S láskou Rosie

S láskou Rosie https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223903/bmid_s-laskou-rosie-65f864f767841.jpg 4 1165 289

Hlavní hrdinovia, Rosie a Alex sú najlepší kamaráti. Ich vzťah je zo dňa na deň pevnejší a krajší, no ich cesty zakaždým niečo rozdelí. Keď sa Alex musí s rodičmi z Írska presťahovať do Bostonu, obaja tínedžeri kujú plány, že príde Rosie študovať do Bostonu. Tesne pred odletom sa však Rosie opije na záverečnom plese a otehotnie s chlapcom, ktorého s Alexom neznášali. Sny o vysokej škole, Alexovi, o závratnej kariére sa rozpadnú ako domček z karát a osud sa s hrdinami ešte poriadne zahrá. Kniha S láskou Rosie je zaujímavo poskladaná z listov, e-mailov i četov a určite vás udrží v napätí až do poslednej stránky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Love, Rosie , 2004

Kelynka
15.07.2015 5 z 5

Nezvykle,ale vtipně napsaná kniha. Super čtení :-)

adelne12
09.07.2015 4 z 5

Nikdy jsem nečetla knihu , která byla napsaná stejným způsobem jako tahle ( z dopisů , ..), bylo to zajimavé ale velmi dobré čtení. Knihu jsem přečetla za necelé 3 dny a byla stejně dobrá jako film , i když ve filmu hodně věcí z knihy nebylo . :-) DOPORUČUJI !!

Safrika
07.07.2015 5 z 5

Uzasna knina, vtipna, romanticka, moc pekne se cte :). Za me urcite ano! Precetla jsem ji temer jednim dechem.

Lauralex
06.07.2015 4 z 5

Můj problém s tlustými knihami je, že se jich ze začátku vždycky trochu bojím a odkládám je, a potom je mám hned přečtené a je mi nakonec líto, že skončily.
Knihu jsem četla díky filmu, který se mi moc líbil, a i když mě spousta lidí varovala, že je to jiné než film, což je, ano, vůbec mi to nevadilo, ani to knihu nijak nezkazilo. Já mám prostě takové knihy ráda, nemůžu si pomoct. Poprvé jsem četla příběh psaný formou emailů a dopisů a bylo to super, četlo se to skvěle, v podstatě samo a vážně se mi to líbilo. Je to veselé, milé, vtipné i smutné, romantické, přemýšlivé a v některých věcech jsem se viděla, že jsem si je musela poznamenat. A po dočtení jsem taky nemusela dělat nic jiného, než se jen dívat a usmívat se. :)

J.books
06.07.2015 2 z 5

Jedna z nejslavších knih autorky, příliš dlouhá, od začátku je Vám jasné jak to celé dopadne a jjen a jen čekáte, je to jak koukat na telenovelu

lakme
05.07.2015 5 z 5

S láskou Rosie, je velmi milá kniha, výborně se čte a stránky rychle ubývají, a to především díky formě, kterou je kniha napsána (dopisy, emaily, vzkazy). Nikdy jsem nic v podobně formě nečetla a velice mě to zaujalo. Styl Cecilie Ahernové mám ráda. Trošku mi tento příběh připomínal Poslední dopis od tvé lásky.

LEGACY
29.06.2015

”You deserve someone who loves you with every single beat of his heart, someone who thinks about you constantly, someone who spends every minute of every day just wondering what your're doing, where you are, who you're with and if you're OK. You need someone who can help you reach your dreams and who can protect you from tears. You need someone who will treat you with respect, and love every part of you,especially your flaws”

Už jenom z tohoto výňatku lze vidět jak citlivě a s láskou je tato kniha napsána. Knih je na světě strašně moc, strašně moc na to, abyste objevily všechny schované skvosty, a proto musím náhodě, nebo filmu nebo co já vím bohu poděkovat, že se mi tato kniha dostala do rukou. Prýští z ní život, ponaučení a i když jsem i já na ni mnohokrát přestal věřit (stejně jako Rosie) tak i ta zatracená láska. Čteno v originále

AnnieOrlova
27.06.2015 5 z 5

Když jsem tuhle knížku zahlédla v knihovně, nedalo mi to a musela jsem si ji přečíst! :)
Musím říct, že tahle knížka mě VELMI mile překvapila! :)
Vůbec jsem nečekala, že je celá knížka psaná pomocí chatů, mailů a dopisů! :)*
Jde z nich však celkem dobře pochopit, o co se v ději jedná :)
Knížka se mi líbila natolik, že jsem si druhý den musela zkouknout i film ...
Třema slovy - ÚPLNĚ BOŽÍ FILM ♥
Dneska jsem ho viděla poprvé a naprosto mě to dostalo!
Je to naprostý ždímač citů!
Po tom, co jsem film (u kterého jsem celou hodinu a půl brečela) dokoukala, brečela jsem celé dopoledne! Odpoledne jsem zase chytala záchvaty smíchu a teď .... mám takovou depku, že bych se nejradši rozbrečela znovu! :')
Doporučuji si k tomuto filmu i knížce nachystat balíček kapesníků (tedy pokud jste v pubertě :D)!
Opravdu ... je to nádherná knížka a super film, který se mi popravdě líbí trošku víc! :) Také ti herci se do svých rolí skvěle hodí! :))
Pokud máte chuť vybrečet vlastní "krev" podívejte se na tento SUPER film! ;3*

Misha11
26.06.2015 4 z 5

Obsahuje malý a z názvu knihy vyplývající SPOILER--
Zpracování je super, když jsem si knížku půjčovala, vůbec jsem nevěděla, že je psaná pomocí dopisů, sms, e-mailů, chatu,. Bylo to zajímavé, a ač v knize nebyla vůbec žádná přímá řeč - autorka má nesporný talent - takže to bylo, jako by kniha byla psaná ''normálně''.
Moc se mi líbily vtipné pasáže - těch je kniha plná a dobře se střídaly s těmi naopak smutnými, takže to nakonec působilo i relativně skutečně.
Film se mi taky moc líbil, ačkoli bylo, jako vždy, mnohé vynecháno a předěláno, stejně vše dávalo smysl a to zpracování bylo super. Asi to dělá i to herecké obsazení, které mi moc vyhovovalo.
A taky mě trošku dostal název ''S láskou Rosie'' - trošku spoiler, když se nad tím zamyslíte, žejo? :D Takže jsem od začátku tušila, jak to dopadne, ale proč ne, oba si vytrpěli dost.

Bbooks
23.06.2015 4 z 5

Velmi pěkná kniha. Po přečtení knížky jsem se podívala na film a je úplně jiný ale ani film mě neurazil. Měl svůj vlastní příběh s prvky, které pocházejí z knížky.

Ronnie68
17.06.2015 4 z 5

Zajímavé pojetí knihy. Mě osobně to připadalo jako dobrý zamotaný zamilovaný příběh ze života se šťastným koncem... A na tak docela málo stránek byla zobrazen půlka jejich života.

Padawán
31.05.2015 5 z 5

Knížka je originální už jenom tím, jakým způsobem je napsaná a to pomocí e-mailů, chatu a dopisů. Je to zkrátka příběh o dívce, která má v životě smůlu, ale štěstí se na ní nakonec přece jen usměje. Doporučuju! :)

mart.hofmanova
25.05.2015 5 z 5

Kniha je skvěle napsaná, spolehlivě pobaví a zaujme. Ten konec se mi sice nelíbil, ale jsem ráda, že jsem ji četla. Určitě doporučuju. :-)

nika7948
12.05.2015 4 z 5

Kniha se četla zajímavě, už jenom proto, že celý příběh se odehrával pomocí....dopisů, chatů a sms....takže pro mě palec nahoru :) :)

kleria
26.04.2015 4 z 5

Opravdu skvělý náměť.. Už jen kvůli tomu se mi knížka dost líbila, jen jí musím vytknout bohužel to, že mě styl psaní moc nesedl a měla jsem s tím trošku problém, ale příběh to celé vyrovnal a proto knížce musím dát aspoň 4 hvězdičky. Jinak film jsem již taky viděla a v tomto případě mi sednul o trošku víc:).
Kdo máte rádi romantické knížky, můžu tuto knihu jenom doporučit, jen asi opravdu nesedne každému :)).

ivzu77
26.04.2015 4 z 5

Podnětem pro přečtení této knihy u mne byl fakt, že jsem si následně chtěla shlédnou filmové zpracování. Do knihy jsem se začetla, forma dopisů, chatů a mailů mi nikterak nevadila. Prožila jsem s Rosie a Alexam celý jejich život, vzájemné míjení, svatby, děti, rozvody, smutek i radosti ..... kniha mne oslovila a líbila se mi ...................
a po shlédnutí filmu S láskou Rosie : musím říci, že jsem si poplakala a zasmála se, film mne také oslovil, herecké obsazení super, příběh byl prostě podle kvalitní knižní předlohy, i když musím říci, že kniha pro mne mela větší opravdovost a hloubku ...
DOPORUČUJI

Madame R
24.04.2015 3 z 5

Opravdu silný příběh, během čtení se ve mě prohánělo tolik různých pocitů, že je ani nedokáži spočítat. Je to příběh o tom jak se člověk může obětovat pro ostatní, že zapomene žít svůj vlastní život, o spoustě chyb co v životě udělala, o prazvláštních náhodách co ho potkají ale i tak se přes to dokáže nějakým stylem přenést.

nemeckovatereza
22.04.2015

knihu jsem nečetla, ale film se mi líbil ;)

KachnaN
18.04.2015 5 z 5

Asi jsem udělala chybu, že jsem jako první viděla film (který se mi opravdu moc líbil!), protože kniha se od filmu docela liší.
Jinak je to vážně nádherná a dojemná knížka, u které jsem si i pobrečela. Jediné, co mi asi trochu vadilo je, že je psaná pouze v dopisech a zprávách. Ale i přesto musím prostě dát 5 hvězdiček!!

pink_ivy
16.04.2015 5 z 5

"I’ve learned that home isn’t a place, it’s a feeling." Ze začátku jsem byla zklamaná, když jsem zjistila, že je knížka psaná formou dopisů, chatů a e-mailů, tento styl psaná nemám ráda, protože mám pocit, že je to někdy moc odbyté. Tady jsem se do toho však tak rychle začetla, že mi to velmi brzo přestalo úplně vadit. Úžasný romantický příběh o životě. Přiznávám, že tahle knížka mě dostala. Doporučuju. 5*