Noc předtím

Noc předtím https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188087/noc-predtim-188087.jpg 4 231 57

Savannah série

Jsou chvíle, kdy nemůžete důvěřovat nikomu. Vlastně začnete pochybovat, jestli můžete věřit aspoň sami sobě. V ponurých stínech ospalého jižanského městečka se skrývá sériový vrah. Zabíjí s děsivou precizností, každá vražda je krvavou kopií těch předchozích. Jako by pro něj oběti byly pouhým prostředkem k naplnění morbidní touhy, která nemůže být nikdy ukojena... Caitlyn Montgomery Bandeauxová se probudila zbrocená krví. Nevzpomíná si na jediný okamžik předešlé noci, kdy byl brutálně zavražděn její manžel. Ví jen to, že stejným způsobem zemřelo až příliš mnoho lidí, které dobře znala. Pro policii je hlavní podezřelá, což je samo o sobě děsivé. Ještě děsivější jsou však střípky vzpomínek, které jí naskakují v mysli. V naprostém zoufalství se obrátí na psychologa Adama Hunta, ale vzápětí se jí zmocní další pochybnost: do jaké míry mu může důvěřovat? Když totiž vrah znovu zaútočí, Caitlyn začíná zjišťovat, že ti, kteří vypadají jako ztělesněná nevinnost, mohou v sobě skrývat ryzí zlo...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

The Night Before , 2003

Pivísek
09.02.2015 4 z 5

Kniha se mi velice líbila, možná taky proto, že jsem od této autorky předtím nic jiného nečetla, tak je pro mě "neokoukaná"... Před rozuzlením jsem se trochu lekla, že bude porušeno Desatero pátera Knoxe, čímž se zkomplikovalo konečné vysvětlení, z toho důvodu dávám 4,5*. Ale jinak můžu určitě doporučit!

stopař
26.12.2014 5 z 5

Napínavé čtení....

sabca
24.12.2014 5 z 5

Opět L.Jackson nezklamala. Nabitá dějem od začátku až do konce. Taky jsem měla problém knihu odložit a byla jsem zvědavá jak vše dopadne. Spisovatelku obdivuji jak po tolika knihách má stále další nápady. Doporučuji.

Šánka
16.11.2014 5 z 5

To byla opět jízda plná napětí. Další skvělý thriller, který se těžko odkládal a mně moc scházel čas na jiné věci. Svižný děj a ten konec ! Paráda.
Velká škoda, že série vychází na přeskáčku, začínala jsem kdysi Hrobařem a ten je v sérii až 2.díl. Ale na samotný děj to vliv nemá, jen jsem vzpomínala, kde byli tito dva sympatičtí detektivové.

Lindulinek
14.11.2014 4 z 5

Dobrá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Opět zajímavé rozuzlení celé zápletky. Možná by bylo zajímavé více nahlédnout do myšlení vraha, podrobněji rozebrat...proč vlastně ?

betyy
01.10.2014 5 z 5

od začátku do konce jsem se nemohla odtrhnout. Trochu mi trvalo než jsem se vyznala v tom kdo je kdo, ale celkově kniha úžasná a souhlas s tím, že L. Jackson je skvělá, dokáže upoutat a překvapit

Michaela91
11.09.2014 5 z 5

Už sem si myslela že jsem Lisu dostala a uhádla dřív vraha, no zase dostala ona mě. Děj byl napínavý a milostných chvilek méně což bylo fajn. Ten konec klasicky vše najednou ale mě se její styl líbí. Těším se na další.

ina77
21.08.2014 5 z 5

No jak jinak, opět paráda.Je neuvěřitelné,jaké příběhy umí tato autorka vymyslet.
Je škoda,že na ohodnocení je jenom pět hvězdiček,protože tato kniha by si zasloužila víc.

rose
02.07.2014 5 z 5

Dobrý detektivní thriller. Na odreagování jako stvořený. Některé věci se dají vytušit před koncem, ale zakončení je docela šokující. Napínavé až do konce, s klidným svědomím můžu doporučit dál.

jasmína
02.06.2014 4 z 5

Kniha byla opravdu moc čtivá, dokonce jsem ráda, že Lisa Jackson konečně dala méně prostoru sexuálním scénám, a věnovala se napínavosti celého děje. Jak jsem se začetla, nedalo se od toho odejít !!

Luca287
15.05.2014 5 z 5

Skvělé počteníčko, tato autorka nikdy nezlame. Přečteno jedním dechem. Dlouho jsem od této autorky nic nečetla, takže spokojenost.

gama
11.05.2014 5 z 5

Velmi dobré čtení!!! Jako vždy od této autorky.

bezzink
16.04.2014 3 z 5

Kniha pro mě byla naprostým standardem. Bylo to samozřejmě napínavé, ale řekla bych, že už jsem asi "přejacksonovaná" :D Zkrátka pořád stejná šablona a zvraty čím dál tím krkolomnější. Konečné rozuzlení mě ani nijak nepřekvapilo a motiv mi přišel vážně mimo mísu. Takže za mě slabé 3 hvězdy.

Boboking
16.03.2014 4 z 5

Na autorku spíše romantiky fakt dobrý thriller - jižanská Amerika, špinavá historie lepší bílé rodiny, vyšinutý vrah, vedro, dusno, sem tam močál. Skvělá atmosféra. Příjemné překvapení.

Palele
14.03.2014

Těšila jsem se na další thriller od oblíbené autorky, ale tady se zřejmě neztotožním s předchozími komentáři. Pokud hledáte román pro ženy šmrcnutý kapkou detektivky, pak ano, ale thriller to není ani omylem. Vražd je tam sice jako máku, ale.. Obrázek si konečně udělejte sami, tohle je pouze můj subjektivní názor. Hlavní zápletka se dá uhodnout poměrně brzy a ty logické kotrmelce, kterých si obvykle nevšímám, mi tady dost vadily - policista hlídá před domem hlavní podezřelé a poté co zhasne světlo v domě, odjede klidně pryč... Nevím, zda je to způsobeno překladem i ty dialogy jsou takové nemastné, neslané. Skoro jsem to nedočetla, kniha mě nebavila. Lisu Jackson mám ráda, ale podle mě se jí tato kniha opravdu nepovedla. Za mě slabých 20%.

MartinaF
13.03.2014 4 z 5

První kapitoly byly velmi napínavé, až jsem je přečetla jedním dechem. Do poloviny knihy se seznamujeme se členy rozvětvené rodiny Montgomeryů se všemi jejich hříchy a problémy, nahlédneme také do mysli vraha. Ve druhé polovině už příběh přitvrzuje a poslední třetinu knihy jsem přečetla tak rychle, že jsem se nestačila divit. Bylo to napínavé, množství mrtvých postupně přibývalo a závěrečné rozuzlení bylo velmi překvapivé a rozhodně jsem ho nečekala.

evasamankova
03.03.2014 4 z 5

Další čtivý a napínavý thriller od Lisy Jackson. Tradiční milostná zápletka byla v porovnání s ostatními knihami tentokrát zcela minimální a odehrávala se vlastně až na samotném závěru. Děj tak plynul velice příjemně vpřed a nechybělo mu napětí ani spád.