Rudá jako rubín

Rudá jako rubín https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110297/bmid_laska-nezna-cas-ruda-jako-rubin-fFV-110297.jpg 4 2625 534

Drahokamy série

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Rubinrot - Liebe geht durch alle Zeiten , 2009

Alex.rrr
08.11.2019 4 z 5

Je to super kniha a začátek pěkné série. Styl psaní se mi strašně líbí, je takový ležérní a neřeší příliš komplikované věci. Prostě "normální" holka. Cestování časem v pojetí autorky je nové a celkem zábavné.
Hvězdička dolů za příliš zmatečný začátek knihy a za tu neskutečnou spoustu chyb a překlepů. Dále za nutnost číst další díl, protože to takto nekončí nijak :)

speciale88
06.11.2019 5 z 5

Za mě jak film tak kniha super.

Kacennnka
04.11.2019 3 z 5

Jako začátek série hodně dobré, každopádně většina knihy se strašně rozvlekle táhla a na 300 stran se tam toho moc nestalo. Kniha končí v podstatě uprostřed děje, což se mi hodně nezamlouvá, navíc když doma nemám pokračování. Příběh hodnotím jako lepší průměr a od dalších dílů čekám rozhodně víc.

Renatapek
02.11.2019 5 z 5

Báječný příběh plný fantasie. Prolíná se minulost se součastností a celou dobu jde o budoucnost. Hlavní hrdinka Gwendolyn zjistí, že má cestovací gen i když celá rodina roky žila v přesvědčení, že ten gen má její sestřenice. Gwen "naskočí" do spletitých událostí, jako do vody a učí se v neplánované situaci rychle plavat. Koření příběhu dává okouzlující pan dokonalý, který má také cestovací gen a který chce Gwendolin učit, ale nakonec mu ona pomůže otevřít oči a začít rozplétat intriky tajemné lože.

Pedruska01
29.10.2019 5 z 5

Měla jsem knihu (sérii) vyhlídnutou už dlouho, ale díky jednomu jedinečnému, však opakovanému doporučení jsem se do ní pustila mnohem dřív, než by se reálně mohlo stát. Četla se opravdu hodně rychle a velmi dobře - vlastně jsem to upřímně ani nečekala. Prvotně jsem se děsila tak dlouhých kapitol, ale ve finále mi to ani nepřišlo, protože to bylo napsané dost poutavě a ty stránky prostě mizely samy. Celkem obdivuju autorčinu fantazii a um všechno dokonale propojit.
Hlavní hrdinka Gwendolyn byla sice mladší, ale za to hrozně fajn. Dost jsem si jí oblíbila a velmi se mi líbily ty její osobní poznámky a frky. Vždycky jsem se nad nima usmála, ba dokonce se zasmála. Celkem jsem jí vlastně litovala, když jí do toho světa, o kterém věděla absolutně kulový, nelítostně hodili. Určitá snaha o vysvětlení byla, ale přeci jenom jedna otázka plodí další tři.
Druhý hlavní hrdina Gideon byl na první dojem jen povýšený navoněný frája, ale kupodivu jsem na něj nebyla vysazená. :D Jenže každou další kapitolou byl první dojem zapomenut a ten kluk si získával sympatie. No jo, opět chlap, kterého jsem měla ráda. :D Na konci mezi nima to bouchlo možná kapinku předčasně, ale i tak - moje dušička je spokojená.
Tenhle příběh je velký, hodně tajemný, možná komplikovaný a zamotaný, ale není to v tom špatném slova smyslu. Všechno je ve zdravé míře a mě jako čtenáře to láká dál. Jsem na stejné úrovni jako Gwen, a o to je to vlastně jedinečné. Proto obdivuji autorku - co dokázala stvořit. V tom příběhu je zainteresovaných mnoho postav, které mě baví, jsem na ně zvědavá anebo jsou naopak dost protivní a zrádní. Dostávám namíchanou všehochuť.
Musím se také přiznat, že jsem dřív viděla filmy a díky nim mám obrazovou představu, což na jednu stranu vítám, ale na tu druhou je škoda, že se nedozvím, co by z toho má hlava udělala. Každopádně musím říci, že filmové zpracování od knižní předlohy je velmi povedené. Samozřejmě v knize je mnoho věcí, které byly jinak anebo se tam vůbec nedostaly, ale osobně se mi líbí obě verze. Tento první díl je opravdu slibný a povedený začátek.
Těším se na pokračování, takže ho beru do rukou hned a neváhám. Chci se dozvědět víc, chci se do toho příběhu a k těm postavám vrátit. Chci Gwendolyn a Gideona. Tohle je vlastně a paradoxně nadčasová záležitost, byť ten příběh už pár let existuje. Za mě je to jednoznačně plné hodnocení a velké doporučení. A za to jedinečné, však opakované doporučení slečně děkuju. :) Je dobře, že jsem se k příběhu dostala teď. Dokonale mi to sedlo. :)

annasglamour034
14.10.2019 5 z 5

Knihu jsem viděla dříve zfilmovanou než jsem si ji přečetla, ale přesto jsem si ji užívala. Zajímavý námět cestování časem, zákeřný hrabě a celkem pohledný parťák na mise v minulosti. První část příběhu je zajímavá právě tím, že se z obyčejné holky stane výjimečná. A z vyvolené se stane dívka bez smyslu života. Avšak příběh je doplněn o duchy, bláznivé příbuzné a tajnou lóži vědců (fanatiků).

Pejuška
06.10.2019 5 z 5

Knihu jsem si zapůjčila od sestry, a v prvních okamžicích jsem ji toužila odložit, jak moc jsem v ní byla zamotaná. To sice jsem stále, hlavně v těch všech jménech a příbuzenských vztazích, nicméně vím, kdo jsou hlavními hrdiny, a o čem to celé je.
Takže, když jsem pochopila todle, tak mi už nic nebránilo v tom, se do knihy začíst a užít si ji. Jsem zvědavá na pokračování.

vanilka36
25.09.2019

Tato kniha je prvním dílem triologie jejíž hlavní hrdinkou je šestnáctiletá anglická studentka Gwendolyn. Vypráví o tom jak se Gwendolyn, aniž by chtěla, dostane do problému, který hodlá vyřešit. Zdědila totiž časocestovací gen. . Tento gen se totiž dědí v rodině z ženy na ženu. Navíc ho vůbec neměla zdědit ona, ale její sestřenka Charlotte. V rodině si o tom vůbec nepovídají. Charlotte tvrdí, že je to vůbec nemusí zajímat a že to navíc není jejich starost. Jediný kdo o tom něco ví je právě Charlotte, její matka a babička. Ve druhé rodině ve které se časocestovací gen také dědí se ovšem zjevuje naopak pouze u mužů a její protějšek se jmenuje Gideon de Villiers. Charlottino datum narození bylo propočítáno a proto jsi jsou všichni skoro jisti, že ten gen zdědila ona. Nikdo ale netuší že Gwendolyn se narodila ve stejný den jako ona, protože v rodné listě má napsané, že se narodila o den později. Její matka ji totiž chtěla před tímto genem chránit, proto podplatila porodní asistentku, aby Gwenino datum narození posunula o pár hodin. Když Gwendolyn poprvé nekontrolovaně skočí v čase nikdo si toho nevšimne. Stane se to ještě dvakrát a Gwendolyn to řekne své matce. Ta ji okamžitě vezme do lóže, kde se tímto zabývají. Tam jí ovšem nikdo nevěří, protože si všichni myslí že gen zdědila Charlotte…
A jak to dopadne a jestli Gweny uvěří a tím ji zachrání od nekontrolovatelného cestování časem si musíte dočíst sami. ????

DancaBart
07.09.2019 5 z 5

Na první pohled se kniha zdá jako romanťárna pro malé holky. Ale je to prostě tak roztomile přitroublé a hezky napsané. Kdo by se nechtěl na chvíli ocitnout ve světě, kde dívka cestuje časem a prožívá spoustu dobrodružství? Rozhodně doporučuji.
-Barva jako kámen-

6484
31.08.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila určitě si přečtu další díl. Líbí se mi všechny ty tajemství. Určitě zkusím i jinou autorčinu sérii. : )

TheBookReaderM
25.08.2019 5 z 5

I přestože jsem se k těmto knihám dostala tou největší náhodou, tak se téměř ihned stala tato triologie jednou z mých nejoblíbenějších. Je to opravdu výborné dílo, které si podle mého názoru zamilují všichni čtenáři Young Adult žánru.

WendyWriter
08.08.2019 3 z 5

Knihu můžu jedině doporučit.
Byla opravdu moc dobře napsaná .

gotvald
05.08.2019 5 z 5

good 100% doporučuji

Andarielka
03.08.2019 5 z 5

Díky této knize jsem se dostala úplně ze čtecí krize po maturitě a musím říct, že je to velice hezké a oddechové čtení. Tato kniha má velice zajímavý příběh a co se mi libí je ta "romantika", která v této knize je minimální, ale zároveň dost příjemně mě pohladila po duši. Hlavní hrdinové Gwendolyn a ten "nesympatický a arogantní" Gideon mi velice přirostli k srdci. Velice se těším až si přečtu pokračování.

Svica
29.07.2019 4 z 5

Je to taková červená knihovna pro školačky, ale neubírá to knize na kráse. Jednoduché, příjemné a hlavně zábavné čtení u kterého se připitomněle hihňáte a červenáte. Jako oddechovka je to dobré.

knihomolka27
29.07.2019 5 z 5

Díky téhle knížce sem se pomalu stala knihomolkou.
První díl je nejvíc kouzelný.

nikiss76
28.07.2019 4 z 5

Musím říct, že mě kniha příjemně překvapila a jako oddechovka to byla určitě dobrá volba. Zařadila bych ji spíše do fantasy pro mládež, ale velmi dobře se četla a určitě si přečtu i další díly ze série.

MaléZlo
21.06.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, ale ani skvělé. Průměrná knížka, která zaujme zpracováním. Jsem mile překvapena tím, jak mi stránky mizely pod rukama, ale musím vytknout naprosto nepochopitelný závěr mezi dvěma hlavními hrdiny.

Eviik
19.06.2019 3 z 5

Začátek nudný, ale pak se děj rozjede a chce to hned další díl.

vinebitch
18.06.2019 5 z 5

Wow! Hledala jsem knížku, u které se budu bavit a bude oddechová. Zezačátku jsem se hezky seznámila s charaktery a pak už to jelo. Krásná knížka která se čte sama, pokud hledáte trilogii, u které strávíte své odpoledne, rozhodně jděte do téhle