Sama proti všem

Sama proti všem https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465415/bmid_sama-proti-vsem-I5R-465415.jpeg 4 311 119

Když nezbývá naděje, jen zoufalství. Když se z noční můry stane skutečnost. A není pomoci... Strhující psychothriller od Briana Freemana, spisovatele vydávaného ve 46 zemích. Stačilo pár měsíců, aby se Lise Powerové zhroutil celý svět. Úspěšná autorka bestsellerového thrilleru Sama proti všem ztratila během půl roku téměř všechny nejbližší. Teď žije sama, ukrytá v domě v lesích poblíž kanadských hranic. A právě tam se jednoho večera zničehonic objeví chlapec, který tvrdí, že ho pronásledují, a prosí ji o pomoc. Je zraněný na hlavě, nepamatuje si ani své jméno, ale ví, že se stal svědkem vraždy. Lisa se ho rozhodne chránit. Netuší, jak je to možné, ale jeho osud se v mnohém podobá hlavnímu hrdinovi jejího románu. A teď se v nebezpečí ocitají oba...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Thief River Falls , 2020

krevetka79
26.03.2021 5 z 5

Velmi zajímavý příběh ...
Místy mi běhal mráz po zádech .
Nejde přestat číst , dokud se nedostanete k hodně překvapujícímu konci .
Tenhle autor nezklame.

Refadora
24.03.2021 4 z 5

Úplně jiná než ostatní knížky Freemana, ale o nic horší! Začátek byl pomalejší, hlavní hrdinka pátrala na vlastní pěst a celkem velkou část času trávila sama.. děj mi tedy tolik neutíkal. Ale za polovinou knížky se to zlomilo, dostavilo se větší napětí a na konci vše dávalo smysl. Oproti ostatním česky vydaným knížkám Freemana se mi víc líbil překlad/korektura, kniha se četla plynuleji.

Anyzz
22.03.2021 4 z 5

Knihy Briana Freemana miluji - obzvlášť série s detektivem Frostem Eastonem je má oblíbená. Ale tady, u Sama proti všem, jsem trošku tápala ve tmě. Něco, jako by mi tady chybělo. Do dvou třetin knihy jsem byla přesvědčena, že knihu ohodnotím 3*. Konec byl ale natolik překvapivý, že si zaslouží hvězdičku navíc.

anet.myblog
21.03.2021 4 z 5

Do knížky jsem se začetla rychle a nemohla jí odložit. Knížka vypráví o spisovatelce thrillerů Lise Powerové. Jednoho dne se před jejím domem objeví malý chlapec, který má výpadek paměti a netuší kdo sám je. Postupně odhadujeme minulost jak Lisy, tak ztraceného chlapce. Víc bych k vám příběhu neřekla, protože byste si pak čtení tak neužili :D Jenom musím říct, že konec mě úplně dostal a ještě teď nad tím přemýšlím. Můžu doporučit pro všechny čtenáře psychothrillerů!

cleopatra11
19.03.2021 2 z 5

Velmi zvláštní příběh, který se mi bohužel nezakousl do hlavy.

jeny-v
15.03.2021 5 z 5

Tento román je moje první knižní setkání se spisovatelem Brianem Freemanem. A podle mého názoru právem označen jako psychothriller. Barvitě popsané akční scény, u kterých jsem tajila dech a konec - wow, brilantní. Kniha má mé vřelé doporučení.
Úspěšná spisovatelka Lisa Powerová žije samotářským životem v domě kdesi v Minnesotě blízko kanadských hranic. V Temné hvězdě přišla o své nejbližší a zůstali pouze s bratrem Noahem, který z městečka Thief River Falls ne v dobrém odešel. Jednoho večera se na prahu jejího domu objeví špinavý asi desetiletý chlapec, jenž má výpadek paměti. Lisa poprosí svoji kamarádku doktorku Laurel Marchovou o pomoc. Jenže někomu se spojení dvojice Lisa a Purdue nelíbí. Kam se podít, když utéct není kam. Je nutné rozkrýt zločin, který se až nápadně podobá její poslední knize. A Temná hvězda dosáhla úplného zatmění.....

jana79
13.03.2021 3 z 5

Po přečtení me napadlo jediné slovo Zvláštní. Kniha má od začátku spád. Neustále vás nutí číst dál dokud nedočtete. A konec Vás překvapí,rozhodně tohle nečekáte. Není to klasicka detektivka, ale i tak je to zajímavé. Stojí za přečtení, takže doporučuji. Můj šálek kávy to ale není.

alexis818
12.03.2021 5 z 5

Výborně, moc se mi to líbilo. Skvělé napsané a ten konec, ten mě dostal a i slzicka ukapla.

happy-smile
11.03.2021 3 z 5

Čekala jsem něco ve stylu ostatních Brianových thrillerů/detektivek. Ale tentokrát se jednalo o nefalšovaný thriller pro ženy. Musím říct, že jsem docela trpěla, kniha mě moc nebavila. To utíkání před pronásledovateli bylo dost stereotypní a strašně pomalu se mi to četlo. Trochu se to rozjelo před koncem, ale to už můj dojem z knihy nezachránilo. Ale kdo má rád thrillery pro ženy, tak možná nebude zklamán. Jen od toho nečekejete klasickou Freemanovu knihu.

Brambor333
09.03.2021 5 z 5

Dlouho jsem nečetla takhle dobrý thriller. Konec mi vyrazil dech jako většině.
Pan Freeman nám znovu ukázal, jak špičkový je autor. :-)

TerezaaBaarova
07.03.2021 4 z 5

Kniha je po celou dobu zahalena tajemstvím a autor pomalu odkrývá další a další detaily.
Od samého začátku máte pocit, že je to tak trochu přitažené za vlasy, jenže!...skok a najednou všecko dává smysl, rozjede to na plný grády a celkový závěr vám vyrazí dech!

Ale....není to pokračování Freemanova Frosta a to mě mrzí...snad příště.

Mandlevest
07.03.2021 5 z 5

Předesílám, že tady budu možná ne zcela objektivní, ale já tohoto autora prostě zbožňuju:-). Brian Freeman v tomto samostatném thrilleru prokázal, že nejsou jeho doménou pouze jeho ,pro mě, bezkonkurenční detektivní série (myslím tím jeho doposud napsané a přeložené díly série s Frostem Eastonem a také jeho kniha Zkaženost ze série s poručíkem Stridem, která je výborná, ale bohužel k překladu dalších dílů prozatím nedošlo, ale pevně doufám, že se to změní :-)). Tento samostatný thriller, trefně nazvaný Sama proti všem, Vás vtáhne od první stránky do napínavého děje, plného napětí, místy až duchařské atmosféry , která výborně graduje, no a konec ? Kdo již četl některou autorovu knihu, ví, že se vždy dočká vypointovaného, překvapivého závěru. Tento moc sympatický autor prostě umí psát skvěle a velice oceňuji originální zápletky, kterých se nám v každé jeho knize dostane. A jestliže mu napíšete pozdrav (byť jednoduchou angličtinou), není mu zatěžko Vám odpovědět a poděkovat Vám. Prostě sympaťák, stejný jako jeho hrdinové.

Cajda
03.03.2021 4 z 5

Ano, souhlasím, ten konec vás dostane.
Potřebuju si to přečíst ještě jednou.

georginaa
28.02.2021 5 z 5

Další nový příběh z pera Freemana a musím říct, že mi samotný závěr vyrazil dech. Vůbec jsem to nečekala a myslím, že to bude překvapení pro všechny co to budou číst. Mělo to celé perfektní propracování, akčnost a vše dávalo dokonalý smysl a pak.... klobouk dolů, ještě teď nad tím stále přemýšlím. Takže kdo má rád tohoto autora, určitě doporučuji přečíst jedním dechem, jako se to povedlo mě.

Ticiana
27.02.2021 5 z 5

Kniha je ctiva. Čekáte, jak vsechno dopadne. Ten konec mne dostal. Vubec jsem to necekala ale nakonec to vsechno dávalo smysl. Skvělá kniha.

Babouš
23.02.2021 5 z 5

Musím ocenit tempo, který připomíná neodložitelnej styl a la Dan Brown: prakticky od první kapitoly je hlavní hrdinka na útěku a snaží se zjistit, co se sakra děje. Autor šikovně manévruje na uzoučkým prostoru mezi “to je přitažený za vlasy” a “potřebuju vědět, jak to dopadne” Víc mi sedla jeho série s Frostem Eastonem (protože sympaťák s kocourem a San Francisko), ale Sama proti všem mě zase totálně odrovnala tím závěrem. Každopádně autora určitě doporučuju!

Nova84
20.02.2021

Od první stránky skvělé

Medovnice
13.02.2021 1 z 5

Nuda. Nuda. Už jsem psala, že je to nuda?

kofola33
13.02.2021 5 z 5

To si tak ctu, pribeh pekne odsypa, uplne to vidim jako film pred ocima a....a pak najednou zjistim, ze jsem nekde uplne jinde, uplne mimo a ze je to skvele! Brian nezklamal, knizky o Frostovi jsou vyborne a tahle, ac uplne jina, vas urcite nadchne taky tak jako me.