S láskou Rosie

S láskou Rosie https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223903/bmid_s-laskou-rosie-65f864f767841.jpg 4 1165 289

Hlavní hrdinovia, Rosie a Alex sú najlepší kamaráti. Ich vzťah je zo dňa na deň pevnejší a krajší, no ich cesty zakaždým niečo rozdelí. Keď sa Alex musí s rodičmi z Írska presťahovať do Bostonu, obaja tínedžeri kujú plány, že príde Rosie študovať do Bostonu. Tesne pred odletom sa však Rosie opije na záverečnom plese a otehotnie s chlapcom, ktorého s Alexom neznášali. Sny o vysokej škole, Alexovi, o závratnej kariére sa rozpadnú ako domček z karát a osud sa s hrdinami ešte poriadne zahrá. Kniha S láskou Rosie je zaujímavo poskladaná z listov, e-mailov i četov a určite vás udrží v napätí až do poslednej stránky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Love, Rosie , 2004

Yana-66
22.09.2015 3 z 5

Protože jsem první viděla film, který byl krásný, tak jsem se na čtení těšila. Každopádně je knížka trochu odlišná. Zbytečně moc dlouha, nesnáším takové mrhání časem... Až je mi z toho smutno :(

rajen
14.09.2015 3 z 5

Musím říct, že mi zezačátku hodně vadil ten styl psaní. Chyběla mi interakce mezi hrdiny a když jsem byla tak v půlce, tak mě to začalo i nudit. Ale já dočtu snad všechno, takže jsem vytrvala a četla dál. Nakonec jsem si na ty emaily a dopisy zvykla, přestalo mi to vadit a zakousla se do toho. Kniha je dost tlustá a od samého začátku je jasné, jak dopadne, jen mi to přišlo trochu dlouhé, jak se ti dva neustále míjeli a brousili kolem sebe. Ale na druhou stranu je pěkné, že jejich přátelství vytrvalo, ačkoliv si prošli v životě ledasčím. Konec mi pak přišel moc krátký na to, kolik stránek k němu míříte. Ale celkově je to pěkný román pro romantické duše, který není přeslazený a když si zvyknete na tu formu psaní, tak i čtivý.

evelýny
10.09.2015 5 z 5

,Zvláštní, uklidňující ticho. Jakoby se na chvíli svět zastavil, jakoby všechno kolem nás zmizelo...." Příběh lásky, kterou skoro zničil strach - příběh přátelství, které nezničila láska. Tam, kde končí duha - tak tam začíná nekonečná láska. A i když příběh nakonec končí relativně dobře, mně po dočtení bylo opravdu smutno.
Kniha je psaná formou dopisů, mailů, chatů, telefonátů. Zpočátku mi to vadilo, ale příběh lásky, kterou nezdolá ani hloubka Atlantického oceánu, ani kaskáda fatálních chyb obou hrdinů je opravdu velmi silný a na neobvyklou formu si zvyknete. Napětí z toho, jak to všechno dopadne, vás nutí číst dál, navzdory vzteku, navzdory smutku, navzdory vlastním vzpomínkám....No nic - jdu si uvařit kafe:-)
Neodolala jsem a podívala se na film. Film je ovšem z mého pohledu o ničem.

Beni
06.09.2015 4 z 5

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA, PODLE KTERÉ BYL NATOČEN FILM

Ach. Dočteno. Nevím proč, ale knihu jsem četla strašně dlouho (od konce května). Vůbec se mi nechtělo ji číst dál. Asi mi vadilo, jak pořát :-D něco překáželo jejich štěstí! Takže jsem skončila u druhé části a dala se do jiných knížek. A hle, najednou jsem ji zhltla za 3 večery. Proto dávam 4*. Prostě jsem musela jen počkat, až budu mít na knihu tu správnou náladu.
Styl psaní se mi líbil. Bylo to dost osvěžující a rychle se četlo:)

Film jsem zatím neshlédla. Vidím to tak na nějakou deštivnou neděli k žehlení. :-)

Camy
06.09.2015 4 z 5

Moc hezká kniha,kterou jsem zhltla za jeden večer. Ve formě dopisů a psaníček to bylo něco jiného,než sem zvyklá,ale přesto se to četlo rychle a bylo to zajímavé.
Upřímně jsme nejdřív viděla film,který mě až později navedl na knihu. Film není špatný,ale oproti knize jsem jím byla mírně zklamaná.

kokina74
05.09.2015 4 z 5

Velice hezky napsaná kniha. První polovinu knihy jsem zhltla během dne, ovšem potom mě děj začal malinko nudit. Přišlo mi, že se lehce táhl. Ale konec jsem si opět užila.

Anna 13
29.08.2015 5 z 5

Bohužel jsem viděla první film a až pak si přečetla tuto knihu. Teď ale nevím, co je lepší... Film je nádherný, barevný, zamilovaný s úžasnými herci. Kniha má zase spoustu detailů ze života hrdinů a skvěle napsané dopisy, maily, chaty,... Jedno je ale jisté. Miluji tento příběh. Ať už podobou filmu nebo knihy. Tahle láska se všemi možnými překážkami je velmi silná a krásná se šťastným koncem. Velmi doporučuji...
Ale stejně si raději přečtěte knihu...

Chtěla bych si, ale příběh přečíst v normální podobě. Ne z dopisů. Určitě by to bylo více nabité. Ale tohle je stejně velmi povedené.

Delinka
25.08.2015 4 z 5

I když nejsem moc fanoušek románů. Rozhodla jsem si tuto knihu přečíst - spíše jsem musela protože jsem ji dostala od kamarádky, ale vůbec toho nelituji.
Na této knize se mi velmi líbilo, jakým stylem je napsaná (dopisy, e-maily, zprávy,...).
Další věc, která se mi na této knize líbí, že láska si cestu najde přes všechny nástrahy, které život přinese. Určitě doporučuji.

Terous21
18.08.2015

Krásná kniha. Zase tak trochu jiným stylem napsána. Jako milostné dopisy. Knihu doporučuji k přečtení a nedá se od ní odtrhnout,

Ivuska.09
06.08.2015

Krásný příběh, odpočinkový, milý... Oddechové letní čtení.

Knoflík28
05.08.2015

Knížku jsem měla jako 'dovolenkové čtení' a dokonale se to k tomu hodilo! Nemohla jsem se od ní odtrhnout! Bylo to neskutečně opravdové. O lítosti, mateřské lásce a rodině. Je pravda, že to spisovatelka velice dobře popsala, ale nabízí se tu otázka, jestli by něco takového dokázala vyjádřit i souvislým příběhem. Nevím, myslím, že si od ní ještě něco přečtu.

vlkove
02.08.2015 4 z 5

Zvláštní kniha o vzájemném míjení se.
Hlavní hrdinka je mi sympatická, děj není nijak náročný.
Forma dopisů mě popravdě moc nezaujala ale je to určitě zajímavý nápad.
Obálka je krásná.
Knihu bych doporučila spíše ženám.
Film určitě stojí za zhlédnutí v mnohém se liší od knihy ale to mu neubírá na kvalitě.
Knize dávám ★★★★ hvězdy. :)

splichalka
01.08.2015 3 z 5

"Kde končí duha" nebo chcete-li "S láskou Rosie" je vcelku milá kniha se sympatickými hrdiny a vtipnými postřehy, nicméně jediná zápletka ve stylu "chci tě, ty mě nechceš", "chceš mě, já tě nechci" začíná už po prvních 100 stranách trochu nudit, zvlášť když závěr musí být každému čtenáři jasný už ze samotné anotace na přebalu. Přemýšlím, jestli v tomto případě není lepší film, který knihu víceméně kopíruje, jen je podstatně svižnější.

Beruska18
29.07.2015 3 z 5

Kňiha je nezvykle psaná formou e-mailů, dopisů a telefonních hovorů. Ničemu to však nevadilo :-). Přestože se jedná o nenáročný děj, spíše taková příjemná oddechovka, velmi dobře se četla a mohu jen doporučit :-).

sarkymplova
29.07.2015

Když jsem knihu viděla poprvé, zaskočilo mě, že je napsaná formou dopisování. Ale nenechala jsem se odradit. Ze začátku jsem si musela zvyknout, ale nakonec jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Velmi zajímavá kniha, kterou si někdy přečtu znovu.

barbuskaa
23.07.2015 5 z 5

Pro mě je tato kniha strašně zvláštní.. v podstatě mě nebavila a zároveň jsem se od ní nedokázala odtrhnout.. první polovinu dost často i slza ukápla a byla jsem opravdu napjatá, jak to celé dopadne.. bohužel jsem se dočkala až na úplném konci, což je trochu škoda.. forma psaní dopisů mě teda až tolik neoslovila, ale musím uznat, že je to hodně zajímavý nápad..

MisuleB
21.07.2015 5 z 5

Knížku jsem přečetla za 8 hodin při cestě na dovolenou. Nejdřív jsem si sice nemohla zvyknout na neobvyklý styl psaní formou e-mailů, dopisů, chatů a smsek, ale po nějakých 50 stránkách si na to člověk zvykne.
Po obsahové stránce byla knížka napsaná dobře a ačkoliv bylo předem jasné, jak to dopadne, objevily se tam zajímavé zvraty v ději. Chvílemi jsem se teda nudila, ale pak mi to bylo vynahrazeno.
Super čtení na léto. ;)

Betka175
20.07.2015 5 z 5

příjemná oddechovka :-)

Ankavi
19.07.2015 4 z 5

Ale ANO :-) Dobrá kniha. Proč taky ne, k létu se hodí hezké romantické příběhy, jako je právě tento. Život není peříčko, nejedná se jen a pouze o sladkou romantiku. Jsou chvíle, kdy si říkáte, že byste hlavní hrdinku nejraději popostrčili k nějaké "akci" - ať už tak nebo onak, ale pak jste rádi, že k té akci nedošlo a že příběh opět podstupuje další a další zákruty, aby mohl dospět k pěknému a důstojnému závěru. Těším se i na film!

lea6493
15.07.2015 5 z 5

krásně napsáno, úžasný příběh sice předvídatelný, ale to mu neubírá na jeho kouzlu. Čtení jsem si moc užila. Forma psaní je nezvyklá, zajímavá, mě až tak nevyhovovala,ale zase to bylo něco nového.