Pátá oběť

Pátá oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397698/mid_pata-obet-p1e-397698.jpg 5 1063 341

Sam Porter série

Každý policista má případ, který se pro něj stane posedlostí. Detektiv Porter není výjimkou. Opičího vraha už měl na dosah, když ho z pátrání odvolala FBI, ale taková drobná překážka ho nemůže zastavit. Oficiálně se Porter a jeho tým věnuje případu mrtvé dívky, která byla nalezena pod zamrzlou hladinou laguny v chicagském parku. Otázkou je, jak se tam dostala, když laguna zamrzla před několika měsíci a dívka se pohřešuje teprve tři týdny? A jak je možné, že na sobě měla šaty jiné dívky, jejíž zmizení nahlásili rodiče teprve před dvěma dny? Zatímco Porterovi kolegové usilovně hledají odpovědi na tyto znepokojivé otázky, on sám pokračuje v pronásledování Opičáka. Jakmile to zjistí jeho nadřízený, je postaven mimo službu. Ani to ale nemůže Portera zastavit. Je dopadením Bishopa tak posedlý, že se upne na starou rozmazanou fotku a ta ho dovede do světa temnějšího, než si kdy dokázal představit. A tehdy zjistí, že existuje jen jedna věc děsivější než mysl sériového vraha: mysl matky, která ho přivedla na svět.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fifth To Die , 2018

Finn69
15.10.2019 4 z 5

Druhý díl je trochu jiný než ten první, ale o nic horší. Za Opičákovým řáděním se najednou začíná objevovat nějaký vzorec a zdá se, že třetí díl nám přinese kromě bizarních vražd i řadu překvapení.
Dal bych i pět hvězd, ale za ten brutální cliffhanger na konci jednu srazím. Teď abych čekal kdovíjak dlouho jak to dopadne, to není fér :)

petula22
11.10.2019 5 z 5

Skvělá, skvělá, skvělá!!!! Určitě důležité, mít přečtený první díl (Čtvrtá opice)...jediná výtka : rozestupy mezi jednotlivými díly, už teď bych se vrhla na pokračování!!!

ivoiro
08.10.2019 5 z 5

Hustá jízda a nutně, ale opravdu nutně potřebuji třetí díl.

Dixinka
06.10.2019 5 z 5

Napětí až do konce a pak.....pokračování příště! Když jsem byla mladší četla jsem vždy začátek a potom hned konec knihy. Tento hloupý zlozvyk jsem se již odnaučila a nyní jsem toho litovala. Kdybych věděla, že kniha bude mít pokračování, asi bych si nějakou dobu počkala, a potom všechno pěkně najednou zhltla. Takto...čekám.

Storm5007
04.10.2019 3 z 5

Tak.... vlastně ani nevím co si mám myslet. První díl taková bomba a druhý? Velké zklamání. Kapitoly nekončily tak napínavě a občas tam byla i nudná pasáž, kterou bylo třeba překonat. Každopádně třetí díl si koupím, protože vím, že J.D.Barker psát umí a doufám, že třetí díl bude opět parádní.

---------SPOILER-----------
V prvním díle si utvoříte určitý pohled na příběh, postavy a na určitý autorův styl. V druhém dílu bylo vše zmatené, najednou tam byly nepřesnosti z deníku v prvním díle a vyšlo najevo, že to není podle pravdy, ale že si vyprávění v deníku Bishop upravil. Neměla jsem z toho dobrý pocit. Co mě, ale zklamalo je postava Sama Portera, v prvním díle jsem si ho moc oblíbila a v druhém díle se dozvím, že se jedná o maniaka, který vraždil, mučil a byl dokonce schopný rozčtvrtit člověka. To se mi nepovedlo překousnout. No uvidím, třeba bude třetí díl zase dobrý.

monika_v_trapu
29.09.2019 5 z 5

Naprosto parádní. Za mě tohle předčilo první díl a po dočtení jsem o to víc zvědavá na ten třetí. Hodně zvědavá!!!

Denisa232623
27.09.2019 5 z 5

Tak tohle byla jízda!! Napínavé od začátku až do konce. Jen mě mrzí, že jsem tento díl četla jako první a vím přesně co bylo v díle předchozím aniž bych ho četla.
Každopádně mě kniha překvapila a jsem nadšená!!

jitka22
27.09.2019 5 z 5

Doporučuji, skvělá práce a souhlasím s každým pozitivním komentářem zde...ten další díl, by se mohl trochu popohnat!

mazlak
26.09.2019 5 z 5

Tak to je zklamaní. Děj opět úzaný, napětí od začátku až do konce, ale závěr je hrozný. Prý musím počkat na další pokračování a to ještě nevyšlo. No a až vyjde, já už si vybavím předchozí děj jen ve zkratce. A to je to špatné.

Kizuizi
24.09.2019 5 z 5

Skvělá!!! Ale ten konec.. to je vyloženě ošklivé! To nevydržim tohleto...

Jiparis
20.09.2019 4 z 5

Hodně stran a napětí, ale nemám ráda knihy s otevřeným koncem.

Petronela16
19.09.2019 4 z 5

Velmi dobre, ba este lepsie ako prva cast.Pre mna trosku pomalsia stredna cast, ale koniec tomu dava korunu.Nutne potrebuje pokracovanie.Takze uz len cakat.

LuluBird179
12.09.2019 5 z 5

"Opičák" se stává mojí oblíbenou postavou. I druhý díl stál za to! Od knihy se nedalo odlepit a teď už jen nezbývá čekat na pokračování, protože kniha končí v nejlepším.

harena
12.09.2019 4 z 5

Pana Barkera určitě psaní hrozně, ale opravdu hrozně baví. Šestset stránek plných napětí, prostě nahuštěný děj a jako lavina se na nás valí akce za akcí, spousta postav a nakonec obrovské překvapení na konec. Určitě doporučuji číst od prvního dílu.

Peřinka
11.09.2019 5 z 5

Potřebuji nutně pokračování...

Prateri
10.09.2019 5 z 5

Ale nééé. Napětí houstne, dýchat se zapomíná, listy se fofrem obracejí, konec knihy se blíží. Pak vás napadne, že těch listů do konce knihy je na rozuzlení příběhu nějak málo, a taky že jo. Bude další díl. Snad se tenhle maraton za Opičákem uzavře - ne, že by mě to nebavilo, ale čtvrtý díl na jednoho padoucha by se mi zdál už moc. Pan Barker by mohl vyrazit za dalším zločinem. Má talent.

bosorka
09.09.2019 5 z 5

Tak tahle detektivka mi sedla a možná i proto, že jsem ji četla téměř zároveň se Smrtící bílou, musí dostat 5 hvězd. Protože proti ní hodně vyniklo, jak má detektivka nebo thriller vypadat. A zvlášť, když má hodně stran. Nemůže prostě nechat čtenáře se nudit. Těch 5 hvězd je ale zasloužených. Má říz, člověk ji hltá jak horkou polévku v minus 10 stupních. A navíc každou chvíli překvapí nečekaným soustem. Svižnější a zajímavější je i tím, že se vypravěči střídají a s nimi se tak posouváme příběhem a postupně nám díky nim do sebe zacvakávají jednotlivé dílky. Každý z nich má svoje místo, každý je pro příběh nepostradatelný. Už se vážně nemůžu dočkat dalšího dílu. Ansone Bishope, jsi připravený tenhle taneček dokončit?

capricornus
09.09.2019 4 z 5

Tento díl je rozhodně lepší než Čtvrtá opice. Nezbývá nic jiného, než se těšit na další případ Sama Portera.

astra3
08.09.2019 5 z 5

Některé knihy se čtou samy. Ani nevíte a jste na straně 566 a nemáte dost. Dobrá detektivka, doporučuji.

Pav
08.09.2019 5 z 5

Napínavé do poslední chvíle. Když už si člověk myslí, že ví, je to jinak. Kde je další díl?!

thrillery napětí sérioví vrazi Chicago

Jonathan Dylan Barker