Šaman

Šaman https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512078/bmid_saman-Ax9-512078.jpg 5 879 138

Dynastie Coleových série

Pokračovanie fascinujúceho príbehu! Šaman je druhou časťou megaúspešnej a očarujúcej trilógie kníh Liečiteľ – Šaman – Lekárka. Je to obdivuhodne vyrozprávaný príbeh o vidieckom lekárovi a mladej žene, ktorej zachránil život, o otcovskej láske k hluchému synovi, ktorý sa jedného dňa stane následníkom hrdej lekárskej tradície. Autor Noah Gordon opisuje život dvoch generácií na hranici rodiacej sa civilizácie, ako aj utrpenie na bojiskách občianskej vojny. Je to vzrušujúci obraz mladej Ameriky, mužov a žien, ktorí sa v nej usadili.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motýľ

Shaman , 1992

Jandulena
27.08.2019 5 z 5

Výborná kniha, od začátku do konce jsem ji četla se zaujetím. Jediné, co jsem přeskočila byla pasáž o indiánech, ale jinak se vše četlo skvěle.

Alma.steffl
01.08.2019 5 z 5

I když má tahle kniha menší rozsah než Ranhojič, je mi bližší. Člověk se dostane k postavám blíž.

micha-ella
13.07.2019 3 z 5

Ze začátku se mi zdály divné odkazy na jména postav, které v příběhu zatím nefigurovaly, pak jsem pochopila, že je to volné pokračování předchozí knihy. Příběh se navíc rozvíjel a narůstal tak doširoka, že jsem se několikrát musela vrátit, abych pochopila souvislosti. Osudy Indiánů jsem nakonec přeskakovala. Určitě to zavinilo letní období, kdy mám na čtení míň času a přerušování četby na víc dní mi vadí. Zkrátka místo nadšení, jaké teď vidím u většiny komentujících, musím dát jen tři hvězdičky.

Yorika
27.01.2019 5 z 5

Pokud máte rádi westerny a atmosféru amerického západu, Šaman se vám bude líbit.
V mém osobním žebříčku, je kniha ještě o stupínek výš před Ranhojičem.

JarmilaNovotna
25.01.2019 5 z 5

Skoro tak skvělá kniha jako Ranhojič.

Zdenas5
16.01.2019 5 z 5

Opět pěkný příběh zasazený do zajímavého období amerických dějin, ale Ranhojič se mi líbil o trošinku víc.

zdenaR
11.01.2019 5 z 5

Po výborné knize Ranhojič další super čtení.
A co potom Lékařka :-)))

bruntal
05.01.2019 4 z 5

Do poloviny knihy se jedná o poutavý, nápaditý a mistrně napsaný příběh, poté však sklouzává k nudným, hluchým pasážím, ze kterých jsem cítil jakoby těžkopádnost autorova psaní. Místy, vždy jen na pár stránkách, se pak opět objevila ta lehkost psaní a s ní i poutavost příběhu. Přes tyto výtky, jako celek působí kniha uceleně a je znát, že autor je mistr svého řemesla. Ačkoliv můj komentář vyznívá poněkud kriticky, doporučuji knihu k přečtení a řadím ji do svých TOP 100 knih, možná i proto, že mi místy připomínala Steinbeckovo dílo Na východ od ráje.

Kac7
29.11.2018 5 z 5

Tato kniha je velmi výjimečná. Její kouzlo však nelze vyjádřit slovy. Doporučuji

alekis
19.11.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, navazující na Ranhojiče. Barvitě je tu mimo jiné přiblíženo období americké občanské války. Nelze než doporučit: zábavné, čtivé, napínavé, dramatické, člověk získá mnoho poznatků.

mysce
03.10.2018 5 z 5

"Robovým zjevením je lékařská věda, víra málo pohodlná a málo utěšující. Jejím božstvem je pravda, jejím požehnáním je důkaz a její liturgií pochybnost.
Má stejně tolik tajemství, jako kterékoliv jiné náboženství, vede temnými stezkami lemovanými nebezpečím, zrádnými útesy a hlubokými jámami."

Tedyla
23.09.2018 5 z 5

Krásná kniha. Poutavé pokračování Ranhojiče. Pro mě osobně byl lepší Ranhojič.

Gweny
06.09.2018 5 z 5

Zajímavý pohled na americkou kulturu a boj bílých proti rudochům. Gordona mám ráda, jeho knihy jsou pro mě oblíbeným útěkem od reality všedního dne do světa, který je mi úplně cizí.

Maru
27.07.2018 5 z 5

Krásná kniha. Doporučuji

Rozmarýna Rozm
21.07.2018 2 z 5

Cituji ze závěrečného Poděkování a poznámek: "Tito čtyři lidé jsou nejdůležitější součástí mého života a nejméně desetkrát mi vrátili chuť tento román dokončit".
Že se autor nutil román dopsat, je na románu vidět. Oproti Ranhojičovi obrovské zklamání. Je to roztahané, místy strašně nudné. Podle mně spousta zbytečného textu. Přeskakovala jsem místy i větší množství stránek - vyhánění Sauků v minulosti, stěhování pluku z místa na místo. Podle mně měla kniha skončit svatbou a nepokračovat. Následující cesta za indiány byla už zbytečná a praštěný závěr, kdy z ohně vylétli zlí skřítci či duchové se k pragmatickému Šamanovi nehodil. Začátek dobrý a pak už jsem se jen nutila to dočíst. Nechápu ty vysoké hodnocení této knihy, které tady jsou.

ales1191
25.06.2018 3 z 5

Za mě tedy nic moc, začátek mě bavil, ale teď mě to přestává bavit :) Měl to fajnový začátek, doktor, který chce zažít kariéru jinde, jenže potom to prostředí mě neočarovalo, ale možná se k tomu ještě vrátím kdo ví

Pergola
04.06.2018 5 z 5

Krásná kniha, čtivá a nezapře výborného vypravěče - N.Gordona. Je úžasné sledovat studium a praxi neslyšícího doktora, jeho vítězství i prohry, naděje i zklamání. Také život nových osadníků v místech, kde dosud žije jen velmi málo bělochů. Kniha se mi moc líbila a doporučuji k přečtení.

BlaniVan
03.06.2018 4 z 5

Další skvělá kniha v sérii, i když první díl byl pro mě o kousíček lepší. Přesto je i tato kniha úžasná. Ranhojiče ze Šamanem spojuje hlavní postavy stejného jména a stejných povahových i vzhledových rysů, včetně Daru, ale děj už putuje dál. Je to samozřejmě krásný příběh, ale Ranhojič mi přišel takový ucelenější a epičtější...

Bagii
16.03.2018 4 z 5

Děj odehrávající se na pozadí války Sever proti Jihu opět s lékařskou tématikou. Na Gordonových knihách je vidět, že vznikají roky. Historický podklad je neskutečný. Opět úžasné dílo avšak knihy Ranhojič a Lékařka byly pro mne čtivější.

Kristyna_M64
20.02.2018 5 z 5

Šaman se ke mně dostal z druhé ruky, sama bych si tento žánr asi nevybrala. Nicméně jsem za to moc ráda, příběh mě rychle vtáhl. Bavilo mě vyprávění o indiánech i z války Sever proti Jihu, kniha pěkně ukazuje politickou situaci a historická fakta. Krásný román, od autora si s chutí přečtu další.