Sen o Somersetu

Sen o Somersetu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218249/mid_sen-o-somersetu-KPu-218249.jpg 4 248 70

Růže ze Somersetu série

Strhující příběh Sen o Somersetu líčí životní osudy rodin Toliverových, Warwickových a DuMontových, známých z fascinující autorčiny ságy Poselství růží, které dějově předchází. Láska, manželství, přátelství, zrada a triumf – v tomto skvostném románu si podává ruku Jih proti Severu Margaret Mitchellové s Černobílým světem Kathryn Stockettové.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Somerset , 2014

haski
25.09.2016 5 z 5

Mně se moc líbila. Nebyl to slaďák a dokázala upoutat a těšit se na další čtení. Sága rodů, jak má být.

lenyleny
03.09.2016 5 z 5

Mám ráda rodinné ságy (což je vidět na mé knihovně ) a tak jsem si hned koupila a jako první jsem četla Poselství růží. Sen o Somersetu - prostě druhá nádhera od této spisovatelky. Jsou spisovatelé, kteří vás svým vypravěčským umem vtáhnou do děje již po prvních stránkách a vykreslí osoby tak, že si je umíte okamžitě představit. A toto vše se odehrálo po přečtení prvních stránek i mně. Prostě nezapomenutelné čtení se vším všudy.

Káča Máča
03.08.2016 5 z 5

Kniha se četla sama, ostatně jako všechno od Leily Meachamové... až mě mrzí, že už si nic o rodinách Toliverů, Warwicků a DuMontů nepřečtu. Pokračování o tom, co bylo ještě před Poselstvím růží předčilo má očekávání a ačkoli jsem měla co dělat, abych se neztratila v té záplavě postav a udržela v hlavě příbuzenské vztahy, nakonec mi všechno krásně zapadlo do sebe a sem tam mi ukápla i slza.

Rodaw
30.07.2016 5 z 5

Stejně jako Poselství růží dokonalá záležitost... hodně mě zasáhl příběh Roberta...
Pro všechny milovníky rodinných ság povinnost! :)

Dixinka
25.07.2016 5 z 5

Hezké čtení. Některé události byly příliš stroze useknuty. Což bylo na škodu celého příběhu. Ale i tak, vysoké hodnocení

Andrea81
27.06.2016 5 z 5

A mě se to líbilo moc.

Denčaa
19.06.2016 5 z 5

Tak krásná a dojemná kniha už se mi dlouho nedostala pod ruce. Byl to nádherný příběh plný nečekaných zvratů, lásky, nenávisti, odhodlání, životního poslání...bylo toho zkrátka hodně. Kniha, ve které se může stát cokoliv. Osud byl k hrdinům nemilosrdný a mnohdy si sen po plantáži vyžádal svou daň. O to hezčí ten příběh byl. Každý si našel své štěstí i za cenu životní prohry. A co se na začátku mohlo zdát ztracené se obrátilo v něco nezapomenutelného. A naopak....

rusalka123
19.05.2016 4 z 5

Taková příjemná oddechovka, v tomto případě však tuto "nálepku", kterou bych jí dala, nemyslím negativně (přiznávám, že vůči takto označeným knihám umím být trochu předpojatá). Ale přestože se mi tedy kniha vcelku líbila, i tady musím připustit, že takový typ knihy mi stačí tak jednou za půl roku za rok, protože údělem oddechových knih už asi je, že jen málokdy jsou opravdu hluboké nebo v nás něco výrazného zanechají - a to mně osobně trochu chybí.

Pro mě byl jednoznačně nejlepší životní příběh Silase a Jessiky a vůbec všech ostatních lidí jejich generace, takže se musím přiznat, že osudy jejich potomků už mě zdaleka tolik nezaujaly a i nadále jsem měla nejradši dějovou linii Jessiky, která se posunula poněkud na vedlejší kolej. Z toho jsem ke konci získala dojem, jestli není kniha nakonec zbytečně rozvláčná a nebo spíš jestli neměla být rozdělena ještě na dvě knihy, aby se životní osudy jednotlivých generací výrazněji oddělily.

Nicméně přečtení nelituji a do budoucna určitě nevylučuji, že někdy sáhnu po Poselství růží, jen to nechám trochu uzrát a zatím se vrhnu zase na něco náročnějšího či dramatičtějšího. ;-)

P.S. Naprosto nádherná obálka... :-)

koala
17.05.2016 4 z 5

Pro mě trochu zklamání. Nadšené očekávání vývoje zápletek střídalo jedno zklamání za druhým. Vše zůstalo tak nějak jen na povrchu, na okraji, nic nešlo pořádně do hloubky. Rozhodně bych to nesrovnávala s Jihem proti Severu Margaret Mitchelové, tu začínám čím dál víc považovat za geniální - ve vykreslení a propracování charakterů postav, v popisu války přes počáteční nadšení, postupné vystřízlivění až po děsivé prozření a hrůzné následky.

kika 13
03.03.2016 5 z 5

Z románu jsem byla nadšená.Děj se prolíná osudy tří rodin a jste při čtení v napětí až do samého konce.

gamika
21.02.2016

Nádherná kniha, líbila se mi dokonce víc než Poselství růži, přečetla jsem ji jedním dechem. Doporučuji všem.

Terry11
13.01.2016 4 z 5

Ano, zrovna tak pěkně odvyprávěné jako Poselství růží, opět jsme se dověděli zajímavé informace z amerických dějin, opět jsem si našla oblíbené postavy. Ale tak dramatický vztah, osud a život, jako byl vykreslen v Poselství, to už se asi zopakovat nepodaří.

Cuprinka
06.12.2015 5 z 5

Knížka byla naprosto úchvatná, nešlo se od ní odtrhnout... Je to krásné a příjemné čtení, vřele doporučuji!

sabca
22.09.2015 5 z 5

Souhlasím s Pudpudou. Taky se mi o trošku více líbilo Poselství růží. Ale i tak to byla nádherná sága. Myslím si, že ani nevadí, že jsem nejdříve četla Poselství růží. Ona to vlastně tak i autorka napsala. Nejdříve Poselství růží a potom Sen o Somersetu. Všem doporučuji.

Dreisii
15.09.2015 5 z 5

Jedním slovem ,,úchvatná,,

Jane100
22.07.2015 5 z 5

Kniha je nádherná, nádherná, nádherná! Při čtení se krásně vžijete do doby války Severu proti Jihu. Autorka přímo královsky vypráví a popisuje jednotlivé osoby, jejich charaktery a prostředí tak, že se do něj ponoříte a nebudete se chtít odtrhnout. Když jsem knihu dočetla, až mi bylo smutno, že již nebudu s Toliverovými. Naštěstí tu mám ještě Poselství růží, kterého se již nemůžu dočkat!

danipos
07.07.2015 5 z 5

Autorka je skvělá vypravěčka, díky ní jsem se krásně vžila do doby Severu proti Jihu. Už její Poselství růží mě nadchlo a Sen o Somersetu vysoce nastavenou laťku udržel. Z hlediska časové posloupnosti je pro čtenáře lepší číst nejprve Sen a poté až Poselství, ale knihy bohužel v takovém pořadí nevycházely, takže jsem nejprve také četla Poselství a až teprve teď Sen o Somersetu. Ale díky tomu si umím lépe představit, že hlavní hrdinka Poselství růží Mary Toliverová ani jiná prostě být nemohla, v jejím rodě se láska k bavlně a k farmě velmi intenzivně dědí z generace na generaci.

Babo
06.07.2015 5 z 5

Četla jsem sice nejdřív Poselství růží,ale to zase tak nevadí. Obě knihy vřele doporučuji.
Autorka má dar vyhýbat se klišé, na jednotlivé situace se snaží dívat z jiného úhlu než by čtenář čekal a je to ku prospěchu věci.Přesto mě nenapadá nic , co bych jí nevěřila.Její knihy nejsou plné happyendů , smrt dítěte pro ní není tabu a rozhodně nepůsobí lacině.
Věřím,že se dočkáme i dalších knih stejně zajímavých a čtivých.

Imor
09.06.2015 4 z 5

Krásná kniha...pokud mohu doporučit pro ty co nečetli od čtenářky nic - nejdříve přečíst Sen o Somersetu a až potom Poselství růží :)

putpuda
02.05.2015 5 z 5

Mě se víc líbilo Poselství růží, větší drama, víc emocí. Ale i tak krásný příběh a co se týče otroctví - no vůbec si nedokážeme představit žít v takové době a nemít žádná práva. Ale hrozně se mi líbila představa, že my víme, tedy Ti co četli Poselství, jak to bude dál, ikdyž se postavy soužily tím, co bude s jejich odkazem (Somersetem) v budoucnu ;). A klidně to mohl být i první díl, vůbec by to nevadilo. Jen mi trochu ze začátku chyběla Mary a Percy..,ale jen než jsem se začetla. No jsem zvědavá, o čem bude další kniha a už se těším.