V kleci

V kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407380/bmid_v-kleci-m5J-407380.jpg 4 1063 332

Sayer Altairová série

Neuropsycholožka FBI Sayer Altair odhaluje zlé úmysly v nejhlubších zákoutích. Aby zapomněla na tragickou smrt svého snoubence, zabývá se výzkumem mysli sériových vrahů. Když policie ve Washingtonu D.C. objeví děsivou vražednou scénu – dívku, která byla dlouhou dobu uvězněna v kleci a pomalu umučena k smrti, je Sayer vyzvána, aby vyšetřování vedla. Obětí je dcera vysoce postaveného senátora a Sayer tuší, že tento případ bude bedlivě sledován.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Caged , 2018

birgitte
14.11.2019 5 z 5

Vynikající debutovy román Ellison Cooper, jsem nadšená, doporučuji všem

TheSarcasm
14.11.2019 4 z 5

V kleci není špatný thriller, ale nějaká pecka taky ne. Chápu, že v každé pořádné detektivce musí být pachatel někdo kdo se tak úplně nečeká a obvykle je to někdo jiný než na koho to vypadá. Navíc, pro zvýšení dramatičnosti děje, dochází k souhrnu náhod, které by v normálním životě byly asi těžko představitelné. Nicméně přesto by měl být pachatel i ty náhody alespoň trochu uvěřitelné. Mám pocit, že zde to bylo někdy už trochu za hranou.

katka.oo
12.11.2019 5 z 5

Perfektní kniha, napínavá od začátku do konce, hlavní osoby sympatické, jo budu se těšit na pokračování.

soukroma
08.11.2019 4 z 5

Velice čtivé, napínavé, trochu poučné: velmi dobrý začátek, pak ovšem autorka přidává a přidává, až se příběh stane opravdu až moc neuvěřitelný. Je tam něco málo o neurologii, viktimologii a hlavně zkoumání hranice mezi životem a smrtí, což za všechny odborníky samozřejmě provádí sám pachatel. Velmi vědecky. Ovšem nakonec mi opravdu není jasné, jak by to právě odhalený pachatel všechno dokázal, fyzicky a časově, se vší použitou technologií, to nám autorka jaksi neobjasnila.
Hlavní hrdinka mě neuchvátila, to Vic a ostatně i Tino byli výraznější a sympatičtější. O zvířátkách nemluvě...
Za čtivost a napětí 85%.
(pozn.: znalosti i té nejznámější mytologie pokulhávají: Hádes není řeka)

plamínek21
04.11.2019 3 z 5

Úderné tempo, sympatická a zarputilá zvláštní agentka, překvapivý závěr. Pro ty, kteří rádi čtou o zvrhlých sériových vrazích představuje kniha ideální volbu.

Izu
04.11.2019

Já se tedy nemůžu přidat k oslavným hodnocením.Me to prostě nebavilo.Odlozeno.

Aluškaleo
31.10.2019 5 z 5

Moc se líbila..

rodak
27.10.2019 4 z 5

Po půlce mě to trošku přestalo bavit.Nicméně kvalitní detektivní příběh

Knižní střípky
23.10.2019 5 z 5

OBROVSKÉ NADŠENÍ!!! 432 stran nabitých akcí, jedním zvratem za druhým, jen těžko a s velkou nevolí jsem se od knihy odtrhávala. Za tuto skvělou thrillerovou jízdu před autorkou smekám a zároveň jí děkuji, užila jsem si ji od první do poslední stránky. Po dlouhé době jsem měla v rukou thriller, kde mi byli skoro všichni hlavní protagonisté velmi sympatičtí, o to více jsem nadšená, a i proto prominu autorce jednu pro mě hodně velkou, až do očí bijící souhru národ, ale ok, asi to tak mělo být. Nebudu se v tom pitvat. Jako celek je tato kniha ve svém žánru prostě pecka! A tím končím :-)

Didi15
05.10.2019 5 z 5

Tak po Nabarveném ptáčeti se mi touto knihou hned napravila chuť:) Autorku budu sledovat , protože se mi kniha četla skvěle, příběh byl také moc fajn, takže budu s radostí vyhlížet další díl.Bravo.

Jiparis
03.10.2019 5 z 5

Moc se mi líbilo a autorku budu určitě sledovat. Líbilo se mi vyšetřování, které mnohokrát muselo začít znovu od začátku a udržovalo mě v napětí. Samotný experiment byl trochu z jiného světa.

Johanaop
29.09.2019 5 z 5

Perfektní thriller, který mě bavil od první stránky. Autorka nám naservírovala pořádně zamotaný děj, od kterého se nedá odtrhnout. A to doslova. Knihu se mi podařilo přečíst za pár hodin u kuchyňského stolu :D. Všechny mé teorie ohledně vraha byly mylné. Za mě stoprocentně doporučuji a netrpělivě vyhlížím další případ.

Costanzo
28.09.2019 5 z 5

Kniha mě po prvních stránkách okamžitě vtáhla do děje. Příběh je vyprávěn z velké části z pohledu Sayer, z menší části pak z pohledu oběti. Tyto vsuvky jsou do knihy vhodně zakomponovány a dávají nám nahlédnout pod pokličku lidského utrpení a strachu. Celou dobu mě příběh držel v naprosté pohotovosti a já se nemohla odtrhnout od knihy. Něco tak výborně napsaného jsem dlouho nečetla. Strhující děj plný nečekaných zvratů, oči přibité ke knize, otáčíte stránku za stránkou a přestanete úplně sledovat čas. Zápletka, kterou vymyslela autorka do sebemenších detailů, stojí na pevných propracovaných základech. Temný thriller se závratným tempem s velmi výraznou hlavní postavou, který musíte dočíst za každou cenu. Oceňuji krátké výstižné kapitoly a fakt, že i když má kniha přes 400 stránek, nenašla jsem žádná hluchá místa. Autorka si mě navíc podmanila energickým vyprávěním, které tuto knihu povzneslo mimo hranice klasického thrilleru a já netrpělivě očekávám druhý díl. Výjimečný debut.

Avila
26.09.2019 5 z 5

Tohle bylo super...
Hodně zajímavý začátek nové série... Sympatická hlavní hrdinka i její nový kolega. Plno zvratů v celém vyšetřování, přiměřená dávka zvrácenosti a když jsem už tušila kdo za vším stojí tak .... chyba ... "Byla jsem vedle jak ta jedle"
A od posledních cca 100 stran jsem se nedokázala odtrhnout.

Bee240
23.09.2019 5 z 5

Po předchozí knize jsem se nemohla rozhodnout co si přečtu. Nakonec jsem si vybrala tuto knihu a musím říct že je to skvělé čtení . Co bych řekla o knize ?? naprostá paráda tohle byla jízda od začátku do konce. Bylo to svižné a čtivé . Kapitoly ubíhaly rychle a hltala jsem každé slovo . Nápad s takovými vraždami a způsob jakým VRAH Z KLECE udržoval své současné oběti je originální , drastický a psycho. Toto je literatura přesně pro mě máme tu geniálního psychopatického vraha a ty správné detektivy , kteří ze sebe nedělají mistry světa ale jdou po vrahovi a sledují každou stopu dokud nedojdou k řešení. Miluji tento thriller a zařadil se mezi mé oblíbence. Co se týče hlavních postav je jich tam několik hodně jsem si oblíbila Sayer a jejího parťáka Vika . Většinou mám z hlavní postavou problém ale tyhle dva spolu skvěle fungují a do příběhu skvěle sedí. Kniha má 422 stran ale i přes to se čte lehce a za pár večerů máte přečteno.
Kdo tento skvost nečetl rozhodně doporučuji a až zjistíte kdo je vrahem rozhodně budete velmi překvapeni , kdo nečetl můžu jen doporučit.

verca0794
21.09.2019 5 z 5

Výborná kniha, stránky jsem hltala. Děj napínavý a pěkně zamotaný. Hlavní hrdinku jsem si hned oblíbila a vraha jsem opět neodhalila. Za mě BOMBA :-). Doufám, že se brzy dočkáme pokračování.

Valeyman
18.09.2019 5 z 5

Bylo to takové možná trošku nevybroušené, ale opravdu dobré.Četlo se to velmi dobře, rozuzlení i zápletka dobře udělaná, doufám, že budou vycházet další případy Sayer. Akorát bych možná vytknul až příliš okaté a "náhodné " souvislosti Sayeřina výzkumu s případem :-)

irva
14.09.2019 5 z 5

Dvěma slovy bomba kniha.

Janaves
12.09.2019 5 z 5

Tak tohle bylo dost dobré! A určitě
by to chtělo pokračování!!

maličkán
12.09.2019 5 z 5

Výborný thriller, sympatická vyšetřovatelka, napětí a nečekané rozuzlení. Co víc si přát. Snad další díl?

mytologie sérioví vrazi FBI Washington neurověda únosy Virginie (USA)

2019  89%V kleci
2020  92%Pohřbení