V kleci

V kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407380/bmid_v-kleci-m5J-407380.jpg 4 1063 332

Sayer Altairová série

Neuropsycholožka FBI Sayer Altair odhaluje zlé úmysly v nejhlubších zákoutích. Aby zapomněla na tragickou smrt svého snoubence, zabývá se výzkumem mysli sériových vrahů. Když policie ve Washingtonu D.C. objeví děsivou vražednou scénu – dívku, která byla dlouhou dobu uvězněna v kleci a pomalu umučena k smrti, je Sayer vyzvána, aby vyšetřování vedla. Obětí je dcera vysoce postaveného senátora a Sayer tuší, že tento případ bude bedlivě sledován.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Caged , 2018

Česneksmedem
31.01.2020 5 z 5

V první třetině knihy jsem si říkal, že je to jako když si pejsek s kočičkou hrají na Pohlreicha. Bylo tam všechno: rychlá motorka, seniorka mlátící násilníka, katakomby, mayské symboly, výbušniny, zvířátka... Ono to ale fungovalo a vůbec nenudilo! Naopak. Velice dobře jsem se bavil. Stránky vesele ubíhaly a FBI tápala, zatímco našinec poučený radou Vacátkem měl jasno nebo alespoň skoro jasno. Znáte to – pýcha předchází pád. Měl jsem na padoucha dva adepty, leč netrefil jsem se. S tím, že nejsem geniální detektiv ale dokážu žít. Doporučuji!!!

cadic
21.01.2020 4 z 5

Není to špatné, ale taky žádná pecka. Vraha odhalíte ještě před koncem knihy. A víc tak nějak nevím co k tomu dodat je to ten typ knihy, který si přečtete ale za měsíc nevíte o čem to bylo...

Bíčko
20.01.2020 4 z 5

Nebýt toho, že jsem na knihu narazila ve slevě,asi bych po ní nesáhla. Nečetla se špatně, ale že bych ji nemohla odložit, jako se mi to stává u jiných detektivek, to říct nemohu. Prostředí FBI bylo zajímavé, nicméně konec mi přišel malinko přitažený za vlasy. A co víc, poprvé v životě jsem věděla vraha už tak od půlky, a poprvé mi můj tip vyšel. Každopádně jestli bude další díl, asi mu dám šanci.

Daduška
17.01.2020 4 z 5

Knížku jsem přečetla téměř jedním dechem, odpočinula jsem si u ní, doporučuji.

Nikol117
15.01.2020 4 z 5

Kniha me velmi prekvapila, zajimavy, napinavy pribeh, rozuzleni bylo prekvapive az zapeklite. Akorat opet otevreny konec knihy, takze se tesim na dalsi pokracovani. Za me doporucuji.

ahomonicky
14.01.2020 5 z 5

Knížka mě moc bavila, dávám plný počet. I když malinko bych nejraději ubral za to, že se vždy někdo objeví, který je jasný viník a čtenářovi je jasné, že to tak není a postup je takový divný. Ale zrovna jsem si to říkal u předchozí knihy taky, tak nevím, zda není problém už u mě :-) Je-li to skutečně autorčina prvotina, pak klobouk dolů

MarianP
13.01.2020 5 z 5

Kniha ma prekvapila, dej je síce taký americký - pritiahnuté za vlasy ale hodnotím to plným počtom ! Dej knihy je rýchly, kniha sa číta veľmi dobre a zápletka je v skutku zaujímavá... Nechýba niekoľko nečakaných zvratov a rozuzlenie príde až na samom konci a je fakt nečakané. Odporúčam...

Jani23
10.01.2020 5 z 5

Skvělá kniha, četla se jedním dechem.Sympatická hlavní hrdinka, těším se na další knihy.

sipkulka
10.01.2020 4 z 5

Celkem fajn počtení, hvězdičku ubírám
za občasnou zbytečnou zdlouhavost a natahování.

elenk
08.01.2020 4 z 5

Napínavé - ano, ale četla jsem už lepší detektivky. Sayer jako hlavní postava je sympatická..místy byly některé věci už moc překombinované a závěr typicky americký...očekávaný.

petrapruh
02.01.2020 5 z 5

Super!!!! Jsem z kniha nadšená, nemohla jsem se odpoutat a přestat číst.... Teším se na další

MamaKnihomolka
01.01.2020 5 z 5

I přes velmi kladné hodnocení mi kniha dlouho ležela v knihovně a stále jsem ji považovala za průměrnou.
Jak jsem začala číst, nemohla jsem se odtrhnout. Velmi čtivá díky krátkým kapitolám, ve kterých se stále něco děje.
Moc se mi líbilo, že autorka v knize použila i poznatky z neurologie a starověkých umění a to nemluvím o způsobech smrtí, které jsou uvedeny.
Rozhodně velmi spletitý a zamotaný případ. Nechávala jsem se zmást stejně jako tým FBI. Možná že jsem o tom kdo je vrah zauvažovala o pár kapitol dřív než sama agentka v knize.
Velmi povedený thriller, který nejspíš bude mezi mými oblíbenými.

Jenny46
30.12.2019 5 z 5

Určitě se budu těšit na další knihu. Kniha se mi četla dobře napínavá až do konce. Agentka FBI zvláštní povahy, ale sympatická. Jedním dechem nemohla jsem přestat číst.

boruvkao
27.12.2019

Dobře se mi četla, Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

dencazrnu
26.12.2019 5 z 5

Tak takhle zamotaný příběh jsem už dlouho nečetla. Kniha měla spád, přečteno jedním dechem. Hlavní hrdinka mě baví a dokonce mi i na konci kápla malá slza dojetím. Je pravda, že chvílemi to bylo vše přitažené za vlasy, ale celkový dojem z knihy byl prostě super! :) Budu se určitě těšit na další pokračování.

JustWomen
15.12.2019 4 z 5

Maximálně čtivé, originální, napínavé, zkoumání hranice mezi životem a smrtí, bohužel ale opravdu těžko uvěřitelné.

annettka1098
01.12.2019 3 z 5

Díky vysokému hodnocení jsem asi čekala trochu více. Jedná se rozhodně o dobře promyšlenou detektivku a začátečníci podle mne nebudou zklamáni. Ovšem my vychovaní na Nesbøvi a Keplerovi jsem již navyklý na trošku vyšší laťku a většinou jsem věděla, kam se bude děj vyvíjet. Knihu ale hodnotím jako lepší průměr. Nejvíc se mi asi líbil konec (posledních cca 100 stran), protože přestože jsem v jednu chvíli pachatele tipovala, dokázal mě děj zmást.

knihomolkadorfa
01.12.2019 3 z 5

Krátké kapitoly, dobře se četlo, atraktivní téma, ovšem místy překombinované a nereálné. Zbytečně moc stránek, postava vraha mi přišla předvídatelná. Asi jsem těch detektivek a thrillerů už přečetla moc. Takže za mě zklamání.

lachtan77
29.11.2019 5 z 5

Ellison jsem si už dal do oblíbených autorů, tak je jasné, že se mi knížka líbila. Místy se mi to zdálo trochu nerealný na to, že šlo o prostředí v FBI. Celkový dojem mi to, ale nepokazilo, protože to mělo spád, akci i napětí. Určitě si o Sayer přečtu další díl

Arwen777
19.11.2019 3 z 5

Bohužel jsem byla zklamaná. Podle hodnocení jsem čekala něco daleko lepšího. Konec mi připadal překombinovaný, vyústění málo uvěřitelné. Ale to by mi tolik nevadilo, nakonec je to thriller. Co mě vadilo, byl styl psaní, který považuji za silně nevyzrálý. Dialogy mi přišly slabé a vyumělkované, a nevím, nakolik se na tom podepsal překlad, ale hlavní hrdinky neustále vrčely nebo bručely, což mě iritovalo. Téma sériového vraha, který zkoumá přechod mezi životem a smrtí je vcelku atraktivní, ale zpracování bylo pro mě slabé. Další díl číst nebudu.

mytologie sérioví vrazi FBI Washington neurověda únosy Virginie (USA)

2019  89%V kleci
2020  92%Pohřbení