Sandman #6: Báje a odlesky 2.

od:

Sandman #6: Báje a odlesky 2.

V Bájích a odlescích se ponoříte do světa vládce snů prostřednictvím úžasných příběhů, ve kterých se životy zachraňují i ničí, ve kterých dojde na krásné sny i noční můry, krále i špehy, císaře i herce, havrany i vlkodlaky. Na historii i fikci, na lásku i temnotu. Na život i na smrt. Báje a odlesky u nás vycházejí ve dvou k... celý text

V Bájích a odlescích se ponoříte do světa vládce snů prostřednictvím úžasných příběhů, ve kterých se životy zachraňují i ničí, ve kterých dojde na krásné sny i noční můry, krále i špehy, císaře i herce, havrany i vlkodlaky. Na historii i fikci, na lásku i temnotu. Na život i na smrt.
Báje a odlesky u nás vycházejí ve dvou knihách. Toto je druhá z nich.
Sandman Neila Gaimana je tou nejnápaditější a nejuhrančivější komiksovou sérií. Gaiman v ní vypráví pochmurné, ujeté a někdy i deprimující příběhy o náladových, smůlou potrefených bozích a chybujících lidech. Elegantně míchá svět moderních mýtů a temné fantasy.
Se Sandmanem přicházejí příběhy, na které nikdy nezapomenete. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1187/sandman-baje-a-odlesky-1187.jpg 4.5116
Série:

Sandman (6.)

Originální název:

The Sandman: Fables and Reflectiones (1991)

Žánr:
Komiksy, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Crew
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Přidat komentář
Disease
20. února

Opět pouze vykrádání mýtů, jako kyselá třešnička na dortu téměř nečitelný Ramadán.

martinstefko
29.03.2016

Jako samostatná kniha mě komiks Sandman 6: Báje a odlesky 2 rozhodně tolik neoslovil, jsem si jistý, že spolu s knihou Sandman 6: Báje a odlesky 1 v jednom vydání by ty příběhy fungovaly lépe, minimálně by tak nevyčnívalo, že prostě nejsou až tak skvělé.

OldaB
06.03.2016

Další porce povídek začíná příběhem o Orfeovi, který posunuje celou ságu zase dál. Následuje Havraní sněm (byl už v Crwi) a Ramadán, kde mi tak úplně nesedla kresba. Atmosféra opět vynikající.

Jano.
03.11.2015

Tri dlhšie príbehy, všetky Super. Orfeus: v podstate len prepis báje s pridaním kvapky Sna a Smrti a Skazy a ďalších Endless... z tých šialených Bakchových žien šla vážne hrôza, to, že poviedka o francúzskej revolúcii a Orfeovej hlave bola zasadená v rámci zväzku ako prvá bol zaujímavý nápad. Havraní snem: jeden z najlepších nápadov celej zbierky. Temné, no zároveň pestré. Malý "Danísek" sníva o pomerne divných veciach. Kain a Ábel a manga kid verzie Smrti a Sna boli žúžo. :D
Ramadán: Či to tak bolo naozaj, to vie iba Alah...
Zhrnuté a podtrhnuté, rád by som sériu Sandman vlastnil celú. :D Uvažujem o pustovníckom živote o suchom chlebe a vode, bez dievčat, internetu, mobilného spojenia a akýchkoľvek ďalších drahých vecí... lebo toto nedám, ani kebyže si tie peniaze začnem tlačiť...

LordSnape
31.05.2015

Rozhodně lepší, jak předcházející bájný sešit. I když se zde opět k mé smůle odsouvá hlavní příběhová linie pána snů, byl jsem poměrně okouzlen příběhem o Orfeovi a zvláště vyvedený byl orientálně laděný Ramadán, kde barvy vyloženě prospěly.

Kapis
07.06.2013

Nebudu se pozastavovat nad tím proč Báje a odlesky nevyšly dohromady, to je už teď jedno. Po "Měsíci" a "Grepfrujtu" vytáhl McKean doufám poslední zrůdnost a to nějakou babu v županu s ryboptačí hlavou, kterou by, při troše úctě k fyzice, takhle zvednutou neudržela. V ruce s lebkou, která tomu dává náznak mystiky až tuhne páteř a vzduch v místnosti kovově chladne. Ultračarovná megawůdů psychoberla s plyšákama tuto nevkusnou hrůzostrašnost jen dokresluje. Naštěstí ostatní obálky už jsou lepší a ke konci už je to starý McKean jak ho mám rád. Věřím, že už to tak zůstane :-)

Ani obálka však nemůže snížit vysoké hodnocení tohoto opravdu vydařeného dílu, který jasně ukazuje jak skvělým a tajemným je Gaiman vypravěčem. Každou pověst, báji i její odlesky dokáže krásně přetvořit do svého světa a převyprávět z pohledu Věčných. Jelikož jsem takový amatérský ornitolog, tíhnoucí ke "krkavcovitým," Havraní sněm mě velice potěšil - komplet se vším všudy - obzvlášť Sen a Smrt v kojeneckém manga-vydání jsou k sežrání. Orfeus i Ramadán jsou také psány i kresleny tak čtivě, že jsem ani nedýchal (musel jsem dočítat na ARÚ, napojen na umělé dýchání;-)). Prostě parádička. Jinak barvy mi přišly tak přirozené a trefené, že si to ani nedovedu představit v čb.

Tyto 3 příběhy se u mně řadí na příčky nejvyšší co ze Sandmana zatím vyšlo a jelikož už mám Báje a odlesky komplet doma, nebudu srážet body za dělení knihy, které mě furt docela sere a dávám kolik dávám.