Růže a lev
ekniha

Král Jan Lucemburský se snaží upevnit si své postavení navzdory odporu velmožů, kteří si představovali, že se nezkušený mladíček stane jejich loutkou. Mezitím roste moc jak Jindřicha z Lipé, tak Petra z Rožmberka. Skutečnými hrdiny románu však jsou, tak jako v předchozí knize Rytíři z Vřesova, příslušníci dvou zemanských rodů: Beneš a Čeněk z Vřesova, Lothar Katzinger z Olšové a jeho starší bratr Wolfram.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/333113/ruze-a-lev-Qcz-333113.jpg 4.673

Rytíři z Vřesova (2.)

Romány, Literatura česká, Historie
Formáty eknihy:EPUB, MOBI
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
Počet stran:288
Autor obálky:Karol Lament
ISBN:978-80-243-7589-2

harena

Druhý díl série Rytířů z Vřesova se opět dobře četl. Loupeživí rytíři, dobývání hradu a moc jsem fandila našim známým sympatickým hrdinům panu Benešovi z Vřesova a panu Wolframu Katzingerovi. Důvěryhodné příběhy z české historie přecházejí do třetího dílu, který už mám z knihovny půjčený. Pohodové čtení, těším se na další.

Ramiel

Po několika stránkách jsem si začal říkat, že tohle jsem už někde četl. A pak mi to došlo... Autorovi zřejmě dochází nápady a vypadá to tak, že v podstatě kopíruje své předešlé knihy ze série o Hynku Tasovi z Boru. Wolfram je takovým Hynkem číslo dvě svým chováním. No a Beneš zase prožívá podobné příhody. Třeba to křižování kraje s jízdní hlídkou, nebo dobývání Křivákova hradu na hranicích s Bavorskem.

Vojslava

Dobře, možná tři a kousek... Hodnocení mi možná snižuje fakt, že jsem nečetla předchozí díl, na druhou stranu autorův jazyk je dost k uzoufání, na jednu stranu knižní, na druhou stranu se snahou o historickou autentičnost, a nakonec je to zabito ojedinělými hovorovými slovy, jak odposlechnutými v dopolední tramvaji... Postavy jsou sice kapku papírové, ale celkem sympatické. Uvidíme, jestli budu mít časem chuť pokračovat v sérii.

Noctua8

První díl série byl trochu rozvláčný, ale v druhém díly už je to zase super jízda. Jestli se tohle označení hodí použít pro dobu 14-tého století. Nelehký život ve středověku, lesy plné lapků a mordýřů, rytíři na koních pod velením charakterních mužů, kteří ale dovedou bez uzardění potěšit opuštěnou hradní paní a nad ránem pak popravit pár zloduchů. Kombinace dobrodružství, napětí a obyčejné lidskosti potěší každou romantickou duši. Já jsem nadšená a miluju všechny postavy.

Sůvazknihovny

Bála jsem se pokračování. Bude tak dobré, jako 1. díl? Pro mě bylo. Sice už to bylo hodně o bitvách a bojích, ale i tak se mi stále chtělo číst dál a dozvědět se, jak to s hrdiny knihy dopadne. A překonala jsem s panem Niedlem svou vrozenou nedůvěru v seriály a těším se na trojku -Ve službách mocných, kterou jsem si právě přinesla z knihovny.

Bolomsson

Pan Niedl nastavil pomyslnou laťku prvním dílem Rytířů z Vřesova hodně vysoko a byl jsem sám zvědavý, zda si i druhý díl udrží stejnou kvalitu a jednotlivé dějové linky nesklouznou spíše k hluchým a nicneříkajícím pasážím. To se k mé radosti nestalo a výsledkem je opět čtivé pokračování, kdy si sám kladu otázku, zda je mi sympatičtější postava kladného hrdiny v podání Beneše z Vřesova či johanity Wolframa? Odpověď zní. Oba stejně! :-)
Tuto sérii rozjel autor opravdu skvěle a další dva vydané díly série z pera pana Niedla slibují, že se fandové historických románů a středověku obecně mají opět nač těšit.
Vzhůru do třetího pokračování! ;-):-)

Dandulka

Moc hezké čtení, i druhý díl je super. Už se těším na ten třetí!!!! Doporučuji, moc pohodové čtení na léto.

acheska

Pan Niedl prostě umí :-) více komentovat asi netřeba. Ty, které historie baví nebo ještě bavit nezačala, s chutí do toho!

TeaPeter

Celkem dobré pokračování předchozí knihy. Dějové linie se už začaly sbíhat, takže se příběh stal přehlednějším a kniha se dobře četla.

TeaPeter

RSR

Výborná knížka, stejně jako první díl. Těším se na třetí.

bgott

Historické romány Františka Niedla se čtou tak nějak samy. Po úvodním seznámení v Rytířích z Vřesova se postavy vybarvují a zrají. Wolfram s jeho humorem mě vyloženě baví a i Beneš z Vřesova mu zdatně sekunduje. Za bonus považuji fakt, že poutavost příběhů Františka Niedla mě přiměje si některé historické informace dohledat ještě jinde - v tomto případě třeba historii johanitského řádu. Doufám, že tak jako Beneš měl z Vítkova hrádku na dohled rakouský Rohrbach, i my máme na dohled třetí díl Rytířů z Vřesova.

astroweb

Niedlův standard, čtivé, dobrodružné, zajímavé. Těším na další díl.

Kimon

Jak už je u Františka Niedla zvykem, čtenář historických románů s příměsí dobrodružství si vždy přijde na své. Inu, co napsat více? Ať šáhnete po kterékoliv knize Fr. Niedla, vždycky se trefíte do černého. Já osobně doslova číhám, až se v nakladatelství MOBA opět objeví skvělý kousek tohoto příjemného "pisálka" v dobrém slova smyslu. Přeji panu Niedlovi hodně síly a chuti do dalších let naplněných tvorbou příjemné historické literatury.

francouz

Tak opět v době, na kterou bychom měli vzpomínat s nádechem pokory, protože to byla doba, kdy jsme v Evropě udávali tón, kdy se nás mocní ptali a snažili se nás dostat na svojí stranu. v této době mladého Jana Lucemburského můžeme sledovat reálné postavy jakou byl jeden z nejvýznamějších šlechticů té doby Petr z Rožmberka a samozřjemě naši staří známí Wolfram a mladý Beneš. Napozadí mocenských bojů, kdy královská moc byla oslabena a šlechtické rody si chtěli urvat co nejvíce, a to i jako obyčejní lapkové. No sice již není temný středověk, ale historie se stále opakuje.
Proto potřebujeme lidi jako je Wolfram a Beneš, kteří kladou morální kredit nad mocenské hry. Používají to, co by mělo být použito vždy jako první, bystrý úsudek a snaha protivníka rozhodit, tak aby odkryl svoje slabiny. Moc pěkně popsané a dobové reálie, tomuto románu opravdu svědčí. Již se těším na vyvrcholení.

martas79

Po šachovnici se začaly pohybovat figury, které byly představeny v Rytířích z Vřesova.
Myslím, že v téhle sérii si s námi autor vyloženě hraje. Zvolnil tempo a pomalu buduje a graduje napětí.

Ranuncul

Určitě mnohem lepší než první díl,jsem zvědavá na další jestli bude taky tak dobrý.

standa67

Knihu jsem si koupil víceméně náhodou ale jsem z ní naprosto nadšený. Zajímavé historické reálie a hlavně úžasně napínavý děj.
Akorát mě mrzí že až při čtení jsem se dozvěděl, že se jedná v podstatě o "druhý díl", i když na přebalu o tom není ani slovo.

Boby17

Perfektní pokračování Rytířů z Vřesova.. Kdybych nemusel jít do práce, tak bych tuto super knížku zvládl na jeden zátah. Jen s těžkým srdcem jsem po velkém vnitřním boji přerušil čtení. Ale druhý den bylo hotovo! Už se těším na další díly!

cérka

Skvělá série, přečteno na "jedno nadechnutí" a s dalším netrpělivě očekávám pokračování.
Moc chválím nevtíravé, krátké a výstižné připomenutí prvního dílu a souběžně ihned pokračující dějovou linku. Jen málo autorů to dokáže a pan Niedl patří mezi ně, bravo!

Pavel.Kozina

Wow! Naivně jsem nabyl přesvědčení, že pokračování série bude natahování plné oslích můstků. Naopak!
Nestalo se mi, doposud, že bych knihu přečetl tak rychle.
Příběh má spád, nezaobírá se nesmysly a zdlouhavým vysvětlováním, prostě jede a jede. A to je skvělé. Žádné plané naděje ve šťastné konce, syrovost středověku je podána zcela důvěryhodně.
Jedna chyba ale přeci je. A to, že ještě není vydán třetí díl...:-)

Macek58

Krásné čtení, které má spád. Už aby tu bylo pokračování.

Schamila

Ach jo - přečteno za jeden den - jinak se nedalo, nádherný a přitom tak poutavý příběh z české historie, některé detaily popsány tak krásnými slovy - např. popis zbroje, že se nedalo nic vynechat, a to napětí, někdy jsem se bála otočit stránku, abych se nedozvěděla něco, co nedopadlo dobře a ještě k tomu - hlavní hrdina Wolfram, už se moc těším na další díl - Ve službách mocných, neváhejte a čtěte - autor píše, jako by ty příběhy prožil on sám, a to máme rok 2017!!!

Selinute
15.12.2016

Vynikající série!
I tento druhý díl mě doslova pohltil. Vytknu snad jen jediné, pro mě byla knížka krátká. S nadšením bych přečetla i dalších 150 stran.

smile1
09.12.2016

Kniha se mi moc líbila. Stejně jako první díl Rytíři z Vřesova jsem knihu přečetla jedním dechem a těším se na pokračování.

klokan.1905
05.12.2016

Růže a lev...
Druhý díl ze série Rytíři z Vřesova se mi opět velmi líbil...
Do příběhu nejvíce zasahují Beneš z Vřesova a Wolfram Katzinger z Olšové... Určitě narazíte i na Hanse Křiváka... Samozřejmě, že nebudu nijak více prozrazovat...
Jestliže se Vám líbil první díl, tak se s chutí pusťte do pokračování... Určitě nebudete litovat... ;-) Knížku Růže a lev Vám mohu doporučit k přečtení... Už teď se těším na pokračování - Ve službách mocných, knížka která určitě nebude chybět v mé knihovně...

mala49
24.11.2016

Tahle serie nemá takový odpich jako Hynek Tas nebo Platnéř. Připadá mi to trošku jako "od něčeho k něčemu". Ale číst se to dá.

nero 13
18.11.2016

Tak myslím že tato série Rytířů z Vřesova má stejně dobrou kvalitu jako ta s mým oblíbeným Hynkem Tasem z Boru. Na přebalu knihy je vidět že se připravuje další díl - Ve službách mocných.