Čtvrtá opice

Čtvrtá opice https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383806/bmid_ctvrta-opice-TqJ-383806.png 5 1570 517

Sam Porter série

Je perfekcionalista, je neuchopitelný, je psychopat. Přezdívá se mu Opičí vrah. Je to zabiják s pokřiveným viděním světa a s absolutní absencí soucitu. Detektiv Sam Porter ho pronásleduje dlouhých pět let a po celou tu dobu od něj dostává balíčky s děsivým obsahem. Každá doručená zásilka obsahuje část těla zavražděné oběti. Teď ale došlo k významnému zvratu v pátrání: Porterovi se dostal do ruky vrahův deník. Podaří se mu z šílencových zápisků vydedukovat jeho osobnost? Dokáže rozklíčovat motivy jeho jednání? Pokud uspěje, mohl by dosáhnout něčeho donedávna nepředstavitelného – totiž najít příští Opičákovu oběť dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Fourth Monkey , 2017

Krtek19
17.10.2019

Skvělá kniha, napínavá od začátku do konce.

Sofós
16.10.2019 5 z 5

Mám ráda napínavé detektivky s naturalistickými popisy. A přesně to mi autor poskytl. Děj se zajímavě vyvíjel, překvapoval mě, rozhodně mě nenudil. Ještě že mám koupený druhý díl. Věřím, že to bude opět parádně nechutná lahůdka... :-)

Wabinka
16.10.2019 5 z 5

Naprosto perfektní čtení

gordon13
13.10.2019 4 z 5

Na knihu jsem byla opravdu zvědavá, má většinou super recenze a musím konstatovat, že je vcelku povedená, pro mě lehký nadprůměr v daném žánru..nejvíc se mi líbil konec a zcela mě fascinovali prima rodiče našeho chlapce :-)

Finn69
11.10.2019 4 z 5

Po delší době detektivka, která mě chytila natolik, že jsem si sehnal i další díl. Je to napínavé, trochu ujeté a dobře se to čte. Hlavní tahák pro mě byly deníkové záznamy hlavního padoucha - trochu mi připomínaly Franka z Vosí továrny, inu oba měli dost společného, hlavně to krajně podivné rodinné zázemí.
Hvězdičku dolů dávám za hlavního hrdinu, se Samem Porterem jsme se zatím úplně nesblížili. Uvidíme jak spolu budeme vycházet v druhém díle :)

Jiří.H
07.10.2019 1 z 5

Proč tam skoro v každé kapitole někdo obrací, otáčí oči v sloup? To je špatný překlad nebo to je schválně? Tady ta pětihvězdičková hodnocení už kvůli tomuto vůbec nechápu. Pro mě celkově špatná knížka.

Zrzavá_Tereza
06.10.2019 5 z 5

Tohle bylo hodně dobrý! Chvílemi ujetý a nechutný, ale napínavý a skvěle napsaný. A že mě teda moc nebaví v knížkách vracení se do minulosti, tady jsem ho teda ve formě deníku doslova hltala. A snad se mi ještě v životě nestalo (nebo si o nepamatuju), abych mela z poslední stránky epilogu husinu až na zadku a řekla si: No do háje, tohle se fakt povedlo!

Storm5007
04.10.2019 5 z 5

No teda, nemůžu jinak než dát 5 hvězdiček. Jak se v knize objeví příběhy čtené z deníku, tak si mě kniha okamžitě získá. Střídání děje ze současnosti a vyprávění z deníku nemělo chybu. Kniha je velmi čtivá, vždy končí něčím napínavým a já se prostě nemohla odtrhnout. Jsem zvědavá na druhý díl, je tam značný příslib, že se bude jednat o mou oblíbenou knižní sérii.

--------SPOILER---------------------
Naprosto mě dostaly první dvě věty z deníku Bishopa.
"Hned zpočátku bych rád vyjasnil několik věcí. Tohle není vina mých rodičů"
To je od autora velice vtipné, zvlášť když už znáte narušenou psychiku Bishopových rodičů. Knihu doporučuji :oD

Ewik111
03.10.2019 5 z 5

Skvělé napsaná kniha. Čte se opravdu dobře a to jak díky krátkým kapitolám, tak i díky střídání úryvků z deníku a vyšetřování. Jak už tady bylo mnohokrát psáno, vadila mi také některá často se opakující slovní spojení a některé výrazy ( prohrábnul mi vlasy, vyšpekulovat ...), ale řekla bych, že to je spíš problém překladu než autora. A také jsem narazila na podobnost jistých situací, které jsou popsány v knihách J. Deavera. Nevím, zda to je náhoda nebo jestli to autor trošku okoukal... Ale přes to všechno knihu Čtvrtá opice hodnotím plným počtem hvězd. Velice mě bavila ani chvíli jsem se u ní nenudila, měla spád, náboj a splnila veškeré očekávání, které člověk při volbě díla tohoto žánru má. Konec se mi líbil a vůbec mi nevadí, že je otevřený. Myslím, že případné zklamání z toho, že příběh není uzavřen, plně kompenzuje epilog. Ten je opravdu hodně povedený. Jdu se pustit do Páté obětí a doufám, že bude minimálně na stejné úrovni.

Reat
01.10.2019 5 z 5

Naprosto skvělé. Morbidní kriminálka tak rajcovního střihu, že se nejde odtrhnout. Typologicky dost podobná plodům od Chrise Cartera, ovšem musím se přiznat, že ji řadím snad ještě o level výše, pokud to tedy jde. Poznámka...ačkoliv nejsem puritán, tak jsem rád, že se deník nakonec neubíral směrem, kterého jsem se malinko obával. A tedy tak geniální závěr jsem nečekal. Jdu ihned do Páté oběti, to bych nevydržel. Šmarjá panno...on vyšel nový Carter? ...nový Weaver? ...nový King?????? Kde mám ten čas pořád brát??? :-(

Mateo67
29.09.2019 3 z 5

Zvrácené? Ano. Nádherně zvrácené? Tak o tohle slovo se budu do krve hádat. Pro mě? Nechutně zvrácené. Zbytečně. Třetí hvězda za posledních 50 stran. A pokračování? Díky, s nejvyšší pravděpodobností ne.

Majdinka5
28.09.2019 5 z 5

Asi nej detektivka, kterou jsem četla ????????

Michnicka
23.09.2019 5 z 5

Velmi napínavé od začátku do konce. Mám strašnou fobii že všech potkanů a pasáže s krysami mi dělalo veliký problém přelouskat, nicméně jsem ráda, že jsem to překonala a dočetla do konce. Vrahovo deník, který se četl v knize byla vsuvka, která mě nepustila a nutila číst dál a dál.

ladyka
19.09.2019 5 z 5

No dobře, dobře, tak nakonec dám taky plný počet. Ano, je to čtivé. Ano, je to místy morbidní, nechutné, zvrácené (ale podle mě rozhodně ne "nádherně"...). A rozhodně ano, Porter a spol. jsou sympatická parta, která mě bavila. Nicméně absolutní nadšení se u mě nekoná, ale určitě tento kousek řadím mezi ty zdařilejší knižní počiny v tomto žánru. Na plný počet jsem to viděla až do půlky, pak mě V4O s rodinou začali krapet štvát (hlavně ty deníkové pasáže, nějak se nedokáži nad takové věci povznést), ale závěr si tu cestou ztracenou pátou hvězdičku nakonec vysloužil. Do Páté oběti se určitě časem pustím a budu doufat, že nebude tak zvrhlá...

hanzmb
18.09.2019 5 z 5

Do knihy jsem se pustil po detektivce od Klevisové a bylo to jako rána mezi oči. Ta Klevisová byla taky výborná a asi správný základ pro kontrast s tímto nářezem. To vyšetřování proložené četbou deníku a bojem poslední oběti o přežití nenechá čtenáře vydechnout. Jen mám strach, jak bude vypadat pokračování bez deníkové pasáže. V ní se autor skutečně rozdával a připravil se asi o peníze za samostatnou knihu.

Svabik
12.09.2019 5 z 5

Pěkný. Četla jsem jedním dechem. Je pravda, že některé scény byly hodně brutální, až jsem si říkala, co je to za člověka, který je vymyslí. A závěr byl nejdříve překvapivý a nakonec i očekávaný, ale doopravdy dobrý ????.
Takže za mě plný počet ????

metrolog
11.09.2019 5 z 5

Velmi dobrá kniha. Ale zdá se, že bez sériového vraha (čím víc mrtvých, tím líp), extrémní brutality (nejlépe detailně anatomicky popsané) a nějakého toho lesbického či homosexuálního vztahu, to dnes už asi ani nejde. Takže teď to asi pro změnu proložím Kájou Maříkem :-) Jinak ovšem dávám plný počet hvězdiček.

jitka22
10.09.2019 5 z 5

spokojenost po všech směrech a další díl na cestě ... :)

mazlak
09.09.2019 4 z 5

Tak tohle je opravdu velice drsná detektivka. Ale jinak opravdu super příběh, plný napětí a zvratů. Kniha se skoro nedá odložit a to se mi líbí. Abych neztratil nit, vrhám se rovnou na druhý díl. Doufám, že neztratí na zajímavosti a tempu.

septime
08.09.2019 4 z 5