V kleci

V kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407380/bmid_v-kleci-m5J-407380.jpg 4 1056 332

Sayer Altairová série

Neuropsycholožka FBI Sayer Altair odhaluje zlé úmysly v nejhlubších zákoutích. Aby zapomněla na tragickou smrt svého snoubence, zabývá se výzkumem mysli sériových vrahů. Když policie ve Washingtonu D.C. objeví děsivou vražednou scénu – dívku, která byla dlouhou dobu uvězněna v kleci a pomalu umučena k smrti, je Sayer vyzvána, aby vyšetřování vedla. Obětí je dcera vysoce postaveného senátora a Sayer tuší, že tento případ bude bedlivě sledován.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Caged , 2018

adevis
31.05.2022 5 z 5

Podezřelí byli všichni a měla jsem pár tipů, ale nakonec jsem byla velmi překvapená, nečekala jsem takový konec. Díky tomu se těším na další díly, na které se brzy chystám.

Takže tento první díl thrillerové trilogie doporučuji společně s pěti hvězdičkami.

Čmeláček
29.05.2022 5 z 5

Výborný thriller se zajímavou vyšetřovatelkou. Kniha je napínavá a dobře se čte.

Jana09
27.05.2022 5 z 5

Tak to byla jízda!
Nadutě jsem byla přesvědčená, že prostě jasně vím, kdo ?
A ejhle - všechno bylo jinak.
Super "napínák".

katallinka
16.05.2022 4 z 5

Knížka se četla skvěle a byla napínavá od začátku až do konce, který jsem vůbec neodhadla. Hlavní postavy se moc povedly a všechny jsem si oblíbila. Těším se na další díl.

JerryDexter
14.05.2022 5 z 5

Napínavý thriller za plný počet. Zápletka mě bavila, děj měl takový spád, že jsem knihu nakonec přečetl na jeden zátah. Malinko mě zklamal konec, který balancoval na hraně uvěřitelnosti, ale rozhodně mám v úmyslu pokračovat dalším dílem.

jahlina
14.05.2022 4 z 5

Knížku jsem četla jedním dechem, měla vše co mám u krimi thrilerů ráda. Hlavní hrdinka Sayer, která není nesympatická (doufám že se o ní v dalších dlech dozvíme něco víc), mi sedla. Zápletka byla trochu na hraně uvěřitelnosti, ale hlavu si s tím příliš nelámu. Zas to bylo trochu něco jiného, což pokud máte tento žánr načtený, prostě oceníte. Autorka mě pěkně povodila za nos a přes malé tušení, které jsem měla, mě stejně překvapila.
Určitě se chystám na další díly a doporučuji.

DeWom
10.05.2022 4 z 5

Od knihy jsem dostala zhruba to, co jsem očekávala. Sice jsem ji měla rozečtenou déle, ale i tak byla poměrně poutavá a navzdory zajímavému rozuzlení působila věrohodně. Tedy, pachatele jsem tušila zhruba už od poloviny knihy, ale to, jaké byly jeho motivy, mě překvapilo.

Co se postav týče, Sayer mi byla poměrně sympatická – mám radši rezervované, ale charakterní postavy (a koneckonců i reálné lidi). Ostatní také v pořádku. Možná si přečtu další knihy s tou samou hlavní hrdinkou. Zajímala by mě její historie (která byla v této knize šikovně utnutá tak, aby si ji člověk mohl jenom domýšlet, než se pustí do další knihy). Také by mě zajímalo, jak se budou rozvíjet vedlejší postavy.

Po jazykové stránce také dobrý výkon. Překlad v pořádku.

Co mě však velmi zaujalo, bylo téma, kolem kterého se celé vyšetřování točilo: neurologie. Nesmírně poutavě podané informace, zajímavé a věrohodné. Nejsem však neurolog, takže nemohu posoudit, jestli reálné. Každopádně minimálně za tohle knize přičítám jednu hvězdu.

Podtrženo a sečteno, s knihou jsem spokojená, s příběhem a postavami také. Jednu hvězdu ubírám za to, že mě kniha nedokázala zaujmout natolik, abych ji přečetla rychleji – možná za to může pomalejší spád děje, ale to bude nejspíš vnímáno individuálně.

Jinak doporučuji. Rozhodně kvalitně napsaná kniha.

Lexie321
06.05.2022 5 z 5

Veľmi akčné a pútavé čítanie. Postavy voli naozaj zaujímavé a dobre napísané. Záver a páchateľ nečakaný. Určite vrelo odporúčam každému kto ma rad thrillery/krimi.

Ophelie
06.05.2022 4 z 5

Jeden z opravdu těch lepších krimi thrillerů. Kniha se četla dobře, nechybí napětí ani (pro mě tedy rozhodně) překvapivé rozuzlení. Sayer mi byla sympatická, některé věci však zůstaly neobjasněné, ale počítám, že to bude v dalších dílech série. Knihu rozhodně lze doporučit.

Kami.Hacken
24.04.2022 4 z 5

Příběh byl neuvěřitelný. Každou kapitolou vás příběh víc a víc vtahuje do děje, přemýšlíte, kdo, co, jak. Co je skutečné? Moc jsem si čtení užila a rozhodně se chystám na další díl.
Kvalitní čtení doporučuji

boeink
17.04.2022 5 z 5

Celou sérii jsem koupila v akční nabídce, kterou žádný nadšený knihomil neodmítne a jsem moc ráda, protože tohle byla pecka.
Kniha se výborně čte, má krátké kapitoly a vy otáčíte jednu napínavou stránku za druhou. Celou dobu jsem si myslela, že pachatele jsem brzy odhalila, ale i E. Cooper mě (jako všichni autoři před ní) pěkně převezla. No, agentka FBI ze mě nebude, nevadí :-)

Makůvka
08.04.2022 5 z 5

Po delší době thriller, který mě fakt sedl a nemám k němu žádné výhrady. Byl akční, napínavý, velmi dobře se četl. Hlavně téma bylo pro mě velmi zajímavé. Sice nevím do jaké míry je určitá část příběhu pravděpodobná, ale kniha svůj účel splnila a já byla spokojená. I vyšetřovatelé byli sympatičtí a líbila se mi jejich týmová práce.

wlado
04.04.2022 3 z 5

Kniha je určite pútavá a odporúčam ju, no nezdieľam nadšenie ostatných čitateľov. Hlavná postava mi pripadá miestami trochu strelená a akosi mi neprirástla k srdcu.

Julinka679
28.03.2022 4 z 5

Pokud jste jako já a milujete thrillery a detektivky tak se vám s největší pravděpodobností bude V kleci (a i celá série) líbit.
Jsem ráda, že hlavní hrdinkou je neuropsycholožka což je příjemná změna od všech těch agentů, policistů, kriminalistů apod.
Autorčin styl psaní mě hodně baví a i když jsem vraha odhadla už někde na začátku tak mi to čtenářský zážitek vůbec nezkazilo.
Sayer jsem si hned oblíbila a doufám, že se dočkáme dalších dílů (ty 3 jsou strašně málo :D).
Za mě 4,5* a naprosto doporučuji!

Kačka_knihomol
24.03.2022 5 z 5

Jedním slovem - brilantní. Přečteno za dva dny, neskutečné napětí, skvělý styl psaní, sympatické (i nesympatické, to musí být) postavy, zajímavá zápletka... Velice mile mě tato kniha překvapila, naštěstí mám doma všechny díly této série, takže můžu vesele pokračovat ve čtení dalšího dílu. Doporučuji všem milovníkům detektivek a thrillerů!

Magrata15
24.03.2022 4 z 5

Akční kniha, plná napětí. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo může být tím nelítostným a brutálním vrahem. A po odhalení vraha se mi nechtělo věřit, jak tohle mohl udělat.
Kniha se mi velmi líbila, moc dobře se četla a až na pár drobností, které mi nepřišly ani trochu pravděpodobné, to byl velmi zajímavý příběh. Ale co, je to jen kniha, tam je možné všechno.
Docela ráda bych si přečetla další díly se zvláštní agentkou Sayer Altairovou. Maličko superman, ale jinak sympatická ženská.

akinomV
19.03.2022 5 z 5

Knihu jsem měla nějakou dobu doma a stále ji odkládala. Ale to byla chyba, protože jsem nadšená a nechápu, proč jsem si ji nevzala ke čtení dřív. Sympatická vyšetřovatelka, zajímavý tým, super zápletka i vyřešení. Fakt jsem se u knihy pobavila a jsem ráda, že má pokračování.

Mruskulka
11.03.2022 5 z 5

Úžasné čtení. Jako bych byla součástí týmu. Sama jsem hádala, kdo by mohl být ten vrah a úplně jsem se sekla. Můj tip nebyl vůbec zmíněn :D Doporučuji

Evule81
06.03.2022 5 z 5

Napínavě napsaná kniha. Jsem ráda,že jsem se o autorce dozvěděla v jedné čtenářské diskuzi. Rozhodně stojí za to,těším se na další díl.

Elapheg
04.03.2022 5 z 5

Tak tohle byla hodně peckoidní záležitost. Chci na začátku poděkovat všem svým knižním kamarádkám a kamarádům, že mě přivedli k této sérii. Zejména dík patří uživatelce moudivlacek a uživateli klokan.1905. Sayer Altairová je agentkou FBI. Její výzkum se specializuje na zkoumání mozků sériových vrahů. Zároveň do toho se objeví vražda dívky, která zemřela v kleci na dehydrataci a na umoření hladem. Pachatel je zvrácený, ale nezabíjí své oběti hned, nýbrž něco sleduje. Bylo tady dost mrtvých, ale žádné extra brutální scény a co mě ještě zaujalo, je to podpořeno věděckým výzkumem. Je vidět, že autorka je rovněž študovaná persóna, takže jsem hltal nejen, kdo bude pachatel, ale hlavně proč to provádí, což kniha jasně vysvětluje. Pachatele jsem částečně tipnul správně. Vynikající thriller, mohu jen doporučit a ještě jednou poděkovat za recenze na tuto knihu všem, co mi odpověděli. Tenhle thriller by neměl uniknout žádnému thrillerovému fandovi/fanynce. :-) Bál jsem se, že to bude hodně ostré, ale bylo to pro mne dost únosné, takže na další díly určitě dojde. Ještě, že je mám doma :-)

mytologie sérioví vrazi FBI Washington neurověda únosy Virginie (USA)

2019  89%V kleci
2020  92%Pohřbení