V kleci

V kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407380/bmid_v-kleci-m5J-407380.jpg 4 1056 332

Sayer Altairová série

Neuropsycholožka FBI Sayer Altair odhaluje zlé úmysly v nejhlubších zákoutích. Aby zapomněla na tragickou smrt svého snoubence, zabývá se výzkumem mysli sériových vrahů. Když policie ve Washingtonu D.C. objeví děsivou vražednou scénu – dívku, která byla dlouhou dobu uvězněna v kleci a pomalu umučena k smrti, je Sayer vyzvána, aby vyšetřování vedla. Obětí je dcera vysoce postaveného senátora a Sayer tuší, že tento případ bude bedlivě sledován.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Caged , 2018

putpuda
21.09.2022 5 z 5

Skvělé čtení. Sice další kniha, ve které mi hlavní hrdinka okamžitě připomněla Kim Stone....motorka, kožená bunda, pes ;),ale za chvíli jsem si zvykla a opravdu parádní počteníčko.
Kdo je to "monstrum" mi pomohl uhádnout Vesper :D
Už se těším na další díl....

Fzuzik
18.09.2022 4 z 5

Moc příjemná změna, kdy se autorka zaměřila spíš na dění okolo než samostatné vraždění. :) určitě se přečtu pokračování.

Arlienen
17.09.2022 4 z 5

Kniha se mi četla skvěle. Byla napínavá a pořád se něco dělo. Byla jsem v šoku, když jsem zjistila, kdo je vrah. Vůbec jsem to nečekala. Líbí se mi, že v knize není přehnaná brutalita a další nechutnosti. Prostředí FBI bylo zajímavé. Já osobně moc knih s touhle tématikou přečtených nemám, takže to pro mě bylo poučné a vážně mě to nadchlo.

janastok
16.09.2022 3 z 5

Nebyla to špatná detektivka, napínavá, děj odsýpá, že se nestačíte nadechnout. Ale opět jak podle šablony - neohrožená hrdinka samozřejmě s traumatem, geniální, rádoby překvapivý pachatel, trochu vědy, trochu mytologie, tanečky kolem DNA, únosy, zvraty, nástrahy, pasti, ohrožení a záchrana v poslední chvíli a navíc roztomilá zvířátka. Trochu zu moc na jeden příběh. Do dalšího dílu snad už nic nezbylo.

STARKAN
10.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Chvílemi patetické chování postav (Sayer pumpujicí pěstí ve vzduchu, Vik a jeho hlášky ve vážných situacích), příběh ne příliš uvěřitelný, chování vraha na konci a v některých věcech hloupé. Jeden příklad:
SPOILER
Falešná DNA, desetiletí vraždění a práce s falšováním důkazů X vezmu si levandulový čistič z práce.
SPOILER KONEC
Zkusil jsem, ale další díly si nechám ujít. Určitě jsou tu zdařilejší knihy.

anája
07.09.2022 4 z 5

Začátek mě moc nebral. Ty konference a mytologie. Pak se ale kniha neskutečné rozjela a byla super!

petula22
04.09.2022 5 z 5

Skvělý thriller, dokonale matoucí vývoj, Sayer prostě nezklamala, už se těším na třetí díl. Za mě velmi vydařená série a doufám,že další díly budou přibývat.

marketa1860
30.08.2022 3 z 5

Dobrá detektivka, místy trochu přitažená za vlasy.

sylva8672
19.08.2022 5 z 5

Jedním slovem waaaaaaaaaaw!!! Strašně dlouho jsem hledala knihu tohoto žánru, která by mě bavila. Autoři Carter a Kepler holt nastavili laťku příliš vysoko.... na tuhle knihu jsem narazila úplně náhodou a jsem za to neskutečně ráda, protože to byla prostě pecka!!!!!! Děj mě naprosto pohltil a nemohla jsem se odtrhnout. A přesně takové knihy miluju. Autorka má pro mě hrozně sympatický styl psaní, hlavní hrdinka mi byla moc sympatická a zápletka této knihy.... no prostě mazec :-)
Hned se vrhám na další díl

clarkens
11.08.2022 5 z 5

Super čtení, nedokázala jsem se odtrhnout a těším se až se vrhnu na další díl!

tereza8
01.08.2022 4 z 5

Svižná četba, napínavý příběh. Mě se to líbilo a bavilo a nejspíš si přečtu i další díly.

oasismanik
25.07.2022 3 z 5

Nie som nejaký milovník ani expert na detektívky, nikdy som úplne nechápal prečo sa až tak za tým ľudia "bláznia". V kleci mi prišlo ako celkom priemerná jednorázovka, postavy celkom ploché, niektoré až zbytočne a okato "cool", celé je to písané ako jedna klasická časť nejakého CSI: New York, ale ako vravím, asi nie som cieľovka. Netuším ani veľmi čo pri kriminálke hodnotiť, tak dám za tri, bavilo ma to, ale na celú podobnú sériu nemám určite chuť.

ufounek17
11.07.2022 5 z 5

Za mě ano !!!! V průběhu čtení jsem mela za vrahy spoustu lidi, ale nenapadlo me, že jim skutečně je onen vrah. A to me došlo až téměř na konci. Super. Jdu na Pohřbení..tesim se.

Havrdak
10.07.2022 4 z 5

Hlavní hrdinka je lidská a sympatická. Příběh poutavý a napínavý. Jen ten závěr byl až moc nereálný…

Lena78537
20.06.2022 5 z 5

Tak toto ano. Čtivě a svižně napsáno. Pachatel byl pro mě až do poslední chvíle skrytý. Hlavní hrdinka sympatická. Ty neuvěřitelné věci mě moc bavily. Těším se na další díl :)

mončičák42
19.06.2022 5 z 5

Tak to byla jízda! Nejsem čtenářka thrillerů, ale už tedy budu! Krátké kapitoly , sympatické postavy, svižný děj, vědecké poznámky...Moc mě to bavilo, pachatele jsem neodhalila a vlastně mi vůbec nevadilo, že na mě něco působilo nevěrohodně. Proložím nějakou romantikou a druhý díl nebude v mojí knihovně stát dlouho bez povšimnutí.

Kanimůra2
13.06.2022 4 z 5

Kniha se mi celkově hodně líbila. Jen ten konec mi přišel trochu přes čáru a za to strhnu jednu hvězdičku. Ale určitě budu pokračovat v sérii. první pokus zdrařilé. Čte se moc pěkně a všechny postavy mi byly sympatické.

Natty1233
11.06.2022 5 z 5

Od knihy jsem měla vysoké očekávání už od doby, co jsem ji zakoupila a musím říct, že mě více méně nezklamala. Příběh je napínavý, styl psaní mi vyhovoval a i postavy mi sedly. Byla jsem nadšená do okamžiku, kdy se odhalilo, kdo za vraždami stojí. Tohle za mě bylo kapku přitažené za vlasy a na hraně s reálností. Pokud ale toto pominu, kniha má slušný základ a rozhodně stojí za přečtení.

Katulinka69
07.06.2022 4 z 5

Nj,nejspíš další srdcovka

Lovana
02.06.2022 5 z 5

Jsem velmi ráda, že jsem se ke knize nechala přemluvit a konečně si ji přečetla, protože tohle bylo skvělé!
Knížka byla velmi čtivá, hrozně dobře se mi četla a nečíst ji ve společném čtení, tak bych ji zhltla tak za dva dny... Bavily mě postavy v knize, Sayer byla super a snad se v dalších dílech dozvíme více o jejím životě.
Že by vrah mohl být, kdo to nakonec byl, mě sice napadlo, ale chvílemi jsem podezřívala téměř všechny... Každopádně mě vyústění příběhu překvapilo, nečekala jsem, že to skončí takto.
Každopádně se brzy pustím do dalších dílů a moc se těším, co se v nich bude dít.

Hodnocení: 4,75*/5*

mytologie sérioví vrazi FBI Washington neurověda únosy Virginie (USA)

2019  89%V kleci
2020  92%Pohřbení