, že z vyšetření mozku se dá vyčíst, zda má člověk sklon páchat zločiny, nebo nemá.

ydnac
13.06.2021 5 z 5

Tak tohle nemělo chybu!
Napínavé od začátku do konce.
Svižné, čtivé, krátké kapitoly vám utíkají pod rukama :-)
Agentka Sayer vyšetřuje vraždu, únos a ještě se zabývá jako neuropsycholožka odchylkami v mozku vrahů.
Její postava je sympatická, neohrožená, po smrti manžela trochu uzavřená a věnující se výhradně práci, ale uvidím jak se její život bude vyvíjet v dalších dílech :-). Líbilo se mi, že si nechala Vespera :-)
Zajímavý i když brutální je i vrahův experiment...
No mám další oblíbenou sérii :-) takže jak jinak :-) těším se na další díl :-)
DOPORUČUJI !!!

kokrokr
09.06.2021 3 z 5

Sype se to na nás celý rok - Thilliez, Nesbo, Bryndza a další a další. Teď je to Ellison Cooper a její sériový vrah. Ano, lidi se chtějí bát a ženy zejména. Co na to říct? Zápletka je trochu nadsazená, jazyk civilní a děj průměrný. Nemohu dát proto více než tři body. Škoda, copak dnes už nikdo nedokáže psát jako Rex Stout, Ed McBain či Agátha Christie ?

martin3554
08.06.2021 5 z 5

Temný příběh, neskutečná zápletka a nečekaný konec a překvapivý pachatel.

Arsi
05.06.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Napínavé od začátku do konce. Velice čtivá, jdu na další díl.

Laf
02.06.2021 5 z 5

Kniha mne překvapila. Měla jsem docela nízká očekávání, ale která byla nakonec mnohokrát překonána. Skvěle napsané a děj rychle utíká. Není tam nikde žádná zbytečná omáčka, která by natahovala obsah. Prostě skvělý děj plný zvratů a napětí a konec byl pro mne překvapivý. Autorka tak zamíchala s postavami a možnými viníky, že jsem se nechala zviklat a pravého viníka mi ukázal až konec.
Všem mohu knihu doporučit. Stojí to za to :)

Comelye
31.05.2021 3 z 5

Velice čtivé, ale není to můj žánr bohužel, čistá detektivka, vyšetřování ale i přesto se mi vcelku líbila.

Janyssek
27.05.2021 4 z 5

Tak takhle propracovany thriller jsem snad ještě nečetla... jako HUSTÝ... fakt překvapila, paní SPISOVATEL...
Jdu objednat 2.díl

mytologie sérioví vrazi FBI Washington neurověda únosy Virginie (USA)

2019  89%V kleci
2020  92%Pohřbení