Pátá oběť

Pátá oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397698/mid_pata-obet-p1e-397698.jpg 5 1068 343

Sam Porter série

Každý policista má případ, který se pro něj stane posedlostí. Detektiv Porter není výjimkou. Opičího vraha už měl na dosah, když ho z pátrání odvolala FBI, ale taková drobná překážka ho nemůže zastavit. Oficiálně se Porter a jeho tým věnuje případu mrtvé dívky, která byla nalezena pod zamrzlou hladinou laguny v chicagském parku. Otázkou je, jak se tam dostala, když laguna zamrzla před několika měsíci a dívka se pohřešuje teprve tři týdny? A jak je možné, že na sobě měla šaty jiné dívky, jejíž zmizení nahlásili rodiče teprve před dvěma dny? Zatímco Porterovi kolegové usilovně hledají odpovědi na tyto znepokojivé otázky, on sám pokračuje v pronásledování Opičáka. Jakmile to zjistí jeho nadřízený, je postaven mimo službu. Ani to ale nemůže Portera zastavit. Je dopadením Bishopa tak posedlý, že se upne na starou rozmazanou fotku a ta ho dovede do světa temnějšího, než si kdy dokázal představit. A tehdy zjistí, že existuje jen jedna věc děsivější než mysl sériového vraha: mysl matky, která ho přivedla na svět.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fifth To Die , 2018

astra3
08.09.2019 5 z 5

Některé knihy se čtou samy. Ani nevíte a jste na straně 566 a nemáte dost. Dobrá detektivka, doporučuji.

Pav
08.09.2019 5 z 5

Napínavé do poslední chvíle. Když už si člověk myslí, že ví, je to jinak. Kde je další díl?!

knihomolkadorfa
07.09.2019 4 z 5

Ze Čtvrté opice jsem byla nadšená. Pátá oběť mi přijde slabší. Příliš mnoho postav, místy trochu zmatený a překombinovaný děj. A konec ... ? No, ale v každém případě se těším na další díl.

veveronka
06.09.2019 5 z 5

Doporucuji a uz se tesim na pokracovani

Veveta
04.09.2019 5 z 5

Obě knihy výborné, přečteno jedním dechem.
Promyšlené, napínavé, velmi čtivé.
DOPORUČUJI!
Už se nemohu dočkat 3.pokračování.

svitim
03.09.2019 2 z 5

Čtvrtá opice mě nadchla, Pátá oběť zklamala.....překombinované, roztříštěné, spousta postav a konec to pokazil úplně :-(

šipek
02.09.2019 5 z 5

Tak další výborná kniha. Upozorňuji, že tuto sérii je dobré číst postupně. Nyní čekám až vyjde další díl této série a musí to být co nejdříve, jsem hrozně natěšený na pokračování.
Od této knihy se nedá odejit, nutí čtenáře číst a čist dále až přijde konec a vlastně další začátek. Vřele doporučuji všem mým oblíbeným čtenářům zde na databázi knih.

namornice
31.08.2019 5 z 5

OMG! Tak tohle jsem si opravdu užila! Pátá Oběť byla ještě úžasnější než Čtvrtá Opice !
Zatímco náš známý tým detektivů vyšetřuje novou sérii vražd v Chicagu, detektiv Sam Porter se na vlastní pěst pouští do pátrání po V4O.
Asi jsem si na úchylného Bishopa zvykla při čtení jeho zvrhlého deníku ve Ctvrté opici a tak mi druhý díl nepřišel tolik zvrácený. Za to byl ale rozhodně znamenitě napsaný a příběh je skvěle a do detailu promyšlený. I přes celkem větší množství postav, mě kniha neuvěřitelně bavila. Bavilo mě, jak jsou postavy a příběhy propojené - i když teda zatím nevíme úplně u všech jak. Jak do toho všeho Sam Porter zapadá? Zase ten otevřený konec! Třetí díl prostě potřebuju!
A mám pocit, že to bude bomba!

Lavender756
30.08.2019 3 z 5

Děj a zápletka jsou vážně velmi poutavé a vy opravdu chcete vědět, co za tím vším je a proč apod., a to myslím hlavně na úrovni jednotlivých kapitol.....ale ta mučivá vzdálenost, kterou musíte ucist, je tragická.... První polovina je svižná, ale od té druhé to jde od 10 k 5 a bez rychločtení a hledání mezi řádky toho podstatného, bych nedocetla. Konec, snad již v dnešní době tradičně, překombinovaný a hektický!

pavlinka0250
28.08.2019 5 z 5

Tak jsem si naivně myslela, že se po přečtení Páté oběti všechno vyřeší a já budu vědět, jak to všechno bylo. Komentáře jsem schválně nečetla, takže otevřený konec byl pro mě trochu šok. Každopádně kniha je opět skvělá a další díl by měl už být na trhu.
Včera bylo pozdě :-)

karol.cadex
28.08.2019 4 z 5

Popravdě jsem se dlouho nemohla začíst, Sam mě po určité době začal sám mírně štvát a celkově jsem se chvílemi docela ztrácela.
Tohle pokračování je poněkud překombinované a opravdu doufám, že třetím dílem si autor u mě napraví reputaci.
Otevřené konce mi nevadí, ba naopak mi vadila ta dějová smršť, jako by se na mě valila lavina nepředvídatelných a občas i prapodivných událostí.

Alizon
25.08.2019 5 z 5

Opet precteno jedim dechem. Autor Vas celou dobu dobu drzi v napeti, propleta ... zapleta ... a ten konec - jak uz tu nekdo psal - autor je asi sam pekny sadista ... takto ctenare utahnout na udici a potom nechat cekat na dalsi dil! Co na tom, ze nektere veci jsou trochu pres caru nebo nedovysvetlene. V te smrsti a atmosfere knihy se to ztrati. Ja byla opet nadsena. A drobne upozorneni, dily ctete chronologicky. Bez predchoziho precteni opicaka o hodne prijdete. Upozorneni cislo 2 - serie je navykova.

Neopol
23.08.2019 5 z 5

Knížka začíná docela nenápadně ale postupně se mění v jednu z nejlepších které jsem četl v žánru detektivní thriller

Avila
23.08.2019 5 z 5

Tak počítala jsem s tím že tohle bude dobré... hodně dobré čtení. Ale Barker svojí druhou knihou předčil veškeré mé očekávání a napsal opět fenomenální thriller. Nechci úplně srovnávat se Čtvrtou opicí ale musím uznat že se mi pokračování líbilo ještě o něco více než první díl. A už se nemohu dočkat dalšího pokračování tak už aby to bylo....
DOPORUČUJI!!!

alilunka
22.08.2019 5 z 5

Hrozně napínavý, dobře se to četlo. Ale ten konec? Jak dlouho budeme čekat na další díl?

Hella
18.08.2019 5 z 5

Výtečné. Prostě VÝTEČNÉ. To se musí číst, o tom se nedá přesvědčovat slovy.

Mischone
15.08.2019 5 z 5

To je prostě geniální, jak takový děj dokáže někdo propojit, vymyslet a udržet napětí po celou dobu? Nechápu a obdivuji autora. Je to sice obsáhlé, je tam spousta postav, ale nic není jen tak. Klobouk dolů, tohle je pecka!

Horry
14.08.2019 5 z 5

O něco pomalejší než předchozí díl, nicméně dokonalá provázanost dějových linek. Stále za 5 hvězd.

Jane417
14.08.2019 4 z 5

"Pátá oběť" mě nezklamala, ale rovnou napíšu, že první díl nepředčila! Komentář uživatele "lachtan 77" dokonale sedí, když napsal, že méně je někdy více a s tímto hodnocením bych souhlasila. V knize je docela dost postav - vypravěčů a celkově se dostáváme do chvíle, kdy známe celý personál policejních stanic, FBI, nemocnic, členů rodin všech obětí atd. Pak nastává pocit, že se děj chvílemi zbytečně táhne. Deníkové zápisky jsou slabým odvarem zápisků z "opice" a to nejednoho čtenáře zklame. Děj je ke konci docela překombinovaný a šílený. V tomto smyslu je šíleně myšleno bohužel negativně. Moje hodnocení vypadá hodně záporně, ale i přes to všechno je Pátá oběť nadprůměrná, promyšlená a originální detektivka s hodně překvapivým koncem, ale určitě už to není tak "nádherně zvrácené", jako byla Čtvrtá opice. Knížce tak nějak schází tzv. přidaná hodnota prvního dílu, a proto "jen" 4*. Celkově si ale dovolím tvrdit, že kdo si přečte Pátou oběť, bude netrpělivě vyhlížet další díl!

MirkaProk
12.08.2019 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila, dokonce víc, jak první díl. Čtivé a napínavé a částečné rozuzlení až na úplném konci knihy. A ten otevřený konec.... no už aby vyšel další díl:-)

thrillery napětí sérioví vrazi Chicago

Jonathan Dylan Barker