V kleci

V kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407380/bmid_v-kleci-m5J-407380.jpg 4 1064 332

Sayer Altairová série

Neuropsycholožka FBI Sayer Altair odhaluje zlé úmysly v nejhlubších zákoutích. Aby zapomněla na tragickou smrt svého snoubence, zabývá se výzkumem mysli sériových vrahů. Když policie ve Washingtonu D.C. objeví děsivou vražednou scénu – dívku, která byla dlouhou dobu uvězněna v kleci a pomalu umučena k smrti, je Sayer vyzvána, aby vyšetřování vedla. Obětí je dcera vysoce postaveného senátora a Sayer tuší, že tento případ bude bedlivě sledován.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Caged , 2018

moudivlacek
13.05.2020 5 z 5

Tak to byla jízda!!!!!!!!!!!!!!!!! Od začátku do konce žijete ve vražedném tempu událostí, kde se mění nejen nalezené důkazy, ale také podezřelí a motivy.
Sayer má skvělého parťáka, vlastně celý tým. Bohužel i oni si musejí přiznat, že mají před sebou opravdu velmi vychytralého vraha, který s nimi "mává", jak je libo.
Ale nakonec instinkty se nezapřou, ve spojení s úsilím až na hranici lidských sil, se dostanou na správnou stopu.
Fascinující motiv a ještě víc - postava vraha, ale zároveň také děsivé.
Těším se na další díl. Doporučuji.

Janík511
08.05.2020 5 z 5

Parádní thriller, jedna velká jízda od začátku do konce. Autorka píše neuvěřitelně čtivě, přispívají k tomu i věcné a krátké kapitoly. Na prvotinu klobouk dolů. Další díl je povinnost si obstarat a čekat, čím autorka tentokrát překvapí.

Bablu
07.05.2020 4 z 5

Knížka mě moc bavila, byla opravdu napínavá, četla se jedním dechem.

laetti
04.05.2020

Knihu jsem zhltla za dva dny, četla se sama a určitě se k ní někdy vrátím. Ale úplný wau efekt jako třeba u knih J.D. Barkera nebo Stefana Ahnhema to nebyl. Jinak hlavní hrdinka, ostatní postavy a prostředí hodnotím kladně :-)

PetK
04.05.2020 4 z 5

Detektivní thrillery čtu hodně a jak sem tam zmiňuju, vždycky nějakou dobu trvá, než se propracuju k nějakému, který má pro mě wow efekt, něco navíc, čím převýší ostatní. Místní komentáře a hodnocení mě docela navnadily, že by přece, už zase?
No, možná byla má očekávání příliš vysoká. Rozhodně to bylo dobré oddechové čtení, nicméně extra nadšení se nekonalo. Asi to bylo i tím, že jsem odhalila vraha snad hned, kdy to bylo možné (většinou se mi to nepovede a ani se o to nesnažím, chci být překvapená). Konec mi přišel trochu přitažený za vlasy. A sakra, já vím, že to má být napínák, ale opravdu musí všichni vyšetřovatelé působit jako terminátoři, kteří porazí nejnebezpečnějšího soupeře jen s jednou rukou, jedním okem a v bezvědomí?
Nicméně: vítej, Sayer, mezi vyšetřovatelky, ke kterým se budu ráda vracet.

Helenka657
27.04.2020 5 z 5

Pecka. Tesim se na dalsi :-)

Ráčkajda
20.04.2020 5 z 5

Naprostá bomba, děj má spád, švih, napětí.....vraha jsem tušila až daleko za půlkou, takže super. Přečteno za dva dny.

zdenkapt
15.04.2020 5 z 5

Napínavý thriller od samého začátku až do konce... Nemohla jsem se odtrhnout, přečteno jedním dechem

martina.tim
09.04.2020 5 z 5

Tak tahle knížka byla pořádný nářez. Skvělá od začátku až do konce. Napínavá, chytlavá a strhující. Doporučuju všema deseti.

MiliKry
07.04.2020 5 z 5

Tahle kniha neměla jedinou chybu...skvěle se četla, napínavá od začátku až do úplného konce a příběh, který má hlavu i patu. Přečteno téměř jedním dechem během dvou dnů...úžasné...těším se na další knihy této autorky

Hotovson
05.04.2020 5 z 5

Tak jsem si řikal, že jsem konečně trefil vraha...samozřejmě, že opět ne, i když mi to mohlo trknout, když se k tomu půl knížky směřuje, že to bude ve finále jinak a jako vždy mi finální rozuzlení překvapilo a na konci je to pěkně napínavý.

Kupodivu jsem čekal typickou šablonu, kde budou lidi umírat různejma způsobama jak na běžícim páse, než se dobereme konce, ale byl jsem překvapen, kolik postav v knize umře (záměrně nechci psát číslo), když nebudu počítat oběti vraha v knize zmíněný, tudíž neumřeli v přítomnosti, ale už kdysi (snad jsem to vyjádřil dobře :D)

Pokračování si určitě přečtu.

Storm5007
01.04.2020 5 z 5

Tak to byla jízda!!! Kniha se četla úplně sama, vůbec jsem se nemohla odtrhnout a podařilo se mi jí "zhltnout" během dvou dní. Takto detailně popsanou práci agentů FBI v rámci vyšetřování jsem snad ještě nečetla a to mám opravdu načteno. Příběh byl výborně rozpracován a neměla jsem vůbec dojem, že by někde pokulhával a já se nudila. S charaktery postav jsem spokojená, Sayer mi seděla, byl mi moc sympatický Vik a hlavně tam nechyběl namyšlený agent, jehož ego bylo velké jako zeměkoule :oD. Když jsem si přečetla čím si v životě prošla autorka bylo mi jasné, proč je tato kniha tak komplexní a dává smysl. Nejsou tam věci u kterých se musíte pozastavit zda je to vůbec možné. Nemůžu se dočkat další knihy od Ellison a tuto knihu vřele doporučuji. :oD

lucakuca
14.03.2020 5 z 5

Paní Cooperová ví o čem píše. Něco tak zašmodrchanýho jsem dlouho nečetla :-). Ten malý hlásek zvaný "Tušení konce" se celkem trefil. Ale na otázku proč, správnou odpověď nevymyslel. Fůůůj.

pobijecmuch
08.03.2020 5 z 5

Koho už nebaví číst slaboduché příběhy od Roberta Bryndzy, doporučuji tuto novou autorku kriminálních thrillerů. První díl série s agentkou FBI Sayer vás určitě nebude, ani na vteřinu nudit. Kniha má nadupaný spád a rozhodně se nedočkáte, že vám autorka prozradí vraha hned na začátku knihy.
V kleci doporučuji všem labužníkům dobré krimi a já se moc těším na 2. díl.

Polinka92
28.02.2020 5 z 5

Pokud chcete k přečtení knihu, která vás nenechá odejít, dokud nepřečtete poslední stránku, volíte správně.
Příběh je napínavý, moc pěkně propracovaný, čtivý a zajímavý.
Několikrát jsem měla tušení, kdo stojí za tím zlem, ale pokaždé jsem byla vedle.
Fascinující děj.

Wladimirski
22.02.2020 5 z 5

Napětí od první stránky, oči hltají další a další řadky. Rychlý dějový vývoj, mnoho zvratů, výborný vypravěčský styl. Nenechá čtenáře oddechnout. Jelikož mám rád uvěřitelné příběhy, musel jsem si v závěru knihy trochu zapátrat po internetu, abych si ověřil reálnost rozuzlení a nepřišlo mi to "ulítnuté", ale google to potvrdil, tak jsem si vychutnal vše až do posledního odstavce! Těším se na další případ Sayer Altairové.

francouz
16.02.2020 5 z 5

No byla to taková jiná detektivka, která měla od každého něco.
Určitě jsem se nenudil, byla to opravdu jízda od začátku do konce. Velice inteligentní, ale tak jak to bývá citově vyhořelá analitička FBI, která má zároveň i svůj výzkum, hledá svůj svatá grál, tak aby bylo pro příště jasné, že sériový vrah má jinak vyvinutý mozek.
Ale ve výzkumu je zatím anomálie, které neukazuje na jasný výsledek a do toho nový případ, do kterého je navíc zapletena dívka z vlivné rodiny.
To jak hlavní hrdinka přistupuje k případu, jak žije, ano v bytě kde není nábytek, jezdí na motorce a z rodině komunikuje hlavně s babičkou, dává knížce takový trošku drsnější rámec. Navíc vrah má rád výbušniny a vůbec si rád hraje a manipuluje.
Takže já jsem se určitě nenudil a už se těším na pokračování.

Péťa087
08.02.2020

Tuto knihu jsem přečetla velmi rychle. Nemohla jsem se odtrhnout,po každé kapitole jsem musela pokračovat dál. Doporučuji všemi deseti.

klokan.1905
07.02.2020 5 z 5

V kleci...
Thriller od Ellison Cooper...
Úvodem bych Vás chtěl upozornit, abyste nečetli vnitřní štítek obalu knihy s malou upoutávkou k ději... Ve druhé polovině upoutávky byste se totiž dověděli, jakým směrem hledat pachatele... To je však jediné, co bych mohl knize vytknout...
Nadšenci thrillerů, tuhle knihu si zkrátka musíte, ale opravdu musíte přečíst!!! Absolutní pecka!!!
Jedná se o knihu ze série Sayer Altayrová, v případě, že by se Vám kniha dostala do rukou, tak se s chutí pusťte do čtení, jedná se o první díl...
Washingtonská policie začíná vyšetřovat vraždu dívky, kterou pachatel uzavřel do zavěšené železné klece a nechal ji pomalu vyhladovět k smrti... Vyšetřováním tohoto případu je pověřena Sayer Altayrová - neurovědkyně FBI... Oběť je identifikována jako dcera senátora Van Hursta... O případ je velký mediální zájem, obzvlášť, když se média dozví, že byla unesena další dívka...
Neváhejte a čtěte... Budete lítat očima po řádcích jako zběsilí, otáčet stránky jako diví...
U mě jasných pět hvězdiček a moc se těším na pokračování této série, které již na jaře nakladatelství Vendeta vydává a má mít název Pohřbení...

Lavender756
05.02.2020 3 z 5

Já tedy nadšení nesdilim. Hl hrdinka mi byla bohužel velice nesympaticka, a hlavně jako opsana a sestavena z jiných knih. Jezdí na motorce, přišla o rodiče, o muze ve službě, žije sama a je navenek citově oplostela. Doma nemá poradny nábytek, nádobí apod. No to mě opravdu štvalo. Jinak příběh celkem čtivý, ale opakující se postřehy postav, dotazy,, proč děláme tuhle práci a např. pumpovani pěsti ve vzduchu, mi lezly na nervy. Konec zajímavý, to ano, ale taková neurazí nenadchne.

mytologie sérioví vrazi FBI Washington neurověda únosy Virginie (USA)

2019  89%V kleci
2020  92%Pohřbení