Poselství růží

Poselství růží https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128395/bmid_poselstvi-ruzi-QIL-128395.jpg 4 373 102

Růže ze Somersetu série

< 2. díl

Mimořádně oblíbená autorka stvořila nesmírně poutavý román, připomínající slavný Jih proti Severu Margaret Mitchellové. Její romantická rodová sága se odehrává v Texasu v letech 1914- 1985 a čte se jedním dechem. S vypravěčským mistrovstvím román líčí životní příběh Mary Toliverové, majitelky bavlníkových plantáží, a přibližuje životní osudy tří generací. -... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Roses , 2010

anah1
01.03.2015 5 z 5

Čtivá kniha, která nejde skoro odložit.

Paja85
09.02.2015 5 z 5

Musím říct, že knížka mě prostě bavila, tak jak se to od knihy očekává. Těšila jsem se na každé další čtení jako malé děcko. Příjemný příběh :-)

raty
20.08.2014 5 z 5

Můžu jen doporučit. Zajímavý příběh. Kniha se krásně čte, na konci kapitoly si říkáte, tak ještě jednu a pak ještě jednu a čtete a čtete. Zadní obálka nám slibuje ságu ve stylu Ptáků v trní. Mě spíše připomínala Zámožnou ženu od B. Bradfordové.

Marčullkas
08.08.2014 1 z 5

Bohužel jsem celkem zklamaná, očekávala jsem od autorky trochu více:( Příběh je sice velmi barvitý, ale nedokázala jsem se pořádně začíst.

sabca
24.07.2014 5 z 5

Krásně napsaná rodinná sága. Už dlouho jsem nečetla knihu, při které jsem občas uronila i slzu. Přečetla jsem jí během dvou dnů a těším se na další, od této autorky, kterou máme v knihovně. Doporučuji.

Helenicka
14.07.2014 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, už se těším na další díl.

Chladnetka
05.05.2014 5 z 5

Skvělý román! A autorčin styl psaní je úžasný. Myslím, že tuto knihu vystihuje jedna věta z ní samotné: "Všechny ty zmarněné životy a roky, tragédie a lítosti, nepředstavitelný žal a pocity viny...".

danipos
23.04.2014 4 z 5

Klasický jižanský román, připomíná mi to novodobý Jih proti Severu a hlavní hrdinka má se Scarlet hodně podobného ... ale je to velmi poutavě napsáno, výborně se to čte .. doporučuji jako velmi příjemnou oddychovku třeba na dovolenou nebo jen tak pro relax.

bookcase
28.02.2014 5 z 5

Nádherný příběh, vrstevnatý, barvitý, někdy trochu složitý, ale krásně napsaný ve stylu starých jižanských románů.

vaili
23.02.2014 5 z 5

Vice nez jen dobre dilo :-) ale z chovani nekterych postav mate chut proskocit oknem :-) si rikam jestli ve skutecnosti by nekdo si mohl mrvit zivot,ale asi jo proc ne :-) strhujici nemohla jsem prestat cist jak jsem byla napnuta kdo a kdy udela vetsi pitomost :-)

Ulrika
08.01.2014 5 z 5

Nevím sice proč, ale kniha mě naprosto uchvátila a musím před autorkou LM jedině smeknout klobouk. Příběh farmářky Mary a jejích nejbližších je opravdu dech beroucí. A symbolika rudých a bílých růží je velmi nápaditá. Opravdu musím souhlasit, že se kniha velmi podobá Ptákům v trní. Je stejně dojemná, má hloubku, ale na rozdíl od Ptáků v trní přece jen se dočkáme happyendu:)VŠEM DOPORUČUJU

pisutka
08.11.2013 2 z 5

Bohužel, půjdu trochu proti proudu. Klasická romance bez historické hodnoty, alespoň pro mě.
Kdyby nebyl začátek vyprávění datován, vůbec by nebylo poznat v jakém časovém pásmu se děj začíná odehrávat, a zmínka o jízdě v bryčce to nezachrání. Postrádala jsem „ducha doby“.
Americká spol. měla určitě náskok, na začátku 20. stol. byla jistě méně upjatější, ale postoje hlavní, příliš emancipované hrdinky mi nepřišly moc věrohodné a chování dalších postav také. Povahový galimatyáš všech postav, pomáhal paní spisovatelce děj zašmodrchat. Přitom mohly být krásně využity dějiny, ale tři velké války se vyprávěním jen mihnou, snad jen proto, aby se mohlo natěšeně čekat na návrat hlavních hrdinů, případně nějakou postavu odstranit. Tento příběh by mohl být vyprávěn téměř kdekoliv a jeho poselství zůstane nezměněno :-).
Tentokrát jsem se s výběrem čtiva netrefila, na tento kus platí příznačné: "sto lidí, sto chutí".

Brabikate
05.11.2013 4 z 5

Příběh, ve kterém se prolíná jak romance, tak historické drama, které na pozadí vývoje Spojených států sleduje také vývoj tří rodin i malého jižanského města. Nenechte se odradit tou sladkou růžovou obálkou, příběh zrovna růžový není. Růže tu mají především symbolický význam. Očekávat můžete něco na způsob Jihu proti Severu, ale třeba i Ságy rodu Forsytů. Pro mě bylo tohle čtení příjemným překvapením.
Více v mé recenzi: http://brabikate.blogspot.cz/2013/11/poselstvi-ruzi-jizanska-saga-nebo.html

zamiokula
28.09.2013 5 z 5

přiznám se že jsem plakala a to jsem ještě zdaleka nebyla na konci příběhu!krásný román,který mně pohltil od první stránky a dal mi to ,čemu se říká opravdový čtenářský zážitek!velmi velmi působivé!!!vřele doporučuji!

fraste
03.09.2013 5 z 5

velmi krásná kniha,zaujala mne od začátku do konce,málokdy jsem četl takhle rychle...

Terry11
13.07.2013 5 z 5

Tak to je kniha podle mého gusta. Tak trochu mi připomíná Údolí rozhodnutí- obětovat lásku milovaného muže, tou paličatostí hlavní hrdinky udržet plantáž zase Jih proti severu. Líbí se mi, že sledujeme příběh z pohledu více postav, takže se vlastně dovídáme více o jejich osudech. Samozřejmě, že jsem Mary v jejích rozhodnutích nechápala, ale vůbec mi to nevadilo, nemusím se pokaždé s někým ztotožnit, aby se mi kniha líbila. Jsme holt jiná generace v jiném století.

kusma
13.05.2013 4 z 5

Kniha mě příjemně překvapila a zaujala, bohužel jsem se s žádným s hlavních hrdinů vyloženě neztotožnila, neměla jsem oblíbence. Dost často mě naopak jejich jednání rozčilovalo, nechápala jsem ho. A nejednou mě i kniha skoro rozbrečela, jak jsem se rozčílila nad jejich jednáním. Ale i to je znak toho, že mě pohltila a rozhodně jsem k ní nebyla lhostejná.
Jedná se bezesporu o strhující osud tří rodů, které Vám při čtení rozhodně nebudou lhostejné.

modranka
08.04.2013 5 z 5

Príbeh dvoch mužov, jednej ženy a medzi nimi dieťa. Klasický príbeh keď zapracuje tvrdohlavosť a zlyhá komunikácia. Spočiatku som sa hnevala na Mary, že sa rozhodla tak ako sa rozhodla, no postupom času som ju začínala chápať. Kvôli pôde obetovala všetko. Veľmi poučný príbeh aj pre dnešnú dobu. Ak máte rada silné príbehy, určite si prečítajte aj tento!

Lidka
25.11.2012 5 z 5

Naprosto souhlasím s pet-kyval. I mne kniha dostala do kolen. Nutno číst poctivě, v každém řádku je nová informace, je to opravdu promyšlené, žádná horká nit, kterou já naprosto nesnáším. A taky to bylo i výchovné, že dané slovo něco znamená, že přátelství je strašně mocné, že rodinné zázemí je důležité a že láska stojí nade vším.... Ano, bylo to dost dlouhé, ale stále nové, nové, nové příběhy a i když totéž vypráví jiný je to zase trochu jiné a něco navíc. A poutavě napsané. Navíc já miluju ságy a tahle se mi moc líbila.

Verymach
20.11.2012 5 z 5

Nejlepší kniha co jsem četla za poslední rok.Moc se mi líbil příběh a styl jakým je kniha napsaná. Super kniha co stojí za přečtení