V kleci

V kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407380/bmid_v-kleci-m5J-407380.jpg 4 1055 331

Sayer Altairová série

Neuropsycholožka FBI Sayer Altair odhaluje zlé úmysly v nejhlubších zákoutích. Aby zapomněla na tragickou smrt svého snoubence, zabývá se výzkumem mysli sériových vrahů. Když policie ve Washingtonu D.C. objeví děsivou vražednou scénu – dívku, která byla dlouhou dobu uvězněna v kleci a pomalu umučena k smrti, je Sayer vyzvána, aby vyšetřování vedla. Obětí je dcera vysoce postaveného senátora a Sayer tuší, že tento případ bude bedlivě sledován.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Caged , 2018

Shaxx
20.11.2023 3 z 5

Vyšetřovatelka Sayer Altair se asi nezařadí mezi geniální vyšetřovatele, kteří svou schopností řešit zapeklité případy ohromují kolegy a veřejnost. Ba naopak, skoro by se dalo říct, že nepatří mezi nejostřejší pastelky v penále. Některé prvky vedení vyšetřování byly diskutabilní a daly by se označit až za neschopné, ale co si budeme, v realitě to někdy není o moc lepší - kolik justičních omylů nebo zanedbání při vyšetřování vedoucích ke zkresleným výsledkům nebo horším důsledkům se běžně dělo? Mraky. Ono vše neběží jednoduše jako v Kriminálce Las vegas :D Knize by prospělo, kdyby zchudla tak o sto stran, děj byl příliš natahovaný tím, jak se stále zahýbalo do slepých uliček. Vrchní záporák byl mírným zklamáním. Celkově je to takový přijatelný průměr.

aliza
14.11.2023 5 z 5

Kniha je velice čtivá, napínavá ,zajímavý je výzkum Sayer, která zkoumá mozky sériových vrahů, rozhodně jsem se u knihy nenudila a jsem ráda, že ji mám ve své knihovně.

m2056
12.11.2023 3 z 5

Kniha se četla dobře jen některé pasáže bylo zbytečné nataženo na to že někteří vynášejí na YouTube autorku až na pomyslný Olymp tak mě to nepřesvědčilo za mě lepší průměr.

BlaV.
06.11.2023 5 z 5

Od takových knih nečekám realitu, ale fiktivní příběh, který se mi dobře čte, je napínavý - po prvních cca 50 stranách to kniha zatím splňuje (jen mi opět vadí prázdné stránky mezi kapitolami).

Grety
31.10.2023 3 z 5

Sayer je jako správná vyšetřovatelka FBI sama zralá na vyšetření. Kniha je čtivá, ale někdy nereálné metody analýzy důkazů a nesmrtelnost Sayer z toho dělají brak.

LadyLane
10.10.2023 3 z 5

Rozmýšľam nad tým, ako sú v dnešnej dobe autori hnaní vymýšľať čo najbizarnejšie motívy a zároveň, aký musia mať v niektorých témach prehľad. Škoda len, že potreba šokovať potom ide na úkor logiky v postupe vyšetrovania.
Knižka je však veľmi čtivá a určite dám šancu aj druhému dielu.

chamyl
24.09.2023 2 z 5

Rychlé šípy z FBI pod vedením nezkušené agentky vyšetřují největší případ ve městě. Každopádně pevně doufám, že pokud se někdy dostanu do situace, kdy budu potřebovat pomoc policie, tak mě nedostane na starost Sayer Altair.

Nelogické kroky, mručení, pumpování pěstí, ignorování obvyklých policejních postupů, prokousané rty i nehty rozdrásané dlaně. Do extrému vyhnaný populistický politik, rázná a divná, i když samozřejmě správná, šéfová, nepřátelský kolega, novinářské hyeny. Jak z druhé lekce tvůrčího psaní detektivek. A samozřejmě i dnes moderní rasový prvek.

Již to tu mnozí napsali: vcelku zajímavá zápletka totálně zabitá jejím podáním.
Za mne tedy, s ohledem na celkově vysoké hodnocení, velké zklamání.

luci78
06.08.2023 3 z 5

Kniha pěkná, četla se dobře, ale bohužel se nedostavil takový ten wow efekt, kdy musíte číst dál a dál a knihu nelze odložit. Zajímavý případ, konec mě velmi překvapil.

mauvais-ange
01.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Kniha je čtivá, bavila mě svým námětem, zajímavě se tam prolínají informace z vyšetřování, mystiky, medicíny a vědy. Místy už mi ale některé věci přišly nereálné a přitažené za vlasy. Také mi vadily některé chyby v logice při vyšetřování. Je to škoda, celkové téma i motiv k vraždě byly zajímavé a čekala jsem, že od autorky coby bývalé forenzní vyšetřovatelky bude příběh věrohodný, ale bohužel...I přesto jsem ale díky otevřenému konci nalomená na přečtení pokračování.

Terka18
17.07.2023 5 z 5

Výborný thriller a řekla bych i detektivka v jednom. Prostě vás to pohltí a nepustí. Je to napsané tak poutavě, že když jsem měla čas tak jsem ji za den zhltla skoro celou. A musím uznat, že pachatele jsem neodhalila. Typovala jsem špatně a na konci to bylo docela překvapení. Jsem zvědavá na další díl.

čef
29.06.2023 5 z 5

První díl ze série naplno rozehrává děj okolo Sayer, hlavní vyšetřovatelky FBI. Objevují se známá a osvědčená detektivní schémata a finty na upoutání čtenáře včetně pejska a kočičky. Příběh je zvláštní výzkumy mozků vrahů a umírání včetně příběhů historických dvojčat v starobylých bájích. Vrah disponuje hodně vysokým IQ a tak dává vyšetřovatelům hodně zabrat. Na detektivku určitě výborné.

Viviana-Mori
12.06.2023 5 z 5

Tenhle žánr patří k mým nejoblíbenějším. Knihu jsem našla náhodou v knihovně a váhala, jestli ji zkusit nebo ne. Nakonec jsem byla velmi mile překvapená, kniha naprosto splnila má očekávání co se týče správného krimi příběhu.
Napětí, emoce, téměř dokonce jsem fakt nevěděla, kdo za těmi zvěrstvy stojí. Došlo mi to teda o malinko dřív, než vyšetřovatelce, ale to vůbec nevadí.
Opravdu moc dobře napsané, čtivé, napínavé, spousta nečekaných zvratů, žádná hluchá místa. Tak to má být, dávám tedy plný počet.

AngeliS
27.05.2023 5 z 5

Fuuuha teda!!! Chvílemi jsem mela strašnou chuť to otočit na konec, kdo ze je sakra ten vrah! Naštěstí jsem to neudělala. Ale nemohla jsem se od toho odtrhnout! Štvalo mě, že musím žít život a nemůžu číst. Skvělý!

evask
19.05.2023 4 z 5

Knížka se dobře četla, krátké kapitoly, napínavý děj, ne zas až tolik postav. Jen ten konec mně připadal nějak divný.

Kerriova
11.05.2023 4 z 5

Z této knihy mám hrozně smíšené dojmy. Sice se četla dobře, děj má rychlé tempo, příběh je zajímavý, zapojení mytologie různých kultur do toho vneslo originalitu, pachatel se dlouho skrývá ve stínech, to vše je moc fajn. Ale Sayer mi byla pořád něčím nepříjemná a hlavně mi jisté věci přišly úplně upadlé na hlavu. Vážně jim nemůžu uvěřit. Nemůžu říct nic konkrétního, protože bych spojlerovala, ale týká se to pachatele a vyjde to najevo na konci. Podle mě totální kravina, ale nejsem odborník. Každopádně mi to vadilo hodně. Rozhodně však otestuju ještě další díl, když si odmyslím tu danou problémovou záležitost, tak příběh samotný mě zaujal. A na Sayer si možná časem zvyknu, to mi zas takovou potíž nedělá, holt je svérázná.

ivana1924
01.05.2023 4 z 5

Četla se hezky. Hodně mi připomíná knihy od Angely Marsons sérii s Kim. Pokračují v další knize tak uvidíme. Za mě dobrý

evvva
16.04.2023 5 z 5

Tohle se četlo samo, náhodný výběr v knihovně a za dva dny hotovo...Napínavé od začátku,do konce. A pokud nejste hnidopich, pominete pár nereálností, povolíte pramen tam,kde je situace příliš utažená za vlasy....smlsnete si! Jako já!

Sulmo
13.04.2023 4 z 5

Po dlouhé době u této knihy oceňuji,že jsem opravdu byla překvapená, kdo je pachatel, což je v dnešní době zázrak.

Kačison
08.04.2023 5 z 5

Našla jsem novou oblíbenou autorku. Kniha mě hodně bavila, byť jsem tušení o pachateli měla asi v půlce. Plně zvratů, oblíbila jsem si především Vika. Hned jdu číst další knihu v pořadí.

Jessybelle
25.03.2023 4 z 5

Kniha je čtivá, děj odsýpá, v podstatě čteno stylem ještě jednu kapitolu. Ač mi Sayer nepřirostla úplně k srdci, není marná, sympatický je mi Vik, tak snad se i on objeví v dalších dílech.
Vrah jsem bohužel odhadla brzy, ale pěkně autorka vodila vyšetřovatele. Námět byl zajímavý a pár věcí jsem si o tam vyhledala. Takže za mě ano, uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.

mytologie sérioví vrazi FBI Washington neurověda únosy Virginie (USA)

2019  89%V kleci
2020  92%Pohřbení