Sen o Somersetu

Sen o Somersetu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218249/mid_sen-o-somersetu-KPu-218249.jpg 4 248 70

Růže ze Somersetu série

Strhující příběh Sen o Somersetu líčí životní osudy rodin Toliverových, Warwickových a DuMontových, známých z fascinující autorčiny ságy Poselství růží, které dějově předchází. Láska, manželství, přátelství, zrada a triumf – v tomto skvostném románu si podává ruku Jih proti Severu Margaret Mitchellové s Černobílým světem Kathryn Stockettové.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Somerset , 2014

Květ
25.12.2018 5 z 5

Na pokračování románu Poselství růží jsem se moc těšila. Knížka událostem dějově předchází, lze ji číst i jako první díl. Krásná rodinná sága z období před i po občanské válce Jih proti severu. Příjemné oddechové čtení pro chvíle pohody.

MimiNinaFuraha
30.10.2018 3 z 5

Tuhle knihu jsem četla neskutečně dlouho. A nebo mi přišla tu a tam zdlouhavá? Příběh byl pěkný, některým postavám jsem i fandila. Knížka byla fajn na podzimní večery. Dávám ji však tři hvězdičky. Zlatý stred :) máte-li rádi rodinné ságy, tak se do toho pusťte :)

marimari
17.10.2018 3 z 5

Vděčné téma - historie, láska, intriky, vše, co obsahuje v současné době většina vydávaných knih. Další příjemné čtení při ležení s kašlem a rýmou.

Fiara
06.10.2018 4 z 5

Tak toto byla výborná odechovka s poutavým příběhem o historii několika rodin a osídlení Texasu.

Laf
31.03.2018 4 z 5

Bylo pěkné sledovat počátky vzniku Somersetu a historii členů hlavních rodin, o kterých děj pojednává. Díky skokům v čase to bylo občas nepřehledné, ale i tak pěkné čtení.

mariva
28.03.2018 3 z 5

Zlákala mě krásná obálka, ale při čtení jsem byla trochu zklamaná. Děj se dost vlekl, místy byl hodně zdlouhavý, pak najednou poskočil o několik let. Taky mi dost vadilo velké množství postav, kdy se nedalo zorientovat, kdo je čí syn, dcera, manželka... Nakonec jsem knihu dočetla s celkem pozitivním názorem na ni, takže i své původní rozhodnutí, že druhý díl už určitě ne, možná ještě přehodnotím.

hankapimi
15.01.2018 4 z 5

Růže ze Somersetu vznikla na popud manžela L.Meacham, který utrousil, že by rád věděl, jak přišli Toliverovi, Warwickovi a DuMontovi do Texasu. A tak autorka musela začít putovat po cestě, kterou museli patriarchové rodin projít, než se Texas vůbec zrodil. A s ním i přátelství, rodinné firmy a majetky, lásky i manželství. Doba občanské války Severu proti Jihu, hrozby indiánských útoků a neustálé nebezpečí povstání otroků. A také zrození toliverského prokletí ... Fajn odpočinkové čtení - troška historie, špetka lásky, nenávist i přátelství . Vrhám se na Dlouhé stíny...

MirSla
04.01.2018

Červená knihovna, která vás strhne a nepustí.Musíte číst dál a dál, ikdyž je po půlnoci a vy ráno vstávate.Příběh není naročný a dává smysl, takže se to krásně a plynule čte. Oddechovka.

akdar72
12.12.2017 5 z 5

Přečetla jsem hodně knih z doby války Jihu proti Severu. I tato byla hezká. Jen doporučuji (já to bohužel neudělala) si nejdříve přečíst Sen o Somersetu a potom až 1. díl.

misickabl
16.11.2017 4 z 5

Dočteno, zase super, nicmene se nepridam k taboru ze Sen o Somersetu byl lepsi nez Poselstvi ruzi. Za me lepsi prvni dil, ale uplne vedou zatim od teto autorky Titani :)

Manyna
15.11.2017 5 z 5

Nádherná knížka citlivě líčící osudy tří rodin a jejich nelehký život. Nechybí láska, intriky, nenávist, otázka otroctví a prokletí, které celou knihu prolíná. Pokud máte rádi historické romány, vřele doporučuji. Četla jsem ji jako první knihu ze série, nyní se můžu vrhnout na Poselství růží.

85098211
11.11.2017 5 z 5

Podle mého názoru je tato kniha o celou třídu lepší než první díl Poselství růží. Asi i proto, že se odehrává po dlouhou dobu v době otrokářství a války Severu proti Jihu - a už jenom to téma samo o sobě je velmi zajímavé. Ale ani osudy všech postav nemohou nechat čtenáře lhostejným. Kniha je dost prostoupená smutkem, jak zde v každé generaci (v důsledku jisté kletby) umírají mladí lidé. A já jsem měla silný pocit, že tato rodina nikdy šťastná nebude a ani být nemůže, protože je tady ta zatracená kletba. A tak jsem marně dumala nad tím, jak se jí zbavit...
Autorka píše tak poutavě a jímavě, že se mi často stahovalo hrdlo a já polykala slzy. Za mne jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla.

MayaBu
27.08.2017 3 z 5

Relativně čtivá sága v kulisách vznikajícího státu Texas. O lásce lidí i jejich lásce k půdě, o rodině a o přátelství. Akorát toho "prokletí" bylo trochu moc a přišlo mi, že si Jessica urvala knihu pro sebe. Nemohu se rozhodnout mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami...
(a chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na trošku kostrbatější překlad)

helcab
22.08.2017 5 z 5

Opět velmi pěkně napsaná a zajímavá kniha. Sice jsme čekala, že bude navazovat na 1.díl a nakonec mu předchází

babiočka
19.07.2017 3 z 5

Knize chybí "šťáva"! Je to takové celkem čtivé deníčkové povídání. Nelíbil se mi ale vůbec styl překladu - zbytečně dlouhá až zavádějící souvětí.

Audrina
08.06.2017 4 z 5

Četla jsem až po Poselství růží a musím přiznat, že se mi tento díl líbil víc. Postavy zajímavější a dobové zasazení bylo více atraktivní. Boj proti otrokářství byl výborně popsán.
Co mi vadí na autorčině historických románech, je jejich příliš dlouhá datace. V rámci jedné knížky popíše osudy čtyř generací, což mi přijde už moc. Byla bych radši kdyby se zaměřila na jednu / dvě generace a čtenáři ji lépe popsala než přeskakovat od jedné postavy ke druhé.

Linda007
30.03.2017 5 z 5

Úžasná kniha :)

upol
29.12.2016 5 z 5

Krásné!!! Velmi něžný, laskavý příběh, který se čte sám. Na jednu stranu jsem byla ráda, že kniha je čtivá a že to ubíhá, na druhou stranu - když jsem se blížila ke konci, nechtěla jsem, aby to skončilo. Nechtěla jsem se s postavami rozloučit. Okamžitě si objednávám další knihy této autorky, chci je mít doma všechny. Doufám, že mě její další příběhy nezklamou. Fakt si to přečtěte, nebudete litovat.

Jessybelle
29.12.2016 5 z 5

Moc pěkná kniha, čtivá. Určitě si v budoucnu přečtu i Poselství růží. Nejraději jsem měla pasáže s Jessikou, kterých ke konci ubývalo. Přesto se mi moc líbila.

zoew
02.11.2016 3 z 5

Celkem dost čtivé, ale místy mi to připadalo jako učebnice dějepisu.