Čtvrtá opice

Čtvrtá opice https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383806/bmid_ctvrta-opice-TqJ-383806.png 5 1570 517

Sam Porter série

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu. Detektiv Sam Porter ho pronásleduje dlouhých pět let a po celou tu dobu od něj dostává balíčky s děsivým obsahem. Každá doručená zásilka obsahuje část těla zavražděné oběti. Teď ale došlo k významnému zvratu v pátrání: Porterovi se dostal do ruky vrahův deník. Podaří se mu z šílencových zápisků vydedukovat jeho osobnost? Dokáže rozklíčovat motivy jeho jednání? Pokud uspěje, mohl by dosáhnout něčeho donedávna nepředstavitelného – totiž najít příští Opičákovu oběť dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fourth Monkey , 2017

veveronka
06.09.2019 5 z 5

Vyborne a napinave

Lenka26
04.09.2019 5 z 5

Hodnocení je jednoduché - super. Moc se mi to líbilo, četlo se to samo, rychle, děj je poutavý, místy brutální, ale přesto je to vkusně napsáno. Mně se moc líbila.

šipek
02.09.2019 5 z 5

Tak toto je pecka, jedna z nejlepších detektivek které jsem poslední dobou četl. Kniha se nedá téměř odložit a nutí čtenáře číst a číst dále a přemýšlet. Dost brutální detektivka s hodně sympatickým detektivem a jeho týmem. Vřele doporučuji tuto knihu milovníkům tohoto žánru. O jiném hodnocením jsem ani nepřemýšlel jak plný počet hvězdiček.

namornice
01.09.2019 4 z 5

Trochu ostřejší než moje běžná knižní strava a jak se píše na přebalu místy trochu zvrácené. Nicméně hodně dobře napsaná krimi a kniha mě neuvěřitelně bavila. Hned se vrhám na další díl.

kniznistranky
01.09.2019 5 z 5

Naprosto parádní čtení!!!

slaska77
31.08.2019 3 z 5

Ke knížce jsem se odhodlala na základě neobvykle kladných hodnocení ostatních čtenářů, dokonce jsem měla pocit, že mnoha z nich snad i změnila život?!? Plusy - čte se rychle, řemeslně dokonalá, děj z deníku je zajímavý, čtenář je mnohdy překvapen. Mínusy - poslední dobou se nám tady rozmohl takový nešvar - totálně brutální násilníci, krev stříká, oběti se jen vrší, superhrdinní detektivové nejedí, nepijí, nespí a vrahové si s nimi pohrávají.... no, nějak se mi stýská po starých dobrých mordech, kde vrah byl zahradník, detektiv vše odhalil svým ostrovtipem a čtenář nepočítal mrtvoly na kalkulačce, zato musel více přemýšlet o motivech... původně jsem chtěla dát 4 hvězdy, ale pak jsem si přečetla, jak to tady čtenáři velebí a rozhodla jsem se, že 3 jsou tak akorát.... No, třeba si ten další díl přečtu, ale slíbit si to nemůžu. Bohužel. (Srpen: 1767 str.)

pavlinka0250
25.08.2019 5 z 5

Výborná kniha, opravdu !!
Čtivé, napínavé, zvrácené a geniální zároveň.
A otevřený konec slibuje další, doufám že skvělou jízdu.

Ajushaaa
25.08.2019 5 z 5

Napinave až do konce :-)

Pav
20.08.2019 5 z 5

Velmi dobře a rychle se kniha četla, ikdyž bývám skeptická, pokud jde o kapitoly, které jsou "z pohledu vraha", tady mi to vůbec nevadilo. Něco se předvídat dalo, ale všechno úplně ne, takže došlo i na moment překvapení. Určitě budu číst pokračování.

Prateri
20.08.2019 5 z 5

Nejdříve kniha od Cartera Zloba a teď Čtvrtá opice od Barkera. Psychopati z obou knih by si mohli potřást rukama a jít spolu na výlet. Aspoň po dobu, než si přečtu něco milého a nebo méně drastického. Čtvrtá opice je kniha drsná, kolektiv detektivů je sehraná parta - a já stojím na další díl ve frontě českobudějovické knihovny :-)).

Peřinka
19.08.2019 5 z 5

Za mě nejlepší detektivka, kterou jsem tento rok četla. Konečně něco trochu jiného, napětí se drží po celou dobu a já se rozhodně těším na pokračování :)

Misspullinn
18.08.2019 4 z 5

Moc krásná knížka, ovšem konec mě malinko zklamal, čekala jsem větší pecku

Horry
14.08.2019 5 z 5

Hodně čtivé, po dlouhé době jsem knihu musela přečíst během asi 3 dnů.

capricornus
13.08.2019 3 z 5

Zvrhlé. Do 3/4 se četlo rychle, mělo spád, pak to "umřelo".

DominaCZ
12.08.2019 4 z 5

Čtyři hvězdy za 90% děje v deníku a Emoryiných chvil.
Ten deník byl napřed ok ... ke konci měl ale najednou z utahaného nic akci, najednou stačila vteřina, vše bylo vyřešeno.
Pátrací chvíle vždycky nesnáším a nečtu, jenže bez nich to v detektivce nejde žejo.
Násilí tam bylo, nebylo to ale nic extra enormně neznámýho děsivýho, a ultra hrdinné vyšetřovatele tam máme taky - tlusťoušek leze 11 pater tak, až se mu rozevře rána po noži a on za sebou trousí potůčky krve.
Jedině jemu se totiž Opičák svěří, však jo.

Nechci to moc rozebírat, protože bych pak zjistila že to vlastně bylo o ničem, proto opakuju ZA ČTYŘI.

AltaMari
08.08.2019 5 z 5

Úchylné. Brutální. Černý humor. Nešlo přestat číst. Plný počet hvězd a doporučuji.

Brembelik745
05.08.2019 5 z 5

Skvělý thriller. Lehce se čte, hrdinové jsou velcí sympaťáci. Po dlouhé době úžasná četba. Pokračují na další díl.

Lenka8418
05.08.2019 4 z 5

Úžasná kniha,skvělý příběh, nemohla jsem se odtrhnout. Doporučuji.

studentice
02.08.2019 4 z 5

Napínavé, zajímavé

veronna
02.08.2019 5 z 5

To byla jízda! Kniha se četla lehce, těšila jsem se na další a další stránky, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Vřele doporučuji.