Sandman #6: Báje a odlesky 2.

Sandman #6: Báje a odlesky 2.

V Bájích a odlescích se ponoříte do světa vládce snů prostřednictvím úžasných příběhů, ve kterých se životy zachraňují i ničí, ve kterých dojde na krásné sny i noční můry, krále i špehy, císaře i herce, havrany i vlkodlaky. Na historii i fikci, na lásku i temnotu. Na život i na smrt. Báje a odlesky u nás vycházejí ve dvou k... celý text

Báje a odlesky u nás vycházejí ve dvou knihách. Toto je druhá z nich.
Sandman Neila Gaimana je tou nejnápaditější a nejuhrančivější komiksovou sérií. Gaiman v ní vypráví pochmurné, ujeté a někdy i deprimující příběhy o náladových, smůlou potrefených bozích a chybujících lidech. Elegantně míchá svět moderních mýtů a temné fantasy.
Se Sandmanem přicházejí příběhy, na které nikdy nezapomenete. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1187/sandman-baje-a-odlesky-1187.jpg 4.5116

Sandman (6.)

The Sandman: Fables and Reflectiones (1991)

Komiksy, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Crew

Disease

Opět pouze vykrádání mýtů, jako kyselá třešnička na dortu téměř nečitelný Ramadán.

martinstefko
29.03.2016

Jako samostatná kniha mě komiks Sandman 6: Báje a odlesky 2 rozhodně tolik neoslovil, jsem si jistý, že spolu s knihou Sandman 6: Báje a odlesky 1 v jednom vydání by ty příběhy fungovaly lépe, minimálně by tak nevyčnívalo, že prostě nejsou až tak skvělé.

OldaB
06.03.2016

Další porce povídek začíná příběhem o Orfeovi, který posunuje celou ságu zase dál. Následuje Havraní sněm (byl už v Crwi) a Ramadán, kde mi tak úplně nesedla kresba. Atmosféra opět vynikající.

Jano.
03.11.2015

Tri dlhšie príbehy, všetky Super. Orfeus: v podstate len prepis báje s pridaním kvapky Sna a Smrti a Skazy a ďalších Endless... z tých šialených Bakchových žien šla vážne hrôza, to, že poviedka o francúzskej revolúcii a Orfeovej hlave bola zasadená v rámci zväzku ako prvá bol zaujímavý nápad. Havraní snem: jeden z najlepších nápadov celej zbierky. Temné, no zároveň pestré. Malý "Danísek" sníva o pomerne divných veciach. Kain a Ábel a manga kid verzie Smrti a Sna boli žúžo. :D
Ramadán: Či to tak bolo naozaj, to vie iba Alah...
Zhrnuté a podtrhnuté, rád by som sériu Sandman vlastnil celú. :D Uvažujem o pustovníckom živote o suchom chlebe a vode, bez dievčat, internetu, mobilného spojenia a akýchkoľvek ďalších drahých vecí... lebo toto nedám, ani kebyže si tie peniaze začnem tlačiť...

LordSnape
31.05.2015

Rozhodně lepší, jak předcházející bájný sešit. I když se zde opět k mé smůle odsouvá hlavní příběhová linie pána snů, byl jsem poměrně okouzlen příběhem o Orfeovi a zvláště vyvedený byl orientálně laděný Ramadán, kde barvy vyloženě prospěly.

Kapis
07.06.2013

Nebudu se pozastavovat nad tím proč Báje a odlesky nevyšly dohromady, to je už teď jedno. Po "Měsíci" a "Grepfrujtu" vytáhl McKean doufám poslední zrůdnost a to nějakou babu v županu s ryboptačí hlavou, kterou by, při troše úctě k fyzice, takhle zvednutou neudržela. V ruce s lebkou, která tomu dává náznak mystiky až tuhne páteř a vzduch v místnosti kovově chladne. Ultračarovná megawůdů psychoberla s plyšákama tuto nevkusnou hrůzostrašnost jen dokresluje. Naštěstí ostatní obálky už jsou lepší a ke konci už je to starý McKean jak ho mám rád. Věřím, že už to tak zůstane :-)

Ani obálka však nemůže snížit vysoké hodnocení tohoto opravdu vydařeného dílu, který jasně ukazuje jak skvělým a tajemným je Gaiman vypravěčem. Každou pověst, báji i její odlesky dokáže krásně přetvořit do svého světa a převyprávět z pohledu Věčných. Jelikož jsem takový amatérský ornitolog, tíhnoucí ke "krkavcovitým," Havraní sněm mě velice potěšil - komplet se vším všudy - obzvlášť Sen a Smrt v kojeneckém manga-vydání jsou k sežrání. Orfeus i Ramadán jsou také psány i kresleny tak čtivě, že jsem ani nedýchal (musel jsem dočítat na ARÚ, napojen na umělé dýchání;-)). Prostě parádička. Jinak barvy mi přišly tak přirozené a trefené, že si to ani nedovedu představit v čb.

Tyto 3 příběhy se u mně řadí na příčky nejvyšší co ze Sandmana zatím vyšlo a jelikož už mám Báje a odlesky komplet doma, nebudu srážet body za dělení knihy, které mě furt docela sere a dávám kolik dávám.