Rozervané království

Rozervané království https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380575/mid_rozervane-kralovstvi-KHP-380575.jpg 5 410 88

Rytíři z Vřesova série

Jindřich z Lipé sedí ve věži pevného hradu Týřov, ale pokud si král Jan Lucemburský myslel, že když přidusí a později možná i odsekne hlavu hydry odbojných českých pánů, mýlil se. Ronovci, jedni z nejpřednějších českých panských rodů, povstali a s nimi další. Jedná se však jen o uraženou ješitnost a touhu po moci? Jistě. Ale především jde o stříbro z Hor Kutných a směr, kam má jeho tok plynout. Postavení královo je otřeseno a jeho pokladnice opět prázdná. Ještě že je v království také druhá skupina šlechticů pod vedením Viléma Zajíce z Valdeka, která se staví na královu stranu a dokáže tak Lipého stranu oslabit. Ale i oni touží po moci.... celý text

Haduwig
16.02.2020 5 z 5

První setkání s Wolframem i Benešem a rozhodně setkání příjemné. Správnou dávku dobrodružství a intrik doplňuje humor a zajímavé historické reálie. Díky za to!

rlupinek
29.01.2020 5 z 5

Jak jsem předpokládal po dočtení předchozího dílu, v Českém království se rozhořel mocenský boj, který svedl dohromady všechny hlavní hrdiny, kteří bojují po boku krále Jana. V této knize mě nejvíce bavila část o obléhání Jaroměře, mého města domovského. Jenom popisované prostředí města jsem jaksi nepoznával - hradby ani brány už bohužel nemáme...

Pavelpi
25.01.2020 5 z 5

Moc se mi to líbilo,dokonce tak,že jsem si hned objednal všechny díly téhle série a teď už jen čekám až přijdou.Už se těším až to vezmu od prvního dílu.

LKA5930
17.01.2020 5 z 5

Příjemně se čte. Zajímavý příběh co pohltí.

Filatov
16.12.2019 5 z 5

Rozervané království opět uteče jako voda a já ho přečetl znovu jedním dechem. Král Jan pokračuje v boji proti zemským škůdcům za vydatné pomoci Beneše a Wolframa. Děj je dramatický, zejména jeho druhá polovina. Sám jsem byl zvědavý, jak Beneš dopadne, ale nakonec Wolfram vše zachránil a dokázal že je mezi nimi obrovské přátelství. Další díl začnu číst brzy.

Alizon
05.12.2019 4 z 5

Tato serie je takove "prijemne pocteni" (i kdyz - da se to napsat o knize, kde se neustale bojuje?). Jsem opet spokojena. Primocare napsana historicka oddechovka, kterou ctenar slupne jako malinu. Hned jsem navazala dalsim dilem.

likaf
26.11.2019 5 z 5

Beneš z Vřesova je pasovaný na rytíře, Petr Rožmberk je žení s Violou Těšínskou a Wolfram se dozvídá, že jeho žena Eleonora čeká dítě. Opět báječné čtení.

Harold
13.10.2019 4 z 5

Zatímco Jindřich z Lipé sedí ve věži Týřova jako urozený vězeň, celé království zažívá rozvrat. Královi neposlušní šlechtici útočí i na Kutnou Horu při honbě za jejími stříbrnými hřivnami. Král se "usmiřuje" s Petrem z Rožmberka, alen nebude to zadarmo. V takovéto situaci nemůže Beneš v klidu sedět na svém nově dostaveném hradu. A Wolframových služeb bude král potřebovat víc než dříve.
Čtivé jako vždy, pěkně propojené s historickými událostmi. Jen 400 můžu pro obléhání Kutné Hory, jednoho z nejpevnějších a nejbohatších měst tehdejší doby, mi přijde jako hodně malá síla. To snad šlechtici nemohli myslet ani vážně.

Prateri
07.10.2019 5 z 5

Rozervané království - název, který si můžete vysvětlit dvěma způsoby: je to rozervané - rozeštvané království, je to rozervané - poničené království. Tady platí oboje. Zase jde o moc, ale i o stříbro (to už je snad v této zemi tradice).
Rytíři Beneš a Wolfram hájí zájmy panovníka. Jdu na další díl, titul moc veselí taky nevzbuzuje, ale co naplat, knihy pana Niedla čtu ráda.

Dandulka
23.09.2019 2 z 5

Tak tenhle díl se moc nepovedl. Na mě příliš rozvláčné, bez energie.

pami
03.09.2019 4 z 5

V porovnání s ostatními díly, neměl obsah takový spád.

alnahu
26.08.2019 5 z 5

Další velmi čtivá kniha z dějin české země.V knize jsou skvěle vykresleny boje mezi českými pány a hlavně touha po moci.

tygřík2
23.08.2019 5 z 5

Opět bezva čtení. Slupla jsem knížku na tři doby.
Jen by si pan autor nemusel o nás, čtenářích, myslet, že jsme až takoví sklerotici, abychom si nepamatovali, co se událo v předchozích dílech. Ty vycpávky mě vyloženě nebavily. Zdržují a snižují hodnotu jinak povedené knihy. Nechám pět hvězd, ale mám velkou chuť dát za to jednu dolů.

Badger
18.08.2019 5 z 5

Království České jen těžko odolává vzpurné šlechtě, která se postavila proti králi Janovi.
To mladý král/rytíř nehodlá jen tak nechat, proto sebere zemskou hotovost a šlechtu, která mu zůstala věrná či změnila názor a vyráží to rozvracečům vysvětlit.
Při tom jsou samozřejmě i naši dva hlavní hrdinové, kteří si na to neberou zrovna bílé sametové rukavičky, ale rukavice železné hrdla svírající, když zrovna meče a dýky v nich nemající.
Musím varovati, že často jsou ti dva nesmlouvající-neesteticky potyčky řešící.

Zase se mi to líbilo, i když samozřejmě už trochu víte co můžete čekat, tak se to čte skvěle.
Tudíž se těším na Pach krve a kdo ví co FN dál přinese svým smečkám, kroužícím kolem jeho skvělých knih.

hanzmb
25.07.2019 3 z 5

Bohužel laťka nasazená v 3.díle postupně klesá a máme jen průměrný historický dobrodružný román. K tomu již i v jiných recenzích zmiňované záměny hřebce a klisny ve mně vyvolávají dojem dumasovského stylu psaní. Je to škoda. Ta série slibovala více.

Marika Vanova
08.07.2019 5 z 5

Pan Niedl drží laťku hodně vysoko, jsem spokojená a hlavním hrdinům fandím.

druzickaster
02.07.2019 5 z 5

Další pohodovka, děj se přiklání jednou na tu druhdy na onu stranu. Autor je na některé postavy až moc "hodný" myslím, že v té době by tito superhrdinové už byli dávno v pánu, ale alespoň nemusíme truchlit. A jde se na prozatím poslední díl, škoda budou mi tihle Vřesovští chybět.

Káča2015
20.06.2019 5 z 5

Svižné čtení, jednoduchý svět sympatických rytířů. Jenom mě trochu dráždí to neustálé opakování kdo je kdo. Informaci, že Máří si musela vzít uslintaného dědka, jsem četla tolikrát, že mám podezření, že si autor myslí, že čtenář trpí alzheimerem. :) Ale to je jediná výtka, jinak mě série opravdu baví.

harena
08.06.2019 5 z 5

Polovina výkvětu Českého království bojuje proti králi Janu Lucemburském, plení, znásilňuje, vraždí, zapaluje vesnice a dobývá královská města a král se svými přívrženci, statečným rytířem Wolframem a čestným Benešem, se jim v tom snaží zabránit. Sice dali vojákům rozkaz, že nesmí pálit, zabíjet, znásilňovat a bezuzdně loupit, a ty první podmínky vojáci většinou splnili, u těch dalších dvou to už byla potíž. Ani drancování se nedalo zcela zabránit. Takový byl prostě běh války. Docela štěstí, že ještě existujeme :)))).
Pan Niedl je výborný vypravěč. Jeho dobrodružné příběhy jsou čtivé, napínavé a zajímavé. Celou dobu jsem držela palce našim dvěma hrdinům a protože to vypadá, že pro ně svítá na lepší časy, tak rychle do dalšího dílu.

Jonny
06.05.2019 4 z 5

Čtení mě bavilo. Občas jsem se trochu ztrácel - autor odkazoval na věci, které jsem si už nepamatoval, hlavně v závěru.
To se vyjasnilo po dočtení, kdy jsem zjistil, že to je 5. a ne 3. díl, jak jsem se domníval. :-)