V kleci

V kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407380/bmid_v-kleci-m5J-407380.jpg 4 1068 1068

Sayer Altairová série

Neuropsycholožka FBI Sayer Altair odhaluje zlé úmysly v nejhlubších zákoutích. Aby zapomněla na tragickou smrt svého snoubence, zabývá se výzkumem mysli sériových vrahů. Když policie ve Washingtonu D.C. objeví děsivou vražednou scénu – dívku, která byla dlouhou dobu uvězněna v kleci a pomalu umučena k smrti, je Sayer vyzvána, aby vyšetřování vedla. Obětí je dcera vysoce postaveného senátora a Sayer tuší, že tento případ bude bedlivě sledován.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Caged , 2018

mystar
10.05.2021 5 z 5

Velmi ctivy a napinavy pribeh s prekvapivym koncem. Hlavni vysetrovatelka Sayer se svym tymem resi zapeklity pripad unosu mladych divek, plny zvratu s sokujicim odhalenim temne pravdy. Vraha jsem tedy vubec netipovala. Za me byl zaver trosku "zvlastni", presto super cteni. Urcite doporucuji vsem nadsencum do thrilleru. Tesim se na dalsi dil. Sayer a Vikovi drzim palce.

twiggynka
14.04.2021 5 z 5

Prvotina od autorky se mi velice líbila. Četla se velice dobře, příběh měl spád a byl napínavý. Spoustu jsem toho tušila, ale i tak jsem si příběh maximálně užila.

WaN635
08.04.2021 5 z 5

No tak tohle byla jízda! Naprosto skvělý literární počin. Čtivé od začátku, po poslední tečky. Hlavní hrdinka sympaťačka, vedlejší postavy rovněž. Těším se na druhý díl, těším se na vysvětlení s Jackem. Moc doufám, že autorka svou laťku udrží.

Lenama18
06.04.2021 5 z 5

Teda tak to bylo vážně super čtení. Pokud i další knížky půjdou tak dobře jako tato, tak k mým oblíbeným autorům jako je Carter nebo Angela přibude i tato autorka. Knížku jsem četla jedním dechem, žádná hluchá místa, děj napínavý, a konečné odhalení vraha taky super.

Noname007
03.04.2021 5 z 5

Jeden z nejlepších thrillerů, co jsem kdy četla. Jde vidět, že autorka má mnoho znalostí, které aplikuje do knihy. Určitě brzy sáhnu po dalším případu. Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem za odpoledne.

Januli
30.03.2021 4 z 5

Jedná z mála chyb, kterou knížka má, je že mi ležela ví e jak rok v knihovně a já její čtení odkladala. Taková chyba ... kniha byla super, i když závěr a odhalení mě nepřekvapilo (asi už mám podobných knih přečtení mraky) ale i přesto super. Hodně mi pripominala případy Kim S. Od Angely Marsons. Určitě se vrhnu na pokracovani.

Polajda
23.03.2021 5 z 5

Páni, to byla tedy jízda!

evilunicorn
15.03.2021 5 z 5

Kdo si přečetl autorčin životopis ví, že Cooper v knize využila všech svých znalostí,a já musím říct, že je využila naprosto bravurně.Tuctových thrillerů o masových vrazích jsou desítky,ale tady se autorce povedlo něco výjimečného.. Téměř až zběsilé tempo,mě nenechalo vydechnout,spousta zvratů, avšak natolik inteligentních,že člověk neobracel oči v sloup (jak už to někdy u těchto knih bývá), trocha mystiky a v neposlední řadě důvod, proč vrah vlastně zabíjel.To jsou atributy, které tuhle knihu zvedají vysoko nad průměr žánru.Musím ocenit i sympatickou hlavní hrdinku.Tohle mi sedlo a i díky krátkým kapitolám jsem knihu doslova zhltnul.Výborné!

Paulmain
08.03.2021 2 z 5

Často jsem během čtení přemýšlel, zda je problém v autorce nebo v překladateli. Styl, jakým je kniha napsána (přeložena?), mi přišel trochu amatérský a nevyzrálý. Celkově děj působí nesourodě a ze zajímavého tématu by jistě šlo vytěžit více.

studentice
02.03.2021 4 z 5

Napínavé, nečekaný závěr pro mě. Knížka se mi líbila, těším se na další od autorky

Kekik
02.03.2021 5 z 5

To byla smršť!

Čtivá, akcí nabitá kniha od prvních stran. Případ se rozjede hned v první kapitole, a to mám ráda. Žádná zbytečná omáčka kolem. S postavami se blíže poznáte během čtení. Já si je hned oblíbila. Sayer je velmi sympatická, a okamžitě jsem ji začala fandit. Stejně Vikovi. Doufám, že (nejen) ty dva spolu budou i v dalších dílech.

Někde v komentářích jsem četla, že autorka si dobře načetla práce jiných spisovatelů. Ano, je pravda, že kdybych knihu rozložila na prvky, našla bych mnoho knih, ke kterým bych je mohla přiřadit, ale to nic nemění na faktu, že autorka napsala brilantně zajímavý, čtivý, napínavý, úžasný příběh. A já se moc těším, až se k její tvorbě vrátím. Ono napsat originální příběh v záplavě thrillerů, které vycházejí, je čím dám těžší. Ale nemusí být originální, já se spokojeným s kvalitou, a to tahle kniha má. Dokonce nadprůměrně.
Na konci jsem si googlila, jestli je možné žít s ... To by byl spoiler, ale ano, je to možné. Jsou takové případy. Nepříliš lichotivé fotky.
Ode mě dostává kniha velké doporučení.

Autorku si rovnou po prvním dílu dávám do oblíbených.

Miška74
23.02.2021 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Příběh má velmi zajímavý námět a krásně uprašuje. Rozhodně jsem se u knížky nenudila, je napínavá a čtivá. Přečetla jsem ji během dvou dnů, zkrátka jsem se nemohla odtrhnout. Trošičku mě zklamal konec, který mi přišel moc rychlý a nedotažený, jako by to už autorka chtěla mít konečně za sebou. Nicméně už se těším, jak se hned vrhnu na další díl série.

P3_tis
17.02.2021 5 z 5

Tak tohle bylo skvělý! Vůbec nechápu, ze jsem tuto knihu neobjevila dříve. Člověk se ihned začte a nemůže se odtrhnout. Skutečně hltáte každé slovo. Už se těším na druhy díl a doufám, ze se dozvím, co se stalo s Jakem.

Holly.W
17.02.2021 3 z 5

Čekala jsem od toho mnohem víc. Místy zmatečné, hodně přitažené za vlasy. Kdo je vrah jsem tušila tak od půlky.

MMacicekk
16.02.2021 3 z 5

Po hodnocení a nadšených komentářích jsem čekala pecku, ale nakonec jsem celkem zklamaná. Námět však nebyl vůbec špatný. Bohužel hlavní postava působila od prvních stránek velmi nesympaticky a nic se na tom nezměnilo ani v průběhu knihy. Jediná postava, která mě zaujala, byl Ezra. Nicméně knize nemůžu upřít čtivost, četla se vcelku rychle a dobře. Konec byl typicky americký a na mě moc rychlý. Autorce dám šanci ještě pokračováním, ale pokud mě ani Pohřbení nepřesvědčí, s touto sérií končím nadobro.

Tweety0207
12.02.2021 5 z 5

Úžasné, napínavé. Prečítané jedným dychom. Síce sa mi zdala trochu slabšia oproti druhej časti, ale to bolo asi len tým, že som ju čítala skor a tym pádom som vedela kto je vrah.

marci8
31.01.2021 4 z 5

Kniha je napínavá, dobře napsaná a nemám tedy co vytknout.

veronika0269
26.01.2021 5 z 5

Od první kapitoly poutavé, přečteno jedním dechem. Nic přelomového, ale dobře napsané.

gigi77
23.01.2021 5 z 5

Tak to bylo něco! Úplný Bryndza v sukních :-) Je znát, že autorka pečlivě nastudovala od kolegů a tím skvěle odstartovala svou prvotinu. Vraha jsem tipovala špatně ...
Určitě si přečtu i další díly, Sayer jsem si oblíbila. Jen doufám, že mě autorka překvapí a závěr dalšího thrilleru nebude už tak “otřepaný”.

FejKýý
22.01.2021 4 z 5

Kniha se mě velice líbila. Byla čtivá. Ovšem některé části mě dost nudili a pak mě i myšlenky zalétly jinam. Ale bylo to opravdu jen na začátku, od půlky knihy jsem neměla problém. Vůbec jsem od knihy nečekala že bude tak dobrá. Konec mě ale trošku zklamal, byl hodně uspěchaný a končil tak, že i kdybyste nechtěli, tak vlastně chcete pokračovat v tom druhém díle. Jinak komu se líbilo Loutkové divadlo, doporučuji rozhodně tuhle knihu. Zajímalo by mě zda tu je někdo kdo četl jak tuhle tak Loutkové divadlo? Taky vidíte to co já?

mytologie sérioví vrazi FBI Washington neurověda únosy Virginie (USA)

2019  89%V kleci
2020  92%Pohřbení