Noc předtím

Noc předtím https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188087/noc-predtim-188087.jpg 4 231 57

Savannah série

Jsou chvíle, kdy nemůžete důvěřovat nikomu. Vlastně začnete pochybovat, jestli můžete věřit aspoň sami sobě. V ponurých stínech ospalého jižanského městečka se skrývá sériový vrah. Zabíjí s děsivou precizností, každá vražda je krvavou kopií těch předchozích. Jako by pro něj oběti byly pouhým prostředkem k naplnění morbidní touhy, která nemůže být nikdy ukojena... Caitlyn Montgomery Bandeauxová se probudila zbrocená krví. Nevzpomíná si na jediný okamžik předešlé noci, kdy byl brutálně zavražděn její manžel. Ví jen to, že stejným způsobem zemřelo až příliš mnoho lidí, které dobře znala. Pro policii je hlavní podezřelá, což je samo o sobě děsivé. Ještě děsivější jsou však střípky vzpomínek, které jí naskakují v mysli. V naprostém zoufalství se obrátí na psychologa Adama Hunta, ale vzápětí se jí zmocní další pochybnost: do jaké míry mu může důvěřovat? Když totiž vrah znovu zaútočí, Caitlyn začíná zjišťovat, že ti, kteří vypadají jako ztělesněná nevinnost, mohou v sobě skrývat ryzí zlo...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

The Night Before , 2003

sgjoli
28.01.2018 4 z 5

Tento román byl prvním, co jsem od autorky četla. Jacksonová rozhodně píše čtivě, má to spád a první dvě třetiny opravdu odsýpají. Zápletka zajímavá, v závěru bylo vše solidně vysvětlené. Pachatele jsem opravdu neodhadla, takže za to jistě autorce patří palec nahoru. Ale je fakt, že ke konci už to začínalo být trochu zdlouhavé a přespříliš zašmodrchané, vůbec by neuškodilo to lehce proškrtat. Ale i tak jsem si knihu nakonec užila a od autorky si ráda přečtu ještě něco dalšího.

konicekbily
19.11.2017 3 z 5

Natahovaný psychothriller se spoustou odboček od hlavního děje. Zbytečně moc postav, zdlouhavé vyšetřování. Polovina rozsahu by podle mne plně postačila.

Bella09
05.11.2017 5 z 5

Byla to moje první kniha od autorky. Moc se mi líbila. Byla od začátku až do konce napínavá. Vraha jsem sama neodhalila. Uvítala bych nějaké indicie podle kterých bych se mohla k vrahovi alespoň trochu přiblížit. Už se těším na další knihu.

J.x
30.10.2017

Zezačátku jsem se trošku ztrácela v postavách. Postupně jsem se začetla. Nebyla to špatná detektivka.

b.safarik
18.08.2017 3 z 5

Nějak nevím. S autorkou jsem začala u knížky Prokletí, která mě naprosto nadchnula a těšila jsem se na její další dílo, které bylo o poznání slabší. Stejně jako zaznělo dříve, moc postav, které však nedostávají dostatek prostoru na to, aby si s nimi člověk soucítil a něco se o nich dozvěděl. Kniha je sice dlouhá, ale jednotlivé postavy jsou popsány kromě hlavní hrdinky velice plytce. Škoda, místo na to bylo.

denisa7400
09.08.2017 3 z 5

Tato kniha mě docela zklamala.

Jitkarka
23.06.2017 5 z 5

Moje milovaná Lisa Jackson opět nezklamala. Kniha mě bavila od první stránky, využila jsem každou volnou chvilku ke čtení. Zhruba od poloviny jsem se nemohla odtrhnout, napínavé, chvílemi lehce mrazivé, za mě prostě pecka. Doporučuji všem... :)

martina.tim
03.01.2017 3 z 5

No, abych pravdu řekla mě tato kniha zklamala. Byla velmi roztahaná, spousta věcí se neustále opakovala a druhou polovinu jsem přeskakovala stránky jak šílená. Policie byla posedlá tím, jak dostat hlavní hrdinku a její vyšetřování bylo žalostné. Každopádně snad bude další autorčino dílo na mém seznamu lépe čtivě.

jindra13
02.08.2016 5 z 5

Knížka je ale hodně čtivá a ty nečekané konce, kdy to všechno do sebe nečekaně zapadne, mě pořád baví. Opět mne spisovatelka nezklamala. Někdy jsem se docela i bála, když jsem četla v noci na chatě.

Madovka
14.05.2016 1 z 5

Na usnutí dobrá. Ovšem hrdinka, která po vyvraždění své rodiny a diagnostikování závažné psychické poruchy, vidí svět téměř pohodově a ruku v ruce se svou novou láskou, jde vstříc budoucnosti - to je síla!

evin84
20.02.2016 4 z 5

V teto knize je zbytecne moc postav,musela jsem se v nich zorientovat kdo je kdo. Ale ke konci byla napinava :-)

handulli
12.01.2016 4 z 5

První půlka knihy mě moc nebavila, nedokázala jsem se dostat do děje. Už už jsem si říkala, že tohle je nejslabší knížka od LJ (přečetla jsem od ní 11 knížek), ale od druhé půlky nabrala knížka spád a nemohla jsem se od ní odtrhnout. A opět byl konec strhující s nečekaným rozuzlením. Plný počet hvězdiček nemůžu dát jednak za ten začátek a jednak za určité nedostatky. (spoiler) Nevěřím, že se někdo může dostat takhle rychle a snadno z disociativní poruchy a schizofrenie, pokud vůbec. Nepřijde mi, že by policie dostatečně "proklepla" Caitlyn coby hlavní podezřelou, zvlášť když přibývali mrtví. Např. dům jí policie prohlédne úplně na konci, když už vymřela skoro celá Montgomeryovic rodina. A i postava Adama na mě nepůsobila úplně věrohodně.

Knížka je ale hodně čtivá a ty nečekané konce u LJ, kdy to všechno do sebe nečekaně zapadne, mě pořád baví.

zoew
30.09.2015 4 z 5

Zkraje jsem měla zmatek v množství postav (Montgomeryů včetně jejich levobočků na mě bylo zkrátka moc), měla jsem v nich docela hokej, ale postupně jsem se začítala a začítala a čím dýl jsem četla, tím víc mě to bavilo. Přesto tam bylo pár hluchých míst, kde to kapánek drhlo,takže ubírám dvě *.
P.S. Všichni mi tam připadali tak trochu "na hlavu" - včetně cvokaře.

Zrzavá_Tereza
05.08.2015 1 z 5

No, tak od téhle spisovatelky jsem četla už dost knížek a radovala jsem se, když jsem objevila v knihovně tuhle s tím, že jsem ji ještě nečetla. Ale kdybych ji tam nenašla, o nic bych nepřišla.
Nad pointou a rozuzlením všeho jsem se ani nepozastavila. Prostředí, kde se příběh odehrával, mě ani nezaujalo (na rozdíl od ostatních knih, kde se mi moc líbí prostředí lesů a hor, které přímo vybízejí k nějakému tomu zločinu). Celkový průběh byl jen plný otázek, dojmů a žádného pořádného děje..
Takže za mě taková slabší "Jacksonovka".

Pavlnka
21.07.2015 4 z 5

Velmi dobrá knížka.

TaLu
17.06.2015 3 z 5

Tuto autorku jsem objevila nedávno a její sérii Savannah četla tak, jak jde za sebou, což byla výhoda. Mám ráda, když se v dalších knihách opět alespoň "dotknu" hrdinů, jež znám z knihy minulé.
Díky těmto knihám jsem trochu s údivem objevila, že si v v současné době odpočinu u napínavého trilleru víc, než u jiného žánru. Pokud to máte podobně, tak doporučuji. I když tento díl byl pro mne asi "nejslabším" v sérii.

NikaMirka
09.06.2015 3 z 5

Normální detektivka, která hodně zdůrazňuje narušenou psychiku hlavní hrdinky. Nevím proč, ale nemám moc ráda ufňukané dívky, slečny, ženy, které ze sebe dělají chudinky, nebo se nechají ovládat druhými, což v téhle knize hlavní postava přesně je! Pokud je hlavní hrdinka nějakým způsobem blázen, líbí se mi když je sebejistá a působí vyrovnaně, i když tomu tak vůbec není, jako třeba hlavní hrdinka v knize ZMIZELÁ...na druhou stranu na tom, že byla hlavní hrdinka zmatená, byl postaven celý příběh, jehož rozzuzlení bylo pro mě trochu překvapivé...dávám tři hvězdičky, protože hodně tápu, zda si od autorky ještě něco přečíst...ale třeba jsem jen sáhla po špatné knize, kde popis hlavní hrdinky neodpovídal zrovna mým představám...takže za mě..doporučuji, když člověk nebude vědět, co by zrovna četl

šipek
27.05.2015 3 z 5

Tak popravdě jsem čekal lepší detektivku na to že to je od Lisy Jackson.

LolaSta
24.05.2015

Lisa nezklamala, od druhé půlky už jsem začínala tušit, kdo za tím vším stojí. Napětí od začátku do konce. Doporučuji.

Veeris
11.03.2015 4 z 5

Lisiny knihy se mi čtou dost dobře, jen nevím proč, ale mám u nich problém ten, že si je později hodně těžko vybavuji.. Nicméně tento děj se mi líbil, poté co jsem si ho s pomocí obsahu vybavila:) PS: píší to po skoro dvou měsících co jsem ji četla:)