S láskou, Eloise

S láskou, Eloise https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478026/bmid_s-laskou-eloise-7rg-478026.jpg 4 947 140

Ovdovělý sir Phillip potřebuje matku pro své děti a nejvhodnější mu připadá Eloise Bridgertonová. Domnívá se totiž, že je to prostá nenáročná dívka, a protože je v devětadvaceti letech stará panna, nejspíš jen zoufale čeká na nabídku k sňatku. Žena, která se objeví na jeho prahu, mu však vyrazí dech. Je nejenom krásná, ale také sebejistá, a pokud přestane mluvit na dostatečně dlouhou dobu, aby zavřela ústa, sir Phillip netouží po ničem jiném než ji políbit. To si myslí, že jí přeskočilo? Eloise Bridgertonová by se rozhodně neprovdala za muže, jehož nikdy neviděla! Ale potom začne přemýšlet… a pochybovat… a než pochopí, jak se to stalo, sedí uprostřed noci v pronajatém kočáru a jede za mužem, jenž, jak doufá, se k ní skvěle hodí. Jenže tomu tak není. Dokonalý manžel by se nechoval tak náladově a nevycválaně, a přestože je sir Phillip bezesporu pohledný, je to tupec, hrubián a neotesanec zcela se lišící od londýnských džentlmenů, kteří se předhánějí v žádostech o její ruku. Jakmile se však usměje… a políbí ji…, okolní svět zmizí a ona jen žasne…, může pro ni být tento nedokonalý muž dokonalým?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

To Sir Phillip, With Love , 2003

tyrkysoveknihy
23.11.2021 3 z 5

klíčová slova: romance, georgiánská Anglie (éra Jane Austen), od (ne)přátel k milencům

Co jen bych vám k S láskou, Eloise řekla. Problém vidím v tom, že se nám v hlavě míchá představa knižní Eloise s tou seriálovou. V knihách byla do teď v pozadí a po letech se ji dostává prostoru jako hlavní hrdince , ale i tak se mi k ní tato dějová linka úplně nehodila. K siru Phillipovi můžu říct, že vlastně nevím, co si o něm pořádně myslet . Narozdíl od přechozích mužských postav mě nějak neokouzlil. No, ptám se sama sebe, proč si po 6 odmítnutých nabídkách k sňatku vybrala Eloise zrovna jeho. V jednu chvíli Phillip komentuje, že jsou Eloisiny bratři, kteří tu jsou opět třešničkou na dortu připraveni ho vykleštit. No, u toho jsem si říkala, že pokud to neudělají oni tak ho brzy vykleštím sama . Pokud jde o zápletku, vastně by se mi k Eloise mnohem více hodilo, kdyby se na všechno prostě tzv vykašlala, cestovala (třeba ve společnosti přítelkyně Penelope a zcestovalého Colina) a někde na cestách potkala stejně svobodomyslného partnera jako je ona . Takovou knihu by se mi vážně líbilo číst. U S láskou, Eloise jsem si odpočinula, ale v mém srdci stále zůstávají hlavně první tři knihy (u první pokud ji nebudu srovnávat s promakanějším seriálem). A chybí mi Lady Whistledown!!!

Za výtisk knihy k recenzi děkuji společnosti Euromedia.

Arlienen
18.11.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Bylo tam všechno - láska, drama, hádky, vášeň a hlavně bratři Bridgertonovi. To se mi na této knižní sérii líbí, ta loajalita a láska mezi sourozenci.
Samozřejmě, Elois zase perlila. Člověk ji musí mít rád, i když nikdy nezavře pusu :-D
Kniha se mi zatím líbila nejvíc z celé série. Myslím, že to tak i zůstane.

Lutzinka
11.11.2021 3 z 5

Musím to napsat znovu! Miluju sourozence Bridgertonovy! (zejména Anthonyho a Colina)
Jejich vztahy mezi sebou, jejich popichování i to, jak se nakonec vždy podporují se mi neskutečně líbí.
Celkově jako rodina jsou boží.
Tento díl byl opět podle stejné šablony jako předešlé díly, ale to všichni víme a nevadí nám to.
Ocenila bych možná trochu víc prostoru pro vztah mezi dvojčaty a Eloise, protože mě jeho vývoj bavil mnohem víc, než její vztah s Phillipem. Ten mi sympatický tedy nebyl ani omylem.
Samozřejmě je čím dál těžší vymýšlet další a další zápletky pro příběh, když máme 8 sourozenců, takže ano, je to klišé, a mladší sourozenci (F.,G.,H.) to mají těžší, protože jsme se o nich v předchozích dílech dozvídali jen okrajově.
I tak skončíte po dočtení s úsměvem na tváři a s pocitem, že aspoň u Bridgertonů dopadne vždycky všechno tak, jak má :-)

LenaWirus
25.10.2021 3 z 5

Trochu lepší než Čekanka, nicméně i tak "S láskou, Eloise" řadím ke slabším dílům této série. Může to být ale tím, že mám radši starší členy rodiny Bridgertonových a ty mladší jsem si moc neoblíbila.

Kikina182
18.10.2021 5 z 5

Ani pátý díl série Bridgertonovi mě nezklamal. Na předchozí díl Čekanka sice podle mě nemá, ale rozhodně to nesouvisí s tím, že by byl méně kvalitní. Kvalitou je se čtvrtým dílem totiž úplně na stejno. Opět se mi moc líbil samotný milostný příběh, ve kterém tentokrát nechyběla ani velká dávka vtipných scén a hlášek. Zároveň jsem neskutečně nadšená z povahového posunu, který je u Eloise vidět, a jež podle mě autorka popsala nejlíp ze všech postav napříč sérií. I pátý díl můžu jen a jen doporučit.

Libris_Na_Ex
17.10.2021 2 z 5

Zatím nejhorší díl celé série.
Eloise jsem měla ráda jak v seriálu, tak v předešlých dílech, kde nebyla sice tak feministická jako její seriálová verze, ale svérázná rozhodně. Tady mi přišlo, že jí někdo vyměnil. Najednou šlo jenom o muže a děti. Já doufala, že její romantická linka bude mít mnohem víc komplikací.
Philip mi rozhodně k srdci nepřirostl a místy mě občas i vytáčel.
Zachraňovali to ostatní sourozenci Bridgertonovi, kterých tady ale oproti ostatním dílům bylo pramálo.
Začínám se bát dalších dílů, protože poslední dva byly velké zklamání.

lena.o.knihach
15.10.2021 2 z 5

Už jsem si začala říkat, že není možný, abych z každého dílu Bridgertonových byla nadšená. A je to tady. S láskou, Eloise je doposud nejhorším příběhem z celé série.

Postava Eloise má svou hlavu. V seriálu jsem si ji hodně oblíbila, protože se nechce smířit s tím, že jako žena nic nemůže. Každý ví, jak bude její život vypadat - vdá se, porodí děti, bude paní domácnosti. Eloise Bridgertonová by ale chtěla mnohem víc. Proto jsem od knihy očekávala něco trochu jiného. Kdyby se hlavní hrdinka v knize jmenovala jinak, vůbec by to nevadilo. Vlastnostmi i chováním to byla jako každá průměrná žena. Tohle vůbec nebyla Eloise, jakou znám.

Phillip Crane je první hlavní mužská postava z Bridgertonových, kterou jsem si neoblíbila. Nechápala jsem jeho chování a byl mi nesympatický po celou dobu čtení. Bohužel, ani romantická linka příběhu nepomohla.

Doufám, že to nejhorší už mám za sebou a Nečekaná láska laťku opět zvedne.

nina3905
30.08.2021 4 z 5

Prvá kniha, v ktorej sa neobjavuje lady Whisteldownová. Jej komentáre a nadhľad mi v príbehu chýbali. Oddychové, nenáročné čítanie spracované typickým štýlom autorky.

Damonka12
23.07.2021 5 z 5

Skvělá kniha, stejně jako předchozí díly. Miluju celou rodinu Bridgetonových a potřebuji o nich vědět víc.

padajicidvere
05.06.2021 3 z 5

(SPOILER) Ještě nikdy mi nebyl tak moc nesympatický hlavní hrdina jako tady. Nemastný, neslaný, nijaký, celkem i nudný..úsměvný mi přišel jen ve chvíli, kdy omylem zapackoval. Rozumím jeho frustraci z nezvladatelných dětí, navíc 8 let vedle manželky, která trpí těžkou depresí, no..kdo by byl veselým i potom, a k tomu pokus o sebevraždu.. Eloise byla..upovídaná, neodbytná, pečující. Ne úplně můj šálek čaje, co se povahy týče, na druhou stranu se mi zamlouvala víc než její sestra D. Mluvilo se o lásce, zamilování, ale té jejich lásce jsem vůbec nevěřila. Největší zážitek z knihy jsem měla, když se objevili bratři E. To mělo konečně pořádnou akci a vtip.

AjťačkaTýnka
02.06.2021 3 z 5

jsem jedina, kterou prekvapilo, ze se Eloise vytratila z plesu drive, nez Colin stihl odhalit Penelopino "druhe ja" a nasledne pak o teto velike novince nebylo uvedeno ani slovo v pribehu??? Tesila jsem se na Eloisin komentar k odhaleni, toho se mi vsak nedostalo...
no... zpet k Eloisine pribehu. Bylo jasne, ze ji decka budou - alespon ze zacatku - delat ze zivota peklo. Bylo jasne, ze si ji bratri najdou. Bylo jasne, ze sir Philip bude mit trauma ze smrti prvni manzelky. A bylo take jasne, ze se nakonec vezmou a reknou si MILUJI TE... Nevim, zda je to tim, ze hltam dily jeden za druhym, nicmene tento pribeh, dle meho nazoru, postradal jiskru a peprnost, ktere mely dily predchozi. S jistym zklamanim jsem zbytecne se tahnouci pribeh nakonec preci jen docetla a neubranila se radosti z toho, ze i houzevnata Eloise nasla to, co si tak moc prala - lasku a rodinu na venkove, kde ma svuj klid, navic kousek bratra Benedicta.

alsae
01.06.2021 3 z 5

Vítaným zpestřením bylo, že se děj odehrával v jiném prostředí. Námět příběhu byl zajímavý, první polovina knihy mě celkem bavila. Ale pak už to nějak ztratilo náboj a potřebu číst dále.
Je to takový průměr série o Bridgertonovych, bohužel. Ale líbí se mi, že tam vždy figurují i ostatní sourozenci, a víte jak jejich příběhy pokračují.

Audrina
05.04.2021 4 z 5

Romantická oddechovka, kterou jsme zhltla za jeden den. Eloise mi byla sympatická už v předešlých dílech, takže příběh čistě o ni jsem si užila.
Zároveň se mi líbilo, že se děj odehrával úplně mimo Londýn

Janík511
01.04.2021

Nedočteno, odložila jsem knihu ve třetině. Jalový až stupidní děj o ničem. Eloise mi nebyla ani za mák sympatická, takže mě nelákalo knihu prolistovat do konce a dozvědět se, jak to s ní dopadlo. Po téhle zkušenosti se sérií Bridgertonovi končím. Co kniha, to horší a horší děj.

TerkaJK
24.03.2021 4 z 5

Kniha se mi četla o něco pomaleji než předchozí díly.
Ale příběh byl pěkný a romantický.
Zase se mi líbila bratrská láska spojená se ctí ženy. Eloise byla správně ukecaná a sir Phillip byl úplný opak...

Takže nakonec moc pěkné čtení s romantickým koncem.

Maruš.D
06.03.2021 4 z 5

Již podle anotace jsem se na knihu těšila. Eloise vypadala jako velmi zajímavá postava, která nezklame. Musím říct, že toto jsem nečekala. Příběh byl milý, že začátku mě i dosti bavil. Od zlobivých děti, přes nabručeného Phillipa k rozdílným povahám. Nicméně knižní zpracování zase na něčem vázne. Nevím, čím přesně to je, ale skoro u všech knih od této autorky cítím, že se nemůžu s postavami vžít a chybí mi tam zapojeni více emocí, možná romantiky a celkově vysvětlení jak se z bodu “nemam tě rád” dostanou k hlubokému porozumění a lásce. Občas mi přišlo, že k tomu rovnou skočila a nebyla za tím žádná práce. V tomto příběhu, kdy byl Phillip velmi samotářsky, jsem očekával nějaký posun, nicméně nebyl tak patrný a ve správnou dobu. Konec byl na mne takový uspěchaný, i přes to se kniha četla pěkně.

Jass
06.03.2021 3 z 5

Anotace tohoto dílu mě nijak zvlášť nenadchla, a tak jsem četbu - ne úplně dokládala, ale ani mi nijak nevadilo dát přednost jiným knihám. Ale autorce musím nechat, že se s každou knihou zlepšuje, některé aspekty příběhu byli pořád dost povrchní, ale jak s Eloise tak s Phillipem si autorka dost vyhrála a přiznám se, že dětský element se mi v knize dost zamlouval. Vlastně i celková dějová linka se mi dost zamlouvala, jen poslední část... nepokládám za úplně uspokojivou. Protože... i když byl naznačený určitý začátek a možnost smíření, tak jsme je na tom neviděli skutečně pracovat a to je podle mě ta těžší a zajímavější část, nevím... myslím, že konec by snesl určité vyladění.
Taky mě mrzel jednostranný portrét Mariny. Její deprese byla... hrozně monotónně a snad až necitlivě popsaná... Přišlo mi, že to autorka nezvládla úplně dobře, ale zase mě to úplně nepřekvapuje...

Irenka8
24.02.2021

Kniha se mi moc líbila. Pěkně se četla, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Siegrid
26.01.2021 3 z 5

Na Eloise jsem se moc těšila, protože v seriálu mi byla moc sympatická. V seriálu byla lepší než v knize, ani k Phillipovi jsem moc zalíbení nenašla. Děj, který si autorka vymyslela, byl fajn, ale přišlo mi to mezi postavami nemastné, neslané.

vcielka
20.01.2021 4 z 5

Co ja viem. Phillip bol velmi mily chlap a uroven tejto knihy drzal nad hladinou ako plavak. Ale Eloise?Nieco na tej Eloise bolo, co mi neslo vstrebat. Ked som ju citala v predchadzajucich knizkach, zdala sa mi ako uplne ina osoba, nez sa zrazu objavila v tejto knihe. Ale ta pasaz so strelbou bola fajn. Skoda, ze nebola dotiahnuta. Deti boli super, niektore spravanie, reakcie Eloise fajn, ine suchoparne. Trochu mi mozno v knihach z tejto serie vadi, ze zaluby hlavnych hrdinov nie su popisane hlbsie. Vobec sa nevysvetlilo, co robila Eloise zavreta tyzden doma z minulej knihy, kedy si nechavala nosit jedlo na izbu, co ma tiez sklamalo. Za cely cas, co sa odohraval tento pribeh nenapisala ani jeden list. Nikomu. Vobec ziadny pohlad do hlbsieho sukromia a zalub postav. A trochu mi to vadi.
Inak pekna knizka :) velmi ocenujem autorov zmysel pre detail chvile a detail uvahy charakteru. Prave kvoli tomu tuto autorku pokladam za vynikajucu spisovatelku romance a mozno by si odo mna zasluzila viac ako len 4*