Poselství růží

Poselství růží https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128395/bmid_poselstvi-ruzi-QIL-128395.jpg 4 373 102

Růže ze Somersetu série

< 2. díl

Mimořádně oblíbená autorka stvořila nesmírně poutavý román, připomínající slavný Jih proti Severu Margaret Mitchellové. Její romantická rodová sága se odehrává v Texasu v letech 1914- 1985 a čte se jedním dechem. S vypravěčským mistrovstvím román líčí životní příběh Mary Toliverové, majitelky bavlníkových plantáží, a přibližuje životní osudy tří generací. -... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Roses , 2010

Toffee
29.09.2017 4 z 5

Čtivý, romantický (ale ne přehnaně!) román o hlubokém přátelství, lásce a zaslepenosti, o rodové tradici, která někdy příliš zavazuje. Bála jsem se, že to bude moc přeslazené, ale příjemně mě překvapilo, jak byla kniha dobře napsaná, děj plynul jako roční období na bavlníkové plantáži, osudy se hezky proplétaly a zamotávaly.... Nebudu se zdráhat sáhnout i po dalších autorčiných knížkách.

MayaBu
28.09.2017 4 z 5

Jsem ráda, že jsem si Sen o Somersetu přečetla dřív než Poselství růží, protože se jsem se v postavách lépe orientovala.
Bylo to čtivé, autorka brala děj docela hopem, s čímž jsem já osobně problém neměla. První část byla skvělá, u druhé moje nadšení poněkud opadlo a třetí, tedy ta Rachelina, mě znejistěla, jestli dát 3 nebo 4*.
Vzhledem ke čtivosti této knihy se však přikláním k vyššímu z uvedených čísel.

helcab
16.08.2017 5 z 5

Opravdu velmi pěkná kniha, která si zaslouží nálepku bestseller. Hned se pouštím do čtení druhého dílu. Četlo se mi krásně, kniha hezky napsaná a já osobně mám rodinné ságy ráda.

Jitkarka
14.08.2017 5 z 5

Úžasný příběh. Dlouho po přečtení jsem jí měla stále v mysli.. Nádherně napsáno.. :)

akdar72
07.08.2017 5 z 5

Krásný příběh několika generací, plný lásky a smutku, rozhodnutí, která jsou nezvratná a ovlivní (i když se tomu bráníme) další osoby po celý zbytek jejich života, kostlivci ve skříních, kteří, ať se bráníme sebevíc, vypadnou ven a to, na co jsme chtěli zapomenout, se vrací jako bumerang na nás zpět....

michaela7087
24.07.2017 5 z 5

Opravdu krásný román, nádherně napsaný, až na tu poslední část - Ráchel - ta mně tak trošku nudila.

verca6990
16.07.2017 5 z 5

Neuvěřitelně silný příběh, na který myslíte ještě několik dní po přečtení. Láska, kterou člověk v dnešní době může jen závidět a osudy lidí, které by bývalo mohlo změnit jedno jediné kdyby...

pivonka_1
02.07.2017 4 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem Audriny. Z knihy není cítit atmosféra doby. Možná mi tam chybí nějaké bližší popisy nejen doby, ale i míst a možná i postav. Charaktery postav jsou však vystiženy myslím celkem dobře. Také mi byla nesympatická hlavní hrdinka tou svou tvrdohlavostí. Každopádně kniha je čtivá a líbí se mi, jak se postupně odvíjí příběhy několika generací, které do sebe pěkně zapadají. Kniha končí takovým pěkným klišé, po kterém můžete knihu odložit a jít v klidu spát. :) Knihu jsem dočetla před týdnem a musím se přiznat, že se mi po životě v Texasu trochu stýská, takže si nejspíš přečtu i pokračování. Je to taková příjemná romanťárna na léto.

Audrina
08.06.2017 3 z 5

Musím říct, že jsem od knihy měla možná až příliš velká očekávání. Čekala jsem historický román a dostala jsem romantický příběh v dobových kulisách. Historie je zde totiž celkem dost opomíjená, kdyby si hlavní hrdinka neoblékala ráno korzet a odpoledne se neprojížděla v kočáře, možná byste ani nepoznali v jaké době se příběh odehrává.
Hlavní hrdinka mi byla šíleně nesympatická, ale zase oceňuji autorku, že dokázala stvořit postavu, která není prvoplánově všem sympatická, to taky nezvládne každý.
Odpočinkové čtení na léto, ale znovu bych po knize nesáhla

Janeee
01.05.2017 5 z 5

Krásná kniha!! Nejvíce se mi líbil Percyho příběh. Ten byl dojemný... ;-)

Calibra
13.03.2017 2 z 5

Ufff, precteno a ze to ale trvalo!!! Vůbec mě to nebavilo, ale furt jsem si říkala, ať ještě vydržím. Dočetla jsem, ale... Mám ráda tajemství a ž teto knihy mám pocit, že vše se již řeklo v prvni kapitole a pak se to jen omilalo dokola. Tak nevím, jestli se mi bude chtít do Snu o Somersetu.

RyxiraAmyGinger
20.02.2017 4 z 5

Nevím, kdo Poselství růží přirovnal k Ptákům v trní - přirovnání je to značně nadsazené, neboť Maggie, Ralphovi a Droghedě se Mary, Percy a Sommerset určitě nevyrovná. I tak jsem ale v této knize objevila rodinnou ságu, která mě bavila a rozhodně ji hodlám přečíst až do (trpkého) konce.

hrechaniuk
19.02.2017 5 z 5

Nádherná a velmi dojemná rodinná sága od milované spisovatelky... Moc se mi líbil popis tehdejšího života v Texasu (příběh se odehrává v letech 1914-1985). Životní osudy hlavních hrdinů jsou skvěle rozpracovány. Pro pochopení chování některých postav a určitých záležitosti zmíněných v románu je potřeba přečíst Sen o Somersetu, který Poselství růží časově předchází. 5*

Nixa
01.02.2017 5 z 5

Úžasný rodinný příběh, který mě dostal. Na začátku jsem se musela trochu začíst a soustředit se na jména, ale pak už mi přišlo jako bych všechny postavy znala a příběh hltala a nemohla se od knihy odtrhnout :) Knihy které se odehrávají v průběhu několika let mám moc ráda.

Petra17
23.01.2017 4 z 5

Krasna dojemna rodinna saga. Pribehy Mary a Percyho jsem si uzivala a doslova je hltala. Pribeh Rachel uz me tolik nenadchl a misty me nudil. Nicmene knizku doporucuji. Je to krasne cteni.

Burák
21.01.2017 4 z 5

V rámci žánru romány pro ženy / rodinné ságy patří Poselství růží rozhodně k tomu lepšímu. Nenechte se odradit anotací, přeci jen příběh texaské rodiny, která obchoduje s bavlnou nezní úplně zábavně, ale knížka je čtivá a na postavy se snadno naladíte.
Příběh knihy se odehrává napříč celým 20. stoletím a dotýká se mnoha pro USA důležitých historických událostí. Události jsou vyprávěny z pohledů 3 hlavních postav, takže jeden příběh poznáte z různých perspektiv, a na konci knihy do sebe vše pěkně zapadne.
Poslední čtvrtina knihy mi přišla o trochu slabší, ale i tak můžu knihu s klidem doporučit.

zoew
28.11.2016 4 z 5

Líbilo se mi podstatně víc než Sen o Somersetu. Konec byl trošku kýčovitě odfláknutý, proto ubírám jednu *. Časem zkusím i Dlouhé stíny.

Linda007
18.09.2016 5 z 5

Moc hezká rodinná sága. Už se těším na druhý díl.

JessieEx
29.08.2016 3 z 5

Hurá! Konečně jsem ji přečetla! Trvalo mi to opravdu dlouho. Nejtěžší byl začátek, nemohla jsem se začíst. A pak, když už jsem se konečně začetla a příběh mě začal bavit, skončila první část příběhu a začala úplně jiná a opět mi trvalo, než jsem se začetla. A totéž se opakovalo ještě jednou. Příběh je totiž rozdělen do jakýchsi tří dílů a každý díl je vyprávěn z pohledu jiné postavy (i když v er formě). První díl je vyprávěn z pohledu Mary, která mi byla hned od začátku protivná. Upřednostnila rodinnou tradici před láskou a taky na to tvrdě doplatila. Přesto mi přišlo, že toho nelitovala, snad až ke konci života. Druhý díl je vyprávěn z pohledu Percyho. Percy byl Maryina životní láska ale jejich příběh nedopadl tak, jak si nejprve oba přáli. V obou dílech se prolínají vzpomínky na minulost a útržky ze současnosti. Příběh z minulosti je celkem čtivý, je to srdceryvný doják i když tak trochu kýč. Třetí díl je příběhem Rachel, Maryiny praneteře, která je stejně zabedněná jako její tetička, tudíž mně krajně nesympatická. Její příběh je už slabší, víceméně Rachel opakuje Maryiny chyby, před kterými se ji Mary snažila chránit. Konec se mi nelíbil...
Nemůžu říct, že by to byla špatná knížka. Přečíst se dala a možná si přečtu i Sen o Somersetu. Sice byla místy nudná, místy kýčovitá, místy se děj nešikovně zamotával a já už se k ní rozhodně nevrátím. Ale budu na ni vzpomínat, na tu atmosféru Texasu minulého století, na příběh velké tragické lásky a na tu hromadu nespravedlnosti, která tu vždy byla, je a bude.

Denčaa
10.08.2016 5 z 5

Těžko číct, jestli byl lepší Sen o Somersetu nebo Poselství růží. Oba příběhy měly něco do sebe a byly krásné. Se zaujetím jsem četla každou stránku o lidech, jejichž osudy se proměnovaly během pár řádků. Ano, jak málo stačí, aby se človek rozhodl unáhleně a obrátil svůj život. Proměny chrakterů postav, kvůli událostem a sledu příhod byl fascinující. Trošku zklamaná jsem byla z části Rachel. Moc se mi nelíbilo, jak jednala. Ale jinak se tato sága začadí mezi nej.