Pátá oběť

Pátá oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397698/mid_pata-obet-p1e-397698.jpg 5 1068 343

Sam Porter série

Každý policista má případ, který se pro něj stane posedlostí. Detektiv Porter není výjimkou. Opičího vraha už měl na dosah, když ho z pátrání odvolala FBI, ale taková drobná překážka ho nemůže zastavit. Oficiálně se Porter a jeho tým věnuje případu mrtvé dívky, která byla nalezena pod zamrzlou hladinou laguny v chicagském parku. Otázkou je, jak se tam dostala, když laguna zamrzla před několika měsíci a dívka se pohřešuje teprve tři týdny? A jak je možné, že na sobě měla šaty jiné dívky, jejíž zmizení nahlásili rodiče teprve před dvěma dny? Zatímco Porterovi kolegové usilovně hledají odpovědi na tyto znepokojivé otázky, on sám pokračuje v pronásledování Opičáka. Jakmile to zjistí jeho nadřízený, je postaven mimo službu. Ani to ale nemůže Portera zastavit. Je dopadením Bishopa tak posedlý, že se upne na starou rozmazanou fotku a ta ho dovede do světa temnějšího, než si kdy dokázal představit. A tehdy zjistí, že existuje jen jedna věc děsivější než mysl sériového vraha: mysl matky, která ho přivedla na svět.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fifth To Die , 2018

Katania
23.05.2020 5 z 5

Pokud si myslíte, že první díl byl pecka, tak tenhle je dvakrát tak lepší! Tleskám a nemůžu se dočkat dalšího dílu!

berila
20.05.2020 5 z 5

U mě určitě lepší než 1. díl, hned jsem přešla na třetí díl.

Olous1
17.05.2020 5 z 5

Milý čtenáři tato série je opravdu bomba.Už po přečtení pár stránek druhého dílu jsem byla nadšená. Za mě 200% a doporučuji, nejlepší je mít celou sérii ve své knihovně.

MartinProtschke
09.05.2020 5 z 5

Tohle mě zničilo. Musím hned číst další díl. Pátá oběť je ještě lepší jak Opice. Skvělý děj,zvraty a tak trochu sympatický Bishop. Tahle série je povedená a už se těším jak dopadne. Nebo bojím? Z toho nikdo nemůže vyjít dobře.

misacaj
03.05.2020 3 z 5

Druhý díl série se Samém Porterem mi přijde překombinovaný a některé pasáže přitažené za vlasy. Na poslední díl se ale těším. Pořád doufám, že se všechny i občas divné dějové kombinace vysvětlí. Zajímá mě, co má Sam a Anson společného. Zatím je tento díl nejslabší.

Šárka88
27.04.2020 5 z 5

Právě jsem dočetla poslední kapitolu z této knížky. Musím říct slovo do prd... :-D chci další pokračování a to hned! Skvěle čtení, vtáhne vás to do děje a naprostá paráda. Když tady čtu některé komentáře typu, že se ztrácel v postavách a vrah je jasný od začátku, tak to pěkně kecá. Poslední část deníku v knížce do sebe krásně zapadá a je to úplně jasné. Musím vědět co má Sám společného s Bishopem! Vřele doporučuji si přečíst od prvního dílu, za mě neskutečná paráda !

LeSk
26.04.2020 3 z 5

První díl pecka...druhý díl strašně moc překombinovaný, mixovalo se xx postav, jmen, skákalo se z jednoho do druhého, na mě už dost chaotické. Třetí díl si někdy přečtu, ale spěchat nebudu, ráda si od tohoto autora oddychnu.

Jack Bauer
26.04.2020 4 z 5

První díl Opičáka se mi líbil mnohem víc, druhý díl se mi zdál dost překombinovaný. Ovšem na čtivosti to neubírá. Nejlépe číst tyto knihy po sobě, než vyjde třetí díl, tak zapomenu souvislosti, ve spoustě jmen se pak ztrácím. Také mi vadil Deník, zde to byl spíš rušivý element, v prvním díle mi nevadil.

Katte192
19.04.2020 3 z 5

Neskutečně překombinovane... Bohužel. Nebo díky bohu? Poslední díl si 100% přečtu ale tento mě... Zklamal? Nedokázala jsem se orientovat ve všech jménech a postavách. Udržet se v ději mi dělalo potíže. Kdo je kdo? Kde? A proč? Aha tohle jméno jsem už slyšela. Jo to docela dává smysl... Zahlcena informacemi... Ano čtivé ale zmatené. Ano líbilo ale jsem v rozpacích.... První díl byl BOŽÍ a tento po něm prostě zklamání... Přesto jsem velmi zvědavá na ten poslední.

Pine
15.04.2020 5 z 5

Ten Barker se snad zbláznil?!? Závěrem prvního dílu mě namlsal a závěrem toho druhého úplně rozsekal. Krátké kapitoly i postupné odhalování tajemství a veškerých pohnutek mi dovolily knihu odložit pouze ve výjimečných momentech. Plynulé dialogy, skvělé tempo, fascinující sociopat... ta kniha je návyková.
Napnutá jsem jako struna. Od zítra je v prodeji Šesté dítě. Finiš trilogie si rozhodně nenechám ujít, autor má ještě hodně co vysvětlovat. Věřím, že se máme sakra na co těšit!

sgjoli
14.04.2020 4 z 5

Nebylo to úplně špatné, předchozí díl série se mi ale líbil o trochu více.
Autor tu rozvíjí dějovou linii z prvního dílu a vysvětluje tu některé věci, co jsme se posledně dozvěděli jen v hrubém obrazu. To se mi hodně líbí. Jenže! Vedle dějové linie z předchozího dílu se tu také rozvíjí řada nových dějových linek, které se na konci spojují, ale bohužel to na mne působilo trochu zmatečně. Kapitoly jsou vyprávěny z pohledu tak velkého množství postav, že to vytvářelo dojem velké střípkovitosti a bylo pro mne náročnější udržet všechny detaily v paměti. Na mne těch vyprávěcích pohledů bylo skoro až moc.
Neuměla jsem se do toho na 100 % začíst. Přitom nemohu říct, že by se kniha četla vysloveně špatně. Barker má ten příběh propracovaný do nejmenšího detailu, i tady na obětech nechá páchat docela brutální nechutnosti jako ve Čtvrté opici. Je tu akce, tajemno, pachatel je psychopat jak vyšitý. Takže pokud tohle hledáte, budete spokojeni. A i já vlastně byla do nějaké míry spokojena, protože jsem dostala většinu toho, co jsem čekala. Ale přesto mi tu chybělo něco, co by mne ke knize na 100 % připoutalo. Celkově dávám 4 hvězdy. Nebylo to 100% dokonalé, ale pořád kvalita hodně vysoko, i když se to z mého komentáře asi nemusí zdát.

KatkaP.
05.04.2020 1 z 5

Jsem zklamaná. Překombinované, nemožné, přitažené za vlasy :( Příběh byl tak rozvětvený, že postrádal spád a napětí...konec hodně zvláštní a odbytý:(

helenJJhockey
23.03.2020 4 z 5

Za mně slabší než první díl, který jsem hltala díky úžasně psychologickým deníkovým zápiskům. V tomto díle mi chybělo napětí, pocitově zbytečně zamotaný a překombinovaný děj. Podle mého názoru knize neprospělo časté střídání postav. Když jsem se už už ponořila do děje, tak kapitola skončila a kniha se začla soustředit na jinou osobu. Ale i přesto 4 * Barker je Pan spisovatel, doufám, že ve třetím díle už bude všechno vyjasněné, čtvrtý díl už by byl moc.

Dolik13
10.03.2020 3 z 5

První díl považuju za jeden z nejlepších thillerů, ale pokračování mě tedy bohužel zklamalo. Chybělo v něm napětí, nemluvě o tom, že v prvním díle táhla knihu epizoda s deníkem, jenž byla famózní. Navíc konec je až tak moc otevřený, že mě spíše naštval, než nažhavil na další díl.

Jirulka
28.02.2020 5 z 5

Geniální! Ale ten konec..chci hned pokračování!

viva71
18.02.2020 4 z 5

Napínavá rozhodně ano. Jen jsem si dala mezi Čtvrtou opicí a Pátou obětí moc velký oddech a tak jsem se ztrácela v postavách i souvislostech.

novina
15.02.2020 4 z 5

Když porovnám s prvním dílem, tak tento byl o hvězdičku slabší. Děj byl moc překombinovaný se spoustou nezodpovězených otázek...

Ver1982
14.02.2020 5 z 5

Jeden z nejlepších thrillerů, co jsem kdy četla. První díl - Čtvrtá opice - to stejné.

kofola33
11.02.2020 5 z 5

No tak ten konec me dostal....trochu se bojim, ze nez z dalsiho dilu bude ekniha, tak zapomenu o cem to vse bylo...knizka je fakt dobra, ale Ctvrta opice byla o neco lepsi, u te jsem skoro nedychala, tady bylo par slabsich mist, nicmene to na hvezdicce podle me neubralo.

ahomonicky
09.02.2020 3 z 5

Souhlas s některými komentáři. Kniha dobrý, děj je lehce překombinovaný a hůře uvěřitelný, ale to by mi nevadilo, to k tomu někdy patří. Ale že přečtu 570 stran a nebudu vlastně vědět vůbec nic, to už mi od autora přijde trochu nafoukané. Je si až moc jistý, že si další knihu asi všichni koupíme. Popravdě, asi ano, ale zasloužilo si alespoň něco osvětlit

thrillery napětí sérioví vrazi Chicago

Jonathan Dylan Barker