S láskou Rosie

S láskou Rosie https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223903/bmid_s-laskou-rosie-65f864f767841.jpg 4 1165 289

Hlavní hrdinovia, Rosie a Alex sú najlepší kamaráti. Ich vzťah je zo dňa na deň pevnejší a krajší, no ich cesty zakaždým niečo rozdelí. Keď sa Alex musí s rodičmi z Írska presťahovať do Bostonu, obaja tínedžeri kujú plány, že príde Rosie študovať do Bostonu. Tesne pred odletom sa však Rosie opije na záverečnom plese a otehotnie s chlapcom, ktorého s Alexom neznášali. Sny o vysokej škole, Alexovi, o závratnej kariére sa rozpadnú ako domček z karát a osud sa s hrdinami ešte poriadne zahrá. Kniha S láskou Rosie je zaujímavo poskladaná z listov, e-mailov i četov a určite vás udrží v napätí až do poslednej stránky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Love, Rosie , 2004

Nefi
18.06.2016 4 z 5

Když jsem tuhle knihu otevírala, nečekala jsem, že ji přečtu tak rychle.
Kniha byla napínavá, úžasně napsaná, i když forma dopisů mi ne vždycky přišla úplně vhodná, ale epilog to celé vysvětlil. Kniha je krásná a zároveň smutná.
I já jsem viděla první film, který se mi poměrně líbil, ale od knihy se značně odlišuje. Podobně jako P.S. I love you, což je smutné...

Markét.t
15.06.2016 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, která se četla úplně sama.
Forma dopisů mi nevadila, právě naopak kniha měla větší spád. Občas mě ale mrzelo, že některým událostem nebyl věnován takový prostor, jaký by si zasloužily.
Oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí. Už jenom kvůli tomu, že je známe prakticky od dětství.
Už od začátku bylo jasné, jak to celé dopadne. Oproti filmu to ovšem trvalo o něco déle.
Film určitě také stojí za zhlédnutí. Trochu mě mrzí, že jsem ho viděla dříve než knihu.
Čteno v originále.

"Life is funny isn't it? Just when you think you've got all figured out, just when you finally begin to plan something, get exited about something, and feel like you know what direction you're heading in, the paths change, the sings change, the wind blows the other way, north is suddenly south, and east is west, and you're lost."

JajaCZ
15.06.2016 3 z 5

Oddychovka. Príbeh o priateľstve, láske, o nástrahách života. O tom, že niekedy hľadáme šťastie tak horlivo, že nevidíme, že nám stojí priamo pred nosom. A keď si to uvedomíme, bojíme sa k nemu natiahnuť ruku a chytiť ho. Kniha je písaná formou záznamov komunikácie medzi dvoma ľuďmi (maily, listy, sms správy), čo pôsobí novým a osviežujúcim dojmom. Aj keď knihu neradím medzi TOP knihy, dávam 5* pretože som si príjemne oddýchla a hlavne čitateľovi dodáva príbeh nádej, že sa predsalen vždy všetko nakoniec dobre skončí.

Burák
11.06.2016 4 z 5

I když má knížka skoro 500 stran, čte se skoro sama. Příběh mě úplně pohltil a to i přesto, že je nezvykle vyprávěný přes dopisy, maily nebo diskuzí z chatovacích místností, a i přesto, že jsem viděla film, takže jsem měla zhruba představu jak to dopadne.
Film byl povedený, ale knížka, to je teprve zážitek. Jasně, je to hlavně holčičí/ženské čtení, ale rozhodně to z tohoto žánru patří k tomu nejkvalitnějšímu co se mi zatím dostalo do ruky. Některé myšlenky bych tesala do kamene. Doufám, že si na tu knížku vzpomenu až budu zvažovat, jestli TEN krok dopředu udělám nebo ne. :)

Anitka.KM
11.06.2016 5 z 5

Film byl krásný. Kniha dokonalá, ač psaná formou dopisů, příjemně se četla. Obě formy dokázaly vyvolat silné pocity.

dasa4663
09.06.2016 5 z 5

Super, moc se mi knížka líbila :) Viděla jsem dřív film, a můžu říct, že krom jmén, je celkem vše ve filmu jiný než v knížce. Ale oboje se mi líbilo, doporučuji. :)

MsCeline
01.06.2016 5 z 5

Knihu jsem četla v originální verzi a rozhodně doporučuji si ji přečíst právě v angličtině. Myslím si, že kniha je brilantně napsaná. Forma dopisů a chatových konverzací mě bavila. V knize je plno vtipných momentů, ale i věci, které vás nutí se zamyslet. Knihu mám přečtenou již dvakrát a rozhodně se k ní plánuji ještě v budoucnu vrátit.

Thackery14
31.05.2016 4 z 5

U této knížky jsem se zprvu bála, že mě netradiční styl psaní v podobně internetových konverzací nechytne, ale opak je pravdou! Knížka mě hned chytla svou vtipností a potenciálem a rychle jsem se do ní začetla. Ano, občas to bylo na můj vkus trochu zbytečně natahované, ale konec stál vážně za to! Postavy byly velice sympatické (kromě Jaksejmenuje apod.) a určitě doporučuji si tuto knížku přečíst! Hodnotím pomyslnými 4,5 hvězdičkami. Kdo by to byl řekl, že výběr partnera na školní ples může být pro naši budoucnost tak zásadní!

smaille
31.05.2016 2 z 5

Ta knížka je strašně depresivně napsaná. Dočetla jsem ji, ale měla jsem co dělat. Trošku to zachránil dobrý konec, ale nevím, proč to autorka natáhla do tolika let. Vadilo mi, že mezi dopisy a maily nebyl žádný osobní kontakt mezi postavami, jako by žili jenom online. A úplně nejvíc mě nebavily pasáže z internetové chat skupiny pro rozvedené

juli2
27.05.2016 2 z 5

Knihu prostě nemůžu dočíst. Dala jsem si asi dva měsíce pauzu, ale nepomohlo to. Kniha mě bavila do té doby než se začala neustále dokola probírat nevěra. Bohužel nejsem typ, co by přeskakoval stránky, ale možná by to pomohlo. Třeba ji jednou dočtu... Ale od této spisovatelky jsem měla problém i s knihou PS: Miluju te

nejlepšítýna
21.05.2016 5 z 5

Nejdřív jsem viděla film, a až potom se vrhla na knížku a musím říct, že ani jedno zpracování mě nezklamalo! Zajímavě psaný román formou dopisů vás vtáhne do děje za bláznivou Ruby, kterou by chtěl mít za kamarádku snad každý. Často jsem se smála, ale došlo i na okamžiky, kdy jsem musela zvednout hlavu od knihy a tupě zírat okolo sebe, jelikož padla silná slova. Knížka byla úžasná, takže vy, co váháte, dejte se do čtení!

TianaC
20.05.2016 5 z 5

Velice zajímavý nápad s knihou ve formě dopisů, mailů, chatů atd. Na knihách nemám ráda dlouhé popisy prostředí a toho, jak se kdo tváří, jak kdo vypadá atd. Tato kniha je toho skoro úplně zbavena právě díky stylu, jakým je psaná, a pokud se tam nějaký takový popis objeví, je podáván velice nenuceně právě slovy nějaké postavy, ne vypravěče. Je to psáno velice čtivě a vtipně. Kniha a film jsou v tomto případě dvě naprosto odlišná díla, která mají kromě postav a pointy pramálo společného. Přesto jsem z knihy i z filmu nadšená.

e.llis
18.05.2016 4 z 5

Dlouho jsem přemýšlela co o této knížce napíšu...A potom jsem na to přišla!

Jde o to, že pokud si chcete tuto knížku užít...NESMÍTE ji číst. Musíte ji žít. Musíte vzít Ruby ven a vyprávět jí o tom jak máte podělanej život. Musíte přijmout Katie za svou dceru, rvát se s osudem... a především - být naprostý blázen do Alexe.

Kniha do vás občas hustí tolik informací, že vám nezbývá než ji zavřít, dlouze se zadívat do zdi a urovnat si v hlavě co se vlastně stalo. Nedokážu pochopit, jak ji autorka mohla napsat. Něco tak ůžasného!
Trošku mě štval fakt, že kvůli dopisové formě se toho strašně moc vynechalo. A neměla jsem moc přehled o jejím věku.

Kniha je plná skvělých postřehů hlavně o tom, že život jde dál...a nezáleží na tom, že někdo umřel, že se někdo narodil nebo na čemkoliv. Svět se kvůli tomu nezastaví.

A poučení z téhle knihy?(Případně se omlouvám) Že život nikdy není tak podělanej, aby se nedal podělat ještě víc.

Peslik
15.05.2016 3 z 5

Tuto knihu jsem četla v el. podobě, trochu mi chyběl časový sled děje, ale podle věku se to později dalo a docela jsem se orientovala. Film jsem dokládala na dobu až přečtu knihu a teď vím, že jej vidět ani nechci. Bylo to čtivé, to ano. Styl emailů a chatů mi nevadil, byla to příjemná změna. Ale za mě docela depresivní i pěkné, když si to vše člověk představí, tak nevím co vlastně na tom byla tak báječné. Snad jen to, že přátelství mezi mužem a ženou je možné.

anavi2009
09.05.2016 4 z 5

Kniha je velmi čtivá a zajímavě psaná - formou chatů, dopisů a emailů :) Tahle forma mě bavila od samého začátku, stejně jako Rosie :) Doporučuju jako letní čtení na dovolenou.

LenaBilkova
07.05.2016

Jedním slovem SUPR. Knížka čtivá od prvního okamžiku. Po přečteni jsem koukla na film, ale vůbec nezaujal.

natkaf
05.05.2016 5 z 5

Tak tohle bylo krásné. Ta tyhle "romanťárny" nejsem, ale tenhle příběh mě vážně dostal. I když mi chvilku trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní, knihu jsem si maximálně užila. Oba hlavní hrdiny jsem si vážně zamilovala a celou dobu jim přála, aby zůstali spolu. Při čtení jsem se mnohokrát zasmála, ale i občas naštvala na nějaké postavy. Příběh jsem si zamilovala, můžu vřele doporučit.

Jity-Lovies
04.05.2016

Velmi pěkná kniha, četla se opravdu skvěle :)

lucie5078
26.04.2016 4 z 5

Forma dopisů mě chytla hned od začátku. Velmi čtivá kniha, vtipná, milé postavy.

Kermisee
18.04.2016 5 z 5

Rosie pronikla do mého života nejdříve ve filmové verzi. Zamilovala jsem se - do Rosie, do Alexe, do Ruby, do atmosféry a víry v pravou lásku a neuvěřitelně silné přátelství. Po přečtení knihy jsem usoudila, že výběr herců nemohl být lepší. Jsou to přesně ti, kteří to měli být, aby Alex i Rosie z knižní předlohy opravdu ožili.
Četla jsem povětšinou v autobusu nebo vlaku a...ano, podle mnohých pohledů cestujících - kteří mě měli za řehtajícího se blázna - bych i usoudila, že opravdu potřebuji odbornou pomoc psychiatra. Proto! NENÍ nejlepší nápad tuto knihu číst na veřejnosti. Protože záchvaty smíchu střídají slzy a povzdechy a reptání nad nespravedlností osudu.
Musím přiznat, že některé hlášky (hlavně ty od Ruby) jsem si musela vyznačit (jaké barbarství čmárat do knížky) a ráda si ty pasáže budu číst znovu a znovu. Jediné, za co jsem ráda, že ve filmu bylo jinak, byl věk, ve kterém se Rosie a Alex dali konečně dohromady. Bylo mi skoro až do breku, když jsem si představila, že spolu nestráví ani tolik času, kolik věnovali tomu držet se od sebe raději dál.

A pro ty z vás, kdo ovládáte angličtinu - jděte do toho! Nebudete litovat, je to ten nejlepší zážitek!