V kleci

V kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407380/bmid_v-kleci-m5J-407380.jpg 4 1064 1064

Sayer Altairová série

Neuropsycholožka FBI Sayer Altair odhaluje zlé úmysly v nejhlubších zákoutích. Aby zapomněla na tragickou smrt svého snoubence, zabývá se výzkumem mysli sériových vrahů. Když policie ve Washingtonu D.C. objeví děsivou vražednou scénu – dívku, která byla dlouhou dobu uvězněna v kleci a pomalu umučena k smrti, je Sayer vyzvána, aby vyšetřování vedla. Obětí je dcera vysoce postaveného senátora a Sayer tuší, že tento případ bude bedlivě sledován.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Caged , 2018

ladyxx
25.02.2022 5 z 5

První díl detektivní série s nadmíru sympatickou kriminalistkou a napínavou zápletkou policejního vyšetřování, ve které je možnost se dozvědět fascinující informace z mytologie, vědy a lékařství. Pachatel je psychopat první třídy s naprosto zvrácenými motivy pro své činy.

Prateri
23.02.2022 4 z 5

S komentářem trochu pokulhávám za přečtenou knihou. Zůstal ve mně pocit dobře napsaného thrilleru, s velkou dávkou napětí, se sympatickými vyšetřovateli, s odporem k zrůdné osobě pachatele s vyšinutým myšlením i důvody. Další pokračování série je určitě stejná čtenářská lahůdka.

Šánka
11.02.2022 5 z 5

Nové série jsem si zakázala rozečítat, jenže to bylo loni, teď už to neplatí :-). Když si představím, o jak napínavou zábavu bych přišla, tak vlastně jsem udělala jenom dobře a děkuji všem knižním kamarádům za komentáře, které mě k této thrillerové super pecce navedly.
Krátké kapitoly, svižný děj, sympatické postavy, napětí, také jedna správná babička, která skáče padákem, čtyřnohý parťák a mnoho dalšího. Ano, thriller má mnoho prvků z jiných sérií, ale také řádně našlápnuto na titul : ,,neodložitelné". A popravdě jsem si i tentokrát říkala, jak ta jedna závěrečná pasáž kolem pachatele je neuvěřitelná, než jsem si to vygůglila.....a tedy jako fakt už věřím :-).
Takže je třeba si v knihovně udělat rezervaci na další díl.

Květ
05.02.2022 4 z 5

Tento thriller je obecně výborně hodnocený, ale bohužel musím říct, že moje očekávání úplně nenaplnil. Knížka mě naplno chytila až za polovinou, ocenila jsem na ní hlavně krátké kapitoly, díky kterým se četla svižně, solidně vystavěné a sympatické postavy vyšetřovatelů. Štvalo mě opakování stejných frází, na některé už jsem byla trošku alergická. Děj víceméně průměrný, přiměřeně napínavý, zápletka překombinovaná, nereálná, konec láká ke čtení dalšího dílu. (3,5*)

Dandy1
23.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Přišlo mi to trochu překombinované. Vytvořit něčí přesnou DNA je zatím sci-fi.

hlenicka
23.01.2022 4 z 5

Knizka byla napínavá od začátku a chytl me ihned její styl vyprávení. Jen me mrzí, že jsem to celkem predpovedela sama, kdo bude oním pachatelem. Už před půlkou jsem tak nejak tušila a bylo to čím dal tím víc jasné. Sise jsem pořád tak nejak doufala, že se pletu, že autorka určite neco vymyslí,ale nestalo se.. Tak treba ze me bude poirot :D

HYPNOS88
23.01.2022 5 z 5

Tak tohle bylo parádní čtení. Skvěle poskládaný a napsaný příběh.

Lu89
22.01.2022 5 z 5

Chcete-li pořádnou dávku napětí, které Vás vtáhne hned od první strany, děj, který je tak hutný, že nemate ani pomyšlení na to, kdo za tím vším stojí, obohacené o sympatickou vyšetřovatelku a ještě lepší babičku, tak neváhejte a pusťte se do toho. Jsem velmi zvědavá, co si pro nás autorka přichystala v dalším pokračování, nuda to ale jistě nebude.

stanislav0373
21.01.2022 5 z 5

SLAYER! Skvělá kapela a zároveň i mé, zkomolené jméno hlavní hrdinky (Sayer) tohoto všedně nevšedního thrilleru.

Když kniha vyšla, dal jsem si do seznamu "nutně musím mít", nicméně od té doby uplynulo dosti času, aniž bych s ní, krom dokoupení druhého dílu, cokoliv udělal. Teď jsem ale dostal chuť na pořádný kus dobré detektivní práce, zvratů, chuť na knihu, u které budete muset přemýšlet, knihu, která vás nenechá vydechnout. A doufal jsem, že se zde nespálím... Inu, nespálil.

Příběh je zajímavý, skvěle dávkované napětí, pozvolné poznávání hlavní hrdinky i jejich kolegů a kolegyň. Úžasná práce vyšetřovacího teamu, rozšíření obzoru detektivů i čtenáře a nenásilné se sbližování s minulostí. Trošku klišé v chování některých svědků či nadřízených, ale tomu se nejspíš nevyhneme.

Skvělé počtení!

genie
18.01.2022 4 z 5

Trochu netradiční hlavní vyšetřovatel/ka, která má také svá traumata z dětství, ale zdá se, že se to na ní zas tak moc nepodepsalo ... Celkem přímočarý styl psaní, sice jsem se z počátku nemohla začíst, ale po pár kapitolách se to rozjelo a jelo to na plné obrátky až do konce. Další díl si nenechám ujít.

oleg
16.01.2022 5 z 5

Tak to jsem si početla,od začátku do konce napětí, mělo to spád a vyvrcholení nečekané a úžasné. Mám další oblíbenou spisovatelkou.....

jprst
14.01.2022 5 z 5

Povedená věc, čtivé od samého začátku a tempo se neztrácí až do konce. Ten mi sice připadl tak nějak uspěchaný, jako by to autorka chtěla rychle dorazit, ale na mém hodnocení to nic nemění. Tohle za přečtení rozhodně stálo.

linda2125
04.01.2022 4 z 5

Sayer Altairová, drsná iteligentní holka, co jezdí na motorce se sajdkou a navíc má psa jménem Vesper... ideální kombinace :)

Velmi čtivé, napínavé. Nic složitého. Přímočará detektivka, psaná stylem, který je dnes tak oblíbený a komerčně úspěšný... žádné literární veledílo, ale dobrá oddechovka s napětím... časem se pustím do dalšího dílu. Zajímá mě, jak to bylo s Jakem.

PS. Zvláštní plusové body za babičku! :)

Dakie
29.12.2021 5 z 5

Skvělá kniha alá Jo Nesbo. Napětí na každé stránce.

Nikol2110
13.12.2021

Super napínavá kniha plná zvratů. Člověk je až překvapený, jak to cele dopadlo. Hodně si budu chtít přečíst druhý díl co nejdříve.

Satalin
30.11.2021 5 z 5

Skvěle a čtivě napsáno, nedá se odtrhnout. Zápletka i chování postav je uvěřitelné. Je vidět, že autorka sama ve vyšetřování pracovala. Určitě doporučuji. Ihned jsem si musel pořídit druhý díl.

Kubajzz
28.11.2021 5 z 5

Super thriller. který od začátku chytne a nepustí. Konec hodně překvapí. Doporučuji a těším se na přečtení dalšího dílu.

hnusák
15.11.2021 4 z 5

Myslím si, že tato kniha je velice dobře napsaná s velkou dávkou erudice daného tématu, je nasnadě, že autorka je v tomto oboru na velice slušné úrovni. Agentka Sayer se chová, dle mého názoru, velice lidsky, dává najevo své emoce ( dovede být slušně nasraná ) a zároveň je empativní. Kniha se mne líbila a určitě neopomenu se podívat na další případy.

morava
14.11.2021 4 z 5

V teto serii pokracovat urcite budu. Zaujal mne styl psani, kratke kapitoly vas primo nuti pokracovat ve cteni, o napeti nouze rozhodne neni, a konec me hodne prekvapil, takze za me ano.

LucyT
11.11.2021 4 z 5

První moje kniha o agentce Sayer a rozhodne ne poslední. Kniha se mi četla opravdu dobre, byla jsem do konce napjatá! Rozhodne nejsem zklamaná a kniha se řadí mezi mé favority v tomto roce!

mytologie sérioví vrazi FBI Washington neurověda únosy Virginie (USA)

2019  89%V kleci
2020  92%Pohřbení