S láskou Rosie

S láskou Rosie https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223903/bmid_s-laskou-rosie-65f864f767841.jpg 4 1165 289

Hlavní hrdinovia, Rosie a Alex sú najlepší kamaráti. Ich vzťah je zo dňa na deň pevnejší a krajší, no ich cesty zakaždým niečo rozdelí. Keď sa Alex musí s rodičmi z Írska presťahovať do Bostonu, obaja tínedžeri kujú plány, že príde Rosie študovať do Bostonu. Tesne pred odletom sa však Rosie opije na záverečnom plese a otehotnie s chlapcom, ktorého s Alexom neznášali. Sny o vysokej škole, Alexovi, o závratnej kariére sa rozpadnú ako domček z karát a osud sa s hrdinami ešte poriadne zahrá. Kniha S láskou Rosie je zaujímavo poskladaná z listov, e-mailov i četov a určite vás udrží v napätí až do poslednej stránky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Love, Rosie , 2004

15Kate
28.07.2017 5 z 5

Kniha se krásně čte i přes (nebo možná právě proto?) netradiční formu psaní. Přečetla jsem jí za tři večery ani nevím jak. Musím ale přiznat, že neschopnost hlavnich hrdinů už konečně skončit spolu, jak to patří, mi chvílemi dost drasala nervy!

veronika.v
11.07.2017 5 z 5

Ze začátku mne zaskočilo, jakou formou je tato kniha napsaná. Nejdřív jsem si myslela, že mi to bude vadit, ale naopak jsem byla ráda za změnu. Každopádně, co se týče příběhu, tak nejdříve jsem viděla film, který mne potěšil a proto jsem se rozhodla dát šanci i knižní formě a jsem za to ráda, jelikož nebýt knížky by mi ušlo plno skvělých momentů. Autorce se kniha velmi vyvedla :)

blonde_elis
22.06.2017 4 z 5

K přečtení této knihy mě přivedlo její filmové zpracování, které na mě udělalo opravdu dojem. A rozhodně nelituji. S láskou Rosie je moc milá knížka, která mě dokázala pobavit i dojmout. Je psána formou různé korespondence (emaily, dopisy, chaty), což sice může člověka znejistit, ale já osobně jsem si na tento styl zvykla už po pár stránkách a dále už mi připadal naprosto přirozený :). Do teplých letních dnů rozhodně doporučuji :).

Daisy16
19.06.2017 5 z 5

Než jsem si přečetla samotnou knihu, viděla jsem film. A to hned několikrát. Ale musím uznat, že zážitek z ní mi to ani trochu nezkazilo. Zhltla jsem ji v autobuse a o přestávkách ve škole během jednoho dne a litovala, že není o několik desítek stran delší. Styl psaní, kdy místo dialogů máte jenom textovky, dopisy a emaily mi sedl hned na začátku a ke konci jsem tyto zvláštnosti ani nevnímala. Knihy tohoto typu mě vždycky dostanou do příjemně zamilované nálady. Rozhodně doporučuji všem romantickým duším a vrhám se na další knížky této autorky. 5*

PotterBara
10.06.2017 4 z 5

Největším problémem byl nezvyk...zvyknout si na tenhle typ knih,jak už všichni víme,kniha je napsaná stylem zpráv a to byl pro mě problém,ale po pár kapitolách už to bylo v pořádku. V knize je tolik vtipů ! Strašně jsem se u toho zasmála . I nápad byl velmi originální a já jsem se u toho nenudila :D :).

Pavlaj
09.06.2017 4 z 5

Tím, že je psáno formou mailů, dopisů a chatových konverzací, čte se hezky a lehce. Pocity ženy, která vychovává dítě sama, jsou popsané hodně přesně, stejně jako lepení rozbitého vztahu a občasná osamělost. Naštěstí je podané s velkou formou nadsázky a vtipu. Moje první knížka od této autorky, docela se líbila, ale vyděsil mě přeslazený a patetický epilog. Pokud jsou ostatní její knížky psané stylem jako tento závěr, tak už s ní nechci mít nic společného.

1v8na
08.06.2017 5 z 5

Příběh se mi neskutečně líbil a zaujal mě!! Velmi se mi líbí. Byly v něm snad všechny emoce a pocity, které může člověk cítit a zažít Hodně mi sedl charakter obou hrdinů Rosiii i Alexe. Velmi jsem si oblíbila i Katie, Rosiinu dceru.
Kniha je psaná formou e-mailů, chatů a dopisů - je to netypické, ale zajímavé a záživné.
A možná i díky tomu se to čte velmi rychle.
Nemohu se dočkat, až si pustím filmové zpracování!

Coccinelle
24.04.2017 3 z 5

Stalo se mi poprvé, že se mi film líbil více než kniha. Příběh je moc pěkný, hezky se čte (i když mi ze začátku dělalo trochu problém zvyknout si na to, že je psaný formou dopisů). ALE, když už se hlavní hrdinové minuli počtvrté a příběh se stále točil v kruhu, nějak to celé pro mě ztratilo šťávu. Film opravdu vystihuje to nejlepší z knihy (přestože jsou některé pasáže samozřejmě upravené).

whiolet
15.03.2017 5 z 5

Jako první jsem viděla film a přiznávám, že ho miluji! Mile mě překvapil styl jakým byla kniha napsaná a jsem velmi překvapená, že ani jednou jsem film nesrovnávala s knihou nebo naopak. U knihy jsem se neskutečně bavila a fandila oběma aktérům! A že byl konec skoro jako z červené knihovny? Po x letech čekání a kroužení kolem sebe si ho oba zasloužili.

sonča94
14.03.2017 5 z 5

Kniha S LÁSKOU ROSIE mě nadchla. Jelikož jsem prvně viděla film a pak za nějaky čas sem se pustila do čtení knihy tak jsem malinko přirovnávala, hlavně tedy na začátku kdy u filmu bylo jasne kdo je kdo a tak, ale u knihy jsem měla zmatek v tolika jmenéch najednou. Ale po chvíli se to ustálilo, a do knihy jsem se začetla. Musím říct, že i jak to bylo psané formou dopisu, že se to četlo dobře a kapitoly taky nebyly dlouhé, což mám ráda krátké kapitoly. Takže hodnotím jako TOP kniha!

Luciluc
11.03.2017 4 z 5

Po knize jsem sáhla, protože jsem nejprve viděla film, který se mi líbil. Překvapila mě forma knihy - vyprávění pouze prostřednictvím dopisů, chatů, pozvánek a oznámení. Bylo to čtivé a milé. Líbilo se mi, jaký vztah spolu Alex a Rosie měli, jejich přátelství bylo úžasné. Ruby byla dobře trhlá kamarádka a vztah Rosie-Katie a Katie-Alex byl moc hezký. Nejméně mě bavily pasáže internetové diskuze "Rozvedení Irové v pohodě". Z hlavních hrdinů jsem měla o trošičku raději Alexe. Další muži v Rosiině životě mi asi ani nestojí za komentář... Ačkoliv jsem věděla, jakými peripetiemi hlavní hrdinové projdou, některé události mě i tak překvapily - např. že měl Alex dvě děti.. ale to už moc porovnávám s filmem. Kniha byla fajn oddechovka se šťastným koncem.

eŠ
10.02.2017

První přečtená kniha v angličtině. S tím jak Alex a Rosie dospívají, se také mění jejich slovní zásoba - od dětského pošťuchování až k vyspělejším rozhovorům. Právě ten jednodušší start a postupné zvyšování obtížnosti angličtiny, dělá z téhle knížky ideální první čtení.

Greengrass
02.02.2017 5 z 5

Další variace na téma "nakonec všechna voda steče dolů a Stázina se dostane Kubovi za ženu", tentokrát z pera mé oblíbené Cecilky.
A protože alespoň u mě platí "co je irské, je i dobré", nemůžu jinak, než hodnotit kladně.
Román v dopisech byl příjemný. Jak už tu mnozí psali, na neobvyklou formu jsem si musela chvíli zvykat.
Rosie i Alex mi přirostli k srdci. Možná právě proto, že papíru (mailu či mobilu) člověk svěří mnohé, protože ten trpělivý přítel snese vše,

Aveli
25.01.2017 5 z 5

Zábavná, romantická kniha. I přes dlouhý děj se mi moc líbila.

Dani5a
24.01.2017 5 z 5

Odpočinková, velice čtivá kniha psaná formou dopisů a zpráv. Vhodná i jako čtení do nemocnice ( mám odzkoušeno).

sona8058
09.01.2017 5 z 5

Jsem neskutečně ráda, že jsem přečetla knihu před filmem! Bože! Ve filmu z Rosie udělali couru, která nestojí o dítě... Uff! Bylo pro mě nejdřív zvláštní, že je děj psán jen formou dopisů a mailů, ale po chvilce jsem si zvykla a maximálně si čtení užila. :-)

Marodaro05
30.12.2016 5 z 5

Dobrý příběh, zajímavé spracování, ale moc zdlouhavý děj. Pro mě poprvé film předčil knížku.
Bylo to lehké odpočinkové čtení.

Denčaa
29.12.2016 3 z 5

Pěkný děj, pěkně napsané a pěkný konec. Kniha byla celkově fajn, ale chybělo tomu trošku šťávy. Možná to bylo právě tím, že to bylo psáno formou dopisů a meilů. Žádné city, žádné úvozovky a žádné dlouhé pasáže. Na to, jak je kniha obsáhlá, mi přijde že se tam toho moc nedělo a když jo, popsalo se to pár větami. Ale četlo se to dobře.

Sabka123
29.12.2016 5 z 5

Knihu jsem si vypůjčila z knihovny úplně náhodně. Narazila jsem na ni a docela mě zaujala, řekla jsem si, že by mohla být zajímavá. A opravdu byla. Ještě jsem nečetla knihu psanou pomocí dopisů, e-mailů nebo chatu. Byla naprosto úchvatná a je skvělé, jak autorka dokázala přes pouhé dopisy dokonale popsat všechny postavy. Těch 400 stránek se mi četlo naprosto hladce. Ten pocit, když vás kniha uchvátí natolik, že se na ni těšíte každou chvíli, je skvělý, a u téhle knihy jsem přesně ten pocit zažila. Jsem ráda, že kniha dopadla dobře, i když jsem to věděla už od začátku. Tohle je první kniha, kterou jsem od spisovatelky přečetla a určitě není poslední.

_Žanet_
25.12.2016 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Schválně jsem nečetla komentáře, aby byla překvapená a já byla. Jak si je teď zpětně čtu, tak jsem ráda, že jsem je nečetla před přečtením knížky. Hodně lidí tu píše, že je film lepší. Já sama ještě nesoudím, protože film jsem zatím neviděla. Myslím si ale, že kniha bude lepší. To je totiž kouzlo knížek. Čteme pocity hlavních postav, kdežto ve filmu můžeme pouze hádat. A mě se v knize líbilo, jak byly pocity popsány v dopisech. A popravdě..Nejvíc knížky se mi líbil epilog. Doporučuji, skvělá kniha.