Rozervané království

Rozervané království https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380575/mid_rozervane-kralovstvi-KHP-380575.jpg 5 410 88

Rytíři z Vřesova série

Jindřich z Lipé sedí ve věži pevného hradu Týřov, ale pokud si král Jan Lucemburský myslel, že když přidusí a později možná i odsekne hlavu hydry odbojných českých pánů, mýlil se. Ronovci, jedni z nejpřednějších českých panských rodů, povstali a s nimi další. Jedná se však jen o uraženou ješitnost a touhu po moci? Jistě. Ale především jde o stříbro z Hor Kutných a směr, kam má jeho tok plynout. Postavení královo je otřeseno a jeho pokladnice opět prázdná. Ještě že je v království také druhá skupina šlechticů pod vedením Viléma Zajíce z Valdeka, která se staví na královu stranu a dokáže tak Lipého stranu oslabit. Ale i oni touží po moci.... celý text

martas79
30.03.2019 2 z 5

Pár dějových vláken natažených do tenka a vyplněných vatou připomínek a upomínek na události a zvraty minulých dílů!

cérka
25.03.2019 5 z 5

Pošušňáníčko, krásná historická oddechovka! Už se moc těším na pokračování, cítím minimálně jednu svatbu a dvoje křtiny.

Kerberos
24.03.2019 5 z 5

Zase skvělý díl.Pan z Rožmberka se podrobí králi a za odměnu dostane za ženu Violu Těšínskou.Beneš zVřesova je za statečnost v boji pasován na rytíře a získává si lásku Violiny dvorní dámy Gabriely.Rytíř Wolfram má ženu,která čeká dítě a čelí neustálé mstě Hanze Křiváka.Čekám na poslední díl,kde se osudy všech uzavřou.

milary
16.03.2019 5 z 5

Dočítám. ( Jasných pět...). Jako vždycky trochu nevrlá, že knížky mají konec, což je nefér. A jakkoliv jsem od Františka Niedla četla zatím všecho kromě Inspektora Prevíta, a v mých "přečtených" září u autorových titulů hvězdné nebe, komentář jsem zatím k ničemu nenapsala. Asi ani není třeba pět další ódy, vysoká hodnocení knih mluví sama za sebe. Ale dlužím to za ty mraky skvělých stránek jako poděkování...
Nejradši mám historické (série). Právě Rytíře z Vřesova, Hynka Tase z Boru, Platnéře, Pavla Vencla, taky samostatný Poslední batalion - každou pro něco jiného. Každá přináší - kromě průběžného napětí - informace, jedinečné prostředí, jedinečné aktéry. To vůbec není samozřejmé. Kdyby se z knížky oloupal virtuozní způsob vyprávění, nikdy nezůstane pouze rutina, ochozené hlášky a situace, triviální zápletky a hrstka chyb: místopisných, dějových, jmenných a jiných. Což se někdy plodným autorům stává.
U Niedla ten pocit částečného ošizení čtenáře nemám. Jistěže čtu třeba míň ráda sérii s Dabertem, ne úplně ráda knihy ze současnosti (vyjma Skleněného vrchu), ale to mám tak třeba i s Naďou Horákovou a vypovídá to spíš o mém čtenářském gustu než o kvalitě. A ta určitě u vícedílných sérií a při vzrůstajícím množství napsaných knih kdekomu z našich i cizích bardů drobně kolísá, jen... Jen je prima, když si člověk může spíš říct, pro tohle asi nejsem cílová skupina, než - no potěš, to je ale sešup, taková škoda...
Takže já se moc těším na další "niedlovky"; mimořádně čtivé a řemeslně poctivé, jak je už dlouho znám.

Standa24
13.03.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem, stejně jako předchozí díly série :-) Těším se na další pokračování příběhů Wolframa a Beneše :-)

TeaPeter
07.03.2019 4 z 5

Slušná historická jednohubka.

marimari
28.02.2019 5 z 5

Přečtená další kniha mého oblíbeného autora a čekám na zatím poslední díl této série.
Všechny jsou moc rychle u konce a těším se na další.

Lolila
22.02.2019 5 z 5

Veľmi dobré čítanie - dobrodružstvo, akcia, napätie, história, humor, oddych,...., len krátke:-) Začnete čítať a už ste na konci:-) Teším sa na pokračovanie.

špulo
14.02.2019 5 z 5

Ja som sa o niektoré postavy fakt že bál. To sa mi už dlho nestalo. Nu, najvyšší čas natočiť podľa tejto série seriál. Ale, kto???

orson
13.02.2019 5 z 5

Zatím poslední díl série a stále drží laťku poměrně vysoko. Docela se těším na pokračování, snad do té doby nezapomenu postavy a děj :)

astroweb
13.02.2019 4 z 5

Příjemné čtení od autora, který mě ještě úplně nezklamal. Přesvědčivě historické, zajímavé dobrodružné, tak akorát, vkusně oddychové.

Bolomsson
30.01.2019 5 z 5

Další díl historické pohádky pro dospělé opět nezklamal! V minulém díle jsem měl trochu obavy, že panu Niedlovi lehce dochází dech. Téměř celou první třetinu knihy s názvem Království meče převyprávěl události z knih předchozích, ale jsem rád, že jsem se mýlil. Pan spisovatel mě nenechal dlouho na pochybách a chytl opět druhý dech...a že to byl nádech řádně procítěný:-).
Za mě dosud nejpovedenější díl série a sám jsem velice zvědavý, kolika dílů tohoto příjemného a odpočinkového čtení se ještě dočkáme.
Beneš a Wolfram zkrátka razí hesla: "S poctivostí nejdál dojdeš" a "Chrabrost je nad počty". Výsledkem je stoupající respekt mezi spolubojovníky a velká míra uznání od nejmocnějších pánů českého království.

Macek58
18.01.2019

Pohodové čtení, přečtené jedním dechem..., už se těším na pokračování.

rimar
15.01.2019 5 z 5

Kniha je opet velmi ctiva a rychle utika akorat bych vytknul jednu slabinu kterou autor ma. V predchozim dile na Cakovi ziskali klisnu se kterou Benes hrde prijede na Vresov a v tomto dile je z ni najednou hrebec. Vim ze je to prkotina ale obcas to zatluce do oci stejne jako tetovani u Tase z Boru je zminovane jine tam a jine v Platnerske serii. A druhe co bych vytknul je ze ty knihy v serii by mel vydavat autor na jednou kdo ma porad cekat na dalsi dily takovou dobu:-)). No lze jen smeknout ze autor zachovava vysokou uroven pribehu a hezky nam zraje jako vino, hold budu netrpelive vyhlizet dalsi jeho knihu.

smile1
10.01.2019 5 z 5

Knihy pana Niedla mám ráda.. Píše úplně jinak, píše svým stylem, píše čtivé. Hlavní hrdinové my jsou sympatičtí a to dodá knize víc. Je vidět, že knihy, které jsou od autora napsané, jsou promyšlené a čtou se samy. A moc se těším na další díl a doufám že nebude poslední. Knihy mohu jen doporučit..☺️

Vlk.kh
09.01.2019 4 z 5

Stále dobré čtení. Ale ač fanoušek knih pana Niedla, tady budu malinko kritický. Přišlo mi totiž, jako bych v téhle knížce malinko ucítil nastavovanou kaši, s trojicí prvních dílů se to nedá srovnávat, čtvrtý ještě tak nějak šel na stejně vysoké úrovni, ale tady už mi ty přes kopírák psané šarvátky malých oddílů vedených hrdiny knihy připadají jako mlácení prázdné slámy. A jakožto hnidopich se zkusím zaměřit ještě na jeden problém, co mi nedá spát, ale trklo mě to až nyní. Lze střílet ze středověkého jasanového luku koňmo? Jsou totiž dost velké, jeden máme doma a neumím si představit, že by ho někdo dokázal napnout do plné síly v koňském sedle a přitom je to motiv, který pan František hojně využívá ve všech svých knižních sériích - samozřejmě mohou před střelbou sesednout, ale výslovně se několikrát uvádělo, že střílejí z koní. Taky transport luku s nasazenou tětivou není moc reálný, tětiva se nasazovala většinou až před bitvou, ale na koni to neuděláte. Četl jsem o jízdních kušovnících a samozřejmě i o lučištnících, ovšem jednalo se o střelce z reflexních nomádských luků ke střelbě ze sedla ideálních.
Ale co, teď už pro změnu mlátím prázdnou slámu zase já :-D Je to oddychová, dobrodružná, nenáročná literatura na příjemný relax a panu Niedlovi to jde stále od ruky. Další díl je evidentně na cestě, tak doufám, že Honzovi z Hohenbachu už někdo řádně nakope řiť a vykopne ho až do horoucích pekel, kam patří.

Schamila
06.01.2019 5 z 5

Tak i tento díl mě dostal a číst dílo pana Niedla ve vánočním čase - zkrátka nádhera. Vše bylo super vykresleno - jak by asi procházely všechny kejkle mocných v dnešní době, jak ochotně či neochotně by se plnily příkazy panovníka, to by byla sranda. Nicméně Wolfram a Beneš - perly příběhu, a to napětí v závěru. Neskutečně povedené, proto se už těším na další díl Pach krve. A pane Niedle, pracujte už na dalším díle....

janmikyska
06.01.2019 5 z 5

Nelze jinak než dát opět 5*. Kniha ke konci působí, jako by bylo nutné dodržet vazbu cca 280 stran a autor rovnou psal další děj, který však vyjde až v květnovém pokračování... Na druhou stranu je skvělá zpráva, že na další pokračování nebudeme muset čekat rok, ale už jen pár měsíců a do Vánoc se doufám dočkáme dílu dalšího! :)

hankapimi
05.01.2019 5 z 5

Zase mne zastihlo při četbě svítání...V duchu jsem si vynadala a slíbila si, že ještě jednu kapitolku a už tu čtečku fakt odložím. Jenže další kapitola nechtěla naskočit, až jsem si všimla, že jsem na konci ! A takhle já to mám s každou knihou od Fr. Niedla, schlamstnu na posezení a pak zase rok čekám na to čtenářské "pošušňáníčko" !!! Panu Niedlovi bych popřála hodně zdraví, vytrvalosti, nápadů a síly, aby jeho knihy mohly být pro nás natěšené čtenáře čím dál tím tlustší... Jednoznačně všem doporučuji, za mne opět plný počet !

Jose49
03.01.2019 5 z 5

Opět vynikajicí četba. Autor nezklamal moje očekávání, knihu jsem přečetl za dva dny. Již se těším na další příběhy Beneše z Vřesova a Wolframa Katzingera v dalším pokračování serie. Všem doporučuji. Dávám 5 hvězdiček .