Rukopis nalezený v Akkonu

Rukopis nalezený v Akkonu https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141032/bmid_rukopis-nalezeny-v-akkonu-5RD-141032.jpg 4 262 39

Nejnovější kniha brazilského spisovatele Paula Coelha je dalším dílem, v němž se fikce prodchnutá univerzálními hodnotami prolíná se skutečnými historickými událostmi. Vychází z objevení akkonského rukopisu archeologem sirem Walterem Wilkinsonem v roce 1974 a děj přenáší čtenáře do okamžiku, kdy se Jeruzalém připravuje na útok křižáků – 14. července 1099. V tento nelehký okamžik, večer před útokem, svolává řecký učenec setkání lidí všech věkových skupin a různých vyznání. Neudílí jim však válečné rady, jak ubránit město, ale snaží se je podnítit, aby v nelehké situaci a tváří v tvář blížící se porážce pátrali po hodnotách a vědomostech, jichž nabyli v každodenním životě. Autor se tak ve své první knize napsané poté, co se sám ocitl na prahu smrti a prodělal vážnou srdeční operaci, znovu zabývá otázkou, jaké hodnoty zůstávají, když vše bylo zničeno.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Manuscrito Encontrado em Accra , 2012

vmatusko
14.01.2023 5 z 5

Fantastické, prečítané za jeden večer. Nie je to písané formou príbehu (nemá to konkrétny dej), ale formou krátkych poučných zamyslení nad prehrami, porazenými, samotou, osobným zmyslom, zmenou, krásou, láskou, oddanosťou, úzkosťou, budúcnosťou...
Z celého čítania si vyberám že môj život by mal byť naplnený láskou už pri prebúdzaní, veľkým darom je uvedomovať si jedinečnosť každého jedného dňa. Výhrou je naplniť svoj život radosťou, o každom zmýšľať dobre a nedať priestor negatívnym myšlienkam. Z nášho života by malo vyžarovať svetlo, ktoré ostatných, ani nevieme ako - pozitívne ovplyvní.
Myšlienok bolo veľmi veľa, boli zaujímavé a obohacujúce asi so všetkým sa da súhlasiť. Určite po knihe ešte hocikedy siahnem a len tak náhodne si niečo prečítam, veď život je krásny, netreba na to zabúdať.

Cuba90
06.01.2023 3 z 5

Zajímavá kniha plná poučení a přirovnání. Každý si najde v knize sám co potřebuje.

littlestar
30.10.2021 2 z 5

Jednoduše: zkrátka nejsem cílová skupina. Ale věřím, že se najde mnoho těch, které čtení této knihy potěší. Mě potěšilo, že kniha má málo stran a velká písmena, takže jsem jeji nástrahy zdolal za 2 dny.

DreamerX9
12.08.2021 2 z 5

Taková moudrodefinice běžných věci z lidského života. Příběh žádný v podstatě jen citaty a několik hezkých myšlenek. Toť vše

ivetka859
07.05.2021 1 z 5

V dnešní době, kdy internet přetéká motivačními citáty a webináři, už tenhle typ četby podle mě není takový terno.
Od Coelha se mi líbila Veronika nebo Chantal, ale tohle šlo mimo můj styl. Možná kdybych řešila nějaké životní otázky, bude mě to bavit a brát víc, ale takhle bylo spíš utrpení se textem o víře, bez děje, prokousat.
Obsah a informace jsou sice nadčasové a věcné, forma už ale ale pasé.

Nisanur
10.10.2020 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Dala mi spoustu odpovědí. Asi moje nejoblíbenější Coelhova kniha.

PohadkyNovyVek
07.09.2020 3 z 5

Dost okatě okopírovaný Prorok od Chalila Džibrana, ale nutno dodat, že povedeně okopírovaný! Pokud vás tenhle druh četby baví (takovéto lidské filozofování o životě a světu říznuté duchovnem), zklamaní nebudete. Kromě Alchymisty jediná Coelhova kniha, kterou jsem si v knihovně po přečtení ponechal.

KapitánSmrt
13.04.2020 1 z 5

Poměrně fádní životní pravdy podané stylem antických filosofických dialogů. Kniha je bez děje, na čtenáře se jen vrší další a další, více méně patetické, banální a útěšné myšlenky. Největší problém vidím v tom, jak moc jsou odtržené od reality. Říkejte lidem v exekuci, ve válkou zničené Sýrii, v nudné práci která ubíjí životní energii, jak je láska důležitá, Bůh Vám osvětluje cestu, že porážka ukazuje cenu vítězství a jak se máte vydávat na poutě plné dobrodružství a poznání...

Arkagas
12.03.2020 5 z 5

Kdo mě zná, tak ví že knížky Paula Coelha, stejně jako Richarda Bacha miluju a nejradši bych sem napsala rovnou jen hodnocení. Ale... dalo by se říct že většina knih Paula v sobě skrývá jakési filosofické nebo duchovní poslaní.. některé méně a některé více. Tady by se dalo říct že se jedná opravdu o knihu plnou těchto textů. Rozhodně tohle není kniha pro ty kteří Coelhovu tvorbu neznají, rozhodně to není kniha kterou bych doporučila jako první seznámení s autorem, ale jinak? Jako vždy skvělá.

Dada077
25.07.2019 5 z 5

"Nezáleží na tom, ako sa cítiš, ale keď sa ráno zobudíš, buď pripravený vyžarovať svoje svetlo. "

de_baques
12.07.2019 2 z 5

Hledání zajímavých myšlenek bylo v této knize poměrně obtížné, možná bych si podtrhl dvě, možná tři. Na knihu prezentující v podstatě jenom koncentrovaná moudra je to opravdu žalostně málo.
Zbytek - co o něm říci - banální fráze a všeobecná prohlášení, nulová snaha zasadit děj do uvěřitelných kulis.

MS47
04.06.2019 5 z 5

Knížka je stále aktuální téma

Silmarien
17.02.2019 4 z 5

Môj prvý Coelho. Čítaný kvôli jednej výzve. Dlho som sa mu vyhýbala, od čias boomu okolo neho, ale Rukopis z Akkry sa mi páčil. Nechcem ho prirovnávať k Prorokovi od Džibrána, ale trochu mi ho pripomenul. Nesúhlasila som so všetkým, čo Grék Kopta povedal zhromaždeniu pred sebou, ale mnohé myšlienky boli zaujímavé.

Možno si od Coelha ešte niekedy niečo prečítam... niekedy.

P. S. Áno, páčil sa mi preklad! (svk)

laepus
30.12.2017 4 z 5

Příjemné večerní necelé dvě hodinky. Možná že by to chtělo více času a soustředění - na druhou stranu aspoň mi v hlavě uvíznou jen ty nejhlavnější (typicky coelhovské) myšlenky. Na ezoteriku a náboženské přesvědčovačky vůbec nejsem, avšak tady je to stravitelné a v příhodné délce - více už by toho strávit nešlo. Některé myšlenky jsou hluboké, jiné plytké; některou jsou nosné, jiné za pár vteřin nevíte; některé jsou niterné, jiné zbytečně patetické; některé jsou objevné, jiné kopírují staré vzory - a právě toto spolu s občasnou nejednoznačností (někde autor napíše snaž se, jinde nesnaž se, někde měj cíl, jinde hlavně nemít žádný cíl apod.) je důvod, proč s klidným svědomím jdu jednu hvězdu dolů a dávám "jen" zasloužné čtyři.

PetraFrenz
24.10.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Spousta hlubokých myšlenek a podnětů k zamyšlení.

Messilina
15.10.2017 1 z 5

Trochu tápu nad tím, co jsem to vlastně četla. Nejpravděpodobněji filozofické pojednání. Bohužel s tím jsem knihu neotvírala, čekala jsem povídku, nebo román, nebo tak něco. Takže jsem trochu rozčarovaná.

kuky921
17.09.2017 3 z 5

Knížku jsem odložila, neoslovila mě. Zřejmě jsem čekala něco úplně jiného.

petrucha86
03.08.2017 5 z 5

Krásné, inspirativní čtení. Pro mě nejpovedenější autorovo dílo.

IlonaSchwrz
17.03.2017 5 z 5

Jedním slovem famózní!
Ten, kdo hledá odpovědi, mohl by jich pár najít v této knize.

kosilka
16.01.2017 4 z 5

Velmi moudrá a krásná kniha...mnohdy člověk ještě ani všemu nerozumí a zase pozná, jak ještě málo ví...Je to typ knihy, která se dá za život přečíst mnohokrát a pokaždé v ní nalezneme něco nového. Rozhodně stojí za přečtení!

brazilská literatura

Paulo Coelho