Pátá oběť

Pátá oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397698/mid_pata-obet-p1e-397698.jpg 5 1068 343

Sam Porter série

Každý policista má případ, který se pro něj stane posedlostí. Detektiv Porter není výjimkou. Opičího vraha už měl na dosah, když ho z pátrání odvolala FBI, ale taková drobná překážka ho nemůže zastavit. Oficiálně se Porter a jeho tým věnuje případu mrtvé dívky, která byla nalezena pod zamrzlou hladinou laguny v chicagském parku. Otázkou je, jak se tam dostala, když laguna zamrzla před několika měsíci a dívka se pohřešuje teprve tři týdny? A jak je možné, že na sobě měla šaty jiné dívky, jejíž zmizení nahlásili rodiče teprve před dvěma dny? Zatímco Porterovi kolegové usilovně hledají odpovědi na tyto znepokojivé otázky, on sám pokračuje v pronásledování Opičáka. Jakmile to zjistí jeho nadřízený, je postaven mimo službu. Ani to ale nemůže Portera zastavit. Je dopadením Bishopa tak posedlý, že se upne na starou rozmazanou fotku a ta ho dovede do světa temnějšího, než si kdy dokázal představit. A tehdy zjistí, že existuje jen jedna věc děsivější než mysl sériového vraha: mysl matky, která ho přivedla na svět.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fifth To Die , 2018

Lucik666
05.02.2020 5 z 5

Přečetla jsem to. Bylo to super, myslela jsem si, že 4. opici nic nepřekoná, ale toto bylo lepší. Nicméně jsem ten konec nepochopila. Celý díl unáší a topí holky a nikde žádné vysvětlení, proč vlastně? A proč je aranžuje tak složitě? Proč si s tím dává takovou práci? A kdo zabil teda Libby a proč? Udělala to ta vězenkyně? Já chápu, že další díl nám osvětlí všecko, že nám autor nemohl odpovědi naservírovat hned, ale čekala bych od konce knihy, která má tolik stran a tak napínavý děj, že některé otázky budou zodpovězeny. Každopádně je to mazaná jízda.

Januli
03.02.2020 4 z 5

To jako vážně?? Tolik otázek a žádné odpovědi, to mě podržte :-) šup s další knihou, dokud je to čerstvé a hlavně jsem strašně zvědavá.!!! Ale ubiram o jednu hvězdičku, Čtvrtá opice byla o něco lepší.

L.Helena
01.02.2020 4 z 5

Opět dobrá detektivka, ale nějak jsem při čtení neměla takové to rozechvělé napětí jako u Čtvrté opice. Některé pasáže mi navíc přišly dost zdlouhavé a musela jsem se při čtení dost soustředit, protože se mi souvislosti občas zdály poněkud komplikované. To vše ale nic nemění na tom, že mi to přijde jako jedna z těch lepších detektivek. Vidím to tak na 4,5 hvězdičky.
Jen se obávám, že než se ke mně dostane pokračování, tak zapomenu všechny ty důležité detaily.

ivousekk
31.01.2020 4 z 5

Bezva to bylo. Ale nemuzu si pomoct, Opice proste byla jeste o level lepsi. Tady mi hodne chybely vtipky policistu a bylo az prilis dejovych linii a pohledu jednotlivych postav. Nekdy je moc uz vazne moc. Ale ten otevreny konec, sakra, to je az zakerne! :-)

EDIT 5.2.: prave ctu treti dil pro vydavatelstvi jeste pred vydanim, a mate se na co tesit! JE TO SOLIDNI NAREZ!

BratrO
21.01.2020 5 z 5

U Čtvrtý opice jsem si říkal, že moc dobrý, ale tady jsem u čtení přestával mrkat.
Jak se píše níže .... některé kapitoly byly slabší, ale za to napětí to stálo. Možná tady bylo míň drsnějšího humoru který jsem ocenil v prvním díle, ale taky je dost možný, že jsem si pro čtecí zápal jenom nestihnul všimnout. Taková to byla jízda.
Domino psalo že Šestý dítě můžeme očekávat na jaře .... tak čekám :)

Diggitty
18.01.2020 5 z 5

Super čtení. Mám ráda geniální psychopaty a Anson je fakt boží. O konci... trochu jsem si domyslela, co se z toho vyklube, ale nic to nezměnilo na překvapení, které se dostavilo, když se to skutečně stalo.
Zhltla jsem první díl, druhý naštěstí vyšel záhy, třetího se nemůžu dočkat :)

Ajushaaa
17.01.2020 5 z 5

Tak to byla jízda :-)) úžasný...

kacka66
11.01.2020 5 z 5

Hodně dobrá knížka ????????????

Lenka8418
28.12.2019 3 z 5

Příběh se mi moc líbil,jen jsem nečekala takový návrat do minulosti a jsem opět napnutá,jak to bude dál.

cadic
18.12.2019 4 z 5

Sakra ani nevím co k tomu napsat. První díl nářez, jedním dechem přečteno, druhý se super čte to uznávám, ale je tu to ale. Druhý díl se dostává někam, kde se mi to nelíbí nemůžu si pomoct, ale začíná mi to připomínat i nějaké filmy a seriály na toto téma. Vrah, který je o krok napřed apod. závěr měl spád i nápad, ale i svou druhou stránku. Společenství brutálních a organizovaných vrahů, kteří spolu vyrůstali? Vážně? Sice si další díl určitě přečtu, ale jestli se bude ubírat směrem, který tuším bude to pro mě zklamání.

Horalka254
09.12.2019 5 z 5

Napínavé, velmi čtivé neokoukané téma. Konec mě naprosto dostal. Doufam, že další díl výjde brzy...

Azmodan
04.12.2019 5 z 5

Zvláštní kniha. Základní příběhová linka o vrahovi topící své oběti ve slané vodě super. Závěr a některá odhalená tajemství taky. Ale ta "omáčka" mezi tím se mi moc nelíbila. Co mi nejvíce vadí je vykreslování vraha jako až magického loutkáře hrajícího si s celým světem a připravující všemožné rebusy a pasti bez odporu svého okolí. Dostane se do všech databází, vše dokáže promyslet o krok dál a nějaká uvěřitelnost se z toho vytrácí rychleji než stačí mizet pára nad hrncem....
Navzdory této výtce se to moc dobře čte a kniha velmi rychle utíká.
Vzhledem k tomu, co je napsáno na pár posledních stranách se těším na další díl. Jen doufám, že se autorovi podaří vytvořit daleko uvěřitelnější dílo a tahle divadelní hra s nadpozemsky schopným vrahem je již minulostí

zuziosi
27.11.2019 3 z 5

Čtvrtá opice byla fajn, ale toto byl neskutečný guláš..
Dalo mi práci soustředit se na to množství postav a nové a nové zvraty. Myslím, že vím, kam Sam s Bishopem směřují, a vůbec se mi to nelíbí, tak snad se pletu, protože tohle už je trochu přepal.

DenisaV
13.11.2019 5 z 5

Druhý díl velice lehce dohnal díl první. Parádní tempo, ideálně načasované zvraty, jednoduché čtení. Hlavní dějová linka se v první polovině mísí s "epizodovým příběhem" a nutí čtenáře přemítat o vinících a souvislostech mezi nimi. Ke konci přichází nečekané rozuzlení, u kterého je však jasně vidět, že nešlo jen o snahu o strhující závěr, ale o perfektně promyšlenou skladbu celého příběhu.
Velice se těším na další pokračování.

josska
13.11.2019 5 z 5

jsem nadšená,moc se mě to líbilo,až na ten konec už aby vyšlo pokračování,,,čte se to jedním dechem a je to napínavé,,,

Dumicek
03.11.2019 5 z 5

Co k této knize říct..snad jen páááni!! Jako tohle bylo ještě o level lepší než první díl a že už ten byl v mém hodnocení hodně vysoko. Od začátku plné napětí, svižné tempo..ale ten konec..no jako to mi spadla brada! Nemůžu tomu uvěřit a jsem z toho v šoku, No, kdy bude další díl? Doufám, že brzo :D

Sofós
29.10.2019 5 z 5

Naprosto fantastická kniha! Příběh plynule navazuje na první díl a podle mně je ještě pekelnější než ten předchozí. Děj je zamotaný, s každou stránkou graduje, nemá hluchých míst. Opravdu nevíte, co vás čeká na další stránce. A pak, když se dojde na poslední stranu s odkazem "Pokračování příště...", si říkám, jestli je humánní, nechat čtenáře takto čekat na třetí díl. Fakt nevím, jak to vydržím... :-)

Ewik111
23.10.2019 5 z 5

Po dočtení Čtvrté opice jsem se moc těšila na pokračování a kniha Pátá oběť mě opravdu nezklamala. Je stejně úžasná, má spád a čte se doslova "jedním dechem". Když pominu opět se opakující slovní spojení - prohrábnout vlasy, muset to vyšpekulovat ..... ( asi se to týká překladu ), tak mi malinko vadila jistá překombinovanost a nelogičnost některých dějů a doslova mě dostal ten úplně otevřený konec. Chápu, je to způsob jak si zaháčkovat čtenáře k dalšímu pokračování, ale kdo to má vydržet. Tolik otázek a žádné odpovědi .... Ale dost fňukání, cílem autora i knihy je zaměstnat mozek, zabavit, napínat nervy až k prasknutí a to si myslím, že se tady povedlo na sto procent. Takže knihu určitě doporučuji, nebudete litovat.

Gabetka
22.10.2019 5 z 5

Tohle byla prostě pecka. Od začátku našlápnutý děj, napětí stoupá každou další přečtenou stránkou. Autor příběh zaplétá víc a víc, místy zase rozplétá, v hlavě vám šrotují kolečka na plné obrátky, oči vylézají z důlků, vynořují se další a další otázky. Převládá jediná: panebože, je pravda, co si o tom právě myslím? No a na konci prostě zůstanete zírat s otevřenou pusou a vzápětí hledáte, kdy vyjde další díl.

Wabinka
16.10.2019 5 z 5

Opět super,za mě knihy od J.D.Barkera řadím mezi nejlepší detektivky

thrillery napětí sérioví vrazi Chicago

Jonathan Dylan Barker