Pátá oběť

Pátá oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397698/mid_pata-obet-p1e-397698.jpg 5 1068 343

Sam Porter série

Každý policista má případ, který se pro něj stane posedlostí. Detektiv Porter není výjimkou. Opičího vraha už měl na dosah, když ho z pátrání odvolala FBI, ale taková drobná překážka ho nemůže zastavit. Oficiálně se Porter a jeho tým věnuje případu mrtvé dívky, která byla nalezena pod zamrzlou hladinou laguny v chicagském parku. Otázkou je, jak se tam dostala, když laguna zamrzla před několika měsíci a dívka se pohřešuje teprve tři týdny? A jak je možné, že na sobě měla šaty jiné dívky, jejíž zmizení nahlásili rodiče teprve před dvěma dny? Zatímco Porterovi kolegové usilovně hledají odpovědi na tyto znepokojivé otázky, on sám pokračuje v pronásledování Opičáka. Jakmile to zjistí jeho nadřízený, je postaven mimo službu. Ani to ale nemůže Portera zastavit. Je dopadením Bishopa tak posedlý, že se upne na starou rozmazanou fotku a ta ho dovede do světa temnějšího, než si kdy dokázal představit. A tehdy zjistí, že existuje jen jedna věc děsivější než mysl sériového vraha: mysl matky, která ho přivedla na svět.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fifth To Die , 2018

Kekik
12.08.2019 5 z 5

Ačkoli se to zdálo nemožné, druhý díl je ještě lepší než první. Opičí vrah přichází opět na scénu a rozjíždí další svoji naprosto zvrácenou hru. Autor si se mnou velmi pěkně zahrával. Tolik překvapivých momentů. A v tom nejlepším konec. Vážně, vážně, VÁŽNĚ potřebuji akutně další díl. Nejlépe hned dnes.
DOPORUČUJI !!!

Kalina
09.08.2019 5 z 5

Prostě skvělé. Vřele doporučuji všem milovníkům napínavého čtení.

kneprulka
08.08.2019 5 z 5

Početla jsem si! Škoda jen, že když se teda konečně začal příběh rosplétat knížka ukončila!
Jsem zvědavá, jak dlouho budu čekat na její pokračování.
Kniha se mi líbila víc než předchozí díl. Doporučuji.

Brembelik745
06.08.2019 5 z 5

Další velmi povedené a čtivé dílo, i když první díl se mi líbil víc. Ve Čtvrté opicí byl jeden pachatel a motiv a vše kolem bylo důkladně vysvětlené. V tomto díle je pachatelů a postav poněkud víc a taky je i víc dejovych linek, takže je snadné se do toho zamotat. Motivy nejsou moc vysvětlené. Pro mě je tam toho nejak víc než bylo nutné. Těším se na další díl, protože autor píše nesmírně čtivě a lehce a stránky se otáčí hold samy. Navíc hlavní postava jak detektiva Portera tak kupodivu i Bishopa mi tak nějak prirostla k srdci.

cie
02.08.2019 5 z 5

Davam pet hvezd, i kdyz nesnasim, kdyz kniha konci takto "pokracovani priste", a navic jeste nevysel dalsi dil!!!

Trustty
25.07.2019 5 z 5

I pro mě byl druhý díl o dost lepší než první.
Příběh je chytlavý už na začátku, takže přečíst tu cihlu mi zabralo dva dny :))
Jeden přítel zde na databazi mi napsal, že vrahem je zahradník, nejenže lhal, ale zapomněl mi říct, že je ten příběh i tak trochu návykový :)))
Potřebuji ten třetí díl a to co nejdříve.
Za mě poutavě a promyšleně napsané.

KaiShun
25.07.2019 5 z 5

Snad autor dovrší co tady rozjel, protože finální rozuzlení bylo brutální a zaslouží si pokračování jak to vlastně se Samem začalo a jak to dopadne. 6*

limruska
19.07.2019 5 z 5

Tak to byl mazec, kdyby to šlo, ještě bych hvězdičku přihodila.

Dáma s hrnstjm
18.07.2019 5 z 5

Pokračování pro mě bylo mnohem lepší knihou než první díl. Překvapilo mě (a líbilo se mi), že deník z prvního dílu, jehož čtení pro mě bylo (vzhledem k obsahu) hodně náročné, se tady ukazuje v jiném, mnohem snesitelnějším světle. Objevuje se tu sice nový "deník," i když je trochu zvláštní, nevím, jestli je úplně běžné zapisovat si do deníku dialogy - působilo to na mě méně autentickým dojmem, než asi autor zamýšlel. I když se toho v knize hodně stalo, nepovažuji děj a události za překombinované. Jen mi tam trochu vadily ty "vyšetřovací tabule," myslím, že to nebylo zapotřebí, že my čtenáři si dokážeme vytáhnout info z textu a nepotřebujeme to mít v odrážkách... A větší pocit účasti na vyšetřování jsem kvůli tomu určitě neměla :-) Na konci se hodně věcí vysvětlí a propojí, ale proč pán v pletené čepici dělá to, co dělá, jsme se vlastně nedozvěděli (nebo jsem natvrdlá a nedocvaklo mi to). Námět na další díl je neskutečný, budu se těšit!
K českému překladu mám výhrady. Ale vzhledem k tomu, že překladatel pracuje hlavně s fantasy literaturou, se nějaká "uhlazená čeština" asi nedá očekávat...

Pamuci
18.07.2019 5 z 5

Tak tuhle jsem zhltla za jeden den jedním dechem a už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Je 2:40 ráno, jsem na noční směně a právě jsem knihu položila dočtenou na stůl. No neméám slov-prostě skvělé čtivo od kterého se nedá odtrhnout a také konečně něco kde jsem při čtení neodtušila co bude dále a stále mě v příběhu něco překvapovalo.

parley3
15.07.2019 4 z 5

Pokračování čtvrté opice mě bavilo, nicméně mám pocit, že je o laťku níž, než právě zmiňovaný první díl. Nicméně kniha má pekny spád, je překvapivá a napínavá až do konce.

anndy
14.07.2019 5 z 5

Opět velmi čtivé, napínavé a na můj vkus s otevřeným koncem. Takže se těším, co bude dál :-)

Ajuszka
14.07.2019 5 z 5

V první řadě musím říct,že pokud jste nečetli Čtvrtou opici,tak se do téhle knihy ani nepouštějte.Knihy spolu dost souvisí.
Jinak stejně jako Čtvrtá opice,byla i takhle kniha opravdu perfektní čtení.Moc jsem si těch 566 stran užila,příběh ubíhal,konec byl překvapivý a hlavně opět otevřený.Doufám že další díl vyjde brzy,neboť už teď jsem měla problém si vybavit některé pasáže z předchozí knihy.

alexis818
13.07.2019 5 z 5

Tak tohle byla bomba,skvělý.Ještě lepší než první díl.A ten konec,takhle to utnout v tom nejnapínavějším.Hlavně at je co nejdříve závěrečný díl.

rodak
13.07.2019 5 z 5

Ještě lepší než první dil.četl jsem knihu týden a nemohl se odtrhnout.

PavkaHu
10.07.2019 3 z 5

Dostalo spád až v závěru, takže trochu nuda. :(

Sirius390
08.07.2019 5 z 5

Tak tohle bylo neco. S prvni ctvrtkou knizky jsem se crcala asi mesic (nejak nebyl cas), dneska jsem k tomu sedla a precetla jsem to jednim dechem, nedalo se od toho odtrhnout. Uz netrpelove vyhlizim dalsi dil.

Šánka
08.07.2019 5 z 5

Neskutečné, zvráceně dokonalé čtení, promyšlené do nejmenšího detailu ! Nahuštěný děj, který i přes takový počet stránek mě ani na chvilku nedal vydechnout. A ten konec, to jako vážně ??? Autor nás nemohl lépe nalákat na pokračování.
Asi už víc chválit ani nebudu, protože tohle si prostě musíte povinně :-) přečíst a přesvědčit se sami!

Petula.N
07.07.2019 5 z 5

Panebože to byla jízda :) jen mě dost mrzí čekání na další díl :(

emve
02.07.2019 5 z 5

Za mě boží kniha! :) Určitě ale nutné přečíst nejdřív první díl. Celý příběh je velmi poctivě vystavěný a promyšlený. Na začátku netušíte konce, souvislosti odhalené ke konci vás zaručeně překvapí, avšak dávají smysl. Urputní vyšetřovatelé, téměř geniální vrah...poslední stránky jsem doslova hltala! A pak ten konec! Vše vyvrcholí až třetím dílem, který slibuje velmi dramatické rozuzlení, a kterého se nemůžu dočkat!

thrillery napětí sérioví vrazi Chicago

Jonathan Dylan Barker