S láskou Rosie

S láskou Rosie https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223903/bmid_s-laskou-rosie-65f864f767841.jpg 4 1165 289

Hlavní hrdinovia, Rosie a Alex sú najlepší kamaráti. Ich vzťah je zo dňa na deň pevnejší a krajší, no ich cesty zakaždým niečo rozdelí. Keď sa Alex musí s rodičmi z Írska presťahovať do Bostonu, obaja tínedžeri kujú plány, že príde Rosie študovať do Bostonu. Tesne pred odletom sa však Rosie opije na záverečnom plese a otehotnie s chlapcom, ktorého s Alexom neznášali. Sny o vysokej škole, Alexovi, o závratnej kariére sa rozpadnú ako domček z karát a osud sa s hrdinami ešte poriadne zahrá. Kniha S láskou Rosie je zaujímavo poskladaná z listov, e-mailov i četov a určite vás udrží v napätí až do poslednej stránky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Love, Rosie , 2004

KatChiss
17.04.2016 4 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst. Je psaná formou dopisů, pohledu, e-mailů a zpráv. Nejdříve mi to přišlo divné a neorientovala jsem se v tom, ale po chvíli jsem si na to zvykla a vlastně je to originální. Ještě jsem takovou knihu nečetla. Nemohla jsem se přinutit ji odložit! Vždy jsem si přála mít takové přátelství jako měla Rosie a Alex. A tato kniha je důkazem, že přátelství mezi holkou a klukem neexistuje :D

Ann4
07.04.2016 3 z 5

Takto pojatou knihu jsem četla poprvé - ve formě dopisů,e-mailů, chatů. Zajímavé a napínavé kam to všechno dospěje. Doporučuji

wiix
26.03.2016 4 z 5

Totálna oddychovka, pohodová kniha, citlivá, vtipná a plná irónie a náhod. Štýl bol jednoduchý, zaujímavý a miestami až primitívny, ale to neuberalo na kvalite. Napriek tomu, že takýto žáner romantickej literatúry nie je moja šálka kávy, bavila som sa a uvoľnila a to niekedy na relax stačí.

karolina1733
19.03.2016 2 z 5

Byla to hrozná nuda. Ani jsem ji nedočetla (vlastně jsem se nedostala ani do půlky).

Vendulik
14.03.2016 2 z 5

Pro mě nejslabší a nejnudnejsi kniha od této autorky. Jsem velice zklamaná. Děj moc dlouhý a nepřehledný.

bartosovic00
10.03.2016 4 z 5

Rozhodně mě kniha moc bavila. Napřed jsem viděla film do kterého jsem se okamžitě zamilovala a tak jsem si rekla ze si prectu i knihu. Moc pěkný byl začátek kde si Rosie s Alexem psali když byli mladí. Trochu mě zklamal konec, představovala jsem si ho spíše jako ve filmu, že jim bude tak okolo třicítky, ne 50. Alex byl už dvakrat ženatý (ne jednou) a měl dvě děti (namísto žádného). A možná jsem taky chtěla aby Bethany byla o něco větší mrcha. Ale i tak byla klniha skvělá a určitě si zaslouží 4*

sabca
10.03.2016

Knížku jsem zatím nečetla, ale zjistila jsem že už vyšla pod názvem Kde končí duha a tu mám doma. Mělo by to být napsáno, aby si jí někdo omylem nekoupil. Protože jsem jí ještě nečetla, tak se mi to klidně mohlo stát.

natalie2171
06.03.2016 5 z 5

Tohle je prostě úžasně čtivý romantický příběh s krásně vymyšleným dějem. Nejlepší kamarádi, kteří si sami sobě nepřiznají, že jsou do toho druhého zamilovaní... takových 40 let? Je to přímo úžasné, s úsměvem na tváři dočítat ty poslední stránky a myslet si, že PŘESNĚ takhle to mělo skončit. A nijak jinak. Rosie jsem is hned od začátku zamilovala, neměla jsem ráda jejich hádky s Alexem a Ruby byla moje další favoritka, která smyslem pro humor nešetří. Někdy je ho až příliš! Ale to je jedině dobře.

Bylo mi smutno, kolikrát si k sobě lásku mohli oba přiznat. Možná to oba dva tušili, ale nechtěli to dát najevo. Jak píše JanaDor: tolik promarněných šancí :-( Oba abyli příliš zahleděný do okolí a nemohli se věnovat sami sobě, natož si uvědomit, co sakra vlastně cítí. Tolik hledali lásku, kterou by si měli zasloužit, ale přitom nevěděli, že ta láska je přímo na dosah. Až bolestně romantické, opravdu.

Pokaždé se při koupi knížky bojím. A já se toho sakra musím zbavit! Tentokrát to byla forma dopisů, kterých jsem se tak trochu bála, ale jakmile jsem knihu otevřela, odložila jsem ji zase až na 200 stránce, kdy jsme musela vykonávat takové ty normální potřeby, abych vůbec přežila.. Tak sladce a rychle se to čte! Už si ani nelámu hlavu, jak rychle ty stránky mizí. Prostě je v tom nějaká tajná síla, nebo co.

postrach
18.02.2016 4 z 5

Kniha je nové,upravené vydání knihy-Kde končí duha.Líbí se mi,je dobře napsaná.Má děj,dobrý závěr.

tynka65
15.02.2016 4 z 5

Nejdříve jsem viděla film a to byl asi u mne hlavní problém. Sam Claflin mě ve filmu natolik uchvátil, že jsem ho nedokázala při čtení dostat z hlavy :) Jinak pro mě byl děj zbytečně natahovaný a a ni forma dopisů není mou oblíbenou. 4 hvězdičky, ale nevím zda jsou oprávněně za knihu, protože film je ve mě až přespříliš zakořeněný. ♥

Dennynda
15.02.2016 5 z 5

Musím říct, že kniha se mi líbila více, už jenom díky tomu, že děj byl delší a více podrobností. A jestě lepší byl úplně nový styl, jak byla kniha napsaná a to formou zpráv, e-mailů a dopisů. Za mě jednoznačně luxusní kniha. :)

Káča Máča
10.02.2016 4 z 5

Ze začátku jsem měla velký problém se stylem, jakým je celá kniha napsaná - a to formou zpráv, dopisů a e-mailů. Brzy se mi ale povedlo přizpůsobit se a dokázala jsem se začíst do děje. Celkově se mi děj líbil, kniha je čtivá a svým způsobem nápaditá. Skvělá oddechovka :).

deedulka
06.02.2016 3 z 5

Takhle to dopadá, když má někdo přehnané pozitivní představy z filmu a jde si přečíst knihu. Bohužel knižní zpracování mne moc nezaujalo. Bylo to nezáživné, zmatené a celé psané formou emailů, dopisů a chatu. Ze začátku jsem si myslela, že to tím třeba získá větší spád, ale nikoliv. Takže bohužel velké zklamání. Přelouskala jsem to a byla jsem ráda, že už to mám za sebou.

pecka02
05.02.2016 3 z 5

Zpočátku mě to opravdu chytlo, přečetla jsem půl knihy za jediný den. Pak mi ale najednou začalo připadat, že se děj nikam nehýbe. Stejné situace se s menšími obměnami opakovaly pořád dokola a Rosie s tím svým: musím to udělat kvůli dceři, Alexovi, rodičům, sestře a nevím komu, mi vyloženě lezla na nervy. Ovšem přátelství mezi Rosie a Alexem, to je k nezaplacení :) Film byl v tomto případě rozhodně lepší než kniha, i když to nerada přiznávám.

Danielle22
29.01.2016 4 z 5

Nádherná kniha a někdy až moc zdlouhavá. Psáná krásně, bohužel bez jakéhokoliv datumu,takže je někdy těžké se zorientovat. Kniha je ale stále lepší než film ;-)

Katuliiina
24.01.2016 2 z 5

Dobrá, udělala jsem jednu velkou chybu - podívala jsem se první na film.. A snad poprvé musím říct, že se mi líbil mnohem víc než kniha. Kniha je zdlouhavá a nepřehledná. Na film se ráda podívám znovu, knihu odložím a už jí asi nikdy neotevřu.

katadvoraku99
23.01.2016 1 z 5

Musím říct, ža tato knihla mně dlouho přitahovala až jsem si ji po 3 měsících vypůjčila od sestřenice, které se nelíbila. Ihned po příjezdu domů jsem knihu četla. Přečetla jsem 70 stran a cítila jsem pouze zklamání. Po 100 stránkách jsem ani nečetla vše, ale knihu jsem dočetla. Bohužel na mě byla zdlouhavá a upředňostňuji film. :(

Anne97
23.01.2016 5 z 5

Musím říct, že ze začátku jsem se trošku obávala stylu, jakou je kniha napsaná. Přece jen do dopisů nejde zcela zaznamenat to, jak se postavy v danou chvíli cítily, ale spíš jde o jakási pojítka mezi tím, co budou prožívat a nebo už prožily. Mé obavy nakonec byly zbytečné. Je to poměrně čtivý a netradičně podaný příběh. Já si celou dobu připadala jako někdo, kdo na půdě objevil starou krabici s dopisy a postupně odkrývá jeden naprosto neobyčejně všední život. K této knížce mě přivedl film, který jsem viděla do té doby nejméně třikrát. Na potřetí mě napadlo, že takovému filmu musela být určitě předlohou knížka a ona opravdu byla! Jestli je tady někdo, kdo prvně četl knížku a chystá se na film, určitě to nedělejte! Bylo by to zklamání, jelikož film má s knížkou společnou jen hlavní dějovou linku. Naopak těm kdo viděli jen film, knížku vřele doporučuji. Kniha vás bude bavit už jen proto, že je tolik odlišná.

Aichah
18.01.2016 3 z 5

Prima knížka. Forma dopisů a jiné korespondence mi nevadila, jen mi přišla strašně dlouhá. Po přečtení jsem se podívala i na film a nedokoukala ho. Příběh byl pozměněný a ten dabing Bethany šílený (nemluvil jí chlap?). Knížka byla o 1000% lepší

Dindi
18.01.2016 4 z 5

Moc hezká knížka. Palec nahoru za nápad s dopisy :)