V kleci

V kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407380/bmid_v-kleci-m5J-407380.jpg 4 1055 331

Sayer Altairová série

Neuropsycholožka FBI Sayer Altair odhaluje zlé úmysly v nejhlubších zákoutích. Aby zapomněla na tragickou smrt svého snoubence, zabývá se výzkumem mysli sériových vrahů. Když policie ve Washingtonu D.C. objeví děsivou vražednou scénu – dívku, která byla dlouhou dobu uvězněna v kleci a pomalu umučena k smrti, je Sayer vyzvána, aby vyšetřování vedla. Obětí je dcera vysoce postaveného senátora a Sayer tuší, že tento případ bude bedlivě sledován.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Caged , 2018

Jana-Marie
19.03.2023 4 z 5

Čtivé, mnoho věcí nereálných, ale bylo fajn se zase do něčeho takhle začíst.

KKK
16.03.2023 5 z 5

Koupila jsem si všechny tři díly najednou a vůbec nelituji,je to boží!!!!Doporučuji!!

Kerberos
27.02.2023 5 z 5

Velmi dobře napsáno ,budu autorce věřit je bývalá forenzní vyšetřovatelka se znalostí antropologie a archeologie.Vyšetřovatelka Sayer je sympatická,pachatele jsem rozpoznala brzy,ale nechtělo se mi věřit,že je to opravdu tak.Pustím se do dalších dílů.

Majulle
21.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Perfektní kniha, moje první od autorky. Nejprve mi Sayer připoměla Kim Stoneovou, ale i přesto byla kniha skvělá. Líbil se mi pohled jak z vyšetřování tak kapitoly z pohledu unesených dívek. Na to že kniha byla " tlustá"vtak se četla překvapivě rychle díky krátkých kapitolám. Určitě si hned přečtu druhý díl. Zajímavá byla taktéž z náboženského pohledu Mayu.

SPOILER:
Jediné co si v knize nedokážu představit je jak vraha "zabíjí" jeho/její dvojče zevnitř a na boku trupu rostou vlasy a zuby dvojčete? to jsem trošku nepochopila zda je to vůbec možné :)

Margerite
11.02.2023 4 z 5

Velmi dobře napsané, hlavní první polovina knihy mě úplně strhla. Druhá je podle mě zbytečně pomalá, jedno falešné obvinění za druhým. Dále bych vytkla místy horší překlad, ale ještě v normě. A taky jsem odhalila vraha poměrně brzo, což se mi nestává často a docela mě to překvapilo a mrzelo zároveň. Většina autorů se mnou vždycky doslova vyběhne a do poslední chvíle netuším, kdo je pachatel. Ale jo, Sayer přidávám k oblíbeným sériím, hlavně jsem zvědavá, jak to bylo s Jakem.

postrach
18.01.2023 4 z 5

E-kniha v mobilu.Už začátek knihy byl dost krvavý....

Nelly
17.01.2023 4 z 5

Díky Databázi jsem nepřišla o další úžasnou knížku se sympatickou vyšetřovatelkou. Příběh je napínavý, zamotaný a místy tedy přitažený trošku za vlasy (hlavně co se týče schopností hlavního padoucha), ale čtivé to bylo moc. Jdu pátrat po dalších dílech.

Eva398
12.01.2023 4 z 5

Pěkná kriminálka. Už na začátku mě to táhli dál abych se dozvěděla jak to dopadne. Zapletala se to, ale jo pěkná knížka.

Misute603
11.01.2023 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře,za dva dny jsem měla přečteno.
První díl se mi moc líbil,už se těším na další díl

Metuje
19.12.2022 3 z 5

Za začátku mě přemohla lehčí nuda, první polovina/třetina byla nic moc, taková utahaná, pak už se to rozjelo a vlastně jsem to nemohl dát z ruky. Samozřejmě, Sayer se nemůže vyrovnat komplexitě HH a jeho kolektivu, nicméně na prvotinu to není špatné. Bál jsem se ukvapeného konce, ale ten byl taky důstojný. Myslel jsem, že se vyšetřování roztáhne na víc dílů, ale autorka si zřejmě pokračováním nebyla jistá a tak ho ukončila už tady. Mám doma celou (zatím) trilogii, takže určitě budu pokračovat. Negativní poznámku mám také k českému překladu, který nezvládnul americkou verzi tykání/vykání. Když pak postava pronesla: “Ahoj, vy jste…” trhalo mi to oči a rušilo mě to v soustředění.

Littlemonday
02.12.2022 5 z 5

V kleci - Ellison Cooper

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Recenze:

Znáte Jefferyho Deavera? Tenhle příspěvek nebude o něm, ale myslela jsem si, že nikdy nenajdu detektivní thrillery, které by se mu mohly rovnat. Do dnešního večera. Včera jsem otevřela V kleci a nešlo se odtrhnout.
Neuvěřitelná jízda - perfektně promyšlený případ sériového vraha, každou chvíli podezříváte někoho jiného. Už v polovině knihy se zdá být vše vyřešeno, ale vy víte, že zbývá ještě 200 stran a nejste schopni přijít na to, kde je problém. Autorka postupně odhaluje drobné indicie, ale stejně jsem do poslední chvíle hltala každou kapitolu a často jsem zapomněla údivem zavřít pusu.
Nechybí zajímavý životní příběh detektivky - hlavní hrdinky, který budu dál rozplétat v dalších dílech. I ostatní postavy byly popsány skvěle, měl jsem pocit, že je znám, mohla jsem si na ně udělat názor. Nemám co vytknout.
Nemůžu se dočkat! Omluvte mě, musím jít číst! ️

5/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

kure91
02.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Ne, za plný počet to prostě nebude a půjdu trochu do opozice ostatním hodnotitelům. Knížka je napsána dobře, dostáváme vše, co bychom od takové detektivky/thrilleru měli dostat, nechybí tahání vyšetřovatelů za nos, kompromitace a falešné stopy, takže potud lze říct, že je tu vlastně vše, co obsahují třeba úspěšné severské krimi. To v podstatě splňuje i hlavní postava, která má své osobní démony (byť teda v porovnání s HH je vlastně úplně nudná a spořádaná :)) a komplikovanou minulost. S hlavní vyšetřovatelkou na případu pracuje tým několika spolupracovníků, jako side-kickové jsou napsaní pěkně a vlastně mě ty postavy přirostly k srdci víc jak sama hlavní hrdinka, na ní mě místy štvala její umanutost nebo jak to lépe popsat.
A teď k samotnému ději, který pro mě hrál hlavní roli v nižším hodnocení. Mám pocit, že autorka se to rozhodla přehrotit na maximální míru a některé situace (návštěva jednoho z podzemí) nebo vlastně celý závěr a rozřešení zápletky byly na můj vkus až moc neuvěřitelné a říkal jsem si, zda by to takhle v realitě, kam se kniha hlásí, mohlo být. Dá se říct, že jako první díl dobré, ale nejsem si jistý, jestli mám chuť na další pokračování...

hanzmb
30.11.2022 5 z 5

Další vynikající série. Perfektní zápletka. Spousta zcela nových neotřelých nápadů. Určitě brzy zkusím další díly, i když s tak nesympatickou hlavní hrdinkou jsem se už dlouho nesetkal. A podle komentářů to není jen můj názor.

mataj
22.11.2022 5 z 5

Zajímavý děj, překvapivé rozuzlení. Napínavý první díl z nové série od nové autorky. I když mi zatím postavy vyšetřovatelů nepřirostly nijak zvlášť k srdci, s radostí se pustím do dalšího dílu.

Pampalini
16.11.2022 4 z 5

Cítit, že se jedná o prvotinu, autorka do ní vložila snaž až příliš snahy a nasazení. Příběh se ke konci zauzluje a graduje, až působí překombinovaně. Sayer se do všeho vrhá až moc naivně. Některá rozhodnutí postav jsou přitažená za vlasy, ale to je invence autorky a celkem to sem pasuje. Ve svém žánru patří mezi to lepší.

Jitulin90
12.11.2022 3 z 5

Ze začátku mi neseděl styl psaní, ale nakonec příjemná detektivka.

Harinka
24.10.2022 1 z 5

Tak tahle kniha opravdu nestála za nic

mimi55
16.10.2022 3 z 5

Nesdílím nadšení ostatních. Podle mě překombinované. Měla jsem pocit, že si s tím najednou autorka nevěděla rady, tak tam nacpala všechno, co ji napadlo.

Pavlina1987
29.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha byla čtivá a napínavá. Ze začátku mi hlavní hrdinka dost připomíná a Eriku Fosterovou od Roberta Bryndzy. Vraha jsem odhalila od chvilky, kdy bylo řečeno ze oběti vozil/a na kolečkách. Libilo se mi ukončení knihy, hned jsem vzala druhý díl, abych se dozvěděla jak to teda bylo…..Tato série se mi líbí čím dál víc.

putpuda
21.09.2022 5 z 5

Skvělé čtení. Sice další kniha, ve které mi hlavní hrdinka okamžitě připomněla Kim Stone....motorka, kožená bunda, pes ;),ale za chvíli jsem si zvykla a opravdu parádní počteníčko.
Kdo je to "monstrum" mi pomohl uhádnout Vesper :D
Už se těším na další díl....

mytologie sérioví vrazi FBI Washington neurověda únosy Virginie (USA)

2019  89%V kleci
2020  92%Pohřbení